Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lillafüred vagy Miskolctapolca? fórum

Lillafüred vagy Miskolctapolca? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. farah (válaszként erre: 66. - Rohiani)
2013. febr. 27. 14:37
Milyen "jófejek" !
66. rohiani (válaszként erre: 65. - Farah)
2013. febr. 27. 13:23
Kérdezted még, hogy a műút zavaró volt-e. Nem, pedig én nagyon érzékeny vagyok a zajra. Inkább este volt zavaró a szomszéd. Nem tudom mennyien lehettek, de legalább másfél óráig zuhanyoztak, aztán nekikezdtek ágyakat tologatni, mindezt éjfél után.
65. farah (válaszként erre: 64. - Rohiani)
2013. febr. 27. 13:15
Köszi szépen az infókat ! Gondolom erre írták, hogy nem volt változatos, néha jó reggelire is meleg étel, főtt virsli, rántotta, bacon, de azért biztos nem fogunk éhen halni.
64. rohiani (válaszként erre: 60. - Farah)
2013. febr. 27. 11:57

A reggeli svédasztalos volt, nem volt olyan túl nagy választék, de azért jól laktunk, a pékáru friss volt, felvágottak, joghurt, tej, tea, gyümölcslé, vaj, méz, lekvár, gyümölcs, zabpelyhek voltak. Páromnak a rántotta hiányzott és a bundáskenyér a gyereknek. Mi kocsival közlekedtünk mindenhová, így a tóhoz is. De emlékeim szerint nincs olyan messze gyalog sem.

A szállodának két külön álló épülete van, szerintem ebből adódóan volt a mi szállásunk nem egy épületben az étkezővel.

63. farah (válaszként erre: 62. - Pieta4)
2013. febr. 27. 10:39
Persze, teljesen természetes, hogy mindenkinek más az igénye. Mi is az aktív pihenést szeretjük, de van egy tinédzser lányunk, akinek szintén biztosítani kell a kikapcsolódást. Szívesen eljön ő is a múzeumokba, várakba, de be kell iktatni olyan napot is, amikor csak pihenünk, esetleg fürdünk. Mentünk már baráti társasággal is üdülni, és nagyon rossz volt, pont ezért, mert teljesen más elképzeléseik voltak, és nem tudtunk alkalmazkodni egymáshoz.
62. pieta4
2013. febr. 27. 10:16
A szállás esetében ugyanez van. Valakinek a wellnes részleg a fontos, valakinek a gyerekbarátjelleg stb. Nekem az, hogy legyen félpanzió.
61. pieta4
2013. febr. 27. 09:45
A Lézerpontos kérdésem megosztotta a véleményeket. Én úgy szoktam kirándulást tervezni, hogy minden érdekesnek tűnő helyet feltérképezek előtte. Nagyon aktív páros vagyunk, így pár napba elég sok belefér. Ezért tartok talomba jó néhány eshetőséget. Egy túraútvonal nekünk fele annyi idő, mint másoknak. Persze 48 -as a férjem lába:) Túrázás mellett más programokban is gondolkodom, ezért volt a kérdés. S a lézerpontos kiállítások érdekesnek tűntek számomra. Viszont Miskolctapolca nem érdekel, fűrdőzésre nem pazarlom az időt. Mindenki más típus, s ez jó.
60. farah (válaszként erre: 59. - Rohiani)
2013. febr. 27. 09:44
Először én is a lakosztályt néztem ki, mert 5-en megyünk, de nem éri meg, mert a 2 külön szoba olcsóbbra jön ki, és akkor legalább két külön fürdő is lesz, és remélhetőleg kényelmesebb ágyak. A kihúzhatósokkal rossz tapasztalatom van, nekünk is volt olyan. Az étkezés azt hiszem már a szállodában van, de csak reggelit adnak. Kár, hogy régebben voltál, mert pont szerettem volna kérdezni az ételről, az egyik helyen azt írták, hogy minden nap ugyanaz volt reggelire. Persze ha sokféle étel közül lehet választani, mert svédasztal van, akkor nem gond. Meg azt is írták többen, hogy a pékáru nem volt friss. Érdekes amit írsz, hogy hidegebb van, erre nem is gondoltam, pedig nálunk is vannak hegyek, és egyértelmű. Nem volt zavaró, hogy a műút mellett van a szálloda ? Könnyen el lehetett jutni a Hámori tóhoz ? Köszönöm szépen !
59. rohiani (válaszként erre: 1. - Farah)
2013. febr. 27. 09:33

Mi a Szeletában voltunk 4 vagy 5 éve. A környék nagyon szép, a hotel is jó. Mi lakosztályban voltunk (2 felnőtt+ 1 gyerek). A nappali részben a kanapé kihúzható, de nem kényelmes. A pótágy olyan összehajthatós (fémrács+ matrac) így azt használtuk. A fürdőben sajnos csak zuhanyzó volt. Az étkező a másik épületben volt. Közvetlen a szomszédban van egy étterem, de mi ott nem ettünk, mindig máshol voltunk ebéd időben. Mivel hegyek veszik körül a egész környéken 10 fokkal hidegebb van mint máshol, így a medencét mi nem használtuk. A sóbarlang egy pici pincehelyiség, hangulatos, de pici. Szerencsére nem sokan voltunk amikor mi mentünk. Diósgyőrben és Tapolcán is voltunk 1-1 napot. Hazafelé pedig nem az autópályán (M3) hanem egy Eger felé vezető sima ország úton jöttünk a gyönyörű látvány miatt. Szerencsére nem nagy a forgalom, és így útba ejtettük az Egri várat is, bár már több milliószor láttam, de így is kihagyhatatlannak éreztem.

Szerintem jól fogjátok magatokat érezni, főleg ha szerettek túrázni, nagyon szép hely.

58. farah (válaszként erre: 48. - Cucicsillag)
2013. febr. 27. 09:19
Köszi ! Szerintem a Tókertben voltatok ti is.
57. farah (válaszként erre: 49. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 27. 09:18
Hű, ez durva ! Ismerőseim is a Tókertben voltak, és ugyanezt mondták, hogy nem éri meg a Palotaszálló. Szeletában senki sem volt még ?
56. c9f9b53798 (válaszként erre: 55. - Ittmost)
2013. febr. 27. 08:07
nyilván ízlések és pofonok, szakadó esőben megnézném, de egyébként biztos nem tölteném sehol az időt kiállítások megnézésével... de hát így van, kinek ez, kinek az
55. ittmost (válaszként erre: 53. - C9f9b53798)
2013. febr. 27. 07:49

Azért a "nincs ott semmi" elég nagy túlzás:D

Esős napra én mindenképp ajánlom.Nem kiállítóterem pár festménnyel,hanem vagy 5 féle tematikus kiállítás van,bőséges anyaggal.Érdemes legalább a neten ránézni,hogy mi is van benne.

54. babszibobó (válaszként erre: 53. - C9f9b53798)
2013. febr. 26. 22:52
Kinek mi :-D
53. c9f9b53798 (válaszként erre: 51. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 21:34

Nyilván, de aki tízévente egyszer jár erre, nehogy már pont azt nézze meg három-négy nap alatt?:) ne mondd, hogy nem furcsa?


Annyi minden mást is meg lehet nézni Miskolcon, vagy a környéken.


Oké, ha tíz napot, két hetet itt tölt valaki, akkor talán... bár én személy szerint bárhol kirándulok csak igen rossz idő esetén fanyalodok múzeumokra, kiállításokra.


Helyette városnézés, szabadtéri programok, esetleg más művészeti program (színház, koncert, tánc) szóba jöhet, és mindenképpen valami túrázás, ha van neves fürdő, strand, akkor az is...

52. eandi78 (válaszként erre: 44. - Pieta4)
2013. febr. 26. 21:19
Palotaszállóban voltunk nagyon szép hely, jó kiszolgálás, felújított wellness rész. Egyetlen apró hátránya, hogy koktélból kicsi a választék, de ahhoz a helyhez egyébként is jobban illenek a borok:) Lehet ez csak nekem szempont, de a konditeremben a kardiogépek kissé leharcoltak. De ez semmit nem von le a hely értékéből. Ismerek olyat, aki Palotába visszatérő télen, nálunk inkább Galyatető és Tapolca (szintén az a szállodalánc) a sláger. Ára kicsit magas, de egyszer mindenképp megéri. 12 évesen láttam először, akkor csak kívülről és megfogadtam, hogy egyszer oda mindenképp elmegyek. Nem bántam meg:)
51. babszibobó (válaszként erre: 46. - C9f9b53798)
2013. febr. 26. 21:10
A Lézerpontban elég sok kiállítás szokott lenni:-D
2013. febr. 26. 18:24
Lfüred. Ott voltunk karácsonykor. Gyönyörű hely. A Palotaszálló nagyon szép, és jó volt a kiszolgálás is.
49. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 44. - Pieta4)
2013. febr. 26. 17:45
Mi a Tókert-ben voltunk.A Palotaszálló közvetlen mellette van,csak épp többszörös áron.Nem éri meg.Mi itt is mindent megkaptunk,mennyei volt minden.Igaz,én hülye egyik nap ebédre fácánlevest kértem,és sikerült is kiszednem belőle 18 db sörétet :)
48. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Farah)
2013. febr. 26. 17:42
Jajj,itt vagyok aaam! Hat neveket nem fogok tudni neked mndnai,mert nem mst volt. Lfureden egy hotel volt, irto jo kajaval,terasszal,kedves szemelyzettel, a miskoltapolcai a furdohoz kozel volt egy hazban, ahol tobb kiado szba volt. Nem mnket vertek at,hanem egy melletunk lako part.
47. pieta4 (válaszként erre: 46. - C9f9b53798)
2013. febr. 26. 12:48
Azért kérdeztem, mert azt is meg szeretnénk nézni. Nem ott akarnánk szállás, nem az az uticél!
46. c9f9b53798 (válaszként erre: 45. - Pieta4)
2013. febr. 26. 12:26
miért pont ott? ott nincs semmi látnivaló:) egyébként van, házak között parkolók pl.
45. pieta4
2013. febr. 26. 12:19
A Lézerpont körül milyenek a parkolási lehetőségek?
44. pieta4 (válaszként erre: 25. - Farah)
2013. febr. 26. 12:12
Palotaszállót és a Tókertet néztem. Mi áprilisban, vagy májusban mennénk. Teljesen lenyűgözött a környezet.
43. farah (válaszként erre: 42. - C9f9b53798)
2013. febr. 26. 11:34
Rendben, de az csak nyáron lesz !
2013. febr. 26. 11:32
Szívesen, majd írd meg, hogy hogy tetszett Nektek Lillafüred és környéke!!!
41. c9f9b53798 (válaszként erre: 39. - Farah)
2013. febr. 26. 11:32
Gyönyörű helyen van a Sebesvíz panzió, és autóval megközelíthető a Jávorkúti útról! sokan dicsérik, hogy jól főznek. Tény, hogy onnan Lilla már messzebb van gyalog, ahogy a Szentléleki panzió is, pedig azt is sokan dicsérik. Ott mondjuk már ettünk többször, jól főznek.
40. farah
2013. febr. 26. 11:29
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget !
39. farah
2013. febr. 26. 11:26
A Sebesvíz Panziót is néztem, de az meg már gyalog messze van.
38. farah
2013. febr. 26. 11:23
Ismerőseim a Tókertben voltak, ami nekem is tetszik, de ha lehetne, jobb lenne egy kicsit olcsóbb. Ugyanilyen alapon a Palotaszálló is kizárva. Úgysem szoktunk a szálláson lenni csak alváskor. A Szeletában van egy kis medence, szauna, sóbarlang valamivel olcsóbb, mint a Tókert. A barátnőm mondta, hogy ha ugyanannyiért többfajta szolgáltatás van, akkor inkább menjünk oda. Apartmanokat is kerestem, de nagyon kevés van, kb.3.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook