Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Leves Diéta fórum

Leves Diéta (beszélgetős fórum)


2011. máj. 5. 19:34

Káposzta leves(fogyókúrás),azt lehet bőven enni,csak telit,de nem hizlal!

És még finom is!!:)

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - K.Andi89)
2011. ápr. 23. 17:42

Én azért baba váráskor nem csinálnám, bár a vitamin meg lenne.

És igen, mindenkire másként hat minden, igy ez sem mindenkinek hoz sikert.

Nekem nem is a fogyás volt a célom, igy bónuszként kaptam a minusz kilókat:)

2011. ápr. 23. 17:12

Irisz, és szerinted sem árthat, ha esetleg baba van a dologban? nem, sajna nem vagyok az, de törekszem rá :) való igaz, hogy a leves eleve egészséges :)

Linéri, nagyon drukkolok neked, akkor tényleg mkhamarabb kezd el, de tudod, azért csodákat ne várj el, mert mindenki máshogy fogy :) eleve nincs nagy sulyod, szóval lassabban fogsz szerintem :) a tornát tuti ne hagyd ki :)

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Linéri)
2011. ápr. 23. 17:01

Örülök:))))

Tehát 3 hét alatt úgy 15 kg ment le. Mondjuk szerencsém volt, hogy nem kivántam mást.

Én nem főztem diétás levest. Igaz gulyást, bablevest, krumpli levest nem ettem, mert azt nem szeretem.

Csak ragu és húsleves sok zöldséggel.

És persze nem lett semmi bajom, mert a levesben minden benne van!

20. linéri (válaszként erre: 18. - K.Andi89)
2011. ápr. 23. 16:56

Andi azért mert elutazom külföldre , és ahol ott lakik az a srác akiért oda meg vissza vagyok, ez az egyik ok a másik meg magam miatt is :)

Terhes vagy ??? ha igen akkor gratula :) szerintem mehet úgy is fogd fel úgy mint egy életmódváltást, hízni biztos nem fogsz tőle :) na meg a leves mint részben folyadék csak jót tesz így nyáron meg pláne :)

19. linéri (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2011. ápr. 23. 16:50
Irisz ha tudnád ezzel a hozzáoszlásoddal beragyogtad a napomat :))) köszönöm h ide tévedtél :)))
2011. ápr. 23. 16:35

és miért szeretnél fogyni linéri? csak úgy? én régóta akarok fogyni, és a leveseket kifejezetten szeretem :)

Bevállalhatom, hogy ebédre csak levest eszek, de amit nem én csinálok, azt nem tudom ellenőrizni sajna, de... majd begyakorlom! :)

és... amugy állapotosan ez mennyire jön be vajon? hogy ebédre csak leves, vacsira meg vmi tejtermék, a kalcium miatt ugye :) szerintetek?

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Linéri)
2011. ápr. 23. 16:28

Pontosan már nem emlékszem. Úgy 70 lehettem és ötven valahányra fogytam le.

Én nem reggelizek és naponta 1x vagy 2x eszek. A cukrot nem száműztem és a csokit sem:)

16. linéri (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2011. ápr. 23. 16:23
De jóóó :) és azt megkérdezhetem h mennyiből és mennyit fogytál ...és reggelire mit ettél ?? én júniusra szeretnék leadni úgy 6-7 kg ezzel a diétával, hisz levesből annyi van . ha meg megkívánom az édeset akkor norbi puding most vok 58 kg
2011. ápr. 23. 13:59

Egyszer 3 hétig csak levest ettem. Nem azért mert diétáztam, hanem azért, mert azt kivántam.

Csirkelevest ettem főleg, amiben csirkehús, zöldségek és tészta volt. Ha elfogyott az ilyen leves, akkor bármelyik zacskóst ettem. Persze emellett ittam a sok cukros tejeskávémat is.

Nagyon sokat fogytam ez idő alatt és hosszú évek múlva jött csak vissza néhány kiló.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2011. ápr. 23. 10:30
belőle=benne
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 23. 10:30
Akkor már inkább kis adagokat főznék, nem kínoznám annyit azt a szegény zöldséget, mert nem marad belőle több, mint a poros levesben :S
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Linéri)
2011. ápr. 23. 10:29
Nálam a "diétás" a normál leves :) Én még soha nem csináltam levest rántással, akkor szeretem, ha átlátszó. Max. az édes-savanyú v. tom yam leveseket sűrítem tápiókával.
11. linéri (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 23. 10:24
Igazad lehet :) köszönöm :)
10. linéri (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2011. ápr. 23. 10:19
Agostina hidd el hogy laktató , akkor inkább sűrítsd zöldséggel... hisz az a lényeg h diétás legyen . tömény leves verzió is jól hangzik :)
9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 8. - Linéri)
2011. ápr. 23. 10:09
szerintem a levest oszd el öt adagra fagyaszd le a 4 et vagy hátrmat és utána fözz egy másikfajtát meg harmadikat mert ha egy hétig ugyanazt eszed azt nagyon utálni fogod
8. linéri (válaszként erre: 6. - K.Andi89)
2011. ápr. 23. 10:07

Nem zacskó leves !!!az fölösleges pénzkidobás meg hát nem is annyira egészséges szerintem :)


Rendes otthon készített házi levesek

én ma ezt főztem


diétás csirkeleves


A leves elkészítése


2 evőkanál olaj (olíva ajánlott)

petrezselyem

1 zeller

1 fehérrépa

1 evőkanál darabolt fokhagyma

2 teáskanál só

1/2 teáskanál bors

140 g alacsony zsírtartalmú levesbe való friss csirke..... ( csirkemell, én azt vágtam bele )

453 g sárgarépa

283 g brokkoli

283 g leveles kel

másfél csészényi apróra vágott hagyma

negyed csésze citrom lé ( rendes citrom, nem üveges)

negyed csésze apróra vágott friss kapor, vagy 1 evőkanálnyi szárított kapor.



Instrukciók: melegítsük az olajat közepes melegre egy nagy edényben. Addjuk hozzá a foghagymát, sót, zellert, petrezselymet és a fehérrépát. Főzzük addig, míg a zöldségek majdnem puhák nem lesznek, ami kb. 15 percet vesz igénybe. Aztán adjuk hozzá a sárgarépát és a többit. Amikor felforr, vegyük kicsire a tüzet és még főzzük 5 percig.


Én ezt egy nagy edényben főztem meg úgy 5 napra elegendőt ...aztán következő héten egy másik leves megint 5 napra elegendőt és így tovább :)


Reggelire meg ettem tk kenyeret 1 szeletet sonkával és margarinnal meg uborkával.


Amúgy a leves nagyon finom csak ajánlani tudom egy nettes oldalon találtam;)

2011. ápr. 23. 09:45

Ha tényleg csak egy leves, akkor szeritem mehet bele rántás vagy habarás is, mert amúgy iszonyat kevés ez a kaja :/ Hacsak nem egy jól megrakott raguleves. Én régen szoktam főzni olyan "tömény" leveseket, amik inkább lehetett mondani főtt zöldség és hús keverékének kevés lével :)


Zacsis levessel nem pótolnám ki, mert semmi rost és tápanyag nincs benne, csak finom.

2011. ápr. 23. 09:31
levesből sok a variáció, és ezek a zacsis levesek?
2011. ápr. 23. 09:15

Ebéd illetve vacsora :)


Levesek pl:


Brokkoli-sárgarépa-leves, borsó leves, csirke leves.. aki szereti káposzta leves :S :))..karfiol leves , kínai zöldség leves, gomba leves .... annyi van

persze ezeket mind habarás, rántás nélkül nélkül :)

4. linéri (válaszként erre: 2. - K.Andi89)
2011. ápr. 23. 09:03

Reggelik :) de ami jól esik a lényeg h hagyd el a lisztet, édes cukros dolgokat szénsavas üdítőket...


Túrós szendvics

1 szelet (4 dkg) sötét rozskenyeret kenj meg 1 dkg vajjal. Kenj rá 10 dkg sovány tehéntúrót, és borítsd be a szendvicset kígyóuborka-karikákkal. Szórd meg snidlinggel.

203 kcal


Narancsos müzli

10 dkg natúr krémtúróba keverj 2 evőkanál zabpelyhet. Citromlével és folyékony édesítőszerrel ízesítheted. Keverj bele 1 meghámozott, gerezdjeire szedett narancsot.

202 kcal


Pulykaszendvics

Piríts meg 1 szelet korpás toastkenyeret. Kend meg 1 dkg vajjal, tegyél rá 1 szelet pulykasonkát. Utána ehetsz 1 kivit is.

200 kcal

2011. ápr. 23. 08:55
Én ma szeretném elkezdeni , Húsvét ide vagy oda ..már kész is van a diétás csirkelevesem, ezt így 1 hónapig csinálnám kezdetnek.. mellette meg futás meg zumba :) és érdekelne a ti tapasztalatok is :)
2011. ápr. 23. 08:52
én nem, de érdekel :)
2011. ápr. 23. 08:49

Sziasztok!


Érdekelne hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a leves diétával, diétákkal kapcsolatban ...itt most nem a káposztalevesről beszélek. Csinált már valaki ilyet?? pl: reggeli teljes kiőrlésű kenyér párizsival....és az ebéd meg a vacsora pedig valamilyen fogyókúrás leves ( zsírszegény ).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook