Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik program, meddőség fórum

Lombik program, meddőség (beszélgetős fórum)


23. Panna07 (válaszként erre: 21. - Orsi84)
2023. ápr. 13. 15:09
Hu ez durva, nagyon sajnálom. Sajnos az influenza ronthatta le az értékeket. Amúgy a fagyasztás utáni spermaolvasztás egyfajta szelekció a jobb spermiumok válogatására, mert az egészségesebbek bírják ki a fagyasztást. De elhiszem, hogy most nagyon rossz, megint várakozni. 😞
22. Tomy1980 (válaszként erre: 21. - Orsi84)
2023. ápr. 13. 13:37
Bakter, ezt most nem mondod komolyan, hogy ki is lett fizetve és mégis ez van? Ugyan mintát mit gondolnak miért fagyaszt le valaki?
21. Orsi84 (válaszként erre: 20. - Tomy1980)
2023. ápr. 13. 12:16
Kifizettük a fagyasztás árát. Mondtuk, hogy ez a megtermékenyítéshez lesz. Nem mondták, hogy érdeklődjünk jó e a minta, de ők se szóltak, hogy rossz. Nem tudom mi lesz. Először gondolom a fagyasztott mintákkal szórakozunk majd. Ha nem sikerül akkor a következő leszívásnál bármi is lesz itthon kell lennie. De ilyen bakizás után a bizalmam is megrendült kicsit...
20. Tomy1980 (válaszként erre: 18. - Orsi84)
2023. ápr. 12. 07:00
Basszus tudták és nem szóltak? Ez nagyon gáz. Ott valami nagy hibázás volt. Nem tudjátok megoldani, hogy leszívásnál helyben adjon mintát?
19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Orsi84)
2023. ápr. 11. 22:15
Sajnos sokszor hallani nem körültekintő bánásmódról 😞pedig nem egy tárgyról van szó.
18. Orsi84 (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
2023. ápr. 11. 21:17
Először nem találták a fagyasztottak között. Utána valami naplóba be volt írva, hogy nem volt alkalmas a minta. Ilyen, hogy történik? Ha nem velem, el se hiszem...
17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Orsi84)
2023. ápr. 11. 18:12
Nem lehet hogy a felolvasztást nem élték túl? Sokszor az embriók sem élik túl a fagyasztást, olvasztást
16. Orsi84 (válaszként erre: 15. - Tomy1980)
2023. ápr. 11. 17:30

Megvizsgálták és nem volt benne életképes spermium. De akkor miért nem szóltak?!

Jövő héten szabin lesz a férjem. Akkor újra ad mintát. Már csak az a kérdés, hogy minden fagyasztva lesz, így lehet még reménykedni?! Ez a hónap ment a levesbe. Következő hónapban felolvasztják a mintáinkat. Ha nem jó, akkor megint várni, újabb stimuláció.

15. Tomy1980 (válaszként erre: 14. - Orsi84)
2023. ápr. 11. 17:15
Nem értek hozzá, de mielőtt lefagyasztják, nem vizsgálják meg? Vagy mit jelent a semmi sem volt a mintában? Ilyenkor mi a folytatás, újabb stimu meg mintaadás, újabb várakozás?
14. Orsi84
2023. ápr. 11. 16:54

Sziasztok!

Ma volt petesejtleszívás.

A férjem kamionos, ezért adott mintát pár hete fagyasztásra. Erre ma reggel derült ki, hogy a mintában semmi sem volt. A mintaadás előtti időszakban influenzás volt. Azért akkor is durva, hogy kifizettük a fagyasztást és nem is szóltak, hogy nem volt mit fagyasztani. Nagyon kétségbe vagyok esve...

13. Tomy1980 (válaszként erre: 12. - Panna07)
2023. márc. 20. 11:05
Beteg, covidos, influenzás nem voltam, lázas sem. 1-1 napom volt mikor kicsit gyengébb voltam, de semmim nem fájt, inkább csak fáradtság volt, másnapra elmúlt. Persze ettől még lehetett vírus, ami átment rajtam, illetve nemrég volt kontrasztanyagos CT-m, de más nem.
12. Panna07 (válaszként erre: 11. - Tomy1980)
2023. márc. 20. 08:42
A leszívas napján a biológus a leadott mintából mindenképp megpróbálja megtermékenyíteni a petesejteket. Ha ez esetleg nem sikerülne, akkor sajnos 3 hónap múlva kellene újra próbálkozni. Hogy mitől változhat a tesztoszteron, azt nem tudom, de azt igen, hogy egy covid fertőzés vagy influenza ami lázzal jár, az ronthatja a spermiumokat, lehet hogy a tesztoszteront is. Az elmúlt hetekben volt mindenféle légúti vírus, beteg voltál esetleg?
2023. márc. 20. 07:07
Mi történik akkor, ha eljön a petesejt leszívás napja és a férfinek nagyon rossz lesz a spermaképe, romlik az előzőhöz képest, esetleg nem is lesz alkalmas megtermékenyítésre? Ilyen lehetséges? December elején volt labor, ott a tesztoszteron alsó határérték felett volt jóval, spermakép alkalmas volt lombikra, de most készült egy másik vérvétel más okból, amit urológus kért, ebben már az alsó határérték alatt van a tesztoszteron. Ez mitől változhat kb. 3 hónap alatt? Lehet valahogy ezen javítani?
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Tomy1980)
2023. márc. 5. 09:51
Reméljük jól fog reagálni. ☺️
9. Tomy1980 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2023. márc. 4. 22:14
Köszi! Rajtunk nem múlik semmi. Persze, nem kérdés, alapból lombik volt a választás, csak én gondoltam azt ezelőtt, hogy az inszem. is több esély, nem csak 5%, meg nem akartam, hogy elsőre drasztikus hormonkezelést kapjon a párom, plusz a leszívás sem kellemes. De hátha sikerül elsőre, én nagyon bízok benne.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Tomy1980)
2023. márc. 4. 19:35
Tudom sajnos 😒 Én is voltam benne. Legjobb baràtnöm meg most van tul az elsö sikertelen lombikon. Ha 40 fölött van a pàrod tényleg jobb nem húzni az idöt inszemmel. Sajnos màr a kora is lehet ok. A petesejtek minösège sokat romlik màr. Drukkolok hogy sikerüljön.
7. Tomy1980 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2023. márc. 4. 19:19
Spermakép éppen a határ alatt van, nekem volt ezenkívül genetika, hormonok, fertőző betegségek. Barátnőm oldalán volt sok vizsgálat, genetika, hormonok, fertőző betegségek, véralvadás, kenetek, tenyésztés, HSG, IR, stb., meg sok más, de most nem jut eszembe több, minden rendben volt, nincs se peteérés probléma, sem hormonális gond, illetve van kezelt PM alulműködés, de a TSH is most 1,7. Nekünk nem ajánlottak inszemet, illetve kérdezték, hogy melyiket akarjuk, de a lombiknak nagyobb esélye van, azt mondta a doki főleg, hogy 40-en felül vagyunk. Lelki oldalával semmit sem törődnek, sőt úgy általában semmivel, csak szorosan a kezelésekkel és a leletek átfutásával, ahol van csillag azt megnézik és ennyi.
2023. márc. 3. 09:38
Ha a nőnél van hormon probléma, peteérés probléma akkor is inszemet ajánlják először. Milyen vizsgálatok voltak a nő i oldalon? Sajnos nagyon kevés az alap viszgálat. Sok probléma van ami fizetős és sokszor drága vizsgálattal kimutatható csak és csak akkor említi meg az orvos ha már volt több sikertelen lombik. Sajnos a lelki oldalával nem törődnek hogy ez hogy megviseli a párt. 😞 Nálatok van más probléma is? Vagy csak a sperma gond?
2023. márc. 3. 09:12
Végül lehetett volna inszemináció is annak ellenére, hogy a spermakép nem a legjobb, de lombik mellett döntöttünk és következő ciklusban lehet is indítani.
4. Tomy1980 (válaszként erre: 3. - Panna07)
2023. febr. 21. 11:34
Köszi, értem.
3. Panna07 (válaszként erre: 2. - Tomy1980)
2023. febr. 21. 09:17
Szia! Inszeminációt akkor végeznek, ha mindkét oldalon minden rendben van, petevezeték átjárhatóságival meggyőződtek hogy nincs akadály, és a spermaelemzés alapján sok és gyors spermium van, emellett az életkor is meghatározó.
2023. febr. 21. 05:54
Azt tudja valaki, hogy pl. milyen esetben kezdik inszeminációval a megtermékenyítést, vagy ennek mi a feltétele?
2022. dec. 8. 18:34

A meddőség, az ehhez tartozó vizsgálatok, leletek értelmezése hagy nyitott kérdéseket, nem mindenre kapunk megfelelő válaszokat, vagy csak nem tudjuk értelmezni, ezeknek a diskurzusa ez a fórum. Itt leginkább tapasztalatokat írjunk le egymásnak és egymást segítsük, ha valaki nem ért valamit.

Ki szerint melyik TB által finanszírozott meddőségi centrum a legjobb, illetve mi arról a véleménye, mennyit kell várni vizsgálatokra, mennyire zökkenőmentes ott az ellátás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook