Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik program előtt beoltatnátok-e magatokat?(H1N1) fórum

Lombik program előtt beoltatnátok-e magatokat?(H1N1) (beszélgetős fórum)


1 2
60. zsure (válaszként erre: 59. - Primula35)
2010. jan. 15. 13:10

Szia primula35!


Én már decemberben beoltattam magam. Én is kikértem előtte a dokim véleményét, na nem mintha meggyőzött volna, de én sem mertem megrizikózni a kezelést. És igazság szerint, inkább most, mint amikor már terhes leszek.

2010. jan. 13. 20:59

Sziasztok!!!

Én ma oltattam be magam.

Előtte kikértem a Kaális doki véleményét. Én is ellene vagyok, de nehezményezném, ha csak emiatt menne gallyra a kezelés. Szerintetek????

2010. jan. 11. 22:46

Igen, magyarországon sok minden érdekes. Leginkább a magyar nép. Nem akarok magam ellen beszélni, de az egyik legbefolyásolhatóbb népesség. Bármirôl is legyen szó. Nem hiába tart ott az ország, ahol most. De ez a fórum, most nem is errôl szól igaz?

Nem adatnám be magamnak a vakcínát csupán azért, mert Czeizelnek kapóra jött egy jó kis sztori, amivel megtömhette a pénztárcáját.

2010. jan. 10. 01:46
Érdekes itt Magyarországon minden.....a médiának óriási hatalma van......és vannak akik bedőlnek sajnos......
2010. jan. 10. 01:25

Sziasztok!

Én semmiképpen nem adatnám be. Tavasszal készülök az ötödik lombikomra. Nem magyarországon élek, de már nevetségesnek tartom azt, amit otthon kelt a média.

55. mimmo33 (válaszként erre: 54. - Kurán)
2009. dec. 4. 14:20
Csak a tesztelés szempontjából írtam, hogy semmilyen gyógyszert nem tesztelnek terhes nőkön.
54. Kurán (válaszként erre: 53. - Mimmo33)
2009. dec. 4. 14:18

Szerintem az aszpirint és ezt a vakcinát ne hasonlítsd össze.teljesen már fajsúlyú dolog.

Nekem a nődokim azt mondta, hogy nem adassam be.....

53. mimmo33 (válaszként erre: 51. - Kurán)
2009. dec. 4. 14:15

Én eddig csak ilyen híreket amerikai, kanadai kismamákról hallottam.

Nem tesztelték az oltást...Miért milyen gyógyszert teszteltek kismamákon?!Semmilyet:(

Nekem a háziorvosm azt mondta, hogy nyugodtan beleht venni a terhesség alatt pár sezm aspirynt.De nem azért mert a tesztek ezt igazolják, hanem a 20-30 éves ""tapasztalat""...Na akkor ez milyen bizonyított erdmény;)

52. Kurán (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 14:09
Teljesen igazat adok neked! Én már tévét sem nézek
51. Kurán (válaszként erre: 48. - Mimmo33)
2009. dec. 4. 14:07

Sajnos én már hallottam....pontosan az a baj, hogy ezeket a híreket nem mondják be.


Végül is mindenkinek az egyéni döntése, hogy mit vállal. Én biztos, hogy nem adatom be. Czeizel meg maradjon a genetikánál.....Nála ez a "szereplés" csak média fogás. Csak sajnos ezt az emberek nem veszik észre. Folytattak kísérleteket kismamákon, hogy milyen hatása van a magzatra? Nem!!! Akkor meg miről beszélünk!

50. mimmo33 (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2009. dec. 4. 13:41
Már pedig mindenki már a mutálodóval találkozik...De az alapvírus bizonyos részei nem változnak és ha mutálódott is a vírus, aztakkor is felismeri, és elkezd ellenanyagot termelni
49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Mimmo33)
2009. dec. 4. 13:16

Hát, fújhatja az oltást, ha a mutálódott vírust kapja el...

Gusztustalan-undorító ez a helyzet! Az embernek mindenhonnan tömik a fejét minden szarral, az ember meg fél a haláltól, naná, hogy oltat. Aztán lehet, hogy évek múlva pont ez vezet az autoimmun betegségéhez... Rettenet. Már hányingerem van a témától. Komolyan, beszélhetnének már egy kicsit az afrikai vérhas-járványról is!!!

48. mimmo33 (válaszként erre: 47. - Kurán)
2009. dec. 4. 12:33

Én erről még nem hallottam, hogy a magyar oltóanyaggal oltott kismamák közül, bárki elvetélt volna...De nyílván biztos ami biztos alapon pont ezért ajánlják, a 12 hét után az otást;)

Nem akarom sztárolni Czeizelt, de azért kicsit nagyobb rálátása van a dolgokra, mint mondjuk egy háziorvosnak...

Ha a férjed orvos, akkor azt is tudja gondolom, hogy azzal hogy ő beadatta az oltást, még ugyanúgy fertőzhet...A te tested nem fog ellenanyagot termelni azért, mert az ővé igen

47. Kurán
2009. dec. 4. 10:13
Szerintem aki lombikprogramban vesz részt, az ne oltassa be magát, a hormonok mellé nem ajánlott ez a vakcina, és az tény, hogy sem gyermekeken, sem terhes nők esetében nem történtek kellő mennyiségű és mélységű vizsgálatok. Ja és Czeizel Endrének mi köze van az epidemiológiához-infektológiához-mikrobiológiához (vírusok, baktériumok, egyéb kórokozók, fertőző betegségek, járványok tanai), ugyanis ő genetikus! Ez legalább akkora különbség mint ami a kozmetikus és a műkörmös között van!!! Azért, mert ő az ország "CZEIZELENDRÉJE"!?! Sajnos arról nem beszélnek a tévében, hogy vannak olyan kismamák akik 18 hetesen beoltatták magukat és elvetéltek. Miért mindig az az egyik felét kell elmondani a dolgoknak? Én 7 hetes vagyok és nem oltatom be magam. A férjem orvos és nem ajánlja. Ő beoltatta magát, hogy engem és a kisbabánkat óvja.
2009. dec. 1. 19:45
Őrülök, hogy döntésre jutottál! Akkor tuningolj egy kicsit Cvitaminnal és ezzel párhuzamosan adasd be az oltást. Ha netán benned van a vírus, a Cvitaminnal támogatva tutira nem lesz gond! De legalább napi 2000mg-ot vegyél be!
2009. dec. 1. 19:37
én is elmegyek
44. manul
2009. dec. 1. 18:50
Feltétlenül beolttatnám magam!
43. mimmo33 (válaszként erre: 42. - Egypt)
2009. dec. 1. 18:48

;)

Olvastam, és értettem;)

42. egypt (válaszként erre: 41. - Mimmo33)
2009. dec. 1. 18:44

A Magyar Immunológiai Társaság válaszol:


4. ellenérv: Mérgező higany van az oltóanyagban...



Válasz: Elterjedt, hogy az oltóanyagban jelenlevő tartósító szer, a tiomerzál, higany tartalma miatt mérgező és idegrendszeri károsodást okoz. Ezt a vegyületet több mint 40 éve alkalmazzák infúziós folyadékok, oltóanyagok és más készítmények sterilitásának biztosítására, így minden eddig előállított influenza vírus elleni oltóanyagban is jelen volt a jelenlegivel azonos mennyiségben.



Azért nem okoz mérgezést, mert higanytartalmú bomlásterméke az etil-higany néhány nap alatt kiürül a szervezetből, és nem épül be úgy, mint a hasonló nevű metil-higany. A nagyon ritkán előforduló nehéz fém allergia esetén azonban az érintett egyéneknek az előzőekben már említett (antibiotikum és tojás érzékenység) óvatossággal kell eljárniuk.

2009. dec. 1. 18:25

Én csütörtökön megyek oltásra.Elegem van abból, hogy ezzel kelek, ezzel fekszem, hogy jó vagy nem jó.Egy biztos, többet teszek meg azért ha beadatom,mintha nem adatnám.

A higyany kérdés,meg szerintem egy felpumpált "információ".Évente több mint 4 kg szemetet eszünk meg!Tartósító szerek, növényvédő szerek és egyéb formáit. És akkor még nem említettem a kipfugógázokat, vagy a fogtöméseket, vagy az aluminium lábasok, serpenyőkből főzéskor kiválasztodó káros anyagokat, és gyakorlatilag azt sem tudjuk biztosan, hogy mi folyik a csapból...

40. egypt (válaszként erre: 34. - Nusza)
2009. dec. 1. 17:47
Olvasd el, amit belinkeltem, ott írnak a higanyról is. Ártalmatlan vegyület, pár nap alatt elbomlik, de inkább olvasd el, én nem tudom olyan jól elmagyarázni, mint az immunológusok.
39. nusza (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2009. dec. 1. 17:33

:) Jó hasonlat!:)

Egyébként meg ez már sztem olyan mint egy politikai kampány időszak.

CSak most ezen vesznek össze az emberek. Oltatsz, vagy nem?:) A baj csak az hogy ez emberek életéről szól.

38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Nusza)
2009. dec. 1. 17:31
Az orvostudomány sajnos néha elég nagyokat téved... Nemhiába, az orvosok is emberek, tévedhetnek. Meg ahogy egy filmben is van (ha jól emlékszem, Segal-film): a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve.
37. nusza
2009. dec. 1. 17:28

Tény, hogy az is veszélyes ha nem oltatunk. Én is rettegek tőle. De az orvostudomány már annyiszor tévedett. "Bocsi, eddig nem ismert mellékhatás" Hát szóval nem tudhatjuk.

Egyébként meg én még életemben nem voltam influenzás, sima se (lekopogom). Bízom az immunrendszeremben.


Ja a kismamát borzasztóan sajnálom. Nagyon szorítottam érte. De könyörgöm! 1 hete megvoltak a tünetei és nem ment orvoshoz!!! Miééééért??

36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Nusza)
2009. dec. 1. 17:23

Hát, hogy van-e benne higany, sose tudjuk meg... Mert ugyebár nem közlik az összetételét! Ez sunyiság, úgy tűnik, mintha rejtegetnének valamit. Bár úgy rémlik, az EU területén tilos higanytartalmú oltásokat alkalmazni, de lehet, hogy tévedek...

Szóval tudja fene...

2009. dec. 1. 17:21

Minél gyorsabban döntsd el, bár nem egyszerű... 2 hét a védettség kialakulása, de én azért hagynék még legalább ugyanennyit, hogy tutira kiürüljön minden, ami esetleg káros.

Mondjuk azt is figyelembe kell venni, hogy amúgy beteges vagy-e, sokat szedsz-e antibiotikumokat, mert ezek mind gyengítik az immunrendszert. Utóbbi teljes kitisztulása kb. 1 hónap!!! És igenis negatívan befolyásolja az AB az immunrendszert! Elvégzi helyette a piszkos munkát.


Mindemellett én nem oltatnám be magam. Inkább megeszem naponta 2000mg Cvitamint kapszulában, meg mellé még ugye, ami innen-onnan összejön, + multivitamin. És amint kezdem érezni, hogy valami lappang bennem, délben is beveszek 1000mg Cvitamint, és nekilátok homeopátiás szert is szedni. Eddig bevált.

De ha lázas is voltam, nem vettem be lázcsillapítót, amíg bírtam. Viszont ezt terhesen már nem lehet megtenni, mert főleg az első trimeszterben különösen veszélyes a láz.


Húúú... Jó kis regényt írtam! Bocsi!

Most lehet kövezni! :)

34. nusza
2009. dec. 1. 17:16

Sziasztok!

Én nem. Most volt a beültetésem, és nem kockáztatnék.

egypt! Ájrin naplójába kicsit menj azért vissza az időben. Írt arról is, hogy higanyt tartalmaz az oltás. Ezt máshol is hallottam már. Lehet ez is kacsa, nem tudom, de ha igaz, akkor a babára veszélyes.

33. dórika1980 (válaszként erre: 29. - Ana888)
2009. dec. 1. 17:10

A lombik marad.

Lehet pár év múlva méhem se lesz a betegség miatt..

miért várjak?Hogy nem lehessen utána?

Nekem itt több a tét.

32. egypt (válaszként erre: 29. - Ana888)
2009. dec. 1. 16:31
Több, mint 70%-os védettséget ad, és ha valaki oltottan elkapja a fertőzést, akkor sokkal kisebb az esélye a szövődmények jelentkezésének. Akik intenzíven vannak vagy meghaltak, azok között egy sem lett beoltva, kivéve azt az idős bácsit, de ő egy héttel a halála előtt kapta meg, így nem tudott kialakulni a védettség, és valószínűleg már előtte megfertőződött.
31. egypt
2009. dec. 1. 16:29

A Magyar Immunológiai Társaság válaszol:


[link]


Sok rémhírt megcáfolnak, érdemes elolvasni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook