Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) fórum

Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. siba22 (válaszként erre: 66. - Panka78)
2014. aug. 11. 11:11
Panka csúcs szuperek vagytok :D csak így tovább.menni fog ez látod.
69. arrival (válaszként erre: 66. - Panka78)
2014. aug. 10. 17:23

Jol haladtok, csak ne feledd ido, turelem, es kitartas!

Hosszu honapokba fog telni, de minden rendben lesz :)

68. andi6020 (válaszként erre: 66. - Panka78)
2014. aug. 10. 16:28
Szuper! Nagyon drukkolok nektek, de szerintem tök jól haladtok!
67. f3000dc5ef (válaszként erre: 66. - Panka78)
2014. aug. 10. 14:52

Ez jó hír :D egy nap nem evés bőven belefér. Bár ő elég kistermetű, de nem szokásuk éhen halni , ha van előttük kaja :DDDD


További türelmet kívánok :D És én várom ám a híreket :D

2014. aug. 10. 14:48

Sziasztok!

Elutaztam, -családostól- és a kutyus kibírta!:) Ugyan enni nem evett, de azóta bepótolta.

Képzeljétek, örült mikor megjöttünk, sőt!, 1x még utánam is jött a fürdőbe!

Örülök, hogy hallgattam Rátok, és nem vittem magammal!:-)

65. syria (válaszként erre: 61. - Panka78)
2014. aug. 9. 13:26

Á úgy! Szóval a törpenyulat se egyedül szelídítetted meg. :D

Most is menni fog. Minimum annyi türelemmel, amennyi nyúlhoz kellett. :)

64. siba22 (válaszként erre: 61. - Panka78)
2014. aug. 8. 18:35
ezt a sikongatást csak óvatosságból írtam.sajna tavaly kénytelen voltam az árvíz miatt a két blökit elhelyezni.a kicsi gyerekesekhez kerül,a ksilány alig volt akkor 4 éves.alig volt kb 4 éves.anyuka cseszett odafigyelni.a gyerek meg ugrált,indiánosdit játszott meg hasonlóak.persze a blöki nem tudta mi a hang.utána meg valami oknál / anyuka szerint áriázott a gyerek / fogva sikítozni kezdett a gyerek és " játszott " kutyával.persze alig 3 óra múlva azonnal vigyem úgy el a kutyát mert megtámadta a gyereket, én meg már kint voltam árvíz területen.kösziiii!!!pont ez ugattam,hogy oda kell figyelni erre.mákom volt mert az állatvédőrség 25-30 perc alatt megoldotta a problémát.a teljes sztorit utólag tudtam meg.a szomszédjukat ismerem mert ő is kutyás.csak nem tudta miként került oda hozzájuk a blöki.persze akkor azt mondta az anyuka a gyerek " csak " játszott.na ezért írtam amit írtam.nem minden szülő neveli a gyerekét megfelelően.a fiam 15 éves és imádja az állatokat.így tudom,hogy mind a kettőt nevelni kell és akkor kisebb a hiba lehetőség.
63. Nyamitörp (válaszként erre: 61. - Panka78)
2014. aug. 8. 18:28
Én nagyobb esélyt látok rá, hogy a lányod és a kutyus nagy barátok lesznek, mint arra, hogy bármelyikük bántsa a másikat. :)
62. f3000dc5ef (válaszként erre: 61. - Panka78)
2014. aug. 8. 17:46

Ügyes nagylány már akkor! :)

Nem lesz ott semmi gond :)

2014. aug. 8. 17:43

7 éves a lányom, 4 éves korában kapott egy törpenyuszit, szépen bánt vele.

Anyukáméknak van egy befogadott 'vad' cicájuk akiből bújós házikedvenc lett. Na, hozzá is szépen viszonyul! Igaz, volt idő amikor nem értette meg, hogy a cicával nem lehet mutatványozni, ráncigálni. Na, a cica kicsit megkapta, azóta tudja, hogy nem piszkáljuk az állatokat!

A kutyus mellé leül a kisszékre, és én még főzök ő 'olvas' neki, a kutyának meg még tetszik is!

Szerencsére nyugodt a lányom, alapból nem egy sikongatós fajta. -Ez kutya nélkül is kiborítana!:-D

60. f3000dc5ef (válaszként erre: 59. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 17:41

figyelni a jeleket :D nem az alapokat :D

kezd hosszú lenni ez a munkanap :DDDD

59. f3000dc5ef (válaszként erre: 55. - Panka78)
2014. aug. 8. 17:41
Nem fogja, csak tényleg be kell tartani az alapokat, és figyelni az alapokat. A kutya soha nem támad jelek nélkül, akkor még simán ki lehet hátrálni a szituból, és egyik félben sem marad semmi maradandó nyoma a dolognak, lehet folytatni a barátkozást :)
58. siba22
2014. aug. 8. 17:35
:) jah!!mi két blöki mellé alig 1 hónapja kaptunk idibe blökit,nem egy egyszerű az élet velük ezt tudom jól.Kajla nekem már a második idim akit Komával kipesztrálunk.Petikém ezt nehezen viseli.de Koma és én jó párost alkottunk Manóka mellett és annó Petikét is mi szocializáltuk tavasszal :)fel a fejjel mert ügyesek vagytok és menni fog :)
57. siba22 (válaszként erre: 55. - Panka78)
2014. aug. 8. 17:33
nm tudom mennyi idős a lánykád de ha már van 5-6 éves akkor meg fogja érteni ha elmagyarázod neki mi a helyzet.a lényeg,hogy SOSE!! hagyd őket felügyelet nélkül.a hangos/éles sikongató hang kiadásokat próbáljátok minimálisra csökkenteni mert az a blökit megrémisztheti és az így az ijedtség miatt oda kaphat amiről sajnos az előélete miatt nem tehet.nem mondom azt,hogy csendben,lábujjhegyen éljetek.csak picit figyeljetek mert szegénynek ez rémisztő lehet.
2014. aug. 8. 17:22
beszámolókat kérünk
2014. aug. 8. 17:03

Húú, nagyon rendes itt mindenki!;)

Igen, küzdök a kutyusért, mert szeretném, ha boldog lenne.

Tény: tudtam, hogy félős, de azért néha csak nagyokat nézek, hogy mennyire.

Még lehetőséget is kaptam, hogy ideiglenes gazdi legyek, ha nem megy, szó nélkül visszaveszik..

..de én szeretném, ha maradna! Egy ok amiért mennie kellene, ha a lányomat bántaná!

54. siba22
2014. aug. 8. 16:27
asszem sokan vagyunk azonos véleményen :) már csak bátorítás és kitartás kell a gazdi-blöki párosnak :))))
53. dd00eb072d (válaszként erre: 52. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 16:26
hát akkor nosza :-))
52. f3000dc5ef (válaszként erre: 51. - Dd00eb072d)
2014. aug. 8. 16:22
Mi is ezt részleteztük alább :DDD
51. dd00eb072d (válaszként erre: 50. - Siba22)
2014. aug. 8. 16:08

Értem, értem. Először is szokja meg az új gazdit, és a kutyus érezze, hogy fontos, és nagyon szeretik.

DE pár hét múlva el kell jöjjön a szitu, hogy séta. Ha érzi, hogy nem eldobni akarják, menni fog. Póráz nélkül.Én drukkolok

50. siba22 (válaszként erre: 46. - Dd00eb072d)
2014. aug. 8. 16:04
menyhelről hozott előzőleg bántalmazott blökit fogadott örökbe és segítséget kért,hogy hogyan tud neki segíteni :))))
49. siba22 (válaszként erre: 48. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 16:02
nekem is ez a sejtésem,de a neten keresztül nem látjuk a másik arcát,testbeszédét.így nem tudom mit és hogy akart pontosan kifejezni.
48. f3000dc5ef (válaszként erre: 45. - Siba22)
2014. aug. 8. 16:00

Egyetértek.

De biztos jóindulattal írta. :)

47. f3000dc5ef (válaszként erre: 46. - Dd00eb072d)
2014. aug. 8. 15:59
Meg akarja tartani :D Nevelési kérdést tett fel :D
2014. aug. 8. 15:56

Ne,ha teheted, állatmenhely.

Előre bocsássatok meg, de én is jártam úgy, hogy a a lakótelepen hetek óta kóborló kutyust megetettem, megitattam. Onnantól fogva a gazdijának tekintett. Nekem szerencsém volt, mert anyósomék kertes házban laknak, s befogadták. Imádják. A kajáját én állom.

45. siba22 (válaszként erre: 44. - Syria)
2014. aug. 8. 15:49
szerintem pont azért kérdezte,hogy ne okozzon a blökinek nagyobb traumát.lehet,hogy én értelmezem rosszul a hangsúlyt de légyszi ne csesszük le őt mert tényleg küzd a kutyusért.ha félre értettelek akkor azért én kérek bocsánatot!!
44. syria (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. aug. 8. 15:03

Hogyan vihetnéd magaddal idegen helyre, amikor még az otthoni, kinti környezettől is retteg?

Pláne, hogy nem is lenne egyedül, mert a családtagjaid vele maradnak. Egy nap távollétedet biztosan kevésbé szenvedi meg, mint a számára idegen utazást.

43. f3000dc5ef (válaszként erre: 41. - Nyamitörp)
2014. aug. 8. 13:09

Igen. ÍGy szokott kialakulni.

Mert annyira szeretjük őket, hogy azt hisszük, emberek-gyerekek, és meg kell őket nyugtatni.

De nem, ami a gyereknél jó viselkedés, az a kutyának árt.



Volt itt szó a sírásról is. Általában ott sem az a gond, hogy egyedül lett hagyva, és ezért sír.

Ezt gondolják, de nem ez van. Inkább az, hogy nincs egy határozott gazda (falkavezér) ezért a kutya automatikusan átveszi ezt a szerepet, és elkezd mindenkire vigyázni. És amikor egyedül hagyják akkor azért esik kétségbe, mert nincs ott a falkája, és őnélküle veszélyben vannak. És amikor hazaérnek, még jól körül is ugrálják, hogy jajteszegénymárittvagyunk.

Csakhogy a kutya ebből mit érzékel? Hogy na tessék, megint behódoltak nekem, tényleg nem tudnak nélkülem egy percig se meglenni.

42. siba22 (válaszként erre: 37. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 13:06
lényeg a lényeg nem szeretem ha a kisebb blökire támad egy nagyobb blöki.ugyan úgy mint a nagyobb gyerek a kisebbre.még 4 napot kell nekem is kibírni szeretgetés nélkül.de ahogy ezek tudnak nézni!!ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,kész vagyok tőlük :D :D 3 " rohadék,dög " a szemeikkel tudnak zsarolni :D :D
41. Nyamitörp (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 13:04
Amit a félelemről írtál az nagyon igaz. Nálunk úgy alakult, hogy rám hárult a kutyanevelés meg velük való foglalkozás. Az első kutyusunk ő a páromhoz ragaszkodik inkább vagy tudja fene, olyan, mintha őt jobban szeretné, de nekem meg jobban szót fogad és ha valami baja van, akkor hozzám jön. A lényeg, hogy őt nem babusgattam annyit és nem is volt félős. Aztán lett még egy kutyánk, akit az első pillanattól fogva imádtam, meg ő is engem. Nagyon összenőttünk és állandóan óvtam mindentől, folyamatosan gügyögtem neki, mindig ölben volt, nagyon félős is lett. Aztán az elsővel is elkezdtem így bánni, hogy szegény ne érezze magát kirekesztve és azóta is ő is félős lett. :( Úgyhogy nagyon nehéz, de változtatnom kell, mert ez így nekik a legrosszabb.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook