Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levél a menekülttáborból fórum

Levél a menekülttáborból (beszélgetős fórum)


21. Audrey82 (válaszként erre: 1. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 19:54
Ilyen levélről csak az ismerőseimtől Hallottam. Nekem kb. 3-4 éve jönnek olyan levélkék, hogy "örököltem". Facebookon kaptam az elején, de később már gmailben is. Azonnal töröltem. Voltak akik bedőltek az elején, hát jól megjárták...
20. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2016. márc. 24. 15:38

Miért ne? :)


Ez olyan mintha azon lovagolnál, hogy miért friss banánt veszek miért nem barnát, hisz úgyis megbarnul... xD


Szerintem elfér a szervergépen ez a kb 19KB méretű bejegyzés, ha nem nem érdekel a téma minek vagy itt? Vagy szerinted csak olyan témát nyithatok amit te jónak gondolsz?

19. Channa* (válaszként erre: 16. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 15:22

Tényleg az érdekel, hogy kaptunk e?

Miért?

Mit számít az, hogy más is kapott vagy sem?

18. túrógombócka (válaszként erre: 17. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 15:21
én mindig megnézem, mi a szám eleje.
17. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 15. - 937a2a883a)
2016. márc. 24. 15:21
Nálam ha nem szólnak bele 1-2 másodperc után leteszem. Mást nem tehetek, mert ha sürgős hívás akkor baj ha nem veszem fel. Vagy szegény pizzafutárt.. xD
16. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. márc. 24. 15:20
Az első posztban benne van a válasz.
15. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2016. márc. 24. 15:11

Engem pár napig hívogattak Albániából. Az elsőnèl kapásból szóltam a szüleimnek, hogy ilyen számnak nehogy felvegyék. Náluk az a baj, hogy mi dig mindenkinek felveszik, sokszor rá sem néznek a kijelzőre. Bár most már szemüveg nélkül nem is látják.


Szóval amikor meguntam, hogy minden nap csörög hajnalban a telefonom, akkor beállítottam, hogy annál a számnál ki se csörögjön. Nem tudom, hogy ilyenkor neki jelez e valamit vagy ugyanúgy búg, csak nálam nem csöng, de legalább többet nem húztam fel magam, hogy már megint hív.

2016. márc. 24. 15:06
Miért nyitottad ezt a fórumot? Mire vagy kíváncsi?
13. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 15:05

Én menekülttől még nem kaptam, csak afrikaitól. A legelsőt megnyitottam, de az első mondat után töröltem is, mert gyanúsan google fordítós volt. Azóta se nyitok meg semmit, aminek a feladóját nem ismerem vagy már a tárgy gyanús.


Szóval ez egy nagy kamu, nehogy bedőlj neki.

2016. márc. 24. 15:02

150 éves séma. Ugy hívják, hogy nigériai csalás.

A levél "írója" általában nő, valamilyen nagy pénzhez nem tud hozzájutni és ehez kér segítséget.

A buta de inkább kapzsi olvasó fejében persza azonnal a nagy pénz megszerzése lebeg. A "jutalomhoz" képest kis összeget kér és gondolom néha kap is, mert különben nem fáradoznának ezzel. Ma az ukránok "piacvezetők" a buliban. Szóval az elesett butácska és feltűnően nyílt hölgyike a valóságban egy szőrös, sörhasú, ukrán faszi...

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 10. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 14:59

Mocskos világban élünk és ezek képesek bármit kihasználni.

Van a másik csalás a telefonos, ha olyan országból hívnak ahol tudod hogy nincs ismerősöd nem szabad felvenni mert azonnal levesz x összeget a kártyádról majd minden egyes alkalommal ha hívnak. Azért ez engem is érdekelne hogy a pikulába csinálják hasra csapva tárcsáznak egy számot vajon?

Mert az én számom pl titkosított, ha nem adom meg, nem kérheti le senki a telekomtól névszerint.

10. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2016. márc. 24. 14:53
Nos nem is gondoltam rá, hogy pénzt küldök neki..csak furcsa hogy milyen körmönfont egy ember az ilyen. :(
9. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 14:51
A lényeg nehogy bedölj nekik. Ez már évek óta jó bevett szokás elsősorban az afrikaiak csinálták, azóta sok más országból átvették ezt a csalást tőlük. Én is kaptam már facen olyan levelet ahol előadta nekem a Mehdi-K Associate (még meg van a levél )hogy adott egy Mr. M. Lukács ( Lukácsné a férjezett nevem) aki az ügyfele és meghalt egy autóbalesetben és 7,5 millió dollárt hagyott rám. Fontos hogy a vezetéknevünk egyezzen. Ebből is látszik hogy sík hülyék.. és azt hiszik mindenkit palira lehet venni.
8. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 7. - Túrógombócka)
2016. márc. 24. 14:42
Azzigen..én csak arról tudok, hogy Kanadában mi volt..meg hogy most megint azzal próbálkoznak. Sajnos ez pont a nyaralás környékén volt így a párommal foglalkoztam nem a menekült válsággal, de remélem most már leállnak ezekkel a scam spam meg egyéb csalásokkal.
7. túrógombócka (válaszként erre: 6. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 24. 14:39
állítólag ők elég rendesen kihasználták a helyzetet, voltak, akik menekültnek álcázva magukat Németo-ban próbálkoztak...
6. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2016. márc. 24. 14:37

Én speciel még semmilyen formában.

Annyi, hogy amikor volt az első menekült válság Győrben akkor valami csávó odajött, hogy ő Márió és menekült meg elvették az iratait stb, lényegében pénzt kunyerált de rendes embernek tűnt egyébként.

Bár furcsa volt hogy így vágja a magyart, meg azért a Márió az eredetileg Olasz név, de a cigányok is használják előszeretettel.

2016. márc. 24. 14:28

Ez egy tipikus "pénz-lenyúlós" csöpögős történet.

Ha tudod magadról, hogy nem vagy nemzetközi szinten híres-vagyonos valaki, akiről joggal tételezi fel egy bajban levő ember, hogy tud neki segíteni anyagilag, akkor azt tételezi fel rólad, hogy vagy elég hülye ahhoz, hogy küldesz is neki valamennyit...

2016. márc. 24. 14:23

Heti- havi szinten kapok hasonlóakat, különböző címről, névvel, facen is állandóan találok felkéréseket "menekültektől" vagy afrikai emberektől hasonló hangvitelű maileket a levélszemétben. Valamint havi szinten hívogatnak különböző országokból, amit azonnal kinyomok.

Hogy honnan találtak meg? Fogalmam sincs, és tenni se tudsz nagyon azonkívül hogy nem reagálsz rá.

2016. márc. 24. 14:15
töröld ki a fenébe és felejtsd el.
2016. márc. 24. 14:14
spam, nem is értem, minek erről fórumot nyitni... kamu az egész
2016. márc. 24. 14:07

Egy bizonyos Helena Aban-tól kaptam egy érdekes emailt(helenej2000@hotmail.com), és érdekelne vajon ti is kaptatok hasonlót mostanában?

Szerintem Spam, mert kevesen tudják az email címem(csak 1-2 weboldal), és a levél is a spam mappába volt.



Íme a levél teljes tartalma:


Üdvözlet neked,

Én elhatároztam, hogy Önnel a kapcsolatot, mert az én jelenlegi helyzet itt a menekülttáborban, és imádkozom, hogy Isten megérinti szívét, és megadja a kegyelmet, hogy segítsen nekem

A nevem Miss Helena Aban Bahati, vagyok 25 éves lány, voltam a második évben az egyetem egészségügyi és a tudomány, amikor a válság kezdődött hazámban vagyok Nairobi Kenya, de én most élő menekülttáborban Ghánában

A neve a késői apám volt Mr. Aban Bahati, apám volt a szakasz vezetője Dalbit Petroleum Nairobiban, Kenya, szeretett atyám és anyám lelőtte fegyveresek az elmúlt válság hazám

Elolvashatja többet az esetről az alábbi honlapon:

[link]

A temetés után a szüleim, anyám lépés lefoglalt mindent apám volt, és elküldte nekem az én családi ház, és azt állította, mindent a késői apám saját, mert ő gyermektelen, így ő küldött embereket ölni, mert fél, hogy én megpróbálhatják bosszú mindazt a gonoszságot tett velem, de amikor a gyilkosok meglátott, azt nehéz megsajnált, és azt mondta nekem, hogy hol küldött az én anyám lépés megölni, ezért megkért, hogy élni hazánkban Kenya esetén azonnal élni akarok, úgyhogy nem volt más választása, mint hogy ki hazám Ghána

Van két ok, amiért a kapcsolatot veled, az első, mielőtt otthagytam családi ház, láttam egy dokumentumot az én késő apák doboz, amely kimondja, hogy a késői apám letétbe a teljes összege $ 3,8 millió amerikai dollár egy biztonsági cég Ghánában és engem a legközelebbi rokon és a kedvezményezett a pénz, így én csak a dokumentumok biztonságos, mert ha én anyám lépés kell látni a dokumentumot, ő veszi a dokumentumok tőlem, az én érkezés Ghána meglátogattam a biztonsági cég, amely a néhai apa letétbe a pénzt, és az igazgató a biztonsági cég erősítette meg, hogy a pénzt mentett a biztonsági volt, de nem mentesíti a pénzt, mert a késői apám utasította őket, hogy engedje el a pénzt nekem egy külföldi, aki tud segíteni befektetni a pénzt okosan, úgyhogy be kell mutatnia valakit, aki tud segíteni, hogy befektetni a pénzt okosan, mielőtt a pénzt lehet oldani, hogy én, a legfájdalmasabb kérdés most az, hogy a rendező a biztonsági cég azt mondta, hogy a pénz elkobzásra kerül, ha nem alkalmazzák a követelés azonnal, úgyhogy nincs lehetőség, mint keresni valakit, segítsen nekem, hogy azt állítják, az én örökségem

Azt akarom, hogy segítsen nekem, hogy azt állítják, az örökségemet, azt akarom, hogy álljon nekem, mint az én megbízott, aki segíteni fog befektetni a pénzt, hogy a biztonsági cég kiadja a pénzt nekem, és én is szeretném, ha segítenél nekem befektetni a pénzt Wesley, mert nem tudok semmit a befektetési

Másodszor, azt akarom, hogy segítsen nekem, hogy áthelyezik az országot, amint a pénz át úgy, hogy tudom folytatni a tanulmányaimat az egyetemen, és egy új élet, és kérem, ez egy kicsit titkos, és Könyörgöm hogy tartsa meg magának egyedül, amíg minden tökéletesen rendezett és kivitelezett, aztán jön, hogy csatlakozzon az országában, szeretnék hagyni ezt menekülttáborban lehető leghamarabb, a helyzet ez a hely nagyon nehéz, még ennél is fontosabb, szeretem a tanulmányok, én tényleg szenved ezen a helyen, hogy túl fájdalmas, de remélem az Ön segítségével átadása az alap, én lesz egy jobb életet élni

így szíves tudatni velem, a készség, hogy segítsen nekem, és ígérem, hogy értékeljük, ha és mindent megtenni, hogy tetszik, én szívesen, így kompenzálva a 25% -a az összes alap, hogy segítettél, és akkor is segít, hogy fektessék finanszírozza, míg én folytatom tanulmányaimat az egyetemen, mert azt akarom, hogy egy orvos

Köszönöm és Isten áldja meg

Tisztelettel,

Helena

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook