Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


134. Lukácsné,Ilike (válaszként erre: 132. - Maminti)
2012. aug. 1. 19:06

Nem,nekem az orvos mondta az első konzi alkalmával,hogy szednem kell minimum 45 napig és utána menjek vissza.............

Te hol tartassz és hová jársz????

133. maminti (válaszként erre: 124. - Virebi)
2012. aug. 1. 18:24
Köszi,hogy írtál.Most gondolkodóba estem...Az orvosom szabadságon van,vele nem tudok konzultálni;magamnak kell dönteni,csak olyan nehéz előre látni,hogy mi lenne a legjobb,leghatékonyabb.
132. maminti (válaszként erre: 74. - Lukácsné,Ilike)
2012. aug. 1. 18:19
Szia! Ne haragudj,ha esetleg már írtad és ugyanazt kérdezem:te magadtól kezdted el szedni a DHEA-t?
131. maminti (válaszként erre: 130. - VendrinerPiroska)
2012. aug. 1. 18:01
Köszi,megkaptam!
2012. aug. 1. 10:38
Nézd meg a postaládádat.
129. maminti (válaszként erre: 127. - VendrinerPiroska)
2012. aug. 1. 10:28
Szia! Nekem is elküldöd,hogy honnan lehet megrendelni? Köszi!
128. VendrinerPiroska (válaszként erre: 126. - Virebi)
2012. aug. 1. 10:18

Nézd, nem vagyunk egyformák. Én nagyon szeretnék magamból egy picit látni a gyermekemben. Nem tudom, belevágnék-e egy donoros dologba, mert sajnos a családomban nem lenne rá jelölt.Minden esetre, ha legalább a férjemet megkapnám kicsibe vagy valamennyit belőle, az sem lenne rossz.Viszont, mondják, hogy ha a születése előtt a baba már 9 hónapig veled él, akkor hatsz rá nagyon sok módon magzati élet során is. Jóval közelebbi kapcsolatot tudsz kialakítani a csecsemővel, mint különben.Persze, ha jól tudom, ez hatalmas nagy kiadás, de persze itt az ember jövőjéről van szó, ezért gondolom, sokan belevágnának, még ha nehezen köhögik is fel a költségeket.

Én spéci nem vagyok az örökbefogadás ellen, bár volt rossz tapasztalat a családban ezzel és a férjem családja sem rajnongana az ötletért. Viszont én, mint idősebb anyajelölt ilyen szempontból is kicsit hátrányos helyzetben lennék. Ugyanis mire eljutnánk a procedura végére, nem fogadhatnék örökbe babát, csak nagyobb gyereket. Persze, egy óvodás is aranyos, ne érts félre, és nem lehetetlen, hogy ez is lesz a dologból,de ha van rá valamennyi esély, hogy lesz saját pici,akkor még rászánok egy évet.

127. VendrinerPiroska (válaszként erre: 125. - Zsanna18)
2012. aug. 1. 10:01

A helyet, ahonnét meg lehet rendelni elküldöm privibe.

Megértem, hogy el vagy kenődve. Az én helyzetem sem sokkal rózsásabb. Az FSH-m egy picit jobb, de cacas az is. Ettől függetlenül bevállalnak, ha még néhány értéket rendbe teszünk. Hová jártok?

126. virebi (válaszként erre: 125. - Zsanna18)
2012. aug. 1. 00:26
sztem mindent érdemes próbálni, ami a spontán teherbeesést segíti, mert amíg menstruálsz, addig bármi lehet. és lehet, h sokatok ellenszenvét kivívom ezzel, de biztos érdemes donorral próbálkozni? én arra gondolok, a férjem nem a vérrokonom, és akkor tk. ő és egy idegen nő nemz gyereket nekem, mi a különbség, ha örökbe fogadok? értem, hogy a kihordás, de annyira nehéz az egész, biztos, hogy megéri? mi, amikor mindez kiderült, azonnal azt gondoltuk, hogy akkor örökbefogadás, mert tudjuk, h gyereket akarunk nevelni, és jó család leszünk, csak kell hozzá a gyerek, és ha nem saját, hát nem. és van még esély arra, h lesz saját, de hagyjuk az erőlködést, ennél többet ér a kettőnk élete, amit nem akarunk tönkretenni azzal, hogy a nagyon kis esélyű lombikba (még ha vannak is csodák) belekezdjünk, és lelkileg meg anyagilag is ilyen terhet vállaljunk (hiszen ahogy elgondoltam, az ismerősi körömben lévő sikertelen lombikprogramok költsége annyi, hogy abból egy örökbefogadott gyereket már el lehetett volna indítani az életbe.) de mondom, csak azért írom, h más hogy érez, kíváncsi vagyok, nem a saját döntésemet akarom itt elismertetni.
2012. aug. 1. 00:09

sziasztok

én új vagyok a forumon sajnos ,petefészek kimerülés miatt nem lehet babánk,43 éves vagyok volt 2 sikertelen stimu, a bp. kááliba,amh 0,1,fsh 32, a doki mar nem lombikozott ,nem tudom megprobáljam e a dheat es ha igen akkor honnan rendeljem meg,jelenleg donort keresunk de sajnos el vanak szálva az árrak,

szép estét mindenkinek

124. virebi (válaszként erre: 120. - Maminti)
2012. júl. 31. 23:58
igen, ahogy mások is írták, Pesten kérik azonnal, és a Podmaniczky utcában 6000 ft-ért 15 perc alatt megcsinálják, az eredmény nekem 3 nap múlva megjött emailben, most júniusban voltam. persze, ez sem tudhat mindent,és vannak kivételek,(öcsém orvos, és kollégái kinyomoztak angol és német cikkek alapján annyit, hogy ez az érték azért változhat, és nem annyira nagy a jelentősége, mint amit most tulajdonítanak neki, de tény, hogy változni azért inkább fiataloknál változik, nem negyvenéves kor körül, mint ahol én is tartok) de azért amit én végignéztem, tapasztaltam, az alapján mutat vmit az AMH-eredmény, és nem biztos, hogy a legjobb az, ha belemész a lombikba ilyen esélyekkel. már ha veled tényleg ez a helyzet, dehát mindenki annyira más, csak a magas FSH alapján írtam ezt, hogy nálad is lehet ez, és inkább nézesd meg, és akkor esetleg érdemes más dolgokon gondolkodni (sejtdonor vagy örökbefogadás.)
123. maminti (válaszként erre: 122. - Maminti)
2012. júl. 31. 23:06
A 2.kérdésre közben megtaláltam a választ...Köszi.
122. maminti (válaszként erre: 121. - VendrinerPiroska)
2012. júl. 31. 22:37
Te Győrbe jársz? És jól értem,hogy ott a DHEA-t alkalmazzák?
121. VendrinerPiroska (válaszként erre: 120. - Maminti)
2012. júl. 31. 22:27

Nem akarom leszólni Debrecent, mert van hozzá közöm, de mikor tavasszal körbe kérdeztünk róla, még csak nem is hallottak erről a vizsgálatról, így aztán biztos, hogy nem is kérik. Nem kell hozzá beutaló és fizetős. Debrecenben van egy magán labor a Miklós utcában, ahol vállalták volna, hogy eljuttatják az ott levett vért Pestre a Podmaniczky utcai laborba, de végül egyszerűbb volt közvetlenül odamenni. Vérvétellel együtt 6000 Ft.


A magas FSH utalhat petefészek kimerülésre, de ezt állítólag az AMH vizsgálat pontosabban jelzi. Ha alacsony az érték még az sem a világ vége. Lehet rá DHEA-t szedni. A győri kaáliban a Puritan's Pride márkájut kérik a tanusítványai miatt. 3*25 mg. Volt, akinek, úgy néz ki, bejött és magas FSH-val, rossz AMH + DHEA, most mami jelölt. Lombikkal.

120. maminti (válaszként erre: 119. - Virebi)
2012. júl. 31. 21:43

Köszi.Az AMH-t saját kérésre is megnézik,ha mondjuk az itthoni nőgyógyász ad beutalót, vagy a Kaáliban kell kérni?

Az inszem nem jött szóba,mert vannak még problémák a háttérben,amiről itt nem írtam.

Miért akadtak ki a többiek? Ezt nem értem.

119. virebi (válaszként erre: 118. - Maminti)
2012. júl. 31. 21:18
az AMH-t mindenképpen nézesd meg. a magas FSH arra utalhat, hogy alacsony az AMH, nálam is így volt. ilyenkor nem ajánlják a lombikot, lehet, hogy nem érdemes erőltetni, de spontán még terhes lehetsz. nekem pedig inszemet is ajánlottak. ezen többen kiakadtak fórumon, pedig nem hülyeség, ez ugyanis nem komoly beavatkozás, és kicsikét mégiscsak növeli az esélyt a spontánhoz képest, ezért én nagyon örülök, hogy az orvosom ezt ajánlotta, a lombikról pedig őszintén megmondta, hogy 0, 1% az esélye, ezért nem ajánlja.persze a döntés mindig a tiéd.
118. maminti (válaszként erre: 117. - Lulluly)
2012. júl. 30. 16:40

Sziasztok!

42 éves vagyok -pár napja:-)- Debrecenbe járok.Tavasszal volt az első lombik,akkor 15 volt az FSH,három sejtecskénk lett,amiből egy termékenyült meg,de sajnos a beültetés után "eltűnt".Aztán volt egy hosszú protokoll,de ez nem indított el semmit,így felfüggesztették.Most júliusban 18-as FSH-val indultunk,egy sejt lett,de nem termékenyült meg;így most megint várunk.AMH-t még nem néztek,nem is beszélt róla az orvos,itt a neten találkoztam a fogalommal.Próbálok utánaolvasni a dolgoknak,ill. megtenni mindent ami segíthet,mert szorít az idő,és nagyon szeretnénk gyereket.Sajnos nemcsak az éveim száma csökkenti az esélyeket,hanem egy korábbi műtét is,szóval nem egyszerű...A fórumokat inkább olvasgatom,mert sok dologgal csak menet közben lettem tisztában,de persze amiben tudok,próbálok esetleg segíteni. Hát,ennyi.

117. lulluly (válaszként erre: 116. - Maminti)
2012. júl. 30. 12:47
Szia! Hány éves vagy? Mennyi az FSH-d? AMH-t néztek? Hova jársz? Mesélj nekünk.
116. maminti (válaszként erre: 115. - Cukorka001)
2012. júl. 29. 21:30
Köszönöm szépen a segítséget!Nem mérték még meg ezt a hormont,csak az FSH-m szokott magas lenni,és ebből adódtak a problémák.Szeptemberben indulna az újabb lombik, emiatt keresgettem,hogy mivel lehet esetleg lejjebb vinni, az orvos nem ajánlott semmit.Saját szakállamra gondoltam elkezdeni szedni...
115. cukorka001 (válaszként erre: 114. - Maminti)
2012. júl. 28. 21:03

Szia Maminti!

Nekem a dokim mondta hogyan kell szednem!

3X1 a 25mg-os!

Szerintem attól függ mennyi az anti-müllerian hormonod!

114. maminti
2012. júl. 27. 19:33

Sziasztok Lányok!

Most találtam rá erre a témára,és reményt csillantott fel előttem.Kicsit utána is olvastam a DHEA tablettának.Biztató...Tudna valaki segíteni abban,hogy mennyivel érdemes kezdeni?(olvastam h. van 25 és 50 g-os)Köszi előre is!

113. VendrinerPiroska (válaszként erre: 111. - Lulluly)
2012. júl. 19. 23:29

Lombik konzira a napokban. Viszont berontottam egy endokrinológushoz is az eltelt időben. Az FSH-m az neki sem tetszett, bár azt mondta, hogy az FSH/LH arány nem sokat változott és hogy az jó, de csipkedjük magunkat a lombikkal. Nem mintha eddig jó kedvünkből vártunk volna vele. Plusz, kaptam Letroxot is, hogy lejjebb menjen a TSH-m. Szerinte a helyzet nem jó, de nem reménytelen.


Az AVIVA biztos jó, a mozgás az mindenképpen jó dolog, de mostmár a Letroxon kivül minden mással megvárom a lombik konzit.

112. cukorka001 (válaszként erre: 110. - VendrinerPiroska)
2012. júl. 15. 22:47

Nagyon sajnálom!!!!!

Ne add fel!

Hallottál már az aviva tornáról?

Állítólag gyógyító hatása van!

Sok meddő nőknek segített már!

Én is elakartam kezdeni, de hormon kezeléssel együtt nem lehet csinálni, mert üti a kettő egymást!Írja a könyv!Netről le lehet tölteni!

Ne add fel!!!

111. lulluly (válaszként erre: 110. - VendrinerPiroska)
2012. júl. 13. 18:34
Sajnálom! Mikor mész a dokihoz?
2012. júl. 13. 10:55
Kösz. Most egy kicsit tanácstalan vagyok, de végül is a doktor úr mondja ki az utólsó szót. Minden esetre, az összeomláson már túl vagyok előre.
109. eduarda (válaszként erre: 108. - VendrinerPiroska)
2012. júl. 12. 22:38
Sajnálom:(
108. VendrinerPiroska (válaszként erre: 107. - Lulluly)
2012. júl. 12. 21:55
A barátcserjét én is szeretném szedni, de nem merem a DHEA-val kombinálni. Bár most egy kicsit bizalmatlan vagyok az egésszel kapcsolatban, mert DHEA ide, DHEA oda, 19,8 lett az FSH-m a tavalyi 6,5-höz képest, az AMH-m meg nem javult. Úgy tűnik, hogy én tényleg kimerültem belülről.:(((
107. lulluly (válaszként erre: 106. - Cukorka001)
2012. júl. 11. 16:02

Köszönöm, majd akkor én is innen fogok rendelni.

Most egyenlőre csak barátcserje kapszulát kezdtem el szedni.

106. cukorka001 (válaszként erre: 105. - Lulluly)
2012. júl. 10. 23:09

Puritan's Pride!


[link]


Nitsch Márti: 20/9 772 888


Csak kérdez nyugodtan!!!! :)

105. lulluly (válaszként erre: 104. - Cukorka001)
2012. júl. 10. 15:31

De melyik az a Pharmekal vagy a Puritan's Pride?

Melyik honlapról? Bocsi, hogy kérdezem, de előbb-utóbb én is rendelek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook