Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) fórum

Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
10. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:04

Ezt nem is értem......az ok. hogy biztonság, hogy ne tudjon elrohanni....de akkor is....ez így furcsa.


Ha nincs ezekhez szokva, akkor ---majd---még ne most, otthon rakj rá egy nyakörvet, majd ha már attól nem fél, és megszokta, akkor rakj rá egy pórázt. Csak úgy, hadd huzigálja maga után, jöjjön rá, hogy nem bánt. A kölyökkutyáknál is így kell.

És ha már téged is, meg a pórázt is megszokta, akkor vidd le sétálni. Kis időre, sok jutifalattal, ha azt szereti. És akkor jutalmazni amikor éppen nem csinál semmit, hanem teljesen közömbös. Mert nála ezt a viselkedést kellene megerősíteni, hogy csak úgy van, és ez jó. Félelmet soha ne jutalmazz!!! Sehogy! Tehát ha fél, akkor ne simogasd! Mert akkor ezt a viselkedést erősíted benne!

2014. aug. 8. 09:02

Jól mondja Menyus, ne erőltesd még a simogatást sem. Nyitni fog feléd a kutya, ha biztonságban érzi magát. Ha kész lesz rá.

Hatalmas fába vágtad a fejszédet, de meglesz a jutalmad.

8. Panka78 (válaszként erre: 4. - Siba22)
2014. aug. 8. 09:00

Én a 'tudatlan' agyammal arra gondolok, hogy az életben nem volt rajta se hám, se póráz, utcán se járt soha, 2 évet egy disznó ólban húzott le.


A 'mentés' azt mondta, hám+nyakörv, 2 póráz, így vigyem le.. (kiképző pórázt ajánlott, mert azon ugye 2 csatt van, egy mehet a hámra, egy a nyakörvre! De akkora a 'csatt', hogy 'agyonnyomja' a 1.5kg-os kutyát) Olyan kiképző póráz nincs, ami kis 'csattú'?:-)

7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2014. aug. 8. 08:59

Ne vidd még le.

Várd meg, amíg veled biztonságban érzi magát.

Türelem, türelem, türelem.

6. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - Panka78)
2014. aug. 8. 08:56

Vissza az egész.


Nem. Ne vidd még le.

Építsd a kapcsolatot vele még te.

Eü séta, ha kintre akarod szoktatni, az legyen. De csak a lehető legközelebb ahol el tudja végezni a dolgát.


Otthon se erőltesd a simogatást. Hagyd, hogy nyugodjon le. Beszélj vele nyugodt hangon, de ne akard mindenáron simogatni. Mert valóban lehet, hogy "hagyja magát" de nem élvezi, és még valószínűleg bántásnak fogja fel, amit eltűr, nem támad, de nem építi a bizalmat feléd.

Adj neki naponta többször enni. Kis adagokat, érezze, hogy hozzád tartozik. Evés közben viszont ne zavard, ha már odaadtad neki, akkor vonulj vissza, ne legyél közel hozzá.

2014. aug. 8. 08:55
na akkor tudom kiről van szó :) a 9 nap még édes kevés a félelem feloldásához.türelem és még türelem ami kell.
2014. aug. 8. 08:54
türelemmel a félelem feloldható :) a félelem okát esetleg tudod?
2014. aug. 8. 08:52

Már ez az 'ikszedik' kutyás kérdésem, ne haragudjatok érte, de semmi szakirodalmat nem találok a témában.

Pontokra szedve:

-Örökbefogadott/mentett 2 éves csivava

-Bántalmazott

-Hihetetlen körülmények között élt 16 társával

-Emberi kéz nem igen érintette

Szóval teljesen antiszociális

Nem barátkozik, de hagyja magát simogatni


Hordanám sétálni, de az utcán megbolondul

-Remeg

-Rohan

-Vagy lapul

-Rohan vissza a házba

-Fél mindentől, kutya, macska, szél stb.

Erőltessem ezt a lehordás dolgot, vagy várjak kicsit?

(9.napja van velünk)


Ott tartok, hogy nem tudom melyik végét fogjam meg a kutyusnak. (próbaidőn van nálunk, de nem akarom visszaadni, segíteni akarok neki, de már magam se tudom hogyan..)

Tegnap este már elsírtam magam a tehetetlenségtől!

2014. aug. 8. 08:52

Le.

Folyt.köv. ha többet tudok :D

2014. aug. 8. 08:44
Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook