Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 41. - Lulluly)
2012. jún. 21. 11:14
Gondoltam rád tegnap. Mi lett az eredmény? Minden rendben?
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 39. - Puszunty)
2012. jún. 21. 11:13
Én előreláthatólag a jövő héten ujratesztelek. Remélhetően 2 héten belül lesz eredmény. Meglátjuk, mi sikerült, bár mindenki szervezete más és ennek megfelelően a reakciók is.
42. lulluly (válaszként erre: 29. - Virebi)
2012. jún. 21. 11:11
Szerintem érdemes megpróbálni a lombikot, másnak is összejött már hasonló eredményekkel. Beszéld csak rá az orvost, olyan nincs, hogy nem adtok neki esélyt! Vagy keress másikat. Amúgy úgy is lehet próbálkozni, hogy spontán cikusban leszívják az egy tüsződből a petesejtet és azt az egyet kapod vissza. Ilyenkor nincs a nagy hormonterhelés. Én még megpróbálok egy lombikot, aztán a spontán ciklusosat.
41. lulluly (válaszként erre: 24. - Lukácsné,Ilike)
2012. jún. 21. 11:06

Bocsi, hogy nem írtam, csak tegnap jöttem haza a kórházból. Volt laparoszkópia meg histeroskópia. Még nehezen kelek fel.

A lombiknál nekem 3 tüsző érett, leszívták, de egyikben sem volt petesejt. Az orvos petesejtdonort javasolt, de rábeszéltem hogy még próbáljuk meg, hátha legközelebb lesz benne. Ha most felépülök, akkor belevágunk.

40. Puszunty (válaszként erre: 39. - Puszunty)
2012. jún. 21. 04:33
ahh korán van még... most jövök rá, hogy ezek nagy részét már írtam... :-( ezek a meleg éjszakák...
2012. jún. 21. 04:27

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, valamelyikőtök volt már vérvételen DHEA szedés után? Jár az agyam, lehet el kellene kezdenem nekem is szedni. Bár nekem sajna a ciklusommal is gond van, nem igazán akar megjönni...

A nőgyógyászom minden hónapban lát szép nagy tüszőt. A petefészkem sem kisebb, de valahogy a nyálkahártya az tragikus. Szedtem már ligetszépe olajat, de semmi változás nem volt. Barátcserjét, de még rosszabb lett a dolog.

IRm van, arra adimetet szedek, mert az XR megszüntette a vérzésem...

38. VendrinerPiroska (válaszként erre: 37. - Virebi)
2012. jún. 19. 17:48
Virebi, 0,3 vagy 0,1 az nem igazi különbség, mind a kettő very caca.
37. virebi (válaszként erre: 32. - Lukácsné,Ilike)
2012. jún. 19. 17:35
közben visszaolvastam, és látom, írtad, hogy az te AMH-d 0, 3 volt. nekem az fsh 12, de még azt is magasnak mondta az orvosom. lehet viszont, hogy ezek ből a kis értékkülönbségekből adódik valami, aminek következménye, hogy amit nálad lehet, azt nálam nem.
2012. jún. 19. 17:25

Nos, bár én messze nem vagyok orvos, nekem ez az egész kicsit furcsának tűnik, mivel idősebb korban (38+) és petefészek kimerülés esetén sokkal inkább a lombikot szokták preferálni - legalábbis aszerint, amit olvastam. Plusz, ahogy kiveszem alkalmasint az inszeminációnál is van stimuláció és az inszemináció siker rátája alacsonyabb, mint a lombiké.

Különben, szerintem, a stimuláció is sokban beteg és .... orvos függő. :( Úgy tűnik, hogy Győrben nem riadnak annyira meg a komplikáltabb esetektől.

35. virebi (válaszként erre: 32. - Lukácsné,Ilike)
2012. jún. 19. 16:56
én 39 vagyok. az orvosom a forgács intézetben van. ??? nahát, tényleg furcsa, hogy neked meg ezt mondták... nem értem én sem. nekem azt mondta, ilyen AMH-eredménnyel lehetetlen stimulálni a petefészket. ezért marad az inszem.
34. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Puszunty)
2012. jún. 19. 14:57

75 mg.

Lehet, hogy meg kellene próbálni máshol is, bár ha Szeged környéki vagy, akkor nem biztos, hogy könnyű.

33. Puszunty (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 19. 14:39

Én a szegedi kaáliban voltam... :-(

mennyi DHEAt szedsz naponta?

nekem is megfordult a fejemben, hogy kéne szednem.

32. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 29. - Virebi)
2012. jún. 19. 14:17

Én ezt nem értem.

Ugyanebben a cipőben járok,nekem meg egyértelműen csak a lombikot mondta az orvos,mert inszeminációval nincs esély.Döbbentem meredtem az orvosra,mikor ezt közölte.

És most azért kell szednem a DHEA tablettát,hogy legyen majd elegendő petesejtem a leszíváshoz.

Már hó végén kezdünk talán.

Te hány éves vagy és hol mondták ezt neked?

31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 29. - Virebi)
2012. jún. 19. 12:36
Ez elvben igaz, de persze minnél több, annál jobbak az esélyek. Viszont én több olyan esetről is hallottam (az egyik konkrétan a volt főnököm volt), aki már javában a menopauzában estek teherbe, mikor már messze nem gondolták, hogy esélyesek rá.
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 27. - Puszunty)
2012. jún. 19. 12:31

Én kacérkodom a barátcserjével és DHEA-zok. Aztán meglátjuk. Sajnos én sem gondoltam volna, hogy ennyire rossz a helyzet (rendszeres mensi, mit Ilike.

Téged melyik kaáliból hajtottak el?

29. virebi (válaszként erre: 1. - Lulluly)
2012. jún. 19. 11:38
sziasztok, nekem is 0,1 az amh, 12 fölötti az fsh. az én orvosom azt mondta, a lombikba bele se kezdjünk, mert 1% alatti az esély. így lesz egy inszem, mert ahhoz elég 1 petesejt is, bár az esély persze nagyon kicsi. de elvileg, amíg egy petesejted is van, addig akár spontán is teherbe lehet esni. én az eredmények után egyértelműen arra készültem, hogy donációt fog javasolni, de nem ezt tette.
28. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 27. - Puszunty)
2012. jún. 18. 17:47

Értem.

Én teljesen meglepődtem mikor a meddőségin közölte az orvos,hogy "csak"lombikkal lehet babám,mert rendesen van mensesem és még csak 35 éves vagyok.

Még bíznék a természetes teherbeesésben is,csak már idő nincs nagyon,mert már Júliusban remélem túl leszek a lombikon és sikeres véget is zárok,minimum 1 bébyvel.......

27. Puszunty (válaszként erre: 26. - Lukácsné,Ilike)
2012. jún. 18. 13:44

Szia!

dehogy haragszom, engem anno 16-os Fshval elküldött a lombikor orvos. Jelentkezzek, ha majd lesz normális ciklusom...

Nem nagyon akar megjönni egyébként. Most 13 volt az fsh-m, talpmasszőrhöz járok, és megcsináltattam a cikluskövetést. Most norcolutot szedek, hogy megjöjjön, de még nem mertem újra jelenkezni a kaáliba. Domináns tüszőket lát a nőgyógyászom, és nem érti, miért ráztek le a kaáliban.

Szóval ennyi... :((( ha valaki tud jó megoldást, szívesen veszem...

Adimet, diéta, letrox, amiket most szedek.

26. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 22. - Puszunty)
2012. jún. 17. 10:11

Szia.

Ne haragudj,hogy érdeklődöm,de most hol tartotok?

Nekem 16,3 volt az fsh-m és Júliusban lesz meg talán a lombikom,a magas fsh-m miatt.

És neked mit mond a nőgyógyászod?

Lombikot javasolt,?

25. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 11. - 1c92396beb)
2012. jún. 17. 10:07

Szioka.

Gratulálok a babához először is,így ismeretlenül is.

Kérdésem pedig az lenne,hogy fsh-hormonvérvételed nem is volt?

Mert állítólag,ha valakinek 10 felett van az nem annyira jó,mert petefészekkikmerültség miatt egyre kevesebb az esély babára.

Legalábbis nekem ezt mondta egy nőgyógyász.

És a Dvitamint azt vérvételből állapítják meg?

És receptre írják fel utána a D3at?

És mekkora az a nagy dózis?

Ha tudnál segíteni a válaszoddal,azt megköszönném.

24. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 23. - Lulluly)
2012. jún. 17. 10:03

Szioka.

Ne haragudj,hogy írok csak ugyanebben a cipőben járok,16,3 az fsh-m,

az amh-m pedig 0,3.

Talán Júliusban lesz meg az első lombikom.

Neked miért nem sikerült az első,ha megkérdezhetem?

Köszi a választ.

23. lulluly (válaszként erre: 22. - Puszunty)
2012. jún. 4. 16:02

Szia!

Na, az nem is annyira magas FSH!

Nekem lát valamit a doki a petevezetékben, azt mondta jobb megnézni, nehogy akadályozza a megtapadást. Júni. közepén megyek hysteroskopia+laparoskopiára.

Nem tudom mennyi utána a gyógyulás, de szeretnék már kezdeni!

2012. jún. 1. 17:54

Sziasztok!

Van valakivel valami fejlemény?

Én most csináltatom a cikluskövetést, eléggé magas az ösztrogénszintem. :-(

Márciusban 16 volt az fsh, most 13.

21. lulluly (válaszként erre: 19. - Manócska260)
2012. febr. 29. 22:01

Szia!

A görbét nem tudtam megnézni.

Talán még várnod kellene 1-2 napot, hátha korai volt.

Ja, pihi továbbra is. Majd március második felében meglátjuk mi lesz.

2012. febr. 28. 17:29
19. manócska260 (válaszként erre: 18. - Lulluly)
2012. febr. 28. 17:27

Szia!


Ma voltam újra vérvételen aprogiszinten jó lett 41 nmol/l. ennek nagyon örültem.

de bírtam ki és megnézettem a hcg is az sajnos 1.u/l lett 2,7 alazz nem terhes.

elvileg most vagyok a ciklus 20. napján 9-10 dpo-n.

szerinted sem lehet ebből már baba?

belinkelem a görbém is.

Akkor Neked ez a hónap pihi?


[link]

18. lulluly (válaszként erre: 17. - Manócska260)
2012. febr. 23. 08:48

Szia!

Ja megjött, tegnap voltam dokinál, és megint cisztám lett, így nem kezdhettünk. Nem is számítottam másra.

Régen én is mértem a hőmet, csináltam LH teszteket. De sajnos nem látjuk, hogy tényleg megreped-e a tüsző, vagy cisztává alakul, mint nálam már rendszeresen.

Próbáld ki a hőmérséklet mellett az LH tesztet is, úgy talán pontosabb.

2012. febr. 21. 09:06

Szia!


Bocs hogy csak mostírok de lusti voltam a mostani napokban,,,,

Én egy kávézónak és egykürtőskalácsosnak vayok az ügyvezetője, emellett még a kalácsosban szoktam besegíteni.

Megjött már?

indulhat a buli?

olyan fura mert vezetnem kell a hőmet és a szerint és a fájdalom szerint már a 11 napon megvolt a pé.

kicsit korainak tartom.

16. 1c92396beb (válaszként erre: 15. - Lulluly)
2012. febr. 15. 14:19

A 73 nem annyira jó. 75-250 közötti referencia értéknél 200 a jó.

Nekem 20 volt 30-100 referencia értéknél, és a doki azt mondta, hogy 75-80 az számít jónak.

Fél év nagy dózisú napi 6000NE D vitamin szedés után 45 nél jött össze a baba, de szülés után újra kell szedjem, hogy elérjem a 75-t.

15. lulluly (válaszként erre: 11. - 1c92396beb)
2012. febr. 15. 13:30
Most lett meg a D-vitamin eredménye 73 lett. 75 felett jó. Picit alacsony csak. A doki írt rá valami cseppet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook