Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lowcarb versus egyéb diéták fórum

Lowcarb versus egyéb diéták (beszélgetős fórum)


1 2
2008. febr. 19. 19:40
ez egy nagyon érdekes álláspontüzköztetés volt, kár hogy a topic így leült
46. 4726e582cf (válaszként erre: 45. - 575e11e2d1)
2006. júl. 14. 13:03

Én is így látom :((((. Viszont a napi 30' gyalogláson kívül nem bírok belenyomni semmit a napirendembe senem :(. Amit mégis beleszorítok (angol, vásárlás) az mind az alvásból megy el. De most már nincs sok hátra a békéhez :))), akkor több időm fog maradni magamra is :)).


Nah szóval köszi a segítséget :).

2006. júl. 14. 12:59

Szerintem meg fogynál...

Én lefekvés előtt is eszem. Közvetlenül. És dogyok. Sőt... Így fogyok igazán jól.

Az a lényeg, hogy mit, mikor, és mennyi az összkalória bevitel

44. 4726e582cf (válaszként erre: 42. - 575e11e2d1)
2006. júl. 14. 12:04

Nagyjából az a bajom, hogy éhes sem sűrűn vagyok 4 után. Így meg úgy gondolom, hogy inkább nem eszem :). 90 napos alatt meg nem is lehet fehérjét, csak mikor olyan nap van :(((, de tervezem a diéta váltást :).


A másik oka a 4 órának, hogy 4-re érek haza, még elvagyok a munkáimmal (persze mind ülős) pár órát, és aztán beájulok az ágyba... Ha ennék utána, akkor nem fogynék már :(.

2006. júl. 14. 10:52
nyugodtan mehet lenmagolaj halolaj helyett. 400ft 0,25 liter a bopboltban
2006. júl. 14. 10:51

Véleményem szerint tévhit az, hogy 4 után nem lehet enni. Lehet. Sőt... Kell is! csak szénhidrátot ne egyél mondjuzk 3 után. zsír/fehérje mehet, sőt! Menjen is!

(Persze mértékkel, és az összkalóriabevitel ne legyen több, mint eddig, tehát ami plusszt hozzáadsz, azt a délelőttiekből vedd el)

41. 4726e582cf (válaszként erre: 40. - 575e11e2d1)
2006. júl. 14. 07:41

Köszi, így leglább már vágom, hogy miért és mikor kell beépíteni egy napba ezeket az omegákat :).


Nem is tudtam, hogy a lenmagolajban is omega 3 van :)))), és ráadásul olcsóbb, mint a halolaj. Ez utóbbinak az ára a csillagos égbe szökött egy év alatt, az 1200 Ftos havi adag ára már 2000 Ft :((((. De ha lehet másból is beszerezni ezt akkor inkább ocsóbban teszem :D.

Az omega 6-ról meg még nem is hallottam.


Szóval köszi :)...

Mindenképpen este kell enni? Mivel 4 után már nem nagyon eszem, azaz 4 körül van az evészet vége nálam... mármint akkor van a vacsora...

2006. júl. 14. 03:50

omega 3: lenmagolaj (bioboltba filléres tétel)

halolaj (ez már drágább


omega 6: tökmagolaj

Ezti két étkezésben lehet salátára önteni, amikor nem megy mellé a szénhidrát. (esti órákban). Persze fehérje ezek mellé is kell!


Viszont a többi étkezésből a lehetőségekhez képest 0-ra vagy minimálisra kell szorítani a zsírbevitelt (ott a ch legyen a fő energiaforrás a fehérje mellett)


Persze minmális szükség van telített zsírokra is.

39. Smithy
2006. júl. 11. 08:48

Köszönöm a megerősítést gergőke:)

Korábbi hozzászólásodnál ezt írtad:

"Szerintem egy jó diétában a makronutriensek aránya így néz ki:

"

A kalóriák:

40%-a fehérjéből

40%-a ch-ból (alacsony GI)

20% zsírból (főleg omega3,6 de a többi is kell) "


Azt szeretném kérdezni, hogy miből oldod meg, hogy a szír "főleg omega 3 és 6" legyen

valamilyen mesterséges forrásból?

38. Hoxa
2006. júl. 10. 20:24
Kicsit unom már, hogy mindig jön valaki és meg akar győzni. Azt hiszem ebből a beszélgetésből véglegesen kiszállok. Szép estét.
37. 575e11e2d1 (válaszként erre: 36. - Smithy)
2006. júl. 10. 19:39

Ez teljesen egyértelmű!

Verseny előtt a testépítők is nagyon lecsökkentik (PÁR NAPRA!) a ch-t. Nincs is erejük edzeni olyankor...


Szóval igaz!

Kevés ch-tól izomból ürül a glikogén, vele együtt a víz is. (drasztikusan csökken az ember súlya ezzel!)

És természetesen gyengül ilyenkor a diétázó.

Az meg a másik, hogy az agy megfelelő működéséhez napi 30g ch-ra szükség van (de ennyit még atkins ideje alatt is bevisz az ember, akár mit is mondtok)

36. Smithy (válaszként erre: 33. - 575e11e2d1)
2006. júl. 10. 18:15

Ha jól gondolom te a testépítés szempontjából közelíted meg a dolgokat. Légyszives mond már el te is, hogy ha a glikogén kiürül az izmokból és a májból az csökkenti a teljesítőképességet. Hátha neked jobban hisznek és nem oltanak le egyből...

Szép napot

35. Smithy
2006. júl. 10. 18:11

Nos a lényeg, hogy nem kalciumot kell bevinni, hanem kalcium glükonátot ha mindenképpen mesterséges forrást szeretnél mivel ebben szervetlen kötésben van a kálcium és savas közegben is fel tud szívódni. Az atkins elsavasítja a szervezetet. A legjobb ha nem mesterséges forrásból viszed be. Egyébként örülök, hogy te nem fikázol le autómatikusan, mint egyesek. Szimpatikus ez a hozzáállás, és célravezető is. Minden véleménnyel okosabbak leszünk.

További szép napot

34. emagdi (válaszként erre: 30. - Smithy)
2006. júl. 10. 17:14
miből kell akkor a kalciumot pótolni ami nem keletkeztet káros mellékanyagokat?
2006. júl. 10. 15:52

Szerintem egy jó diétában a makronutriensek aránya így néz ki:


A kalóriák:

40%-a fehérjéből

40%-a ch-ból (alacsony GI)

20% zsírból (főleg omega3,6 de a többi is kell)

2006. júl. 10. 15:47

Az én véleményemet ismeritek a témában.

De ha kell írok bővebben

31. 'szti
2006. júl. 10. 15:23
Kedves Smithy, érdeklődnék, hogy mivel foglalkozol (minden kötözködéstől mentesen, pusztán kíváncsiságból) és hogy kerültél a diéták közelségébe.
30. Smithy (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2006. júl. 10. 15:02

Én mondjuk nem emlékszem, hogy Atkins külön írna a kalciumhiányról, de ettől még lehet, hogy írt.

Csak egy kis tudomány: A kalciumot azért nem jó kiegészítőkből bevinni atkins mellett mert a savas környezetben kelát keletkezik, ez egy olyan sóféle amely gátolja a kálcium bélfalon keresztüli felszívódását. Bocsi ha túl tudományos voltam

29. Smithy
2006. júl. 10. 14:35
Köszönöm a hozzászólást, ismét a lényegre tapintottál. Akinél az elhízás krónikus annek a TB ezt is finanszírozza, aki nem annak el kell mennie egy maszekhoz de ott sem drágább 1 alkalom 5000Ft-nál, ez tényleg a felső határ! Mondjuk 2 alkalom utána pedig havi 1 az havi 5ezerFt maximum -de inkább kevesebb- szerintem ennyit sokan tudnak nélkülözni.
28. emagdi (válaszként erre: 21. - Smithy)
2006. júl. 10. 14:26

szép elképzelés az egyéni diéta és edzésterv profi szakemberektől, de azért felhívnám a figyelmed, hogy az emberek 90%-ának erre nincsenek anyagi erőforrásai. (mert azért elég húzós a személyi dietetikus és edző). ha pedig nem ennyire személyre szabott a dolog, akkor a ugyanazt az előre fénymásolt szabványétrendet és edzéstervet kapod, ami semmivel sem jobb, mintha az internetről választanál egy követendő diétát.

szerintem.


a lowcarb diéták elég sok embernek bejöttek (mint ahogy olvashatod itt ezen az oldalon is), mivel viszonylag könnyű betartani őket, és hatásosak is.

27. Smithy
2006. júl. 10. 14:22

Tehát a 4. szakaszt? Annak a felső határa 120g ch.

AZ azért mindjárt nem is olyan kevés...

26. molntak (válaszként erre: 25. - Smithy)
2006. júl. 10. 14:19
Nem a diétát tanácsolták a terhesség alatt!!! Megtartást tanácsoltak és nem diétát!!!
25. Smithy
2006. júl. 10. 14:15
Hát én elég sok orvossal vagyok napi kapcsolatban, és ő szerintük a lowcarbos diéta a terhesség alatt veszélyezteti a magzat fejlődését és prenatális ártalmakhoz vezethet.
24. molntak (válaszként erre: 22. - Smithy)
2006. júl. 10. 14:12
Hááát véleményem szerint egy szülész nőgyőgyász lenne az utolsó, aki ajánlana bármit csak úgy vagy megfelelő tájékozódás nélkül.
23. Smithy (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. júl. 10. 14:12
Az, hogy neked és hoxának sincs semmi baja az nagyon is örvendetes, ezúton is jó egészséget kívánok nektek, de ez nem tudományos eredmény. Az én érveimet amik nem is az enyémeim csak átvettem őket, olyan szakemberek dolgozták ki a kutatásaik alapján akik több ezer embert vizsgáltak meg.
22. Smithy (válaszként erre: 19. - 4726e582cf)
2006. júl. 10. 14:10
És ezekután nem mentél vissza a dietetikusodhoz megbeszélni a dolgokat? És egyáltalán nem gondolom, hogy az orvosok idióták lettek volna, legfeljebb a témában nem eléggé tájékozottak.
21. Smithy
2006. júl. 10. 14:07
Köszönöm a kérdésedet emagdi, nagyon helyes, hogy érdeklődsz. Véleményem szerint ott van a baj, mikor az emberek az elhízást homogén fogalomként kezelik. Szerintem mindíg azt kell megvizsgálni, hogy mi az elhízás oka, mik a fogyni kívánó lehetőségi, mit hajlandó megtenni érte és ezek alapján személyreszabott diétát és életmódot összeállítani. Ez profi segítséget igényel olyan emberektől akiknek ez a szakmályuk. Nem lehet egy módszert általánosan jónak elfogadni.
20. molntak (válaszként erre: 18. - Smithy)
2006. júl. 10. 14:06
Hát akkor nyilván a mi rvosaink idióták voltak :(
19. 4726e582cf (válaszként erre: 15. - Smithy)
2006. júl. 10. 14:04

Hoxával már meg is cáfoltuk! Se agykárosodásunk nem lett, se nem bénultunk le, se nem csökkent az izomszövetek mennyisége, se nem lett kálciumhiány a szervezetünkben.


A dietetikus diétájától nem fogytam, egy dekát sem, ellenben híztam vagy 3 kg-ot egy hónap alatt, úgy, hogy mozogtam, annyit, amennyit lehetett az én akkori súlyommal és még nem terhelte meg az ízületeimet (megjegyzem az aerob mozgás még mindig izület problémát okozhat a súlyomnál fogva). Jah és folyamatos éhségérzésem volt, ami rosszkedvűvé, életunttá, agresszívvé, ingerlékennyé, fejfájóssá tett. Többnyire hús, friss zöldség, rizs, teljes kiörlésű dolgokat kellett enni megadott mennyiségben. Koplalás a köbön, mégis 1500 kcal/nap. Nyilván az én anyagcserémhez még ennél is kevesebb kellett volna. Aztán jött az Atkins, körbejártam a témát, átolvastam mindent, amit lehetett találni róla. A könyvében meg is cáfolja az ellenérveket.

18. Smithy
2006. júl. 10. 14:03
Na ez elég érdekes felvetés. Mint tudjuk az atkins a legvitatottabb diéta a támogatói általában nem orvosok, az orvosok többsége kifejezetten ellenzi, legalábbis azok akik komolyan foglalkoztak vele.The Basics. National AcadeAmerican Cancer Societymy of Sciences,American Medical Association, American Heart Association. Ezek nagyon, nagyon jelentős orvosi szervezetek akik kutatásokat végeztek az atkinsel kapcsolatban és azóta minden fórumon tiltakoznak ellene.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook