Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) fórum

Levigyem a félős kutyust az utcára, vagy ne?! (foly.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. f3000dc5ef (válaszként erre: 38. - Nyamitörp)
2014. aug. 8. 13:03
Bezony :D semmit nem látunk, ők meg már harcolnak :DD mint az igazi harcművészek :DDD egy izomrezdülésből tudják, hogy mi a nagy helyzet :D
39. siba22 (válaszként erre: 38. - Nyamitörp)
2014. aug. 8. 13:02
erre gondoltam én is,de Petike benn a házban volt mi meg kinn az udvaron.a hangokra jöhetett ki mert a falon át nem láthatta,hogy mi van :D :D még neki sincs röntgen látása :P de imádom őket ettől független :D
38. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - Siba22)
2014. aug. 8. 12:57
Elképzelhető, hogy csak látszólag nem történt semmi. Olyan kis sunyi módon tudják egymást hergelni. Egy nézéssel, testtartással. De valószínűbb, hogy féltékeny volt Petike. :)
37. f3000dc5ef (válaszként erre: 36. - Siba22)
2014. aug. 8. 11:57

úúúú :D azért neki ugrottam vagy háromszor, hogy ki kicsoda :DD de tetszett a leírásod.

És ha jól értelmezem, ez kutyák közötti harc illetve támadás volt?

Mert az azért más elbírálás alá esik, mintha a kutya az emberre-gyerekre támad.

A kutyák lerendezik egymást közt. És igen, simán lehet féltékeny. Nekünk a kutya még a macskára is az :D nehogy már a ciccet simogassák miközben őt meg nem! :D


A bünti meg jó volt :D hát igen, egy kutyának az a legnagyobb büntetés, ha ki van zárva a falkából :D abban meg ti vagytok a főnökök :D a többit meg tényleg normál esetben lerendezik egymás közt. De ott változhat a sorrend, egy valami állandó, hogy ti vagytok a csúcson :D

36. siba22 (válaszként erre: 35. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 11:52
na most erre kicsit rácáfolok.nem is túl régi a tapasztalatom :D :D nálunk lassan 1 hónapja van az idi blöki.egy végtelenül türelmes,nyugodt,simulékony édes duracell blöki.nincs is semmi gond vele,1 éves és most éli meg az igazi gyerek korát.nekünk 2 saját blökink van.Koma 4 éves ivartalanított keverék / husky,akita inu,labrador és n.juci / kajla " dög ".Petike 8-9 éves Keverék / vizsla és még kitudja mi / bumszli hülye "dög ".Koma az iagzi jó kedvű,játékos mafla hülye gyerek kategória míg Petike vissza fogott,elvonulós " hagyjatok békén " szarházi.Igyekszem egyenlően foglalkozni velük.de sajnos 2x is megesett,hogy Petike a kicsinek / ő az ideiglenes 1 éves jagd terrier jellegű keverék blöki / ugrott.ok nélkül.először pont Petikével foglalkoztam,épp ő volt a központba.ment simi,a dicséret stb. semmi mást nem csinált Kajla csak elsétált mellette,rögtön Peti alá került.az volt a szerencse,hogy én is és párom is ott volt.így a Petikét a párom én meg Kajlát fogtam meg.a msodik esetnél pedig Kajla volt épp soron.ő vele még tanulunk rengeteg mindent.nem ugrálunk fel senkire,ha kaját kapunk leülünk és megvárjuk míg hozzá foghatunk stb.épp a labdát kaptam meg a kicsitől mikor dicsértem milyen ügyesen reagált nekem amikor Petike borzolva,morogva rongyolt oda hozzánk és ment volna a kicsire.lehet,hogy féltékenységből,erre még nem jöttem rá.de látszólag ok egyiknél sem volt.most így ebből kifolyólag mind a 3 blökinek " büntiként " csak az etetésnél,sétánál és itatásnál van hozzájuk szólva,de akkor is minimálisra csökkentve a kontaktust.eddig ez bevált nálunk és helyre billentek a rangsorok.én ezt tapasztaltam alig 2 hét alatt.kiváltó okot nem tapasztaltam a támadásra.
35. f3000dc5ef (válaszként erre: 27. - Panka78)
2014. aug. 8. 10:45

Ok nélkül még ilyen mentett kutya sem támad, ha egyébként nyugodtan viselkedik. De tény, hogy félelemből több kutya támad, mint agresszióból.

Ha nem közeledik felé, megtartja a megfelelő távolságot nem lesz gond. Ha belép a türelmi zónájába, először úgy is jelez a kutya---összeborzolja magát, morog, feláll(kiegyenesedik). Ilyenkor szépen húzodjon vissza a leányzó. Egyre kisebb lesz ez a zóna :) De ha kaját kézből elfogadta, az is valami. De azt is óvatosan, de nem félve :D

34. f3000dc5ef (válaszként erre: 28. - Siba22)
2014. aug. 8. 10:42
Teljesen jól írtad :D én is ezt próbáltam nyöszögni :D békén hagyni, etetni-itatni:D és nem "piszkálni" :DDDD
33. f3000dc5ef (válaszként erre: 26. - Panka78)
2014. aug. 8. 10:41
Kutyák szeretnek összekucorodva aludni, de ebben nem vagyok jó :D te látod mekkora az a kutya :DDDD
32. siba22 (válaszként erre: 30. - Panka78)
2014. aug. 8. 10:24
sorry,hogy nem jutott előbb eszembe ez a dolog.remélem hamar túl juttok a holt ponton.az biztos,hogy fel kell építeni gy bizalmi viszonyt,ami viszont hosszú meccs lesz.a jutalma a felhőtlen boldogság is meg lesz :)
31. Nyamitörp (válaszként erre: 26. - Panka78)
2014. aug. 8. 10:06
Vesszőből font kosarat ne vegyél neki, mert lehet, hogy szétrágja. Mi elsőre azt vettünk anno a kutyánknak, mert olyan szép volt. Vettünk bele szép kis párnácskát is, nagyon faca volt, csak mikor mentem haza munkából és megláttam, hogy a kutya szétrágta szilánkosra, akkor jött rám a frász. Szerencsére valószínűleg csak rágta és nem ette, legalábbis nem lett baja, de már még egyszer nem kockáztatnék.
30. Panka78 (válaszként erre: 28. - Siba22)
2014. aug. 8. 10:00
Jól emlékszel!:) Ezt csak azért merem leírni, mert tegnap pont erről olvastam!;)
29. andi6020 (válaszként erre: 26. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:55
Elég. Nálunk több ágy van, az egyik ennél kisebb, és bőven elég.
28. siba22
2014. aug. 8. 09:55
ami most villant be.csak nem tudom minden kutyára alkalmazható-e egyáltalán.annó amikor mi fogadtuk örökbe a blökinket szóba került hasonló szituáció.aki Komával foglalkozott srác kutya suliba kiképző.ők mindig azt tanácsolták,hogy a bántalmazott félős/rettegő kutyust " figyelmen " kívül kell addig hagyni amíg nem ő megy oda hozzád és kezdeményez.a " figyelmen " kívül hagyást úgy értelmezte nekem,hogy a blöki tudja,hogy ott vagy neki de semmit nem te kezdeményezel hanem ő neki kell.természetesen enni,inni kell kapni de azt szépen,nyugodtan kell,hogy érezze igenis érezze azt,hogy fontos a számodra./ remélem érthetően írtam le.nem mai az örökbe fogadásunk így halványabbak az elmondottak. /
27. Panka78 (válaszként erre: 25. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 09:49
Bevallom, hogy féltem is a kiscsajomat, bár szerencsére nem érthetetlen, nem piszkálja. ..de sokszor megfordul bennem, hogy mi lesz, ha 'megtámadja'?! (mármint a kutyus)
2014. aug. 8. 09:47

Ha már ilyen jól összejöttünk, még kérdezek!:)

Kutyusnak a fekhelye egy kis pihe-puha 'fészek', na most 9 nap elég volt rájönni, hogy a 'cukimuki' fekhely tisztíthatatlan!

Műanyag fekhely, kosár ugye jobb lenne.. Na, de mekkora?:) (47x36x17) -ez elég lenne?

25. f3000dc5ef (válaszként erre: 21. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:45

Lehet kinézte magának társnak a hétévest. De csak óvatosan, ő is kutya, bár aprócska.

De a gyerekekhez érdekesen is viszonyulhat, bár ezek szerint ő szimpatikusnak találja :D


Csak azért írom, mert "idegen" gyereket nem mindig tolerálnak a kutyák, a közhiedelemmel ellentétben :D

24. f3000dc5ef (válaszként erre: 21. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:43

Ha még család is van körülötte, akkor még inkább nyugi :D Idő kell neki :)


Család otthon marad amikor te elmész?

De ahogy leírtad, hogy nyugodtan van órákig, pont úgy lesz egy napig is.

23. f3000dc5ef (válaszként erre: 20. - Ficánka5)
2014. aug. 8. 09:41

Ez kutyafüggő. Ott valamit nagyon elrontottak, ha órákig nem hagyja abba kutya.


Én pl. simán megcsináltam, amikor kölyök volt, és "sírt" amikor mentünk el, hogy bekapcsoltam kamerát és felvettem mit csinál ha tényleg elmegyünk. kb. két perc után abbahagyta, és nyugiban lefeküdt. Általában ez a bevett viselkedés :D


Itt szerintem még ennyi sem lenne. A kutya nem tudja, hogy elment a gazdi. Ráadásul nagyon időérzékük sincs. Öt perc---egy óra---egy nap...még majdnem ugyanaz. Persze az egy hét már nem lenne :)


Az ilyen sírós kutyáknál általában elrontják már az elején....elbúcsúznak tőle, "jajsziaszegénykiskutyámelmegyünkdemajdjövünkdetényleg"....etc. Nem kellene. Rá sem kell nézni, amikor kilépsz az ajtón.

22. Panka78 (válaszként erre: 20. - Ficánka5)
2014. aug. 8. 09:39

Jól elvan egyedül is, igaz nem oly' sokat, de 5-6 órát biztosan.

Adtam neki egy hordott ruhadarabomat, azzal éjszaka is jól elvan, nincs nyüszögés. (maga alá gyűri és megy a szunya;-) )

21. Panka78 (válaszként erre: 19. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 09:37

Hallgatok Rád!:)

Igen, szépen eszik! A legérdekesebb az, hogy a lányomtól/páromtól jobban tart mint tőlem, de a 7évesem kézből adott neki falatot, és elfogadta tőle, csak tőle!:) (az élet apró örömei);-)

20. Ficánka5 (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:36
Én nagyon sajnálnám egyedül hagyni. Hallottál már kutyikát órákig sírni?? Én hallottam, a szomszédból. Abban bíztak, hogy majd megszokja. Hát nem!! Ő nem. Tehát kutyától is függ. Ha ő félelmében ezt produkálná, az borzasztó és nem is tud rajta senki segíteni. Na de a Te kutyád!! Te döntesz!!
19. f3000dc5ef (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:26

Én azt mondanám, hogy hagyd otthon. Ha egy napról van tényleg szó.

Az utazás félelmetesebb lenne neki, mint egy nap egyedül. Ez nem olyan időtartam ami alatt bepánikolna otthon nélküled. Legyen neki sok kaja, és még több víz. Ha egyébként is tudja benn elvégezni a dolgát, akkor én nem mozdítanám most ki.

18. f3000dc5ef (válaszként erre: 15. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:24

Dehogynem nyit!!!! Ezek jó jelek amiket írtál. Már eleve megy enni :D Az meg hogy a helyén van egyébként, az nem gond még :)Téged jobb helynek tart ha baj van. Ez aztán igazi nyitás.

Tényleg nyugalom, jó lesz ez.


Ha születési hibás lenne :) akkor őrjöngene nálad, és menekülne. Az hogy ott marad, és a lakásban viszonylag nyugodtan, sőt az utcáról oda akar visszamenekülni, ez mind azt mutatja, hogy elfogad majd téged, és a helyet is ahol élni fog.

2014. aug. 8. 09:23
Nagyon köszönöm a segítséget!:-*
2014. aug. 8. 09:22

Van még egy kérdésem!

Utaznom kellene, -visszamondhatatlan-, 1 napot nem aludnék itthon..

A kutyust tudnám vinni, nem lenne ott sem egyedül. Ezzel nagyon 'odavágnék' neki?!

Ez sajnos 'muszáj' program!

15. Panka78 (válaszként erre: 12. - F3000dc5ef)
2014. aug. 8. 09:17

Türemlem az van, de kicsit könnyebb menetre számítottam, de úgy látszik, nekem ez a kutya a keresztem.

Ugyan visszavihetném, de nekem ő kihívás, innen lesz szép felállni.

Furcsa, hogy a 17 kutya közül ő nem nyit.. Remélem nem születési hibája, ez a viselkedés. (na, értek a kutyákhoz, ugye?:D) Persze, hogy nem, de igyekszem ebet csinálni az ebből!

Már gondolkodtam szocializációs/rehabos. tanfolyamon, de még ő szerintem oda se vihető!

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:14
Látod! Olyan kutyád lesz, amilyenről nem is álmodtál. Türelem. :)
13. f3000dc5ef (válaszként erre: 11. - Panka78)
2014. aug. 8. 09:14

Látod :D Alakul ez. Ha nagy a vészhelyzet, akkor téged tekint biztonságos helynek!


Jó az irány, ne erőltesd, majd megy hozzád akkor is, ha éppen nincs halálfélelme.


De amit írtam: amikor hozzád megy pl. ilyen viharban, amikor nagyon fél. Akkor NE kezd el simogatni és "gügyögni" neki, hogy de cuki vagy etc. Mert ezzel megerősíted, hogy jól teszi, hogy fél, és te ezt a viselkedést várod el tőle. Tudom nehéz, de ilyenkor maradj semleges. VAgyis te magad legyél a nyugalom szobra :) akkor fogja magát igazán biztonságban érezni, és ő most ezt az érzést keresi.

12. f3000dc5ef (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2014. aug. 8. 09:11

Egy ragaszkadó kutya. :) De ez lesz egy éves meló, de minimum sok hónap.


Tehát tényleg: türelem!

2014. aug. 8. 09:10

Pedig olyan cuki volt 2x is!

Jött a vihar, és megjelent a kutyus a szobában, -az a kutyus aki csak enni és pisilni jött ki a helyéről-, szóval körbe szaglászott, nyalogatott, majd és 1x csak felugrott mellém a kanapéra, és a combom alá dugta a fejét!

Mintha nem is ugyanaz a kutya lett volna..:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook