Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯
42984. haho_pihe (válaszként erre: 42983. - Haho_pihe)
2020. okt. 9. 15:04
Mármint a Merckformin XR-ről állított le, kimaradt egy gondolatsor :)
42983. haho_pihe (válaszként erre: 42982. - Zsuzska8504)
2020. okt. 9. 15:03
Szia, nekem is IR-em van, a doki le is állított vele, pont amiatt, amit írtál, hogy rossz hatással van a peteérésre. Vitaminból a Fertilovit-et és Resvitát szedek, férjem szintén rossz spermakép miatt kapott Profertilt, emellé szedünk mindketten D-vitamint és Q10-et. Egyelőre nem tudok nyilatkozni a hatásukról, mert még csak most lesz az első nekifutás a lombiknak :)
2020. okt. 9. 14:47

Sziasztok!


Már február óta csendes szemlélője vagyok ennek a fórumnak, nagyon tetszik a kedvességetek, a segíteni akarásotok, a kitartásotok, engem például átsegített azon az időszakon, amikor a koronavírus miatt nem lehetett lombikozni és semmilyen egészségügyi ellátás nem volt.

Magamról annyit, hogy 35 éves vagyok, 2019. július 02-án derült ki, hogy lombikoznunk kell, a párom rossz spermaképe miatt, persze előtte orvostól orvosig jártunk, ez is a petevezeték átjárhatósági és méhtükrözés előtt derült ki, nálam ott is minden rendben volt, illetve azokon a vizsgálatokon is, amik a lombikhoz kellettek a nőgyógyászom szerint, aztán 2019. Nov.28-án a miskolci Kaáliban Leskó doktor ùr közölte, hogy IR-em van, lefagytam. Kaptam Merckformint, diéta, mozgás, fogytam azóta 17 kg-ot és júliusban már jó volt az értékem a lombikhoz. Most volt az IVF-ICSI-nk a pesti Kaáliban Leskónál. Sajnos nem sikerült, a beültetésig sem jutottunk el, nem fejlődött. Ez ma derült ki. 1 petesejtem lett, éretlen volt, érett lett, megtermékenyült, de nem fejlődött. A biológus azt mondta, hogy éretlen volt a petesejt, azért nem sikerült. Tudnátok nekem segíteni, hogy hogyan lehetne több és érett petesejtem? Vitaminok stb.? Olvastam, hogy a Metformin tartalmú gyógyszerek rontják a petesejtek mitokondriumát, ìgy a minőségét.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem!

Köszönöm szépen a segítségeteket!

42981. Mancs75 (válaszként erre: 42980. - Tundev)
2020. okt. 9. 14:45
Igen, persze, Kaposvár. A Reprosysra nem emlékszem, ezek szerint azt is megjártátok...Ott mi volt az eredmény, meddig jutottatok? Te nem gondolkodsz donorban? Gondolom, még nem, mintha ezt írtad volna már, meg te jóval fiatalabb is vagy, és még simán összejöhet sajáttal, de...elképzelhető, hogy donorral ha hamarabb sikerülne, persze erre sincs garancia. Szóval értem, hogy az A verzió mindenkinek a saját, de ha ennyire nem jön össze, akkor nem lehet, hogy taktikát kellene változtatni és adni egy esélyt a másik útnak? De simán elfogadom, ha valaki nem így gondolkodik. :)
42980. tundev (válaszként erre: 42977. - Mancs75)
2020. okt. 9. 13:24

Szia! Kaposváron voltunk, majd reprosys...most sote 2 lesz, ha minden jól alakul.

Kétségeim vannak, de nincs más magyar intézet, ami már szóba jöhetne. Úgyhogy igyekszem bízni, hinni.

42979. hantosska
2020. okt. 9. 13:18
Istenem Szilvi! Nagyon sajnálom. Iszonyú nehéz elfogadni azt, hogy nincs válasz a miértekre. Erőt kívánok és kitartást a folytatáshoz! 🙏🏻
42978. Mancs75 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 9. 13:09

Én is nagyon sajnálom, és teljesen jogos a kérdésed, hogy másnak, aki akár nem is akarja, összejön simán, te meg már mennyi ideje próbálkozol

és miért nem...Hány éves vagy egyébként? Biztos írtad, de most így nem rémlik. A párod szóvá tette ezt a dolgot, vagy csak te ostorozod magad azzal hogy nem tudod megadni amire vágyik? Mellesleg most ő sem tudja megadni neked, hiszen ahogy írtad, most nála is van probléma, és lehet, hogy eddig is volt, csak nem derült ki. Egyáltalán nem biztos, hogy eddig minden rajtad múlt. Van esetleg még olyan vizsgálat, amit nem végeztetek el? Illetve én is azt kérdezem, amit Solinca, hogy donorra esetleg teljes donorra nem gondoltatok? Hátha azzal összejönne, lehet egy próbát megérne. De nem akarok itt okoskodni, tudom, nem tanácsot kértél, csak megértésre vágysz....

42977. Mancs75 (válaszként erre: 42976. - Tundev)
2020. okt. 9. 12:53
Szia, nálad most mi a helyzet? Legutóbb Tapolcán voltál, ugye? Most merre tartasz? Mintha írtad volna a SOTE II-t is, vagy az még Tapolca előtt volt?
42976. tundev (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 9. 12:27

Drága Szilvi!


Mintha magamat hallanám...minden sorában, minden szavában. És még mindig ott az a rohadt miért!!


Sajnos válasz nincs, én már ugy gondolom, hogy szerencse...ennyi.


És én 35 évesen kezdtem az egész lombikozást és akkor sem sikerült, pedig jo volt az amhm, mindenem. Szoval nem a fránya koron múlik!


Annyira átérzem, amit leírtál, és annyira szeretnék segíteni, de nem tudok :( sajnos csak az idő....ez lesz ami enyhiteni tudja a fájdalmad. És igen, menni előre, míg van saját petesejt. Én ugyanígy vagyok vele.


Ölellek ❤️

42975. Solinca (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 9. 10:57

Drága Szilvi, nagyon-nagyon sajnálom, embertelen a küzdelem, amit vívsz, vívtok. Plusz még ez a sok egyéb "jóság", ami most még rátett egy lapáttal, abszolút megértelek.

Nem gondolkodtatok esetleg petesejt donorban? Hátha könnyebb lenne... nem vagy gonosz, csak most még ezt is nézd végig? :(

Sosem felejtem el, a tavalyi második beültetés után állandóan összefutottam avval a csajszival, akivel egy napon volt a beültetésünk a SOTE-n, és kiderült, egy helyen lakunk. Neki sikerült, nekünk 8. hétig, és nézhettem végig, hogy hogy nő a pocakja, hogy csináltatja a terheléses cukrot, komolyan, egy héten legalább egyszer összefutottam vele. Utána már akkor is, amikor a babakocsit tolta. Nagyon ki voltam akadva. Nem rá, nyilván, a helyzetre, hogy hetente beletolták az arcomba, mi lett volna, ha... teljesen normális, hogy így érzel!

Mindenesetre nagyon szorítunk neked innen sokan a net túlfeléről, ne add fel!!!!!!

42974. Zizike79 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 9. 09:31
Szilvi, nagyon sajnálom, francba! :( ne ostorozd magad még pluszban, ennél természetesebb dolog nincs, hogy rossz érzést okoz, ha valakinek teljesül, amire mi is vágyunk! És igenis mindannyian megérdemeljük a sikert, ez nem is kérdés! Ölelést küldök!
42973. Vic100 (válaszként erre: 42972. - Vic100)
2020. okt. 8. 21:06

Harmadikat akartam írni. Persze ez is természetes úton fogant...

A másik “hölgyről“ még annyit, hogy eddig nem akart gyereket, most mikor eldöntötte, hogy mégiscsak jó lenne, akkor lám jött is... Annyira bosszantóóó!!!

42972. Vic100 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 8. 21:00

Sajnálom 🙁 Teljesen egyetértek minden szavaddal és igen ez a sok Miért??? Nincs igazság...

Én pl tegnap tudtam meg, hogy egyik ismerősöm is babát vár(természetes úton)

7, azaz HÉT abortusz után!!!

De ha ez nem lenne elég, azt is nemrég tudtam meg, hogy egy másik “szerencsés” ismerősöm , aki súlyos cukorbeteg 3 babáját várja... Potyognak belőle a gyerekek minden gond nélkül... És akkor megint itt van a Miért???

42971. Kiscica19 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 8. 20:56

Őszintén sajnálom, nagyon sok mindenen mentetek keresztül!

Gonosz pedig egyáltalán nem vagy...

Kemény dolgok ezek. Csak a legjobbakat kívánom neked! ❤️

42970. haho_pihe (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 8. 20:39
Nagyon sajnalom 😭
42969. Panna07 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 8. 20:39
Szia! Nagyon sajnálom! 😢😢 Nagyon erősek vagytok, hogy ennyi küzdelmen végig mentetek! És ne érezd magad gonosznak, amiért nem tudsz felhőtlenül örülni más terhességének, ezek termesztés érzések. Én is ugyanúgy éreztem, volt lelkiismeret furdalásom miatta, de mikor sorstársak is ugyanerről számoltak be, láttam, hogy ez normális emberi reakció. Nem szabadna léteznie termékenységi problémáknak, szörnyű, hogy aminek magától működnie kellene, az mennyi küzdelemmel és fájdalommal jár sokunknál. Egy kicsit segíthet az, ha végig gondoljuk azokat a dolgokat, amik jók az életünkben, amiért hálásak vagyunk. Persze attól még a gyerek iráni vágy nem múlik el, csak ez segíthet, hogy ne merüljünk el teljesen a negatív gondolatokban.
42968. tyutyu1981 (válaszként erre: 42967. - SSSzilvi)
2020. okt. 8. 20:31
Borzasztóan sajnálom:-(
42967. SSSzilvi
2020. okt. 8. 19:53

Sziasztok!


Ma vagyok FET+6 napon es ma megjott. Ezzel eldolt, hogy ez a beultetes sem sikerult :(.


Most HRT ciklus volt, azaz osztrogen- es progesztetonpolassal egy mesterseges ciklus sajat peteeres nelkul. Beultetes napjan a progeszteronom 69 nmol/l volt, a mehnyalkahartya 11mm-es. Szerintem idealis ertekek. Azota is ugyanazt a mennyisegu progeszteront szedem (2 cyclogest, 1 progeszteron), hogy mitol jott meg ennyi progeszteron mellett, nem ertem. Elkepzelheto, hogy ha nincs sajat progeszteron termeles az nem az igazi? Akkor viszont mitol lett szep eredmeny a beultetes napjara?

Most kelloen el vagyunk szontyolodva :(

Eddigi merlegem:

1 mehen kivuli spontan terhesseg

3 elso trimeszteres veteles spontan terhessegekbol

4 stimulacio, 3 ET, 3 FET

55 erett petesejt,

15 embrio beultetve (ebbol 3 db 2 naposan, 3 db 3 naposan es 9 db 5 naposan kerult beultetesre)

a beultetesekbol 2 biokemiai terhesseg, mindketto az elso leszivasbol

Tetmeszetes ciklusban harombol ketszer azon az oldalon no petesejtem, ahol nincs petevezetek, a stimul soran egyre kevesebb leszivott petesejet es szeptemberben az eddig kivalo spermabol mind mennyisegileg, mind DNS fragemntacio ugyileg “nagyon szegenyes” minoseg.

Egyszeruen nem ertjuk, hogy miert? MIERT?????

Miert nem lehet egyszer szerencsenk? MIERT????

Most mar persze az a valasz mert oteg vagyok. Es valoban koros vagyok, de evekkel ezelott meg nem voltam...

Bonuszkent a fonokom nem torelalta a “kudarcaimat”, kipenderitett a melobol, miutan 12 ev utan az utolso terhessegem miatt elmentem egy honap tappenzre. Aznap hivott fel, amikor kiderult elment a babam. De egyebkent ez a resze pont nem erdekel. Emberismerettel is gazdagabb lettem mellette.

Ami igazan faj, hogy nem tudom megadni a paromnak amire vagyik.

Bocsanat, hogy kifakadtam. Tudom ti megertetek. Es koszonom, hogy meghallgattatok.

:(


Biztos vagyok benne, hogy hamarosan mashogy latom a vilagot es ameddig van petesejtem, megyek tovabb az uton. De ma nagyon nehez.


De, hogy jo hirt is mondjak, egyik ismerosunk ma jelentette be, hogy babajuk lesz. Ket honap probalkozas mindossze. Igaz, a holgy “csak” 35 eves. Tenyleg ennyit szamit az a frana kor?? Es rossz erzesem van, mert nem tudok felhotlenul orulni az oromuknek. Ezert gonosznak erzem magam es lehet meg sem erdemlem a sikert...

42966. marlaa (válaszként erre: 42962. - Vic100)
2020. okt. 8. 19:49
En a vetelesrol hallottam, de mondom, nem astam bele magam melyen.
42965. Vic100 (válaszként erre: 42964. - Hantosska)
2020. okt. 8. 18:26
Hát köszönöm Hantosska. Biztos így van akkor ha ezt mondják, ez vált be gondolom... Igazából ha jobban belegondolok nekem is úgy a logikus, hogy vetélésnél kell jobban belemászni, amíg beágyazódás se történt nagyon nincs mit keresni 🤔
42964. hantosska
2020. okt. 8. 12:45
mármint a beagyazodas hiánya miatt NEM indokolt. Kihagytam a “nem” et
42963. hantosska (válaszként erre: 42962. - Vic100)
2020. okt. 8. 12:44
Vic nekem is azt mondták az Istenhegyiben, miután megcsinálták az alap vizsgálatokat, hogy nincs értelme további vizsgálatoknak, mert a vetélésnél adekvát tovább keresgélni a problémát. Én ebből azt vettem le, hogy a beágyazòdás hiánya miatt indokolt azon a területen kutakodni. De lehet, hogy ez nem így van. Nálunk kétszer volt biokémiai terhesség, ami ugye majdnem “semmi.”
42962. Vic100 (válaszként erre: 42961. - Marlaa)
2020. okt. 8. 12:14

Szòval ùgy èrted inkàbb vetèlèst okoz mint beàgyazòdàsi zavart? Vagy akàr mindkettöt? 😏

Egyelöre mèg a beàgyazòdàsig sem jutottam el...

De ti jòl tettètek, hogy megcsinàltattàtok. Ha ilyen van mèg idejèben derüljön ki, minthogy fölösleges köröket fussatok...

42961. marlaa (válaszként erre: 42959. - Vic100)
2020. okt. 7. 22:29
Elvileg az nk statiszt akkor nezik, ha volt mar tobb veteles. Mi megelozes keppen csinaltattuk.
42960. haho_pihe (válaszként erre: 42956. - Marlaa)
2020. okt. 7. 19:10
Köszi, pont két hét múlva megyek egy újhoz (az eddigiek kritikán aluliak voltak), remélem, ő már hajlandó is lesz kezelni.
42959. Vic100 (válaszként erre: 42958. - Marlaa)
2020. okt. 7. 19:10
Nekem pedig fogalmam nincs azt nézték-e már... nem tudom mit kell nézni a laboron 🤔 Vagy igen, immunológus segíthet valószínűleg...
42958. marlaa (válaszként erre: 42957. - Vic100)
2020. okt. 7. 18:59
Bocsi, az olosejtekhez tok hulye vagyok. Nekem az jo volt, ezert nem astam bele magam. Immunologus talan?
42957. Vic100 (válaszként erre: 42951. - Marlaa)
2020. okt. 7. 18:54

Kedves Marlaa!

Köszönöm a hozzászólásod.

Valahol megnyugtattál, valahol nem 😊 Az a része oké, hogy az ösztrogén és a progreszteron érték a fontos, pont ezt mondta a doki is, hogy most pont ezen vagyunk, hogy ezek jók legyenek, ezeket támogatjuk, még ha a másik két hormon ebben akadályozna is...

Viszont, hogy az Anti-Tpo 1 alatti kell, hogy legyen, ez miatt most aggódom... Igazából nekem az folyamatosan magas, erre a doki azt mondta az is lesz a Hashimoto miatt, ez annak a meglétét jelzi, lényeg a Tsh jó legyen 🤔 Hát reméljük a legjobbakat ezek után...!

Ezt az ölő sejteket is sokan említették... ez mi pontosan? A meglétét mi jelzi? Esetleg ennek is van köze az Anti-Tpo-hoz? Mert azt tudom , hogy az pl a pajzsmirigyet öli... ( autoimmun módon ugye)

Hát remélem mást nem 😐

42956. marlaa (válaszként erre: 42955. - Haho_pihe)
2020. okt. 7. 18:25
Ezt a harmat pont remekul lehet kezelni gyogyszerekkel, az endokrinologusod feltudja irni oket.
42955. haho_pihe (válaszként erre: 42951. - Marlaa)
2020. okt. 7. 16:53
Tyű, az angyalát, akkor remélem, a legutóbbi alkalom óta változtak az értékeim, mert ezek alapján bukom a progeszteront, a tsh-t meg prolaktint :/
❮❮ ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook