Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10134. mona0812
2015. júl. 1. 19:55
Sziasztok.esetleg lenne valakinek kuponja?amit szoktak adni műtét után.hol érdemes most a műtét?köszi
10133. csabi1987
2015. máj. 22. 15:56
Értem és köszönöm a válaszokat! :)) Remélem alkalmas leszek...
10132. Lorexxa
2015. máj. 22. 13:20

Sziasztok!

Gondoltam leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. :)


Április 10-én (kb 1,5 hónapja) műtöttek EPI-LASIK műtéttel. A műtét alatt minden rendben volt, talán az egyetlen igazán zavaró az égett szag volt, de fájdalmat nem éreztem. A műtét utáni órákra már azzal engedtek el, hogy csinálhatok amit szeretnék, mehetek világos helyre is, nem gond. (Verőfényes napsütés volt természetesen). Ennek megfelelően kinti programot is csináltam, amit meglepően jól bírt a szemem és furcsán, de jól láttam. A feketeleves az éjjel kezdődött, amikor a bal szemem annyira fájt és könnyezett, hogy szívem szerint kitéptem volna a helyéről. A jobb szememmel semmi gond nem volt. Alig vártam a másnapi kontrollt, hogy mondjanak, tanácsoljanak rá valamit. Ott kaptam fájdalomcsillapító cseppet, amitől természetesen el is múlt a fájdalom. Doktornő meg is jegyezte, hogy annyira ne örüljek, egy óra múlva visszatér a fájdalom. (Ez ám a biztatás a javából! :D) Onnantól kezdve kezdtem el díjazni a sötét szobát. Természetesen - hogy nehogy minden simán menjen - pár órával a kontroll után a bal szememből kiesett a lencse, úgy, hogy vissza se tudtam rakni. A hétfői kontrollon (3 napos) így jelentem meg, akkor már fájdalom nélkül, de lényegesen rosszabb látással, mint a műtétet követő órákban. A jobb szemem hozta az elvártat, szépen hámosodott a lencse alatt, a bal viszont nem, így a jobb szememről lekerült a lencse, a balba pedig belekerült, az esedékes egy hetes kontrollt pedig előrébb kellett hozni a lencsekivétel miatt. Ami így szerda lett. Aznapra már a bal is hámosodott, viszont a Tobradexnek hála megemelkedett a jobban szemnyomásom (Hurrá!) 23-ra. Ezért plusz kontrollt kellett beiktatni, hogy a doktornő leellenőrizhesse, hogy tényleg csak a Tobradex hatása-e. A kontroll előtti két napon így már nem csöppentettem, csak műkönnyeztem, hogy kitisztuljon. Szerencsére minden okés lett ezen a kéthetes kontrollon, megkaptam a Tobradex helyett a Flucont, hogy szorosabb barátságot kössek vele a következő fél évben. A látásellenőrzésen azonban nem produkáltam az elvártat, mindkét szemre csak 0,8 lett úgy, hogy dioptria nem maradt a szememen. Nem is éreztem úgy azokban a napokban, hogy jól látok, sőt, kifejezetten rossz volt. Kb a reggel 1 órán keresztül volt csak tiszta. A fényt továbbra se bírtam, jött a szellemképes látás és a fókuszálási gondok, amik nem igazán akartak javulni. A 17. napon este a magam kis homályával tévéztem (feliratos filmet), amit hát nem láttam túl szépen. De azt vettem észre, hogy minél tovább tartom nyitva a szemem, annál élesebb a kép. Ezzel olyan tiszta pillanatot varázsoltam magamnak (aminek meg is fizettem az árát), hogy csak na. De ettől olyan szemszárazság tört rám, hogy kb percenként önthettem bele a műkönnyet. A bal szemem (ami addig a gyengébb volt), másnapra viszont megtáltosodott és teljesen kitisztult, azóta is tökéletesen tiszta. A jobb szememmel viszont még mindig akadnak gondok. Ahogy fárad, a szellemképes látás megjelenik és lefekvésig kísérget is. Viszont az esedékes kontrollon a látásom a bal szememre 125%, a jobb szememre 120% lett. :) A szemnyomásom viszont ismét emelkedett, bár nem drasztikusan, így most a Flucon mellett Huma-Timolollal is locsolhatom a szemem.

Olvasás: Hát, ez nálam nagy gondot okozott. Vizsgák előtt műtöttek, így ha akartam, ha nem tanulnom kellett. De közelre nem láttam, szóval gondban voltam. Itt is voltak tisztább pillanatok, de összességében olyan 3 hétig nem volt jó olvasni. Monitort nézni pedig csak pár napja bírok. Fényérzékenység néha minimálisan még előjön, de az is javulgat.


Összességében mindenkinek csak ajánlani tudom, át lehet vészelni az első pár kellemetlen napot. ;)

10131. SSszonja (válaszként erre: 10128. - Csabi1987)
2015. máj. 18. 12:18
Ismerősömet -12 dioptriával műtötték, szuper lett a szeme. Szóval ez biztos, hogy nem akadály. Szerintem a cilinder sem. Nekem is volt, igaz enyhe. Biztos, hogy műtenek nagyobb cilinderrel is, mert olvastam az indexen, hogy vkinek műtét előtt pontokkal jelöltek a szemen a cilinder miatt. Neki gondolom jelentősebb cilinder lehetett, ha már jelölgetni kellett.
10130. survivor3 (válaszként erre: 10129. - Survivor3)
2015. máj. 18. 11:38
Jah és az jó hír neked, hogy az utóbbi 1 évben nem romlott a szemed és az utolsó értékeid a dioptriát tekintve még simán műthető kategória!
10129. survivor3 (válaszként erre: 10128. - Csabi1987)
2015. máj. 18. 11:36

Szia Csabi!


Minden műtétet vizsgálat előz meg. Viszont a szemedet csak úgy tudják megvizsgálni, ha a vizsgálat előtt hetekig szemüveget hordasz.

A szemeden nem lehet előtte lencse. Először is egy szemüveget kellene csináltatnod.

10128. csabi1987
2015. máj. 17. 23:04

Üdv Mindenkinek! :)


Régóta foglalkoztat ez a lézeres szemműtét, mindig is megszerettem volna csináltatni a szememet, de valahogy mindig háttérbe szorult...

Sajnos az élet úgy hozta hogy muszáj megműttetni a szememet, ugyani egy munkahelyi alkalmassági vizsgálaton kiderült hogy alkalmatlan vagyok a szakmámra (villanyszerelő).


A legutolsó szemészeti papírom szerint -8,75-ös a gyengébbik szemem (a másik valamivel jobb) meg talán 3,75-ös cylinder van rajta. Attól tartok ilyen értékkel nem fognak elvállalni, hacsak nem találnak más kizáró okot. Valakinek volt ehhez hasonló értéke és megműtötték? 27 éves vagyok, nem romlott a szemem vagy 2 éve már. Kb.: 2 éve volt egy szaruhártya gyulladásom kontaktlencse miatt, akkor romlott is a szemem elég sokat, nem tudom ez is hogy befolyásolná az alkalmasságit. Szemlencsecserét vajon elvállalnák nekem? Hirtelen ennyi jutott az eszembe, fogok még szerintem kérdezni! :) Talán még annyi hogy a bal szememnél -7,50-es, jobb szemnél -8,00-ás napi lencsét használok. Nem tudom ebből kiszámítható-e valahogy a szemüvegem dioptriája. Köszönöm a válaszokat előre is! :)

10127. Andesz75 (válaszként erre: 10126. - SSszonja)
2015. máj. 14. 08:47

Én kb. 4 évig használtam a szemcseppet még a műtét után. Nekem éjszaka száradt ki nagyon és amikor felébredtem akkor nagyon fájt amikor kinyitottam illetve akkor is fájt ha nem nyitottam ki a szemem csak a szemgolyóm mozdult meg.

Nyugodtan csepegtess amikor úgy érzed. Én Tears Naturale-t használok.

10126. SSszonja (válaszként erre: 10125. - Arrival)
2015. máj. 12. 10:06
Köszi szépen. Egyszer volt egy ilyen időszakom, egy vírusfertőzés mehetett rá a szememre és totál kiszáradt, 2-3-as Schrimerem volt.. és visszafejlődött 15-re, igaz majd egy év kellett akkor is hozzá. Reggelre maradt kis szárazság, tehát olyan 90% jött vissza az eredeti normál állapotnak. Kontaktlencsét már nem tudtam azzal az állapottal hordani, ezért jött szóba a műtét. Szóval ilyen kiinduló állapottal vágtam bele. Tudom, hogy hónapok kellenek hogy fokozatosan javuljon, csak jó hallani, hogy más is szenvedett ezzel. Mert a környezetemben csak olyanok vannak, akik másnap már el is felejtették az egészet.
10125. arrival (válaszként erre: 10124. - SSszonja)
2015. máj. 11. 15:04

Szia, az elejen folyatni kell bele a mukonnyet, nem szabad hagynod, hogy kiszaradjon!!

En az elso 2-3 hetben 5 percenkent csepegtettem, egy doboz mukonny 1-2 nap alatt elfogyott.

Probalj ki tobbfelet, en mindet kiprobaltam, van ami jobb es rosszabb.

Fokozatosan javult, egy evig hasznaltam, utana csak neha, foleg nyaron. mara mar egyaltalan nem kell, 2 evvel a mutet utan.

10124. SSszonja
2015. máj. 11. 10:24

Sziasztok!

IL-em volt május 4-én tehát 1 hete. A szemszárazságról szeretnék érdeklődni, hogy másnak is ekkora kellemetlenségeket okoztt? Nekem időnként annyira kiszárad, hogy kinyitni is alig tudom és olyankor a műkönny sem igazán segít. Párszor meg van hogy egészen rendben van vagyis olyan pont határon van ami már elviselhető.

Nektek mennyi idő kellett hogy javuljon ha volt ilyen probléma?


köszi

10123. Andesz75 (válaszként erre: 10122. - Lorexxa)
2015. ápr. 24. 18:21

Nekem a műtét után 110%-os volt, nem láttam homályosan. Az összes sort el tudtam olvasni.

Most vagyok hasonló helyzetben, 8 évvel a műtét után. Nagyon rossz érzés. Álladóan pislogni próbálok, hogy kitisztuljon a látásom.

10122. Lorexxa
2015. ápr. 24. 16:55
Sziasztok! Ma két hete, hogy műtöttek EPI-Lasik műtéttel. Voltam kontrollon, ami szerint elvileg nincs dioptria a szememen. Én azonban mégsem látok jól, amit a doktornő nem igazán akart elhinni. 0,8 a látásvizsgálat alapjàn mindkét szemem, két szemmel elvileg 1,0, de nagyon nehezen ment annak a sornak az elolvasása.Igazából tudom, hogy jó (vagy annak kellene lennie) a szemem, mert reggel mikor felkelek, minden sokkal tisztább, de ez hamar elmúlik és legfőképpen a bal szemem hamar "behomályosodik". Ez normális? Mással is történt ilyen? Ha igen, mennyi idő kb mire az egész napot kibírja a szemem? Fog ez a 0,8 tovább javulni? Köszi előre is.
10121. Amore (válaszként erre: 10118. - Kommaromi)
2015. ápr. 9. 13:07
Sziasztok! Hasonló cipőben járok, én is szeretnék tapasztalattal rendelkező személlyel beszélni akinek már végeztek FEMTO Hd-t LBV helyett! Előre is köszönöm(jük)!
10120. Andesz75
2015. ápr. 8. 18:51
-0,75, bocsánat
10119. Andesz75
2015. ápr. 8. 18:50

Voltam szemészeten. Romlott a szemem 7,5 évvel a műtét után. -0,50 és -75 a két szemem. Pénteken megyek vissza oda ahol műtötték.

Eléggé elkeserítő.

Megint szemüveget kell majd hordanom.... :(

10118. kommaromi
2015. ápr. 7. 20:37
Sziasztok! Segítsetek légyszives, nekem +3,25 az olvasó szemüvegem és +1,75 a távollátásom. Gondolkodom a lézeres szemműtéten, de nem tudok dönteni, mivel LBV műtétre nem vagyok alkalmas, szellemkép miatt. FEMTO műtét esetén pedig olvasó szemüvegre szükségem lesz, csak kisebb dioptriásra (1-1,5). Van köztetek valaki, akinek hasonló paraméterekkel megműtötték a szemét? Általában csak - dioptriás eseteket olvastam.
10117. Andesz75
2015. márc. 27. 10:11

Én kb. 7 éve csináltattam meg a szemem.

Amit észrevettem azóta, hogy sokkal gyorsabban elfárad. Voltam múlt évben szemészeten és nem találtak gondot.

Ami miatt most írok az az, hogy rögtön begyullad a szemem ha LCD tv-t vagy laptop kijelzőt nézek. Nem bírom az energiatakarékos égőket sem. Azonnal azt érzem, hogy ég a szemem, megfájdul a fejem és szédülök. Ugyan ez van a bevásárlóközpontok világításánál is. Olyan vörös szemmel jövök ki ilyen helyekről mint a nyuszi.

Van valakinek esetleg ilyen tapasztalata?

10116. hadron24 (válaszként erre: 10114. - Hadron24)
2015. márc. 7. 20:19
Korábbi posztomra válaszolok, hogy már elkelt az ajándékutalványom.
10115. Szkittyke
2015. febr. 20. 14:51

Sziasztok!én azon kevesek közé tartozom akik úgy műtették meg a szemüket hogy előtte soha nem volt sem szemüvegem sem kontaktlencsém.egyszerűen elfogadtam hogy elég rég nem látok jól messzire..de az újévi fogadalmam az volt hogy elmegyek és megnézetem a szemem,és csináltatok kontaktlencsét..akkor jött a sokk amikor január 26.-án azt mondta a szemész hogy -2,25d mindkét szemem..

Egy percig nem gondolkodtam aznap jelentkeztem a Sasszem lézerklinikára vizsgálatra és múlt pénteken február 13.-án meg is műtötték PRK eljárással a szemem.

A klinikán azt mondták az én dioptriám "viszonylag"kicsi..és persze mivel nekem előtte nem volt szemüvegem elég hülyén nézne ki ha most osztogatnám az észt..de én mégis mindenkinek csak ajánlani tudom..bánom hogy olyan hülye voltam hogy ezt legalább 7-8 éve nem csináltattam meg.Ma egy hetes a szemem..holnap megyek kontrollra..voltak rosszabb napok az elmúlt egy hétben ,közelre nem látok most tökéletesen,de az hogy 4-5 méterről látom a tv- ben lévő feliratokat az már megérte..és gondolom(remélem)a java még csak ezután jön..

Nálam jobban nem sok ember fél a műtétektől..éppen azért mert 34 éves létemre műtőasztalon most feküdtem először..szó szerint csak én remegtem a műtétet várva..hiába adtak Xanaxot...úgy éreztem hogy szó szerint vagy kihányom a szivem,vagy elájulok..nagyon féltem..de 10 percet sem voltam bent az előkészítéssel együtt..nagyon kedvesek voltak velem ,semmit(!!)nem éreztem közben..és mivel elkövettem a műtét előtti napon azt a legnagyobb hibát hogy elkezdtem a fórumokat olvasni ,hogy ki hogyan élte meg a műtétet,semmi olyan nem volt mint amiktől féltem..vagy én reagálok nagyon jól,nekem nagyon magas a fájdalom küszöböm ,vagy némi túlzások miatt gondoltam ezt sokkal rosszabbnak..bármikor újra csinálnám,és ajánlom mindenkinek!!,szerintem aki szemüveget hordott azoknak ez maga a csoda..elképzelni sem tudom mert nekem sosem volt..csak rossz volt a szemem..és így is csodaként élem meg..akinek szemüvege van és van rá lehetősége egy percig se gondolkodjon!

Ja..és minnél kevesebbet olvasson fórumot előtte..:))))

10114. hadron24
2015. febr. 14. 21:29

Sziasztok!


Most január végén voltam a Saint James Klinikán ( [link] PRK szemműtéten, teljes mértékben meg vagyok velük elégedve, nagyon odafigyelnek az emberre, rendesek és látszik, hogy nagyon értik, mit csinálnak.

Kaptam egy 50.000 Ft-os ajándékutalványt a műtét után, akit érdekel, oda tudom adni ajándékba, annyi kikötés van, hogy 2 hónapon belül lehet elhasználni, tehát csak akkor írj, ha már biztos, hogy legkésőbb március 27-ig fogsz náluk csináltatni PRK műtétet. Ha érdekel, írjatok a hadron21@gmail.com-ra, kérdezhettek a műtétről is, tapasztalatok stb. :)


Attila

10113. Wuti91
2015. febr. 14. 17:30

Értem, köszi a választ sokat segítettél!!!!!!

Akkor csak valószínűleg a saját malmára hajtotta a vizet az optikus, de én akkor is meg fogom műttetni a szememet, mert csak jobb az ha nem kell ki be rakosgatni a lencsét (mert a szemüveget utálom) meg ez a kontaktlencse kivétele nem egyszerű feladat ( főleg ha az ember egy kicsit jól érzi magát [pl. alkohol befolyás alatt állok :)]. Szóval köszi a gyors választ, mert én mindenképp meg akarom műtteni a szememet.

10112. Justicia (válaszként erre: 10109. - Justicia)
2015. febr. 14. 15:00

PRK műtét után addig nem érheti víz a szemedet, amíg tökéletesen össze nem nő a szaruhártya. kb. 1 hét. Utána természetesen nem lesz gond, ha víz kerül bele. Én egyébként ezt úszószemüveg használatával oldottam meg pl. hajmosásnál.


Azt viszont tudni kell, hogy bármilyen szemműtéted is legyen, a műtét előtt kb. 1 hónapig már nem hordhatsz kontaktlencsét, csak szemüveget. Nekem ez nem volt könnyű lelkileg. :-))))

10111. Justicia
2015. febr. 14. 14:49
Javítva: PRK műtét után legalább 4-5 napig! (és nem hétig) otthon van az ember.
10110. Justicia (válaszként erre: 10109. - Justicia)
2015. febr. 14. 14:47
(Javítva: a lebenyt nem lézerrel hajtják föl, hanem lézerrel hozzák létre magát a lebenyt.:)
10109. Justicia (válaszként erre: 10108. - Wuti91)
2015. febr. 14. 14:43

Szia!


Én úgy gondolom, hogy a kontaktlencse eladásából élők érdekeltek abban hogy kontaktlencsét vásárolj.

1. "nem ajánlott mert hogy csak 3-4 év és utána ismét nem fog jól látni az egyén"

Előfordulhat, hogy 3-4 év múlva romlik 1-2 dipotriát, de egyrészt ennek kicsi a valószínűsége, másrészt ha ez be is következik, akkor egy pl. -5 feletti dioptriánál még így is megéri. Szerintem.


2."ha autóbalesetet szenvedsz és kinyílik a légzsák akkor is lesz valami"

PRK-nál ilyen szóba sem jöhet. Lasik műtéteknél a lebenyt lézerrel felhajtják, majd a korrekciós lézeres kezelés után visszaillesztik a helyére. Az esetek nagyon kis százalékában van valószínűsége annak, hogy (pl. autóbalesetben) az összeillesztés fellazul a szaruhártyán.


3."sokan inkább visszatérnek a kontaktlencséhez"

Ezt kétlem!


4."mire kell valóban odafigyelni ha megműtötték már a szememet."

Ez sok mindentől függ. Pl. hogy milyen műtéted volt, hány nap telt el a műtét óta. Lasik műtét után már másnap lehet menni dolgozni. PRK műtét után legalább 4-5 hétig otthon van az ember. PRK műtét után nem érheti víz a szemedet. Vannak szemcseppek stb.


Összességében én úgy gondolom (saját káromon okulva), hogy hosszútávon a kontaktlencse viselésnek sokkal nagyobb egészségügyi kockázata van, mint a szemműtétnek.


Üdv.

10108. Wuti91
2015. febr. 14. 13:07

Sziasztok!

Én most csináltattam kontaklencsét, mert a szemüveget nem szeretem de lézeres szeműtétet szeretnék majd csináltatni. Ahol csináltattam ott kérdeztem a kontaktológust hogy mi a véleménye a lézeres szemműtétről és azt mondta hogy nem ajánlott mert hogy csak 3-4 év és utána ismét nem fog jól látni az egyén, meg ha autóbalesetet szenvedsz és kinyílik a légzsák akkor is lesz valami (már nem emlékszek arra hogy pontosan mit mondott) meg hogy nehezet emelni, erőlködni nem lehet, meg hogy sokan inkább visszatérnek a kontaktlencséhez stb. A kérdésem az hozzátok hogy aki megműtötte a szemét annak mi a véleménye erről amit írtam, meg hogy mire kell valóban odafigyelni ha megműtötték már a szememet. Nekem a jobb szemem: -2.5 - 0.75D cyl tg 140°=1.0

bal szemem: -2.5 - 0.75D cyl tg 60°=1.0

A válaszokat előre is köszönöm!!!!

10107. Justicia
2015. febr. 14. 12:49

Pontosan 2 évvel ezelőtt műtötték a szemeimet a Budai Szemészeti Központban. Azóta is tökéletes a látásom.


PRK műtét volt, mert sajnos a szemem nem volt alkalmas a Lasikre. -8 dioprtiából lett 100%-os a látásom. A műtét után csupán kb. 3-4 nap volt kellemetlen. Az évtizedes kontaktlencse viselés után elképesztően jó érzés, hogy a nap 24 órájában tökéletesen látok anélkül, hogy ehhez be kéne nyúlnom a szemeimbe. :-)


Nekem egyébként nem volt bajom a kontaktlencse viseléssel sem. Úgy gondoltam, hogy ennyi kellemetlenség megéri. Az orvosok viszont azt mondták nekem 3 évvel ezelőtt, hogy a kontaktlencse viselés miatt visszafordíthatatlan folyamatok indultak el, amik akár vaksághoz is vezethetnek. Mivel (természetesen) ezt nem szerettem volna, ezért kezdtem el keresni a megoldást, ami nekem a Budai Szemészet PRK műtétje volt. Így utólag azt mondom, hogy bárcsak hamarabb műtettem volna meg a szemeimet. :-)


Mindenkinek sikeres szemműtétet, és tökéletes látást kívánok!

10106. sashi6 (válaszként erre: 10090. - Kelo001)
2015. febr. 12. 15:51
csak a műtét után egy ideig nem lehet súlyzózni! Utána lehet! :) nem kell hogy megváltozzon az életed, én is gyúrok elég sokat- csak 1 hónapig nem lehetett, a gyógyulás miatt! :)
10105. sashi6 (válaszként erre: 10101. - Nemethviki92)
2015. febr. 12. 15:48

A femto és intralasiknál a lebeny metszését is géppel csinálják, az OptiLASIK nál az orvos csinálja. A gyógyulás szempontjából mindegy, annyi, hogy olyan orvost válassz, aki tapasztalt.

Azt mondták, hogy a különbséget úgy kell elképzelni, hogy mielőtt felhajtják a lebenyt, kell egy kis bemetszés. Ha lézes csinálja, akkor a széle olyan, mint egy tépett papírlap, mert a lézer nem egyenes vonalat vág teljesen, amikor az orvos csinálja, akkor pedig olyan mint egy vágott papírlap széle, mert azt valami kés szerűvel csinálják. Szóval elvileg a heg hosszabb, a menőbbnek számító lézeres vágásnál.

Magát a lézerezést mindenhol lézer csinálja - ezért mondják a Femtot és az Intralsikot 2 lézeresnek, az Optilasikot és a lasikot pedig 1 lézeresnek. Szerintem így is úgy is az orvos a lényeg, én az enyémet nagyon szerettem, Dr. Nagymihály Attila. :)

Az áron meg szerintem csak annyi látszik, hogy ki mennyit akar rajta keresni. Így van külföldön is. Az minőséget nem jelez szerintem egyáltalán. Én is kuponnal csináltattam, és jó volt a színvonal a Budaiban.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook