Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezik vajon legjobb barátnő? fórum

Létezik vajon legjobb barátnő? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Létezik vajon legjobb barátnő?

1 2 3 4
86. fgh34
2011. júl. 7. 14:56
Nagyon fontos, hogy az embernek legyenek barátai4 Nem feltétlenül EGY "legjobb" barátnő4 minden barátot másért szeret az ember, mindegyiktől mást és mást kaphat, az élete más és más területét tudja vele megosztani.Nagyon jó, ha van /vannak/ gyerkkori batátnők, de szerintem nyitottnak kell lenni új arra, hogy új barátságokat is tudj kötni, /ez nem "hűtlenség, vagy ha a barátnőd ezt annak érzi, az szerintem egy kissé"beteges" ragaszkodás/,ellenkező esetben sok esetleges új élménytől, baráti kapcsolattól fosztod meg magad.Ha már a pároddal, gyerekeiddel élsz, akkor is tartsd meg a régi barátnőket, de azért tudatosítani kell velük finoman, hogy most már a családod az első. Sok "szingli2 nő nehezen érti meg, hogy a barátnője már párra lelt, és állandóan a családon lógnak, szinte kikövetelve maguknak a "családtag" pozíciót. A család meg nem akarja megbántani,a szegény magányost... Ez abnormális... Sajnos vaolt ilyen tapasztalatom...
85. átlagos (válaszként erre: 84. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 7. 12:07
Hát én magamból indultam ki. Talán azért mert egyik barátom párjának sincs olyan érdeklődési köre, ami egyezik az enyémmel, de a barátoméval nem (általad felhozott színház példa). Ilyen esetben ugyanis OK a dolog!
84. Kanalasorvosság (válaszként erre: 79. - Átlagos)
2011. júl. 6. 18:20

Nekem van csaj barátom akivel találkozgatunk annak ellenére hogy egyikünk sem akar a másiktól semmit! Nem mellesleg ha hazajön pár napra franciából és összefutunk akkor a francia pasija miatt ne találkozna az itteni barátaival? Meg a legjobb barátom barátnőjével néha elmegyünk szinházba mert barátom nem szereti de mi szívesen megyünk együtt néha!

Szóval nagyrészt egyetértek veled de azért én nem veszem ilyen szigorúan a dolgot.

83. Sunny1 (válaszként erre: 82. - Sunny1)
2011. júl. 6. 17:14
De szerintem egyetlen nagy titka van a hosszú barátságnak a sok kicsi mellett: a teljesen különböző ízlés pasik terén :-) Na meg azt sem szabad elfelejteni, hogy a barátság olyan, mint egy jó házasság, mindennap tenni kell azért, hogy működjön. Magától ez sem megy.
82. Sunny1 (válaszként erre: 72. - Mese)
2011. júl. 6. 17:11
Én sajnálom, hogy így jártál, de kár lenne ebből arra következtetned, hogy nem is létezik ilyen. Ti ketten nem tudtatok megoldani egy helyzetet, aminek ez lett a vége. Nálunk is volt már sok pasi, akik szerették volna, hogy hanyagoljuk a barátságot, először majdnem össze is jött, de még időben kapcsoltunk. Aztán a többi pasimmal már úgy kezdtem, hogy még az elején tisztáztam, hogy ez a barátság nekem nagyon fontos, és ha nem tudja elfogadni, akkor nincs értelme folytatni, mert ez a barátság hozzám tartozik, velem jár. A barátnőmnél ugyanez volt a helyzet, megoldottuk.
81. Venezuela (válaszként erre: 78. - Hercegnő89)
2011. júl. 6. 14:39
A történetem hasonló,csak abban különbözik,hogy nekem lett egy barátom,és annyira meghülyített,hogy én is elhanyagoltam a legjobb barátnőm.....iszonyatosan megbántam!!!!De sajna ezen már nem tudok változtatni,azóta nekem sem lett olyan igazi legjobb barátnőm...:(:(:(
2011. júl. 6. 10:50

Ez érdekes. Mármint a kettesben találkozás témája.

Az én párom is nagyon rugalmas és én is.

Egyszerűen akárhány barátommal találkoznék ő tudná, hogy nem csalom meg. Ez az egyik.

A másik pedig az, hogy akik nekem fiú barátaim vannak tiszteletben tartják a kapcsolatomat, és nem másznának rám még véletlenül sem... viszont megértem hogy sok kapcsolatban ez nem működik.

Én picivel féltékenyebb vagyok mint a párom, ő egyáltalán nem féltékeny típus ugyanis Bízik bennem és ez a kulcsszó. ( természetesen én is tökéletesen bízok benne, csak a természetemből adódóan vagyok kicsivel féltékenyebb. )

Nyílván nem találkozom fiúbarátaimmal kettesben, általában mindenhová viszem őt ha tudom magammal, de vita alapja ennek a témának sose volt.

79. átlagos (válaszként erre: 75. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 6. 10:33
A pasi barátokkal való kettesben találkozást nem hanyagolni, hanem elfelejteni kell! Én elég rugalmasnak tartom magam, de ezért én sem rajongok. Ha egy pasi egy nővel kettesben találkozik, akkor az vagy meló vagy rokonság vagy valamelyik fél részéről szexuális érdeklődés. SZERINTEM velem együtt a pasik túlnyomó többsége így gondolja!
2011. júl. 6. 00:16

Nekem volt egy legjobb barátnőm, akiről idő közben kiderült, hogy mégsem az.


A történet úgy kezdődött, hogy 7 évvel ezelőtt, amikor középiskolát váltottam, megismerkedtem egy lánnyal, akivel osztálytársak, illetve padtársak voltunk az egész gimnáziumi évek során. Ahogy telt az idő, egyre jobban megismertem Őt. Minden nap valamilyen módon kommunikáltunk egymással, többször átmentünk egymáshoz, együtt tanultunk, sok közös programot szerveztünk. Teljesen a szívembe férkőzött. Úgy éreztem, hogy Ő az az igaz barátnő, akire egész életemben vártam.


Közben neki lett egy barátja. Először nem is volt ezzel semmi gond, ám amikor tavaly összeköltözött vele, akkor egyre jobban elhanyagolt engem. Minden helyzetben a barátja fontosabb volt számára, rám egyre kevesebb időt szakított. Ebből sok vitánk is adódott. Csak ígérgette, hogy változtatni fog ezen, de soha sem sikerült.

Egyre ritkábban kereste a társaságomat, s végül már egyáltalán nem is beszéltünk. Én nagyon sokszor írtam neki, próbáltam megbeszélni vele a dolgokat, de még válaszra sem méltatott. Minden erőfeszítésem ellenére nem volt hajlandó szóba állni velem, pedig én soha egyetlen szóval sem bántottam meg. A rengeteg próbálkozás után végül már én sem kerestem többet Őt.


A mai napig nem értem, hogy miért szakította meg velem a barátságot, hiszen úgy gondolom, hogy ha két barátnő ennyire szereti egymást, akkor nincs olyan probléma, amit nem lehetne megoldani. De ehhez az kell, hogy mindkét fél teljes szívével és lelkével ápolja a barátságot. Sokszor azt kérdezem magamtól, hogy mit vétettem? Hol hibáztam? Mivel érdemeltem ezt ki? Talán túl sokat vártam el tőle?


Így utólag rájöttem, hogy valójában Ő sohasem szeretett engem igazán.

A barátságunk elvesztése óta szinte nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Nagyon fáj, hogy elveszítettem Őt. Úgy érzem ez a fájdalom életem végéig elkísér majd.

2011. júl. 5. 10:42

Van ilyen, az biztos!Csak meg kell találni!Nekem van egy barátnőm akivel egyidősek vagyunk, együtt nőttünk fel, egy utcában egy ház választott el minket.Óvodát ált.iskolát együtt jártuk, aztán is tovább tanult és is ás városban.De a barátság megmaradt.Többet tudtunk egymásról mint a saját anyáink!Én elköltöztem 230km van közöttünk, de akár hányszor haza megyek mindig van időnk egymásra!

Igaz nem tartjuk a kapcsolatot napi szinten, de tudom elválaszthatatlan barátnők maradtunk!

Mivel elköltöztem, itt is akartam egy igazi barátnőt, volt is amig férjhez nem ment,addig minden nagyon jo volt, öszintén mindent megbeszéltünk, minden nap találkoztunk!Nagyon szerettem őt, elképesztő milyen életvidám erős lány volt akkor!most ott tartunk,h nem beszélünk! én hívogattam egy ideig, h találkozzunk, beszélgessünk, de nem.Sajnos a férfi akihez hozzáment (nem tudom miért)de soha nem engedte el hozzám, ha el is jöhetett mindig jött vele és végig itt volt!

A másik "barátnőmmel" ugy jártam, h amíg segítségre volt szüksége addig jó voltam, aztán ha nekem volt lelki problémám vagy bármi gondom bajom, na akkor aztán még az utcán sem ismert meg!

Ő nem igazi barátnő!De nem foglalkozok vele, mert abba nagyon gyorsan bele lehetne őrülni!

76. 5e1b581a2e (válaszként erre: 75. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 5. 09:35

"A pasival kettesben találkozás amit nem szeret!


A pasik a barátnő barátnőit sokszor még szeretik is hisz potenciális becsajozási lehetőségek a barátaiknak :)) "


Fúj!Soviniszta!!!

:DDD

75. Kanalasorvosság (válaszként erre: 69. - Átlagos)
2011. júl. 5. 09:17

Hozzátenném amit a topik elején beszéltünk hogy nagyrészt a csajok felejtik a barátnőket ha kapcsolatban vannak mert annyira "beleszerelmesednek" a párjukba! A legtöbb pasit nem érdekli ha csajokkal találkozik a barátnője(nah jó, a gyakori, vad bulizásos csajbarátnőket vagy ha folyamatosan ellene beszélnek az más). A pasival kettesben találkozás amit nem szeret!


A pasik a barátnő barátnőit sokszor még szeretik is hisz potenciális becsajozási lehetőségek a barátaiknak :))


De én is azt tanácsolom hogy a csajok tartsák meg a barátnőiket és barátaikat viszont a pasi barátaikkal kettesben kevesebbet találkozzanak, inkább csináljanak közös programokat és akkor nincs gond :)

2011. júl. 5. 08:22
Hát sajnos úgy veszem észre nem csak nekem van fájó és feldolgozatlan baráti csalódásom ez nemjó.
73. tica06 (válaszként erre: 69. - Átlagos)
2011. júl. 4. 16:43
Ritka az a férfi aki így gondolkodik a párja barátnőinek fontosságáról:)
72. mese (válaszként erre: 70. - Sunny1)
2011. júl. 4. 15:52

Én 16 éven keresztül gondoltam ugyanúgy mint Te.


DE sajnos az lett belőle, amit lentebb leírtam.


Vannak dolgok, amire az ember rémálmában sem számít,és bekövetkezik.


Én tudom, hogy nincs igazi, egész életünkben tartó barátság.

2011. júl. 4. 12:35
van igazi barátnő!!!
70. Sunny1 (válaszként erre: 67. - 3b13560c98)
2011. júl. 4. 12:32
Nekem van, ez fix. 14 éve számíthatunk egymásra mindig, és tudom, hogy ez már így is marad. Soha nem veszekedtünk és nem is bántottuk meg egymást. Azt gondolom, hogy ez igazi ajándék az élettől.
2011. júl. 4. 11:40

Környezetemben úgy vettem észre, hogy amint egy nő megtalálja párját és gyereket szül, akkor a barátnők rohamosan leépülnek. Pedig egy normális pasi tudja, hogy egy igazi barátnő rengeteget segíthet a párkapcsolatban is! Persze tudjuk, hogy a cerkánk méretétől kezdve, a legundorítóbb rossz szokásunkig mindent tudni fog rólunk a barátnő, de ez simán megéri a családi békét.

Szóval hölgyeim azt tudnám javasolni, hogy az igazi barátnőkkel igenis csacsorásszatok, járjatok össze, miegymás.

68. ae55128da6 (válaszként erre: 67. - 3b13560c98)
2011. júl. 4. 07:20

Nekem az a véleményem hogy igenis létezik legjobb barátnő és ez a saját tapasztalatom.

Az én legjobb barátnőmet 1987-ben ismertem meg akkor voltam 6 éves és a mai napig tart a barátságunk,most 31 éves vagyok tehát 25 éve a legjobb barátnőm.

Tűzbe tenném érte a kezem és tudom,hogy fordítva is így van,nagyon sok mindenen mentünk keresztül ez a 25 év alatt és mindig ott voltunk egymásnak.

De azt látom az emberek nagy részének nem adatott meg ilyen barátság és olyankor elgondolkozok milyen szerencsés vagyok,hogy nekem van.

2011. júl. 3. 21:52
nők között nincsen igazi barátság...ez fix.
66. tica06 (válaszként erre: 65. - D821ae4673)
2011. júl. 3. 18:35
Persze igazad van, legjobb esetben a párod, a legjobb barátod is lehet, akivel jó esetben megtudsz beszélni mindent. Én a legjobb barátnőmnek is elmondok mindent ami bánt, mert ő megint másképp látja. Sőt van gyerekkori férfi barátom, van mikor vele beszélek meg dolgokat, mert ő férfi szemmel megint másképp látja a dolgot, mint egy nő...
65. d821ae4673 (válaszként erre: 53. - Ujlany)
2011. júl. 3. 17:55
Inkább a legjobb barátnő fogalmát kellene előbb tisztázni, hogy ki mit ért alatta. Rengeteg barátnőm van, egy szóval sem mondtam, hogy nincs rá szükség. De az egyetlen ember, aki minden belső vívódásomról tud, egyedül a párom lehet. A barátnőkkel mennyi időt tölt el az ember? Nem velük fog összeházasodni.. Míg a szerelmünk később a férjünkké válhat, persze benne van az is, hogy nem. Természetesen nem vagyok vak, reálisan látom a világot és tudom, hogy bármikor megszűnhet egy párkapcsolat. De értelmét veszti a nő és férfi kapcsolata akkor, ha a nő a barátnőt részesíti előnyben. Egy párkapcsolatban is annyit kell adni, amennyit a másik ad. Ha érzem, hogy ő is megnyílt előttem mi oka lenne, hogy hátba támadjon? Nyilván egy szakítás után megszűnik egy ilyen lelki kapcsolat, de ha nincs ok a bosszúra, soha nem bántják egymást az elhagyott felek.
64. Anka71 (válaszként erre: 62. - 583e55fa65)
2011. júl. 3. 16:33

Igen, vannak olyanok is, de ők nem barátnők, hanem havernők.

Termálozni, kapucsínózni, velük járok el (mindig egyszerre eggyel, mert nagyon különbözőek). Van vásárlós havernőm, termálozós havernőm, ezoterikus havernőm.

Csak hát ők nem a barátnőim. Ilyen értelemben írtam, hogy barátnőm az nincs.

63. mese
2011. júl. 3. 16:31

Én azt hittem,16 éven keresztül,hogy van legjobb barátnőm.Úgyszerettem, mintha a nővéremlett volna.El sem tudtam képzelni nélküle az életem,ahogy ő sem nélkülem.


Egy másfél évvel ezelőtt,párja lett.

Egy olyan kapcsolat, amiben nem feltétlen vannak tiszta érzelmek,csak görcsös ragaszkodás,és "trófea"mutogatás.Amit a környzete lát.



Egyik napról a másikra,megváltozot. Sznob lett, és közönséges. Amit megígért nekem mindig lemondta, a párja miatt, mert ő utólagosan közbe szervezett neki más elfogaltásgot.


És gyakorlatilag érdektelen lettem számára.Nekem ez nagyon fájt.


Időközbne nagyon embertelenül nylvánult meg felém.Nagyon-nagyon csúnya dolgokat tett velem, mert a barátjával akart lenni,és nyilvánosan többször is megalázott.


Ő nem azaz ember már,akit én 16 éven keresztül ismertem.De nem szóltam.Csak próbáltam felhívni a figyelmét arra,hogy nekem rosszul esik, ahogy velem viselkedik.Ilyenkor mindig nekem támadt.Semmit nem tudtam vele ekkor már megbeszélni.



Egyik alkalommal,mikor már több mint egy féléve így volt, uram bocsá' egy fél órával hamarabb hívtam fel őt, mint megbeszéltük,teszem hozzá, otthon volt, és nem csinált semmit. Nekem támadt,hogy mégis kinek képzelem én magam, hogy egy fél órával hamrabb hívom őt fel.Éppcsak közölni akaratam vele, hogy változott a progarmom,de nem is enegdte,hogy végigmondjam. Ezután találkoztunk, és nagyon felgma volt. Én tűrtem.Az utcán voltunk,és mondtam gyere félre kérlek, beszléjük meg. Erre közli,hogy ő nem akar velem semmit sem megbeszélni, kinek képzelem én magam.


És kapott tőlem egy pofont.

Már nem bírtam elviselni, hogy valaki így visszaéljen a türlmemmel,és kihasználjon.

Mindent megadtam neki.Tűrtem.Nyeltem.De ez már sok volt.


Mindent tudott rólam. És visszaélt vele. vsszaélt azzal,hogy megbocsájtó,és türemles vagyok. Hogy a barátaimnak mindent megadok.


És ennyit ért..


Azóta a személyisége egyre nagyobb sznobizmust mutat,és nagyon rossz irányba halad.


Ez azóta van, mióta van egy kapcsolata.



csak az önös érdekei vezérlik.


Más is etávolodott tőle,akik eddig kiálltak mellette.

És képes volt feladni 16 év szoros köteléket egy pasi miatt..



Nekem mikor kapcsolatom volt,egy percre sem hanyagoltam el anno őt. Ugyanúgy fogalkoztam vele.


Én részemről a példámból adódóan,nem hiszek az igazi, egyetlen, örök barátságban...

62. 583e55fa65 (válaszként erre: 61. - Anka71)
2011. júl. 3. 16:17
Igen, az én párom is ilyen. De akkor is szükség van legjobb barátnőre. Vannak dolgok, amiket a pároddal azért nem osztasz meg. Vannak olyan csajos témák, amiket szintén nem beszélhetsz meg a pároddal. Vagyis megbeszélheted, de valószínű, hogy őt ez nem érdekli. És igen is, kell, hogy legyenek barátnők, akivel elmehetsz ide-oda. Nem jó, ha csak a pároddal csinálsz programokat, senki mással.
61. Anka71 (válaszként erre: 52. - D821ae4673)
2011. júl. 3. 16:13

Én is így vagyok vele. A férjem egyben a legjobb barátom is.

Ő az, aki mindent tud rólam, minden rejtett gondolatomat ismeri.

Ő az, aki mindig, mindenben mellettem áll, aki soha nem irigy, soha nem féltékeny (pl. szakmai sikerekre sem), hanem inkább még bíztat is. Az egyetlen ember, akiről tudom, hogy mindig jót akar nekem, és vakon is bízhatom benne.

Mikor kapom meg ezt egy barátnőtől?

2011. júl. 3. 16:06

Megoszlóak a vélemények. Hát mondjuk akinek van jó barátja, ( ez a legjobb kifejezés kicsit talán gyerekes ) az tudja milyen jó dolog elmenni vele akárhová!


Hát mindenesetre, én türelmes leszek mert fiatal vagyok és még annyi minden áll előttem, még lehet igaz barátom is.

59. tica06 (válaszként erre: 58. - Kanalasorvosság)
2011. júl. 3. 15:53

"Egyébként tényleg érdekes ezt a topikot olvasni hogy a csajok hogy látják a témát. Izgalmas :)" ezt írtad.

Erre írtam, hogy nekem meg az ahogy a férfiak látják.

Az én férjem még egy hívás miatt is képes jelenetet rendezni, pedig ezek gyerekkori barátok, és soha nem jártunk együtt. De ő udvarolhat, flörtölhet a régi nő ismerőseivel:)

58. Kanalasorvosság (válaszként erre: 51. - Tica06)
2011. júl. 3. 15:45

Ezt kifejtenéd?


Egyébként szerintem ha valaki párban él az persze kevesebbet kell hogy találkozzon kettesben csajjal(csaj meg pasival) ha azt a párja nem ismeri. De ezen meg lehet segíteni azzal hogy szerveznek közös programokat és megismerik egymás barátait. Azért én is könnyebben elengedem a barátnőmet egy olyan pasival kettesben akit legalább részben ismerek.

57. puszenci (válaszként erre: 52. - D821ae4673)
2011. júl. 3. 15:29
Teljesen igazad van. Nekem sincs legjobb barátnőm, sőt nem sok emberre számíthatok igazán. A párom az akiben teljesen megbízok és akivel mindent megbeszélek. Bár ami igaz az igaz. Nekem is hiányzik néha egy kis csajos dumcsizás. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook