Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lowcarb versus egyéb diéták fórum

Lowcarb versus egyéb diéták (beszélgetős fórum)


1 2
17. emagdi (válaszként erre: 13. - Smithy)
2006. júl. 10. 13:58

szerintem az atkinses könyvben kimondottan benne van, hogy az ember szedjen külön kalciumot. (legalábbis én akkor kezdtem el szedni kalciumot, úgyhogy biztos a könyvben olvastam, hogy szükséges)

nyilván ész nélkül semmit sem lehet csinálni, de ez nem azt jelenti, hogy mindent kerülni kell, aminek bizonyos körülmények között lehetnek káros mellékhatásai. ennyi erővel a hullámvasút is veszélyes, mert lehet hogy infarktust kapsz, vagy kiesel útközben.


arra kíváncsi lennék, ha ennyie ellenzed a lowcarb diétákat, vajon milyen alternatívát tudnál helyette, ami szerinted nem káros, és betartható!

16. molntak (válaszként erre: 15. - Smithy)
2006. júl. 10. 13:55
Nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a kockázat, ha terhesen minden doki azt mondta, hogy nyugodtan ehetek Atkins szerint, ha akarok, csak ne a bevezetőt csináljam hanem a megtartót. És ha jól emlékszem Hoxának is engedték a csökkentett viszonylag alacsony ch táplálkozást a terhessége alatt.
15. Smithy
2006. júl. 10. 13:51
Nagyon örülök, hogy te ilyen jól informált vagy(ez nem cinikus megjegyzés volt), de ezt már korábban is leírtam, hogy mennyire jó, hogy te orvosi felügyelet mellett csináltad. Amit nem győzök hangsúlyozni az a rövid és ahosszú táv közötti különbség én örülök, hogy jól van és kívánom, hogy így is maradjon de ami tény sokan nem elég jól informáltak és nem rosszindulatból mondom de kétlem, hogy mindent tudnál, mivel jelenleg is nagyon sok kísérlet folyik(megint nem megbántani akartalak). Azt szerettem volna kérdezni tőled, hogy mennyi ideig csináltad azt a diétát amit a dietetikus állított össze neked. És mondjuk az általam leírt mellékhatásokra nem hoztatok fel ellenérvet. Ez azt jelenti, hogy bevállalható kockázat?
2006. júl. 10. 13:42

Smithy, a Lowcarbos diétákról tudunk mindent, és nyilván nem akar az ember örök életében fogyizni. Az meg, hogy teszem azt fél évig Atkinsezik nem jelent semmit.


Lehet vitázni persze, de felesleges. Végig kéne olvasnod az ehhez tartozó topikokat, és látnád, az eredményeket, mellékhatásokat, és minden egyebet. Mindenről esett itt már szó e témakörben.


Kérdezd meg Brizzyt, hogy neki mi erről a véleménye, csak 50 kg-ot adott le és köszöni jól van, egészséges. :))).

13. Smithy (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. júl. 10. 13:00
Ja és amit elfelejtettem a multivitaminokban nincsen kálcium!!! És, mint mondtam ennek a kiürülése felgyorsul a fehérjedús étrenddel, és ez hosszútávon tehát nem 1 év alatt és nem is 2 év alatt csontritkuláshoz vezethet.
12. Smithy
2006. júl. 10. 12:36

Dehogyis hiszem, hogy én vagyok a legokosabb. Én csak elméletben vitázom az atkinsről és általában a szénhidrátszegény diétákról. És nem tudom eléggé hangsúlyozni , hogy a panaszok nem azonnal jelentkeznek, tehát az, hogy többen kipróbáltátok és nincs panasz az nem meggyőző. Egyébként szerintem nem árt ha az emberek tisztában vannak a diétájuk tudományos hátteréről.

A tudományelméletben nem tudom ki mennyire van otthon, de az egyik alappillér az, hogy felállítunk egy hipotézist, megpróbáljuk alátámasztani illetve megdönteni. Egyedül ez vezet idővel a helyes álláspont kialakításához. Nem hiszem, hogy én bárkit is sértegettem volna, vagy kultúrálatlan hangnemben szóltam volna.

11. 4726e582cf (válaszként erre: 8. - Smithy)
2006. júl. 10. 12:28

Figyu van már edzőnk :)), hasonlóan próbált meg minket meggyőzni igazáról. Nos nem lett jó vége. Nem hiszem, hogy itt bárki is vevő lenne erre.


Hidd el tudjuk a fogyókúrák hátulütőit. De elég nehezen viseljük itt, ha beleszólnak a diétánkba. Nem lenne vele baj, ha nem hinnéd azt, hogy Te tudod a legjobban. Sokan kipróbáltuk, én panaszt nem hallottam még az Atkins diétára. Max ami nálam lépett fel, hogy elsavasodott a szervezetem és a fogyi megállt, de váltottam egy másik diétára.

10. Smithy
2006. júl. 10. 12:26
Sajnos csak egyet olvastam... Mármint teljes könyvet azonban naggyából az is elég volt. Persze sok vitamint kell bevinni mivel az ő étrendje vitaminhiányhoz vezet... Tehát mesterséges vitaminforrásokra van szükség, amik viszont közel sem olyan jók , mint a természetes források. De a vitaminhiány csak az egyik ellenérv.
9. Hoxa
2006. júl. 10. 12:21
Atkins ezért is javasol iszonyatos mennyiségű vitamint, amit ajánlatos is betartani. Nem tudom olvastad-e a könyveit.
2006. júl. 10. 12:05
Dehogyis!!! És sokadszor is bocsánat ha annak veszed. Szerintem az ésszerű vita, vagyis az érvek ütköztetése kultúrált hangnemben az egyik leghasznosabb dolog a világon. Én nem akartam senkit megbántani, remélem nem is bántottam, csak érveket sorolok contra, ti meg pro. Mi a baj ezzel?
2006. júl. 10. 12:03

Na elősször is sajnálom ha szerinted meggondolatlanul hoztam létre a fórumot szerintem ez egy érdekes kérdés. Én örülök, hogy eredményeket értetek el az Atkinsel.

Nos a dietetikusok nem értenek az edzésterv összeállításához ebben igazad van, dehát nem is ez a dolguk!!! ami a táplálkozástidományt illeti ahhoz mondjuk konyítanak valamit ;)

Egy kis tudomány: Az agy és az izmok nem képesek zsírból és fehérjéből energiát nyerni KIZÁRÓLAG SZÉNHIDRÁTBÓL!!! Ezt fontos leszögezni. Tehát attól, hogy nem eszel csak 20g Ch-t attól még a szervezeted Ch-ból él.

Az atkinssel létrejön a ketózis,(tudom hogy ti is tudjátok nem kiokításnak írom) amikor a szervezet szénhidrátot állít elő, ez rengeteg energiát emészt fel, ettől bekövetkezik a fogyás.

Namármost eddig szép is, csakhogy a ketózis miatt egy csomó olyan méreganyag szabadul fel ami egyébbként nem keletkezne. Persze erre azt mondjátok, hogy azért kell sok vizet inni, hogy a méregtelenítést segítse. Ez így is van segít is valamit azonban nem elég!!! és a vesét is túlterheli ami már amúgy is túl van terhelve a túlzott fehérjebeviteltől, ez vesekárosodáshoz vezethet...

A sok telített zsírsav és koleszterin a cardiovasculáris rendszert teszi tönkre, és amit kevesen tudnak a fokozott fehérjebevitellel nő a vizelettel távozó kalcium is- AKÁR 65%KAL IS!!!- ami csontritkuláshoz vezethet, nők fokozott veszélyben. Ezek a tünetek persze nem jelentkeznek azonnal és nem is 1 év után. És természetesen nem is mindenkinél, mintahogy nem kap mindenki tüdőrákot aki dohányzik és szívrohamot az elhízottak, a veszély viszont nagyon megnő.

2006. júl. 10. 11:44
Mondd Smithy, miért is vagy itt a potálon? Kötöszködni? Ha átolvasod a fórumokat, ezt a kötöszködős viselkedést nem nagyon toleráljuk...
2006. júl. 10. 11:24
Az agykárosodás és a bénulás természetesen extrém esetek. A teljesítménycsökkenés viszont nagyon is általános. A magyarázat kiürül a glikogén az izomkból és a májból ezzel lecsökken az izmok álltal végezhető munka. Természetesen az rövid távon is jelentkezik 1 hét után (ennyi idő alatt ürül ki a glikogén), az agykárosodás hosszú távon. És kedves Hoxa egyáltalán nem gondolom, hogy agykárosodott lennél pár hónap Atkins után, szerintem pár hónap után senki nem az, de ez nem azt jelenti, hogy azért mert a te szervezeted jól reagált rá mindenkié tolerálja.
4. 4726e582cf (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. júl. 10. 11:20

Egyet értek veled Hoxa.

25 kg minusz fél év alatt, az orvosom el volt ájulva a vérképemtől, stb, stb. Mégsem volt teljesítménycsökkenésem vagy egyéb hasonló dolog.


Smithy, szerintem ezt itt nem kéne feszegetni, kár, hogy meggondolatlanul hoztál erre létre fórumot. Sokan diétáznak Atkinsszel. Én is ugye ezzel fogytam látványosan, sőt én az első szinten maradtam végig, tehát, azt amiről azt írtad, hogy 2 hét max... Orvos vagy talán? Dietetikus?


Ez utóbbi szakma űzője, azaz dietetikus számomra 1500 kcal diétát írt elő, és olyan mozgást, amit az akkori önmagam képtelen lett volna végrehajtani. Nos fogyni nem fogytam, sőt, rossz kedvem volt stb. És álítólag tudományosan volt összerakva a diéta... Hát az ilyesmiből nem kérek!

2006. júl. 10. 11:11
szerintem is az legeredményesebb diéta a szénhidrátszegény diéta.Ez tapasztalatból is mondom, ugyanis utálom a kolbászt, meg a szalonnát, jó zsíros ételeket, mégis úgy meghíztam, mert közben imádom a tésztákat.tehát a szénhidrátban van a hiba, nem biztos, hogy a zsírban, másrészt Norbi diéta is szénhidrátszegény diéta, és sikerült lefogynom, mégsem lett semmi bajom tőle, szerintem is hülyeség, hogy agykárosodáshoz vezet az ilyen fajta diéta.
2. Hoxa
2006. júl. 10. 11:07
Ezt meg honnan veszik az ellenzők? Eszerint én agykárosodott vagyok, mert hónapokig atkinseztem? Nem vettem észre magamon... sem a bénulást, sem a teljesítménycsökkenést. Ezek nagyon sarkított dolgok! Teljesítménycsökkenés az első 2 napban van, amíg megszokja a szervezeted, hogy nem jön annyi szénhidrát, mint amit megszokott. Utána már egyáltalán nincs, sőt én sokkal energikusabb lettem, mint előtte. Például nem álmosodtam el evés után, mint korábban, amikor telenyomtam magam szénhidráttal.
2006. júl. 10. 10:59
Napjaink divatos diétái az ún. lowcarb (szénhidrát szegény) diéták. Követői úgy gondolják, hogy a táplálékpiramis legnagyobb részét kitevő szénhidrátokat drasztikusan mérsékelni kell. Ellenzői szerint ez agykárosodáshoz, bénuláshoz, de leginkább teljesítménycsökkenéshez vezethet...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook