Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? fórum

Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
80. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 79. - Vkatka)
2012. okt. 22. 22:52
nem azt mondtam. magadnak szülj, és kicseszel velük. majd te is hozhatod kifogásnak a gyereket.
79. vkatka (válaszként erre: 77. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 22:51
Én nem a munkatársaimnak szülném a gyerekeket :D
78. vkatka
2012. okt. 22. 22:51

Visszatérve a fórum elejére: érdekes módon a férjem is hátrányos helyzetbe került

amiatt, hogy nincs gyerekünk. Karácsony, Húsvét, és egyéb ünnepnapokon rendszerint ő van beosztva, a főnök szavaival élve: "őt nem várja haza senki."

Én meg akkor egy senki vagyok :D

Holnap is be kell mennie, egész napra beosztották.

77. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 75. - Vkatka)
2012. okt. 22. 22:49
Csesszél ki velük, és szülj párat. Akkor meg lesz oldva a gondod.
76. vkatka (válaszként erre: 68. - Moonlight13)
2012. okt. 22. 22:41
Szerintem én hamarabb repülök, mint ő :(
75. vkatka
2012. okt. 22. 22:39

Akik itt fröcsögtök a gyermektelenekre, emlékezzetek már kicsit vissza, amikor nektek sem volt gyerekeitek, nektek nem volt szükségetek a szabadidőre, nektek nem volt magánéletetek?

Mert nekem ugyanúgy meg kell főznöm itthon a férjemnek, és minden házimunkát ugyanúgy el kell végeznem. És a másik munkámban is helyt kell állnom. És közben még gyakran be kell mennem a gyerekes kolléganők helyett túlórázni ( a rendes órabérem feléért). Kicsit kitolásnak érzem én ezt.

74. timycat (válaszként erre: 73. - 0a84e34983)
2012. okt. 22. 21:31

Én is "gyerekes" vagyok, megoldom és kész, magamnak szültem, nem a kollegáknak, hogy oldják meg az életüket ahogy akarják, de bezzeg nekem gyerekem van!

Igen, nekem van gyerekem, az én problémám és magánügyem.

Attól hogy valakinek nincs gyereke, még vannak problémái, magánélete; lehet neki ápolásra szoruló szülei vannak, és azt bizony tényleg nem ő választotta

2012. okt. 22. 21:24
Nagyon durva amit itt nyomtok.Egyáltalán tudjátok milyen az ha van gyereke az embernek?Mikor állandóan sík ideg az ember,nehogy beteg legyen a gyerkőc,mert akkor nem tud menni dolgozni?Mikor azon agyaltok,hogy ki legyen nyáron a bölcsis,ovis szünetben a gyerekkel?Írjátok,hogy van bébiszitter,meg másik szülő.Gondolom ha telne bébiszitterre nem kéne tán dolgozni,és gondolom a másik szülő is dolgozik....Nagyon megalázóan írtok itt a gyerekesekről....
72. sajert
2012. okt. 22. 19:12

Nálunk a cégnél senkinek se kell túlóráznia :-). Nekem van a legkisebb gyerekem (4,5 éves), és mivel egyedül viszek egy munkakört, a kutya se helyettesít.

Amíg fiatal voltam, addig én is tekintettel voltam a kisgyerekesekre. December 24-én mindig én ügyeltem, két ünnep között mindig én ügyeltem - bent kellett lenni, hogy a folyosó ne legyen üres, és a telefonokat fel kellett venni:-)). Jaj de szerettem!

Most pedig igenis futok a gyerekhez haza (Mama hozza el az oviból), mert naponta a lefekvéséig 3 óra áll rendelkezésemre.

71. 0a84e34983 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. okt. 22. 18:36
Egyet értek!!!
70. 0a84e34983 (válaszként erre: 9. - Vkatka)
2012. okt. 22. 18:35
Honnan tudod,hogy csak elköhinti magát a gyereke????
69. moonlight13 (válaszként erre: 68. - Moonlight13)
2012. okt. 22. 12:31
..nem
68. moonlight13 (válaszként erre: 66. - Vkatka)
2012. okt. 22. 12:31
Gondolom, az ilyen ne fog röhögni, amikor majd repül!
67. moonlight13 (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2012. okt. 22. 12:31
Nyugi, egy leépítésnél azért gondolom majd figyelembe veszik azt is, hogy ki az, aki dolgozik! A főnökök pedig változhatnak, egy másik főnök lehet, hogy ki fogja rúgni a hozzáállása miatt.
66. vkatka (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. okt. 21. 22:30

Ezt kikérem magamnak!

Egy szavam se lett volna, ha ez kivételes eset lett volna, de sajnos nem az, hanem sorozatosan produkálja a hiányzásokat a gyerekre hivatkozva.

És szintén egy szavam se lett volna, ha következő munkanapon nem jött volna oda hozzám röhögve (!), hogy "Na mi van, hallottam, hogy be kellett jönnöd miattam!"

Legalább csendben maradt volna, akkor megérteném.

65. Idhikai (válaszként erre: 64. - Idhikai)
2012. okt. 21. 21:48
...oppppsz, közben visszaolvastam... szóval a különbség, hogy én intelligens, tisztességes emberekkel dolgozom együtt... (bááár tudom, hogy ez a mai világban furin hangzik.)
2012. okt. 21. 21:46
... ez nem elvárás kérdése ... szerintem. Nekem már nagyok a gyermekeim, maximálisan alkalmazkodom a kisgyerekes szülőkhöz munkában, időbeosztásban, szabadság kivételben... annak idején hozzám is alkalmazkodtak.
63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - A0c1361e44)
2012. okt. 21. 21:45
mi egy darabig segítettünk neki, de van egy határ... és amikos már főnök is felajánlja, h hozza be akkor, de jöjjön be.... tudod, amikor már odáig fajul, h csak olyan napokat hajlandó elvéllalni, amikor nincs munka, akkor is csak éjszakát a pótlék miatt- mert neki 2 gyereke van és kell a pénz, és akkor se jön be, amikorra beíratta magát a beozstásba.... na itt ez a gáz! És mint írtam is, mindegy hány évesek a gyerekei.... A többiek, akiknek gyerekük van, mégha bölcsis is, semmi iylesmit nem csinltak... de ez az egy..... és ezt ne mdja senki, h elviselné... ha szóvá lett téve (bki által), akkor ordítva tombolt, h ő most akkor adja el a gyerekeit????!!!! Férje is van, ő is dolgozik. Ráadásul a férjének másra is van ideje, ahogy neki is van ideje bulizni elmenni, + másodállásra.... Na.... akkor a kolléganőivel kell kib@szni???????????? Akinek nincs gyereke, annak nem kell a pénz???? Csak neki????? (másodállással?)
62. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - C1e9612cd3)
2012. okt. 21. 21:06

Mi most csúsztatott munkarendben dolgozunk 3 hónapja. Vegyesen vagyunk és állandóan cserélgetünk kinek, hogy jó. Én a torna miatt nem vállalok bizonyos napokat, a fiú kollégák a foci miatt, az apuka kolléga a gyerekekért megy x napokon, a kis gyerekes anyuka szintén csak x napokon vállal bizonyos beosztást, így állandóan cserélgetünk és senkinek semmi baja nincs tőle. Igaz, nekünk nem jár műszakpótlék, tehát ha délutánosak vagyunk, akkor ugyan azért a pénzért toljuk, mint délelőtt. Mi sosem vitázunk, nem mutogatunk egymásra, de van egy kolléganőnk, aki hamarosan visszajön szülésiről. Senki nem fog vele cserélni és senkit nem fog érdekelni, hogy kis gyereke van. És tudod miért? Azért, mert azt hallgattuk évekig, hogy miért marad otthon a gyerekével a másik, ha beteg és miért nem a felesége/férje marad otthon, mert ő nem hiszi el, hogy ez nem oldható meg máshogy.

Na, most majd megtudja, hogy milyen ha a gyereke beteg vagy csak nem tudja hova tenni és be kell jönnie dolgozni. Ahogy viselkedett velünk ezt fogja érdemelni. Ha a főnök nem jön be helyette, akkor magára fogja kötni a gyerekét, mert sem én, sem a többiek nem fogunk neki segíteni....

61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2012. okt. 21. 20:55
ez nem megoldás... az én klléganőm gyerekei akárhány évesek, mindig rájuk hivatkozva nme jön be dolgozni...... amíg kics az a ygerek, ok, senki nme ezen háborog, visznt, azért van egy határ.... (kolléganőm kissebbik gyereke is már 10 éves....)
60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2012. okt. 21. 20:50
az én kolléganőmnem felajánlotta ezt is a főnökünk, h hzza be a gyereket..... persze... majd hüye lett volna, amikor azt is hangoztatta, h mennyire útál ott dolgozni.... na, akkor a gyerek az oka a"lógásainak", vagy amunkaundora????!!!!
59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 81fb3d4a59)
2012. okt. 21. 20:44
nézd, én állami szférában dolgozok, mint közalkalmazott. Itt is meg van ez a diszkrimináció.... Nekem nincs gyerekem, tehát pofa be, és a gyerekes kolleganő hobbja szerint menjek dolgozni.... mintha nekem nem lenne magánéletem.... de én csak kussoljak.... hozzáteszem, így nem is lesz, ha a gyerekes kolléganő folyon kihúzza mindenből magát (és fenhagon közli, h de neki 2 gyereke van), illetve az előre, ő kénye- kedve szerint megírt beosztást se hajlandó tartani! Nem elvált, a férjével együtt nevelik a 2 gyereket, mégis folyton cserélgetni akar, illyetve nem jön be dolgozni..... Persze + kapja azokat a napokat is, mintha ledolgozta volna, nem kell szabit kivennie rá, nem megy táppénzre, egyzerűen aláírja a jelenlétit, mintha ott lett volna..... No comment.... s ne legyen az ember töke tele.... amikor kinyitottam a számat, h ez már azért mégsem.... még én letem áthelyezve.... :) Rosszul nme jártam.... :)))))
58. 81fb3d4a59 (válaszként erre: 53. - Timycat)
2012. okt. 21. 20:12
ilyenek nálunk is vannak, de nekik szabad, mert benyaltak a főnöknél... nem hinném, hogy így repülnek leépítéskor
57. globus (válaszként erre: 53. - Timycat)
2012. okt. 21. 19:54
Mondjunk nálunk azzal is visszaélnek, ha történetesen akkor telefonál valaki, amikor éppen nincs meló. Nem akkor szól, hanem lehet hogy két hét múlva szivárogtatja vissza a megfelelő pillanatban. Akkor is látszólag csinálni kell valamit, amikor pauza van :) Én takarítgatni, rendet vágni szoktam, vagy kidöntök egy szekrényt és ki-be pakolom :)
2012. okt. 21. 19:50

Na azért nem kell ám olyan véresen komolyra venni a munkahelyi dolgokat.

Mi szoktunk elég sokat vihogni bent a munkahelyemen, szoktunk azért a családról is beszélgetni, pedig jó vegyes a társaságunk, de annyit vagyunk együtt, hogy nem kikerülhető, valamint megbeszéljük a hétvégi eseményeket is. Pedig vannak fiatal fiúk is a csapatunkban, szingli nő is, szingli pasi is, gyerekes nő, gyerekes pasi is. Tehát vegyesek vagyunk és mégis.

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Globus)
2012. okt. 21. 19:44
Én vagyok olyan undok, hogy közlöm az illetővel, hogy holnap én is behozom a fénykép albumokat, de nekem ennél 3x vastagabb van:)))
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Globus)
2012. okt. 21. 19:43

Ne is mond!

Már csak ezért sem dolgozok ingyen. Kis pénz kis foci. Mindig ezt mondom. Ha ösztönöznek, akkor jobban belevetem magam a munkába, így viszont felállok a munkaidő végén.

A szabim nem csökkent, abból nagy felháborodás lenne, ha hozzányúlnának.


Igen, nyafogtunk egy régi munkahelyemen, hogy de vacak az életünk. Most visszasírjuk azt:)

53. timycat (válaszként erre: 51. - C7a878c6b5)
2012. okt. 21. 19:40
szerintem sokan nem tudják, aztán pislognak, hogy leépítésnél miért pont ők... mert ha épp nincs is ott a főnök, butaság azt képzelni, hogy nem tudja mi folyik ott; én például attól vagyok "kész", hogy a szomszéd irodában egy csaj naponta többször hosszasan magántelefonál, fennhangon; nekem fura, nem tőlem kapja a fizetést, sőt múltkor is szívesen segített valamiben szóval nekem mindegy, de ezt gondolom nem csak én hallom és ugye amíg minden rendben van addig nincs gond, de ha véletlen hibázik, akkor rögtön előkerül az is, hogy persze mert egyfolytában telefonál, nem is figyel oda mit csinál stbstb
52. c7a878c6b5 (válaszként erre: 50. - Globus)
2012. okt. 21. 19:36
:))))
2012. okt. 21. 19:36
Ezt a sok idióta is tudja????
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook