Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)


15114. Hanga05 (válaszként erre: 15091. - Excaliburné)
2018. ápr. 9. 11:24
Vagy nyugtasd meg anyukádat, hogy ahhoz képest, amiken keresztülmegyünk a lombik kapcsán, a karcolás már semmi. :)
15113. Hanga05 (válaszként erre: 15090. - Sosana74)
2018. ápr. 9. 11:22
Győrben volt az implantációs ablak vizsgálat, de szerintem akkor volt egy klinikai vizsgálat, most nem tudom, hogy végzik-e. Olyat is hallottam, hogy valaki Debrecenbe ment miatta, úgyhogy ott is érdemes megkérdezni. Én nem vártam sok mindent az implantációs vizsgálattól, annak örültem, hogy emiatt megint meg lesz piszkálva a méhnyálkahártyám FET előtt.
15112. jszvi04 (válaszként erre: 15110. - 1e454498dd)
2018. ápr. 9. 10:55
Érdekes egyébként ez a hiperstimu, így utólag átgondolva a te és az én esetemet is. Nálad egyértelmű volt a kórház, hiszen műteni kellett, de neked iszonyat fájdalmaid voltak. Én “csak” vizesedtem, és este 8kor már alig kaptam levegőt, ezért mentem az ügyeletre. De igazabol ott 2 napig, amíg Sípos dokival nem beszéltek, a vervetelen es a verhígítón kívul semmit se adtak. A műszerezettségük nem volt elég fejlett a huvelyen keresztul torteno ambulans vízleszíváshoz, ott csak műteti úton, hason keresztul tudták volna leszívni, amit egyébként ők sem javasoltak addig, amíg nem lép fel tüdőembólia vagy szívburok repedés veszélye. A feherje infuziot is Sípos mondta nekik. Szoval, aki Forgacsban lombikozik es tulstimus, en azt javaslom, hogyha nincsenek iszonyat fajdalmai (petefeszek csavarodasra utalo jelek), csak szét akar repedni a sok víztől, az inkabb hívja az Intezetet, mert ott ez a vízleszívas pikk-pakk megy
15111. Ursula33 (válaszként erre: 15110. - 1e454498dd)
2018. ápr. 9. 10:06

Én sem háborúzom. Peace! ✌️

De tényleg olyan fura, mert itt még rosszat nem olvastam Krizsáról, de a facebookon, ahol valódi névvel, profillal, arccal írnak az emberek, ott nagyon szidják Krizsát.

És emlékszem, hogy még magát hibáztatta Gyöngyi, hogy elment a baba. Pedig basszus, nem ő az orvos, az orvosnak kellett volna gondolnia rá, ha két nap alatt megduplázódott a HCG, akkor van baba. (Magánban volt vérvételen direkt ezért.) Ennek ellenére, azt mondta, hagyjon abba mindent.

Magával a túlstimus tünetekkel elment a kórházba, arra emlékszem. Viszont tényleg annyira meg volt nagyobbodva a petefészek, hogy semmit nem lehetett látni. Pedig a Jánosban elég kitartóan keresték. Ott él is küldték vérvételre (HCG), mert ugye nem akart megjönni neki a menstruációja. Addigra viszont már nem emelkedett rendesen a HCG, mire oda jutott, de emelkedett, valami 9-10 ezer volt már, szóval ott már csak azt tudták megállapítani, hogy halott a magzat, mire végre kb az ötödik alkalomra megtalálták. A kürtő mellé volt beágyazódva, mint később kiderült, a 9. héten.

De mint írtam, ez az én véleményem, az én tapasztalataim. Ez volt az egyik - igen nyomós - oka, hogy mielőtt belekezdhettünk volna bármibe, már át is nyergeltünk a Forgácsra.

15110. 1e454498dd
2018. ápr. 9. 09:42

Ursula, Zsanci, nem háborúzom😊 Én csak azt írom, amit tapasztaltam. Tény, hogy nem ismerem a lányt, de emelkedő HCG-nél abbahagyatni a progit, ez akkora dilettantizmus, ami nem illik a képbe. Esküszöm, mintha nem is ugyanarról az emberről beszélnénk. De elhiszem, hogy vannak, akik csalódtak benne. Nekem az sem fér a fejembe, hogy miért nem a kórházba ment be túlstimuval. Az olyan szörnyű fájdalom, hogy eszembe nem jutna a Kaáliba menni vele, egyből kórház. De ugye nem vagyunk egyformák. Ha így történt, akkor mindenki hibázott és akkor tényleg nagyon felelőtlen volt az orvos. (A papíron egyébként, amit kapunk leszívás és beültetés után, rajta van, hogy ilyen és olyan tünetek esetén a János kórház az illetékes. Ezekre az esetekre egyszerűen itt nincs kapacitás, sem pl. vér, ha hirtelen műteni kell, mint nálam. Ha a Kaáliba megyek akkor, most nem fórumoznék...)

De tényleg nem kérdőjelezek meg semmit, csak csodálkozom. Az is furcsa, hogy nem kér vizsgálatokat, nálunk annyi mindent kért, hogy volt, amire én mondtam, hogy ne haragudjon, de nem megyek, mert elég volt.

Mindegy, én senkit sem szeretnék meggyőzni, mert igazságot úgysem lehet tenni, mindenki menjen oda, ahol biztonságban érzi magát.

Peace😊❤

15109. Ursula33 (válaszként erre: 15108. - Jszvi04)
2018. ápr. 9. 09:30
De szerintem ez így normális. Így kell eljárni egy felelős orvosnak.
15108. jszvi04 (válaszként erre: 15103. - 1e454498dd)
2018. ápr. 9. 09:10
Igen, én pont a Forgácsban lettem túlstimus, mondjuk ezt nekem jelezte is előre Sípos doki, hogy van rá esély , a 6,9-es AMH miatt. A Forgács annyiban más, hogy ott végigkísérik a túlstimu folyamatát, addig nem adnak át a nőgyógyászodnak, amíg rendben nem vagy. A Forgacsnak a dél-pesti a háttérkórháza, Sípos doki beszélt az osztv. főorvossal a kezelésemről, a kórház utan a Forgacsban szívták le a felesleges vizet, majd még a sima nőgyógyászomat is felhívta, mielőtt “elengedett” az intézetbol. Szóval kemény menet volt, de a sok segítségért és támogatásért én nagyon hálás vagyok neki.
15107. Ursula33 (válaszként erre: 15104. - CsibeMazsola)
2018. ápr. 9. 09:05
Az én AMH 0,22 és spontán ciklusban látható érett follikus. Egyáltalán nem alacsony az az AMH!
15106. zsanci79 (válaszként erre: 15103. - 1e454498dd)
2018. ápr. 9. 09:03

Pedig ez nagyon is igaz, nem ismered azt a lanyt!

Neki vilag eleteben Krizsa volt a dokija, nagyon szerette! De nem csodalom, hogy ez betette nala kaput. Szoval nem csak ugy volt, h beesett egyszer Krizsahoz, es lehuzta a francba valami egyeni sertettsege miatt.

Peace ✌

15105. Ursula33 (válaszként erre: 15103. - 1e454498dd)
2018. ápr. 9. 09:03

Én csak azt írtam le amit láttam. Egy túlstimulálás volt ősszel az ismeretségi körünkben a Forgácsban, igenis foglalkoztak vele Siposék, leszívták a hasüregből a vizet. Szerintem igenis kutya kötelességük törődni velük.

Ami pedig Krizsát illeti, nem ismerem, de nekem, aki még soha nem lombikoztam, ijesztő volt, ahogy beszél a nőkkel, amiket írnak róla névvel, arccal tízezres facebook csoportban... De Gyöngyi este volt a pont az i - re. Hogy nem látott semmit az ultrahangon, akkor álljon le mindennel... Basszus! Ha emelkedik a HCG, akkor valahol van egy gyerek. Nem passzolhatja le egy orvos így a felelősséget. Pláne akkor nem, ha a hatodik hétig kezeli, mert ez az ötödik héten volt.

Ha ez valóban így történt, akkor vagy a legnagyobb dilettáns a pasi vagy felelőtlen, nemtörödöm senki, akik miatt itt Franciaországban elveszítettem egy évet. Nem tudom, hogy az egyes történetek között pontosan mennyi a valóság, mennyi utólagos valaki kötelező hibáztatása, de amikor meg második sikertelen lombik után azt mondja, hogy minden plusz kivizsgálás felesleges és ezt addig kell csinálni, amíg bele nem döglik az ember, mert az ő egyik páciensének a 13. sikerült, akkor azt mondtam, messze elkerülöm a Kaálit.

Yusuf dokinak elmondtam ezt a beledöglős mondatát és ő konkrétan azt mondta, nem tudja elhinni, hogy egy orvos ilyet mondjon. Teljességgel etikátlan.

De ez az én véleményem.

Tiszteletben tartom, ha másnak más a véleménye.

2018. ápr. 9. 08:52

Sziasztok, hát sajnos a mi kis egyetlenünk nem jutott el az 5. napig... :( Tudom, hogy statisztikailag a nullához konvergált az esélyünk, de mégis bíztunk a csodában...

A hogyan továbbot nem tudom. Nagyon alacsony az AMH-m, most nem tudom, pontosan mennyi, de 1 éve is csak 0,91 lett, tehát ennél csak kevesebb. FSH-m tökéletes, de hiába, ha nincs mit stimulálni. Lányok, mit lehet csinálni ilyenkor? A donor petesejtet nem szeretnénk még... Lehet vmivel előhozni azokat a tüszőket, ha vannak még? Vagy protokoll váltás? 1 éve 5 tüszőm volt, mindben volt petesejt. Most 4 tüszőben 2 volt. Akkor azért csak csurran-cseppen még vmi... Maca? Volt köztetek olyan, akinek nagyon alacsony AMH-val sikerült 3-4 petesejtet leszívni? Egy kicsit össze-vissza csapongok, de ez most az az állapot, hogy nem hiszem el, hogy ne tudjak petesejteket produkálni... tudom-tudom, 43 éves múltam, és mindenkinek más a tüszőkapacitása, de most akkor tényleg ne lenne remény?

15103. 1e454498dd (válaszként erre: 15101. - Ursula33)
2018. ápr. 9. 06:53

Nem Krizsa doki miatt írom, bárki lett volna az orvos, ez a történet sántít egy kicsit. Ha valakinek túlstimuja van, nem a meddőségis orvos foglalkozik vele, legalábbis a Kaálinál így van, hanem a háttérkórház, jelen esetben a János. A Kaáliba csak az első ultrahangig járunk, ami a 6. héten van, utána mehetsz isten hírével. Nem követik tovàbb, hogy hogy fejlődik a baba, nem nézegetik a HCG-t. Ha ennyire túlstimus lett a lány, már rég a kórházba kellett volna mennie. Ahogy én is oda mentem már 4-5 hetesen. Ha a Kaáliban nem látták a babát, a kórházban sem látták volna a 6. héten. Sajnálom a lányt nagyon, mert ez szörnyű. Én nem vesztettem el a babát, de rezgett a léc mindkettőnk számára, de nem jutott eszembe hibáztatni Krizsa dokit. A lombiknál sajnos ezekre is van esély, mégha nem is nagyon hangoztatják. Aki lombikra adja a fejét, annak ezekkel a kockázatokkal is számolnia kell.

Ronda túlstimus esetek pedig mindenhol vannak.

15102. bobo78
2018. ápr. 9. 05:32
Indulás Zalaegerszegre, genetikára...
15101. Ursula33 (válaszként erre: 15099. - Sosana74)
2018. ápr. 8. 21:05
Nem. Én iszonyat Kaáli fan voltam, ott akartam próbálkozni, de büdös bogárként bántak velem már a szervezés alatt. Aztán végigkövettem néhány nagyon nagyon csúnya túlstimulálást, mind Kaáli, főleg Krizsa doki páciense volt, az egyik nőt úgy túlstimulálta, hogy a háromszorosára dagadt petefészkektől nem látta a babát és hiába nőtt rendesen a HCG, mindent abbahagyatott vele és végül - későn - a János Kórházban vették észre a progeszteron hiány miatt elhalt magzatot. Na itt mondta már az unokahúgom is, aki pedig ott készült az első babyk között, hogy akkor Kaáli felejtős, nem tisztességesek, csak a profit és a statisztika a fontos.
15100. Excaliburné (válaszként erre: 15025. - CsibeMazsola)
2018. ápr. 8. 19:53

Csibemazsola.

A kis Csoda Mazsolátoknak is megy holnapra a szurkolás!🍀🍀🍀

Linda

15099. Sosana74 (válaszként erre: 15095. - Ursula33)
2018. ápr. 8. 17:02
A budapesti Kaaliban voltál? Én még csak a Debreceniben - dögmessze van nekünk - mert a barátnőmnek ott elsőre sikerült,, több BMC-s próbálkozás után. A Forgácsban én Sipos doktornál voltam, vagyis a magánrendelőjében, de ő szimpatikus volt nekem.
15098. Sosana74 (válaszként erre: 15093. - Jszvi04)
2018. ápr. 8. 17:01

Az egész eljárás menetéről tőled kaptam a legtöbb infót, amit mégegyszer nagyon köszönök :-)

Persze, megértem a dokikat is, egy első konzin, nyilván nem mondanak el mindent, azt sem tudják, látnak-e még valaha. Ráadásul én szinte tényleg rögtön belevághatnék, mert szerencsére jók az értékeim, nincs nagyon mit rendberakni. És igen, nálam már szinte hónapok is számítanak. Szívem szerint én már holnap kezdenék is :-)

15097. Sosana74 (válaszként erre: 15094. - Excaliburné)
2018. ápr. 8. 16:55

Hát igen, az édesanyák már csak ilyenek :-) Főleg, akik már sokmindenen túl vannak. Az én anyukám még a petevezeték átjárhatóságira is el akart jönni velem, hogy nehogy vezessek utána. Ami nekünk már szinte "természetes" beavatkozás, az nekik még szinte nagyműtétnek számít. Bár pl. pont anyukám mondta nekem először az izraeli orvosok által használt "karcolást", de félt ő is mindentől, ami nem természetes. De én is azt mondom, hogy amíg van lehetőség, azt próbálja kihasználni az ember, minél jobban növelni az esélyeket.

Az intézményekhez annyit, hogy nekem nagyon meg kell majd gondolnom, hogy hol vágok bele. Az életkorom miatt - bár papírom van róla, hogy a biológiai korom jobb, mint a kronológiai :-) - nekem nem nagyon lesz időm itt-ott próbálkozni.

2018. ápr. 8. 13:42

Drága Szonáta!


Holnap nagyon fogok szurkolni Neked!!

Szívemből kívánom,hogy minden rendben legyen és teljesüljön az álmotok!❤❤

Ölellek!

Linda

15095. Ursula33 (válaszként erre: 15094. - Excaliburné)
2018. ápr. 8. 13:03
Én meg Kaáli fanból lettem Forgács párti.
15094. Excaliburné (válaszként erre: 15092. - Sosana74)
2018. ápr. 8. 11:25

Anyukám teljesen normális,hogy félt.

Volt 2 műtétem,az egyik fülemre gyakorlatilag megsüketültem(ezt is majd csak műtéttel lehet korrigálni) az idegrenszeremről nem beszélve.Ő ezt is látja és kell egy kis kontroll ebben is.

Igen mi jöttük el a Forgáchból és ez utólag is nekünk jó döntésünk volt.

Sokaknak segítenek,de nekünk nem tudtak és ezt beláttuk.

Aránylag sokan szoktak váltani intézmények között.

15093. jszvi04 (válaszként erre: 15088. - Sosana74)
2018. ápr. 8. 10:05
Azért nem mondtak semmit, mert onnantól kezdve, hogy részt veszel egy konzin barmelyik Intézetben, ők már az inszem/ lombikra koncentralnak, hogy mik az eselyek, mennyire vagy stimulalhato stb...tehát, egyszeruen szolva, ők mar azzal nem foglalkoznak, hogy mivel segítsenek neked, hogy termeszetes úton teherbe ess. A progi szinted egyebkent nem rossz, de ahogy Linda írta nincs is jelentosege, mert mind az inszemnel, mind a lombiknal komoly progi támogatast kapsz a ciklus masodik felében. A menetrol kb annyit mondanak az elejen, hogy melyik protokoll lesz, aztan meg , ha elkezded, úgyis időben megkapsz minden infót. A majusi Krizsa konzi utan sztem gyorsan vágjatok bele, mert az idő szalad, nyáron szabadsagok is vannak (a Forgacs pl egy teljes hónapra bezár), és mire az egesz tenylegesen elkezdődik, illetve, ha vmiert megsem sikerulne, spontan még mindig van esély bármikor, ahogy itt a fórumon is így sikerult egy-ket lanynak
15092. Sosana74 (válaszként erre: 15091. - Excaliburné)
2018. ápr. 8. 09:32
Az en anyam csak pislog, amikor meselem neki, hogy mi mindenfajta vizsgalat, beavatkozas letezik ☺️
15091. Excaliburné (válaszként erre: 15089. - Hanga05)
2018. ápr. 8. 09:07

Hanga köszönöm az infót és örülök,hogy Nektek már sikerült.

Az implantációs ablak is tervben,ha esetleg nem sikerülnénk.

Egy tanulsága van a történetemnek.Nem szabad előre elmondani az anyukámnak😄😄

15090. Sosana74 (válaszként erre: 15089. - Hanga05)
2018. ápr. 8. 09:05
Itthon csinaltak az implantacios ablak vizsgalatot?
15089. Hanga05 (válaszként erre: 15082. - Excaliburné)
2018. ápr. 8. 08:56
Nekem bejött az, amikor megpiszkálgatták a méhnyálkahártyámat a beültetés előtti ciklusban. A 4. beültetés előtt volt a méhtükrözésem, biopsziával, akkor sajnos missed ab-vel végződött a terhességem. Az 5. beültetés előtt volt implantációs ablak vizsgálat, akkor épp csinálták még, azaz 2-szer volt biopszia. Utána sikerült a FET.
15088. Sosana74 (válaszként erre: 15087. - Excaliburné)
2018. ápr. 8. 08:55
Erre kulon nem mondtak semmit. Sot, oszinten szolva igazabol sehol sem mondtak semmit, hogy mi mivel fog jarni, mi a menete, mikor mit kapok. Sipos doktor mondta a meh atmosast, mert vekony a nyalkahartya, az Nk funkcioban is par ertek magas, de arra is azt mondta nem fobtos, mert valami szamitott ertek jo. Meg nem dontottem el melyik lesz, Krizsahoz is van egy idopontom majusban. Igazabol mindenki azt mondta, h jok az ertekeim, bele kell vagni. Kicsit meg remenykedem a spontan dologban. Bar ez mar tudom, versenyfutas az idovel... Ti jottetek el a Forgacsbol?
15087. Excaliburné (válaszként erre: 15085. - Sosana74)
2018. ápr. 8. 08:42

Szia Sosana,

Voltál ha jól emlékszem több meddőségi intézményben is konzultáción.Ott mit mondtak erre?

Döntöttetek hová mentek?

Lombik esetén komoly dózisú progeszteron pótlást adnak a leszívás után.Ez a protokollban benne van.

Linda

15086. Sosana74
2018. ápr. 8. 08:22
Valamelyik oldalon ajanlottak termeszetes progeszteron kremet. Hasznaltatok ilyet?
15085. Sosana74
2018. ápr. 8. 08:18
Help! A progeszteront mivel tudom kicsit feljebb tornazni? 36,43. Ugy tudom ez kicsit alacsony.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook