Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10194. gas015
2017. szept. 7. 09:59
Sziasztok! Nem tudom, hogy mennyire olvasott még ez a fórum, de remélem valaki meg tud nyugtatni. Hétfőn voltam Femto kezelésen. Minden rendben történt, a doktornő külön megdicsért amiért nagyon higgadt voltam az alatt a pár perc alatt. A műtét után a nedvességtől még órákig nem láttam letisztultam, így a spontán eufória elmaradt. A szememről azt kell tudni, hogy -5,75-ös volt. Illetve annyi szépséghibája van még a dolognak, hogy csak a jobb szememet műtötték, mivel a bal oldali tompalátó (amit nem lehet kezelni), amivel 75%-ban látok (lencsével 90%-ban). Mivel alapból pesszimista alkat vagyok, így nem meglepő, hogy már a műtétet követően voltak bennem kétségek és gátlásos érzések. Ennek ellenére nyugodtan konstatáltam, hogy kész, megvan, bízzunk a legjobbakban. Aztán a másnapi kontrollvizsgálat újra előtörtek bennem a kétségek, amikor láttam, hogy a kontrollvizsgálati értesítőn a nyers távoli vízushoz 0,85-ös érték volt beírva, ami nem meglepő, hiszen én is éreztem, hogy nem tökéletes a látásom. Most vagyok a műtétet követő 3. regenerálódási napon és sajnos semmivel nem érzem azt, hogy jobban látnék, mint az első napon. Állítólag a Femto kezelés követő 3.-4. hétben lesz végleges a látásélesség, de nehezen tudom elhinni, hogy a mostani 85%-os szemem feljavulna 100-120%-ra csupán a csepegtetéstől és a pihenéstől. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az 1 hetes kontrollon mi lesz, de úgy érzem, hogy újra meg kell műteni a szememet. Mindenesetre az a tudat, hogy a kontaktlencséhez képest semmivel nem látok jobban, eléggé kétségbeejtő. Pedig én valami katartikus élményre vágytam, ami egy pillanat alatt meg fogja változtatni az egész életemet és a boldogságtól már a műtőben elbőgöm magamat, de ehelyett örülhetek, ha úgy fogok tudni látni, mint egy tök átlagos ember. Ha meg tudnátok engem nyugtatni, illetve ha van köztetek olyan, akinek a szemét hasonlóan nagy dioptria miatt kellett kezelni és leírná nekem a tapasztalatait, akkor nagyon hálás lennék érte.
2017. júl. 18. 20:40
Ma voltam az egy hetes kontrollon és tátották a szájukat, mert 200%-osak lettem a szemeim.....a legkisebbnél is mutattak kisebbet, másik táblát, poénból kezdtem olvasni tovább és kikerekedett a szemük :) A lebeny vonala meg annyira nem létszik mikroszkóppal sem, mintha műtét nem is lett volna...olyan boldog vagyok :))) Semmi fényérzékenység, semmi fájdalom....el sem hiszem, hogy velem történt ez, mert amúgy peches vagyok a műtéteknél......
2017. júl. 12. 22:37
Diamond Femto kezelésem volt, azonnal jól láttam, a legapróbb betűt is elolvastam, nincs szemszárazság...ez egy csoda....Nem vérzett be a szemem, nincsenek fájdalmaim, jöttem haza, láttam a felhőket, fák leveleit, az emberek hajszálait, nem csak a körvonalait, meg hogy ott valami férfi van :D....köszönöm-köszönöm...
2017. júl. 12. 15:58

Sziasztok! Eddig csak olvasgattalak Titeket, de tegnap én is lézerszemű lettem a Budai Szemészeti Klinikán! Pikk-pakk készen voltam, rögtön megjegyeztem, hogy látom a plafont, felültem és elolvastam a csodás idézetet a falon, elsírtam magam, de szóltak, hogy a lencse kicsúszhat, majd tartogassam a könnyeimet :)

Aki kontaktlencsézett is előtte, annak írom, hogy pont olyan az érzés most így egy nap után, mintha a lencse benne lenne...és még látok is :) Egyik szemem könnyezik néha-néha, de semmi fájdalom, tűéles a látásom, csodálatos, egyszerűen le vagyok döbbenve a boldogságtól! Minden pénzt megért! Az orvos, az asszisztensek is a lehető legkedvesebbek voltak, sőt választhattam, hogy egy éjjelt a Jagello hotelben töltök, vagy választok egy UV védős napszemüveget. Nem volt kérdés... :) Csodás éjjelt tölthettem (2 fő) a hotelben finom reggelivel, tiszta környezetben volt a kis szemem az éjjel. Olyan boldog vagyok!

10190. szcs88
2017. máj. 20. 18:12
Sziasztok! Ha valaki tervezi mostanaban a Sasszemnel a mutetet es benevezne a nyero paros jatekba, kerem irjon a csilla.szeles@gmail.com cimre. En mar tul vagyok a muteten :)
10189. b96c4abe37
2017. máj. 19. 20:03

Sziasztok,

meglehet ismételni a műtétet? Nekem 11 éve volt műtve -6dioptriával. Azóta visszaromlott már 1.25re. Szeretném később újra megműttetni, ha lehet. Hallottam, hogy nem ajánlott, mert nagyon elvekonyodna a szaruhártya és ez időskorban problémát okozhatna, ha hályogot kellene levenni.. Ti mit tudtol erről? Változott-e annyit a technika, hogy már ne vékonyodjon el a szaruhártya a műtéttől?

10188. adr
2017. márc. 7. 23:51
Sziasztok! Tervez valaki márciusban lézeres szemműtétet a Sasszemklinikán? (A nyerő páros játék miatt kérdezem.) Ha igen, vagy már esetleg megműttöték a szemed, kérlek írj egy mailt nekem. zelenkaadrien@gmail.com
10187. Lpanna
2017. jan. 21. 10:48

Sziasztok!

Volt már valaki a Budai Szemészeti Központban?

Valójában az a kérdésem, hogy műtéten...

10186. metezo (válaszként erre: 10181. - Metezo)
2017. jan. 2. 20:13
Már elkelt!:)
10185. metezo (válaszként erre: 10184. - Milli2)
2017. jan. 2. 20:13

Szia! Én már voltam műtéten, szívesen lennék az ajánlód!:)

Ha érdekel írj: komerci15@gmail.com

10184. Milli2
2016. nov. 23. 12:41
Sziasztok, Volt valaki mostanàban a sasszem klinikàn femto lèzeres szemmüteten? Ugy tudom ha ajànlsz valakit aki szintèn mütetre megy Vissza nyerhetik a mütèt àràt. Tudna valaki ajànlani? szeretnèk lèzeres szemmütètet.
10183. Hajna34
2016. okt. 24. 11:56

Előfordult-e már a FEMTO Diamond lézeres szemműtét utáni lebenyleválás valakinek?

A csütörtöki nap folyamán végezték el a FEMTO Diamond szemműtétet, ami szerencsére jól sikerült. A másnapi kontrol is jól ment. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogyan óvjam a szemeim. Elolvastam egy csomó tájékoztatót, blogot és fórumot, természetesen a klinikán is felvilágosítottak. Én inkább azok személyes tapasztalataira lennék kiváncsi akiknek szintén lebenyfelhajtásos műtétjük volt.

Mennyi idő után mertétek a szemeteket saját magatok megtisztítani? Meddig hordtatok napszemüveget? Azt a tájékoztatást kaptam, hogy csak napsütés esetén szükséges, én azonban attól is félek, hogy esetleg a szél port fúj bele.

10182. Foghijjas (válaszként erre: 10179. - BejgliEvi)
2016. aug. 28. 16:39

Szia!Válaszolni nem tudok a kérdésre mert csak most regisztráltam.Én szeretnék érdeklödni hogy milyen egy vizsgálat mert szep.1-én megyek Pestre a saint jamesbe.?Alkalmassági után mikor van mütét?Neked meg volt-e a mütét s melyik eljárással, s milyem tapasztalatod van az egészről?Olvastam véleményeket /sok rosszat/s teljesen elbizonytalanodtam az egésszel kapcsolatban :(

Köszi

Zoli

10181. metezo
2016. júl. 27. 19:37
Sziasztok,túladnék egy átruházható 50.000Ft értékű kuponon. A kupon a budapesti OptikMed Sasszemklinikába szól. További részletekért írj: komerci15@gmail.com
10180. Momezka
2016. júl. 20. 09:03

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni, elsősorban PRK műtéten átesett hölgyektől.


Fordult elő olyan valakinél, hogy a Flucon csepegtetős időkben kimaradt / nagyon sokat késett a menstruációja?

2 hete már késik, 4 db tesztet csináltam, szerencsére mindegyik negatív. Saját nőgyógyászom éppen szabadságon, idegenhez nem akarok menni, jövő héten tudok csak orvosig jutni. Viszont iszonyatosan aggódom.

Általánosságban olvastam, hogy a szteroidok hatására összezavarodhat a menstruáció, de ezt csak a szembe csepegtetem. Ez is hathat így?

3 hónapja volt a műtétem, 5 csepp, 4 csepp, most 4 napja csökkentette csak a doktornő az adagot, napi kétszer, csak reggel este kell már a Flucont.

Nagyon aggódok, mert a műtét miatt most nem éppen lenne alkalmas a gyermekvállalásra.


Ha valakinek van ilyesmi tapasztalat, kérem ossza meg velem, köszönöm szépen előre is!

10179. BejgliEvi
2016. jún. 27. 13:34

Sziasztok!

A Saint James-be megyek vizsgálatra jövő héten.

-6,5 mindkettő szemem, szóval eléggé nem látok kontaktlencse/szemüveg nélkül.


Várom a jó (vagy nem jó) tapasztalatokat a Saint James-el kapcsolatban!


Nagyon megköszönném, mert eléggé félős vagyok....


Köszönöm!!!


Évi

10178. Peter1984
2016. jún. 7. 22:08
Nem is rossz ötlet :P Bár szerintem kevés kivétellel bárki beülne a pilóta mellé, de csak hogy fentről a magasból kidobja a szemüvegét egy életre, mert nem kell többet... (max idős korban)
10177. 3d787b167a (válaszként erre: 10167. - Survivor3)
2016. jún. 7. 22:05

Tiszta szerencse!


Lenne néhány likvidálandó ez+az......

10176. andi6020 (válaszként erre: 10165. - 9345b11ecc)
2016. jún. 7. 21:56
Basszus, pedig itt kevés kivétellel mindenki harci pilóta pályára készül. Illetve készült volna.
10175. Peter1984
2016. jún. 7. 20:58

Azért az valóban elkeserítő, ha nem jön össze, amit ígértek és nem a pénz miatt. Az kit érdekel, ha az egészség kárára megy...

Én most járok 3 hétnél... Elég nagy ingadozások vannak a látásomban. Pl. ma úgy láttam du, mint a sas, el sem akarom hinni :D De még biztos kell pár hét, mire beáll a szem. Igyekszem türelmes lenni és addig pozitívnak lenni :)

Azért az valóban elkeserítő, ha nem jön össze, amit ígértek és nem a pénz miatt. Az kit érdekel, ha az egészség kárára megy...

10174. Karloca (válaszként erre: 10173. - Peter1984)
2016. jún. 7. 13:45
Én sokat szenvedtem vele, de még a mai napig sem látok jól távolra. Közelre tökéletes volt a látásom, és most 3 dioptriával látok. Én megbántam, hogy megműttettem. Soha nem hordtam cilinderes szemüveget vagy kontaktlencsét. Ők 0,75 cilinderrel műtöttek, ebből 0.5 cilinder visszamaradt, szerintem ezért látok duplán.
10173. Peter1984
2016. jún. 4. 12:07
18 napja volt PRK szemműtétem és egy pici bíztatásra/véleményre lenne szükségem. -2,75-ös volt a szemem műtét előtt. 1 hete voltam kontrollon és B 85, J 80%-ot állapítottak meg, de én nem érzem annyinak, pláne hogy pont fordítva, a bal szememmel nagyon homályosan látok, erős a kettős látás mindkét szemre is, igaz néha kitisztul, főleg műkönny használata után. 1 hete nem tapasztalok semmilyen változást. Hamar elfárad a szemem: laptopozás pár perc után kezd összefolyni, tévét úgy ahogy max 1 órát tudom nézni, szóval inkább pihentetnem kell. Tudom hogy TÜRELEM kell még, és fél év a teljes felépülés, de számíthatok arra hogy 1-2 héten belül azért már tisztábban lássak? Távolra egész jó, élvezem, hogy napszemüveget hordok és viszonylag "élesen" látok, de még nem az igazi az sem. Szóval se távolra, se közép-távolra, se közelre nem túl éles a helyzet 18 nap után. Az erőteljes kettős látás zavar a legjobban. Van aki hasonlót tapasztalt? Pozitív, megnyugtató válaszokat várok, pánikra szerintem még nincs okom :)
10172. szatzsuzsa
2016. máj. 9. 10:17
Ja és nem csak messzire-közelre nem látok, de közép távolra sem, ez alul vagy túlkorrigálás, és mindez 1.25 dioptria után.
10171. szatzsuzsa
2016. máj. 9. 10:16
sziasztok! Én elvagyok keseredve!engem PRK-val operáltal az OPTI-MED-ben 2 hónapja, csak a vezető szemet, mert elmúltam 40, a másikat meghagyták olvasónak. Csekély diopptriám volt, így bátran vágtam bele:1.25, kicsi cilinderrel.Ennek ellenére 80 % nál többet még nem mértek az ígért 120 % helyett.Idáig nem kellett olvasó, mondták hogy kell majd egy nagyon gyenge, ezt bele is kalkuláltam,olyan áron hogy messzire tökéletesen látok majd de 2-est írtak fel.Nem tudom, alul vagy túlkorrigáltak, most 2 hónap után a abbahagyatták a szteroidos cseppet, elötte 3* majd 2* kellett csöpögtetni.Nincs sok reményem, mit tegyek??????Segítsetek...
10170. Hajni1625
2016. ápr. 30. 15:23

Sziasztok!

Nekem 1 hete volt a PRK lézeres szemműtétem.-3,5 volt mindkettő szemem, és már 10 éves korom óra szemüveget hordtam, úgyhogy már nagyon vártam az éleslátást! :)

Először én is nagyon izgultam, de a nyugtató megtette a hatását, gyors és fájdalommentes volt a műtét, és utána való nap is szinte teljesen jól voltam! A 2. napon kezdődtek a fájdalmak, de egyáltalán nem volt vészes, pár napig nem tudtam kinyitni a szemem, akkor csak feküdtem egy sötét szobában és jó sokat aludtam, hogy hamar elteljen ez a kis idő. A műtétre rá 3-4 napra már tudtam olvasni és kicsit számítógépezni is, most hogy levették a lencsét az első kontrollon még jobban látok! Néha még elmegy a látásom (ilyenkor közelre nagyon homályosan látok), de összességében egyre jobban érzem magam! :) Napszemüvegben tudok akár órákat is olvasni és telefonozni, gépezni is.

Mindenkinek csak ajánlani tudom a lézeres szemműtétet, hiszen ma már szinte rutin műtétnek számít, kicsi az esélye a komplikációknak, és a hatás , hogy végre szemüveg nélkül láthat az ember, az hatalmas élmény! :)

10169. Andesz75
2016. ápr. 28. 19:18

Esetleg valakinek volt/van olyan tapasztalata, hogy a ledes kijelzők zavarják a szemet? Vettem egy laptopot és 10 perc használat után már potyogtak a szememből a könnyek és fájt a fejem. Több gépet kipróbáltam, beállítások, fényerősség stb. Most az iphonnal is ugyan ez lett a helyzet. Fél óra használat után már pislogni is alig bírtam. Voltam 2 orvosnál. Ahol műtöttek ott azt mondták semmi bajom és az sztk-ban is hasonló a helyzet. Ráadásul ez a fájdalom nem csak 1-2 napig tart hanem 1-2 hónapig fáj.

Eseteleg valakinek hasonló? Már vagy 7 éve volt a műtétem.

10168. dancsi1027
2016. ápr. 28. 10:55

Sziasztok!

Van egy 50ezer ft értékű utalványom a Saint James-be. 06.11-ig érvényes.

10 ezer ft-ért szeretném eladni. Ha érdekel, írj emailt. :)

10167. survivor3 (válaszként erre: 10165. - 9345b11ecc)
2016. ápr. 19. 11:59

Jajj!

Most akartam pilótának menni...

10166. Míra64 (válaszként erre: 10163. - Survivor3)
2016. ápr. 18. 19:44
Szegeden tervezem.
10165. 9345b11ecc
2016. ápr. 18. 05:06

*Kis adalék, napjainkban szemüveggel lehetsz a legtöbb országban még harci pilóta is, de lézeres dioptria korrekciós szemműtét után nem, még civil pilóta sem. Sajnos nem véletlenül.*


Rontja szem fénytőrösét. És ami itt a többségnek nem érdekes extrém baleset veszélyes helyzetben sérülékenyebb a szem, ilyen műtét után. - de ezek itthon PÁV kötelesek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook