Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? fórum

Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
140. a0c1361e44 (válaszként erre: 138. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 21:31

Ezt mondhatod komolyan!

Te hol élsz?

Borzasztó vagy!

Tgyás: fél évig jár és a fizetés x%. Valóban nincs maximalizálva, így aki jól keres, annak igen sok lesz ez a pénze. Közel megkapja munka nélkül a nettó fizetését. És azt bizony nem tőled veszik el! Ezt kellene felfognod!

Úgy kapja ezt a pénzt, hogy már ledolgozott x időt és a kapott fizetéséből befizette a járulékokat. Tehát meg van az alapja.

A gyed ugyan ez, csak maximalizálva van. Aki szülés előtt nem dolgozott az kb. 25 ezret kap alanyi jogon gyest.


Kíváncsi lennék, hogy mennyit keresel, ugyanis nekem van egy gyerekem, akivel voltam szülési szabin, gyeden és gyesen is, de már előtte több járulékot befizettem a kb. 2 éves munkaviszonyom alatt, mint te több év alatt (szerintem). És valószínű, hogy ez most is így van. Sokan a fizetésem negyede után fizetnek járulékot. És a habitusodból, hozzászólásodból úgy gondolom, hogy te is csak ilyen kis összeg után, így ne ugrálj túl sokat, mert az szinte semmi, amit te dobsz a közösbe.

139. c7a878c6b5 (válaszként erre: 138. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 21:27
Babuka!!!! Ha havi 100 000-et kapnék a gyerekekre adókedvezményt, a pofámat nem nyitnám ki munka után!!!!!!
2012. okt. 29. 21:19

De igen, az en esti programom is van annyira fontos, mint hogy mas meg a gyerekevel legyen.


A tobb eved fizetett szabi: fel ev tgyas (nincs maximalva, tobb szazezer is lehet a semiert), aztan meg meg masfel evig havi 80 ezer huf, amirt szinten nem kell dolgozni.


Igen, a gyerekes is fizet, de nem tobbet mint a gyermektelen ( sot a kihagyott evek es a sok adokedvezmeny 3 gyerekre havi 100 e ft) inkabb kevesebbet, megis sokkal es aranytalanultobbet kap vissza. Ennyi.:(

137. c7a878c6b5 (válaszként erre: 136. - 0a84e34983)
2012. okt. 29. 20:42
Tiszta szívemből!
136. 0a84e34983 (válaszként erre: 135. - C7a878c6b5)
2012. okt. 29. 20:42
Én ezek után is kívánom nekik...
135. c7a878c6b5 (válaszként erre: 134. - 0a84e34983)
2012. okt. 29. 20:41
Majd egyszer talán nekik is megadatik ez a csoda!
134. 0a84e34983 (válaszként erre: 133. - C7a878c6b5)
2012. okt. 29. 20:39
Én nagyon örülök,hogy 2 gyermeket vállaltam,nekem ez,hogy gyermekem lesz nem is volt kérdés.Így kerek minden.Nagyon rossz érzés,hogy sokan így vélekednek a gyerekesekről.
133. c7a878c6b5 (válaszként erre: 132. - 0a84e34983)
2012. okt. 29. 20:34

Persze, minden csupa boldogság!

Persze, mi választottuk, tehát nekünk kuss van!

132. 0a84e34983 (válaszként erre: 131. - C7a878c6b5)
2012. okt. 29. 20:31
Igen nekik ez az élet....Fogalmuk sincs,hogy a dolgozó nőknek a meló után jön a másik műszak.Vagy neked egész nap mivel 3 gyermeket nevelsz...Csak fröcsögnek,azt sem tudják miről....
2012. okt. 29. 20:26

Asszem, nem leszek túl népszerű.....

A gyerektelenek körében semmiképp!



Menjetek a ......, szüljetek legalább 1, ne több, csak 1 gyereket! Ha szerencsétek van, visszavesznek benneteket dolgozni. Ha nem, lesz időtök szidni mindenkit!

Addig meg hagyjátok békén a gyerekes nőket!

Sokkal nehezebb helyzetben vannak, csak azért, mert még él néhányukban az anyai ösztön!

Én nem dolgoztam a gyerekeim előtt. Nem vontak utánam semmiféle járulékot. Viszont most csak úgy szipolyozom az általatok befizetett súlyos összeget! És tudjátok mit? Élvezem!

Élvezem, hogy legalább így borsot törhetek az orrotok alá!


Van 3 gyerekem, nincs munkám! Nem azért, mert válogatok....

elmennék carpucolónak is, ha volna.

Szívesen túlóráznék, csakhogy Miss P.csa elmehessen fodrászhoz, manikűröshöz, vagy csak egy jót hemperegni.

130. 0a84e34983 (válaszként erre: 124. - Mumster)
2012. okt. 29. 17:57
Egyet értek.Élik a szabad életet,szórakoznak szabadidejükben és szidják a gyerekeseket.
129. 0a84e34983 (válaszként erre: 121. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 17:54

Basszus,te mekkora okos vagy.Nem,hogy kivételeznek velük,hanem pl.ahol én dolgoztam direkt rájuk szálltak.Helyettem senki nem túlórázott,sőt volt,hogy én mentem be helyettesíteni beteg koleginát.


(Megjegyzem, amúgy is minden nekik kdvez, családi pótlék, szülés után több év fizetett szabi, adókedvezmények... Amit persze a gyerektelene adójábókl és TB-jéből is fizetnek... Full igazságtalan rendszer... :(((



Ez a megjegyzésed meg egyenesen undorító.Szülj te is gyereket,akkor te is kapod!Csak akkor nem az van ám,hogy hazamegyek munkából,és ledög..k.Meg szabadidőmben eljárok ide oda szórakozni.De gondolom könnyebb kényelmesen éldegélni,és a gyerekeseket szidni.

2012. okt. 29. 10:17
Ez butaság. A munkavállalót nem lehet megkülönböztetni. Aki aláírta a szerződését, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá legyen az bármilyen vallású, származású, vagy esetleg családos...
127. mumster (válaszként erre: 126. - Simple)
2012. okt. 29. 10:09
Gyerekesek nem túlóráznak, a nagykövetek viszont sokat, így kizárt hogy nagykövet legyek, tehát a következtetésed hibás.
126. simple (válaszként erre: 124. - Mumster)
2012. okt. 29. 09:54
Jesszus hát ezt nem kommentálom inkább, van baj nálad! A sötétség nagykövete vagy. :-)
125. mumster (válaszként erre: 121. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 08:54
Miért nem szülsz zsinórban minima 3-at? (ott már rendesen van adójóváírás, ha van miből) és vágod őket 20 hetesen bölibe (az a legkorábii időpont), de akár felvetheted a munkahelyen a kötelező szülészetek felállítását is, ahol kizárólag a kitolás idejére jár a munkaidő kedvezmény, majd a gyereket rögtön elviszik központi felneveldékbe és önjáró, öngonoskodó képességeinek birtokában adják vissza anyjának, így a termelés lankadatlan és az empátia nélküli, besavanyodott szingli picsák sem rinyálhatnak ezután(legalább ezért).
124. mumster (válaszként erre: 121. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 08:49

Nem fontosabb, hanem teljesen más típusú dolgok adódnak a magánéletben. Ismerős a prioritás szó?


Pl: túlórázni kell váratlanul. Te felhívod a nagykorú, magáról abszolúte gondoskodni tudó párodat, hogy este 10-re érsz haza vagy a haverokat, hogy késel a buliról, a manikűröst, hogy mégis inkább holnap tegye fel a zselét.


Szerinted egy gyereket fel lehet így hívni? Kisjányom, húzd a széket a gáztűzhelyhez, csinálj vacsorát magadnak, fürödj meg és találj ki egy mesét a fekvéshez, mert a betűket még úgysem ismered 4 évesen. Ja, csak előtte még létszi kísérd magad haza az oviból egyedül. Nem lesz gond elég, nagy vagy már, hogy tudd a közlekedési szabályokat hiba nélkül, pedofilok, rossz emberek nincsenek, a vészhelyzeteket is flottul kezeli egy gyerek.

Ropppant életszerű.


Nyilván inkább te húzzál haza dugni vagy piálni a barátnőkkel, a gyerek meg oldja meg.

A túlóra ha tervezett, akkor általában a gyerekesek nagy része meg tudja oldani, de a hoppsz ma bent kéne maradnit nem.


Gyerekkel a váratlanul közbejövő helyzetekre több idő kellhet, nem azért mert anya/apa béna, hanem maga a szituáció teljesen más típusú kezelést igényel, mint ha csupán felnőtt, önálló emberekről lenne szó.

123. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 08:29

Azért ennek fuss neki újra!

Jó esetben a nő, aki szül, már dolgozott néhány évet a terhessége előtt, tehát fizette a TB-t, nyugdíj járulékot, stb. és valószínű, hogy a gyerek x éves/hónapos kora után ismét dolgozni fog és ismét fizeti a járulékokat. Tehát amit megkap, amíg otthon van a gyerekével, azért ő már letett az asztalra valamit, illetve le is fog.


Több év fizetett szabi? Azt, hogy lehet igénybe venni? AZt hiszem én erről nem tudtam, így most igénybe venném.


Hány éves vagy? Miért nincs gyereked?


Ez a te problémád.

Tudod? Ha nem tetszik egy munkahelyen valami, akkor fel kell állni és lépni kell. Keress új munkahelyet, ahol nincs ilyen...

122. simple (válaszként erre: 121. - 541aee2005)
2012. okt. 29. 08:05
Így van, nagyon jól látod. Azon kívül ő választotta hogy szül, nem hiszem hogy kényszerítették arra, hogy gyereket vállaljon. Hát akkor álljon helyt ezért ő, és ne mástól várja a megoldást.
2012. okt. 28. 22:20

Bocsánat, de miért van lebunkózva, aki azt mondja, hogy ne kivételezzenek a gyerekesekkel??? A gyerektelennek is UGYANOLYAN FONTOS MAGÁNÉLETE van!!!! És ugyanúgy tudna jobb és hazsnosabb dolgot csinálni túlóra helyett, és ugyanúgy szeretne, a párjával, a családjával lenni az ünnepekkor...


Szóval szerintem az a szemétség, hogy a gyerekesek elvárják ezt a kivételezést, csak mert már van gyerekük és épp kicsi!!!! (Megjegyzem, amúgy is minden nekik kdvez, családi pótlék, szülés után több év fizetett szabi, adókedvezmények... Amit persze a gyerektelene adójábókl és TB-jéből is fizetnek... Full igazságtalan rendszer... :(((

120. b8103f009a (válaszként erre: 1. - 81fb3d4a59)
2012. okt. 27. 21:05
Sehol nincs már rég ilyen munkahely, ugyanis már rég nem léteznek kismama barát munkahelyek sajnos. Talán a tiéd az egyetlen amit most ugyan nem értékelsz, mert agyilag nem éred fel, de majd értékelnéd ha lennének gyerekeid, és a szögre kéne akasztanod őket, mert dolgoznod kell. Gondolom anyád téged is oda akasztott amikor nem tudott hova tenni, mert el kellett tartania. Az ilyen parasztoknak mint te vagy biztosan nem volt gyerek szobája.
119. c7a878c6b5 (válaszként erre: 118. - Moonlight13)
2012. okt. 27. 19:55
Én is úgy terveztem 10 éve, hogy fiatal anyuka szeretnék lenni, egyszerre "letudni" a kisgyerekkort. Majd munka, esetleges karrier. Na ezt jól benéztem! A terv első fele maradéktalanul sikerült. A második fele..., hát nem tudom magam úgy kifejezni, ahogy szeretném! Kitiltana a Hoxa :)
118. moonlight13 (válaszként erre: 117. - C7a878c6b5)
2012. okt. 27. 17:17
Igen! Nehéz ügy! Én örülök, hogy még abban az időben volt kicsi a gyerekem, amikor ez még nem volt ilyen gond! A mai fiatal nőket nem irigylem ebből a szempontból!
117. c7a878c6b5 (válaszként erre: 116. - Moonlight13)
2012. okt. 27. 15:26

Szerintem is!

Másfelől viszont a "nők" úgy, ahogy a Jóisten megteremtett bennünket, mindannyian hátrányos helyzetűek lettünk! A gyerekesek a gyerek miatt, a gyerektelenek meg amiatt, hogy mi lesz, ha majd...

Egyre több példa van erre is!

116. moonlight13 (válaszként erre: 114. - Spinneli)
2012. okt. 26. 11:55
Én úgy látom, hogy manapság senkit nem érdekel, van-e gyereked. Ha ellátod a munkád és vállalod a túlórákat, maradsz, ha nem, akkor mehetsz!
115. timycat (válaszként erre: 111. - A0c1361e44)
2012. okt. 24. 22:17

Nem én mondom, hogy komolytalan, de egy hr-es simán rávágja, hogy na kérem ez azt sem tudja mit akar, volt ez már minden csak akasztott ember nem. Pl a gyakori munkahely váltogatás sem előny, hisz az jön le, hogy ez sehol se tud megülni a seggén, közben lehet egy csomó más oka arra, hogy egy év alatt miért volt 3-4 állása.


Jelenleg napi kapcsolatban vagyok az egyik ügyfelem hr-esével, érdekes világ az övék

2012. okt. 24. 19:13
Én nem tapasztaltam egyik munkahelyemen sem kivételezést ilyen szempontból, ha valakinek beteg a gyereke elmegy szépen táppénzre, a sürgős dolgokat természetes, hogy átveszik a kollégák, ezt tennék, ha egy gyerektelen menne betegszabira...nem látok különbséget...
113. c7a878c6b5 (válaszként erre: 112. - 0a84e34983)
2012. okt. 24. 19:06

Teljesen igazad van!

Csak akkor szólja meg a gyerektelen a gyerekest, ha már ő is büszkélkedni fog egyel..., legalább! Itt van egy nyugdíjas dajka. Ő vállal gyerekfelületet, 800 ft-os órabérért. Na már most a férjem ugye állandó éjszakás. Ha sikerül valami csoda folytán legalább egy 3 műszakos munkát találnom, akkor is..., lássuk csak:

Reggel 6-tól délután 4-ig tartó munkaidő esetén ( attól függően, hogy mennyit kell utazni) reggel is és délután is minimum 2 óra, vagyis 1 nap 4 óra, azaz 2400 Ft 1 nap!

Délutános műszakban: 14-22 órás intervallumot nézve: Délelőtti indulásnál még nincs gond. A férjem változó időpontban indul, sajnos. Fél 4, fél 5, fél 6, fél 7, fél 8. Mindig az adott nap reggel derül ki, hogy mikor kell indulnia. Na ez ugye pl fél 4-től számítva mondjuk fél 12, éjfélig nem kevesebb, mint 7 óra, azaz 5600 ft 1 napra.

Éjszakás műszakban 19-től reggel 7-ig:12 óra!, azaz 9600 ft 1 éjszakára! Ugye jól számolok????

A többit ki lehet számolni!

Ez csak az én példám. És hányan is lehetnek még rajtam kívül így? Gondolkodni sem érdemes rajta!

Így menjen el dolgozni egy családanya. Ja! Minek szültem? Mert imádom a gyerekeket, szerettem volna sajátot, és bizony abban az élethelyzetben és tudásommal így találtam a legmegfelelőbbnek. Hogy miért? 3 gyereket terveztem, lehetőleg kis korkülönbséggel. Sikeresen teljesült hozzáteszem. Azért szerettem volna, hogy ne kelljen megszakítani újabb terhességgel a munkaidőt. Ne kelljen újra "betanulni". Ne kelljen rettegni a gyerek mellett, hogy mi lesz x idő múlva, amikor vissza kellene mennem dolgozni. Lesz-e egyáltalán munkahelyem, visszavesznek?

Csak azt nem kalkuláltam bele, hogy mikorra akkorák lesznek a gyerekek, hogy el tudok menni dolgozni, akkorra már munkahelyek sem nagyon lesznek. Az meg végképp meg sem fordult sajnos a fejemben, hogy fel sem vesznek, amikor megtudják, hogy gyerek van. Ja, hogy nem kell bevallani... Meglehet. Csakhogy előbb-utóbb kiderül:(

112. 0a84e34983 (válaszként erre: 109. - Vkatka)
2012. okt. 24. 09:41
Elmondanám neked velem nem hogy kivételeztek,inkább szemétkedtek a gyerkőc miatt.Ugyan úgy be kellett mennem szombaton dolgozni,mint bárki másnak.A férjem akkoriban 300km-el arrébb dolgozott,minden nap sík ideg voltam,hova tegyem a gyerkőcöt.Belementek nagy nehezen,hogy a 7 órakor kezdődő műszakba járjak,de minden nap azzal jöttek,hogy mégis csak 6ra jöjjek mert a munka úgy kívánja.Hiába mondtam el 100szor,hogy fél 7 előtt nem veszik be a bölcsibe a gyerkőcöt.Oldjam meg!Szóval nem kell primitívezni,mert mindenkinek más az élethelyzete,és akinek méh nincs is gyereke,az marhára nem tudja,hogy megy ez.
111. a0c1361e44 (válaszként erre: 99. - Timycat)
2012. okt. 24. 07:27

Ez mind rendben is lenne, ha manapság nem lenne olyan a helyzet amilyen.


Sajnos nem mindig sikerül a szakmánkban elhelyezkedni., így vállalunk mindent ha van lehetőségünk Én is voltam pincér is, pedig közöm nincs hozzá.


Tehát nem azért kap bele mindig az ember dolgokba, mert komolytalan:)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook