Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lisztérzékenység fórum

Lisztérzékenység (beszélgetős fórum)


18. ac808a6b30 (válaszként erre: 17. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 15:02

Ugye, hogy durva!

Én nagyon tudom sajnálni őket, bár ezeket az ízeket ha megszokják (pl. kukoricaliszt alapú akármik), akkor már nem olyan rossz, én sokáig ettem együtt unokaöcsivel (mintha fiam lenne), hogy kitartson!

Kitartás minden L.érzékenynek!

17. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2010. júl. 14. 14:13
Én gyomorbajos vagyok, van egy patkó alakú gyomrom és refluxom, ezért meg kell gondolnom nekem is hogy mit eszem. Bár annyira ez nem durva, mint a lisztérzékenység.
16. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2010. júl. 14. 14:11
Nem, a kolléganőm az, aki itt ül velem szemben, nap 8 órában. Látom mit eszik :) A Milli vajkrém jó lehet, gondolom, mert azt keni a saját sütésű kenyerére.
15. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 08:49

Te is lé vagy Szilvamama?

Igen, ez így van, de nem mindegy, milyen vajkrémet eszel.

14. Szilvamama (válaszként erre: 13. - Ac808a6b30)
2010. júl. 14. 08:43
A gluténmentes termékek tényleg nagyon drágák, de nem muszáj megvenni a boltokban kapható spec. zsemlét, kenyeret, lehet sütni is. A tesóban most 1-et fizet 2-őt kap akció van gluténmentes tésztáből 420 Ft 2 db fél kilós. Ilyenkor érdemes bespájzolni belőle. Kenyér helyett lehet puffasztott rizs szeletet enni vajkrémmel, felvágottal, zöldséggel. Natúr joghurt, kefír szintén meget. Főzni lehet lisztmentesen is, vagy saját liszttel. Szóval annyira nem kell megijedni, ha már kiderült a probléma meg lehet tanulni vele élni.
2010. júl. 14. 07:32

Ha érdekel, priviben megírom neked, melyek azok a termékek, amik nem tartalmaznak glutént.

Unokaöcsi listája nálam van, amit a "műtét" után kapott, itt márkanévvel vannak felsorolva felvágottak,tejtermékek, kekszek stb. kész kenyerek (a kenyér pl. a S-P-A-R-ban kapható, ott van LÉ polc is), de van ilyen oldal is a neten, ami iszonyat nagy segítség volt nekünk, milyen kedvezményeket vehetsz igénybe (majd meglátod, szinte semmit), minden-minden a Lé-ről.

Megszokod, egy csomó jó kaját el lehet készíteni, de nyissátok ki a pénztárcát jó tágra!

2010. júl. 14. 05:55

Ha már a gyanu fenn áll,akkor tartsd be a diétát.A 4 gabona félét felejtsd el,és ha boltba mész mindent alaposan olvass el,mit tartalmaz.Igaz,Magyarországon nem kötelező ráírni a gyártóknak,forgalmazóknak mit is tartalmaz pontosan a termék.A komolyabb cégek már feltüntetik.

Ha tesztet csinálsz az nem olyan kellmetlen,mint a vizsgálatok.Én átestem a vizsgálatokon,a gyerekeimnek már tesztet vettem.

2010. júl. 13. 23:48

Kaposváron ráadásul nem egy allergológus van...

sűrgősen keress a szüleiddel egyet...

10. mamcili (válaszként erre: 1. - Cherry7)
2010. júl. 13. 23:42

ilyet sehol nem mondhatnak neked!

Betegjogi képviselőhöz fordulhatsz, hogy nem kapod meg a megfelelő ellátást...

és az orvosnak meg kötelessége klenne elmondani mire figyelj étkezésnél...

2010. júl. 13. 19:11
Amikor voltam a házidokinál beutalóért akkor azt mondta h ez nagyvalóüszinüséggel az. Ha gluténost eszek akkor ugy nézek ki mint egy 5 hónapos terhes, hasmenés, gyengeség, fogytam. és amikor felhituk őket akkkor ők mondták h bocs nem és hivjuk a másikakat és ők is azt mondták h nem. de az még rengeteg idő addig. és nem tudom h addigis hanyagolhatom az ilyen cuccokat v kell-e enni h majd a vértesztben kiserüljön.
2010. júl. 13. 19:05
Szia, mindenre rá van írva, hogy gluténmentes/glutént tartalmaz. A kolléganőm is lisztérzékeny, maga süti a kenyeret ún. Mantler lisztből (bioboltban veszi), kukoricakeményítővel és kukoricaliszttel főz, puffasztott riszt eszik. A felvágottakból kolbászféléket, száraz felvágottakat, sonkákat eszik, csokiból sem mindet. Pl. a Milkában van glutén, a Sportszeletben nincs. Kérdezz nyugodtan!
7. fdóri (válaszként erre: 1. - Cherry7)
2010. júl. 13. 18:41

Szia!


Lehet kapni patikákban 4000 Ft körül tesztet Cöilak teszt (nem biztos hogy jól írtam..) előbb túllennél rajta, tudnád mit ehetsz...

6. 21d51b640a (válaszként erre: 5. - Ac808a6b30)
2010. júl. 13. 18:38
Hát a tejtermékek is szarok.:D De abból van egy pár kivétel.:D
5. ac808a6b30 (válaszként erre: 3. - 21d51b640a)
2010. júl. 13. 18:37
Itt nem csak a lisztről van szó sajnos, hanem szinte minden másról is, pl.tejtermékből sem mindegy, milyet vesz majd.
4. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Cherry7)
2010. júl. 13. 18:36
Miért lennél öreg a gyerekosztályra? Unokaöcsém is így volt vele, 1 hó volt a szülinapjáig, talán 1 éjjelt kellett bennt maradnia.
2010. júl. 13. 18:35
Ne bánd a liszt amúgy is egy fos...
2. nedi
2010. júl. 13. 18:17
Mik a tüneteid?
2010. júl. 13. 18:14

Sziasztok!

ha még a vizsgálás előtt vagyok (várnom kell mert csak aug elején leszek 18 és a gyerekosztályra öreg a felnőttre fiatal) akkor addig muszáj olyat ennem vagy csak elég ritkábban h kiderüljön. nem akarok nagyon enni mert hát utána kevésbé kellemes.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook