Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? fórum

Létezik olyan cég, ami nem annyira unfair, hogy a családosoktól nem várja el a túlórát, míg a gyermektelenektől igen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
110. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 109. - Vkatka)
2012. okt. 23. 22:37

Te tényleg nem fogod fel, hogy van olyan, aki nem tudja megoldani, elpakolni a gyerekét?? Anyukádnak mákja volt.

Jelenleg itt, ahogy elnézem a gyerektelenek szidják a gyerekeseket.

A saját példád rossz példa volt, mert kb a múlt évszázadban történt. Azóta volt egy kis változás, válság, miegymás. Már nem működik.

Nem megsértődni kell, hanem egy cseppet beleélni magad a más helyzetébe. Vagy ha olyan szar az a munkahely, hogy a gyerekesekkel kivételeznek (jelzem, elég kevés ilyen hely lehet manapság), akkor váltani kell, és nincs gond.

Vagy nem egyszerű váltani? Akkor tűrni. De itt kiakadni arra, ami azért nagy általánosságban lássuk be, rohadtul nem úgy van, az butaság, nem mellesleg, nem is vezet sehova.

109. vkatka (válaszként erre: 108. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 23. 22:30

Mégis honna veszitek, hogy én bevinném magammal a gyerekemet??? Ez csak egy példa volt, édesanyámé. Én megoldanám máshogy a dolgot.

Legyetek boldogok itt egymás között és szidjatok csak minket, gyerek nélkülieket, ha már úgy is Ti sz.rjátok a spanyolviaszt. Nekem ebből elegem van. Leírom a saját példámat és egyből rámront mindenki. Gratulálok. Én léptem.

108. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 107. - Vkatka)
2012. okt. 23. 22:24

Tán azért, mert nem ért veled egyet, netán más szemszögből lát olyat, amit te még sosem tapasztaltál?

Amúgy senki nem volt primitív.

107. vkatka
2012. okt. 23. 22:21
Ez képtelenség, hogy valaki ennyire primitív legyen...
106. c7a878c6b5 (válaszként erre: 104. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:41

Persze, hogy kuka...

Ezért írtam, hogy nulla az önéletrajzom. Nincs mit írnom!

Nincs mit ellenőrizzenek..., ha akarnak:)


Megnéztem, regisztráltam. Már meg is kaptam az első anyagot.

105. timycat (válaszként erre: 103. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 19:23

Tuti hasznos lesz!


Én végül megkaptam a gerilla-módszer alkalmazásával azt a munkát/megbízást, amit kiszemeltem, tényleg sokat segített, már "csak" bizonyítanom kell, hogy tényleg jó választás voltam.

104. timycat (válaszként erre: 97. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 19:20

"Motivációs levélként:

Ambíciózus fiatal nő vagyok, aki szereti a kihívásokat. Jó szervezőkészséggel rendelkezem, csapatjátékos vagyok. Maximalista vagyok.

Stb...

( munkakörtől függően..)"


ez túl általános, a motivációs levelek 95%-ában ezt írják le, egy HR-s kb 20 mp-et tölt egy motivációs levél felett, ha ennyi idő alatt nem fogja meg semmi, akkor félrerakja és nem is hívnak be :S


A motivációs levél kötetlen legyen, egy rövidke fogalmazás, ön- és munkáltató (!)-fényezés, úgy bemutatni a szitut, hogy mindketten -te is a munkaadó is- csak profitálni fogtok a munkakapcsolatból

103. c7a878c6b5 (válaszként erre: 101. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:18
Köszi! Megkeresem:) Nagyon nehéz így állást találni.
102. c7a878c6b5 (válaszként erre: 98. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:16

Hát igen, de ugye 2002 és 2012 közt van 10 éves intervallum, ami bizony elég gáz:)

Bár a civilszervezeti munkát be lehetne osztani néhány évre is:))

A családban nincs semmilyen vállalkozás.

101. timycat (válaszként erre: 97. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 19:16

Egyébként nézz utána neten, van az ún gerilla-módszer, tényleg ügyes fogásokat tanítanak; gerilla önéletrajz keresőszóra tuti kiadja


Én voltam pár hete kínban volt egy munka amit nagyon akartam, de mi tagadás több sebből véreztem, nem igazán rám gondoltak mikor leírták a "megfelelő jelentkező rendelkezik" rovatot, olvasgattam a gerilla oldalon és már abból sokat merítettem, amit ingyenesen megosztanak, vannak hírleveleik, apró tanácsaik, hogy keress munkát, hogy lehetett rátalálni az ún rejtett állásokra, önéletrajz, motívációs levél "mintáik" vannak de inkább szempontjaik hogyan írd meg

100. c7a878c6b5 (válaszként erre: 99. - Timycat)
2012. okt. 23. 19:15

Hát ettől parázom én is!

A németet most kezdem ismét felfedezni. A barátnőm németül írja a blogját, azt szeretném olvasni. Persze szükségem van szótárra:) 5 éve felvettek a tanítóképző fősulira, de mivel olyan hiperszuper az énekhangom, hogy szerencsétlen gyerekeket megsüketíteném vele, így közölték, hogy félévkor könnyes búcsút veszünk egymástól, ha nem szerzek villámgyorsan énektanárt. Pénzem nem volt különórákra, fősuli bukott...

99. timycat (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2012. okt. 23. 19:09

persze vissza is üthet, ha 100féle dologba belekapott az ember, mert akkor könnyen titulálják komolytalannak, aki azt sem tudja mit akar :S


de sok-sok év lyuk meg szerintem még gázabb, hisz akkor feltételezik, hogy a jelentkező teljesen elszokott a munkától és csak a gond lesz vele, másrészt ennyi idő után az a tudás, amit x éve megszerzett tapasztalat nélkül kvázi egyenlő a nullával :S

98. timycat (válaszként erre: 95. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 19:06

Hát öööö jól feladtad a leckét, 10 évre nincs "mentség" :S


Tényleg csak a civil szervezetből lehetne kanyarintani egy sztorit, a csúfos véget elhallgatva :S Nincs a családban vállalkozása valakinek? Mert be lehet kamuzni, hogy oda segítgettél be "haveri alapon". Mindegy hogy hogy, mit csak egyáltalán azt kéne kihozni a sztoriból, hogy nem "szoktál el" a munkától és nagyon hiányzik és újra tettre készen állsz a kihívásokra, a kihívás éltet a folyamatos fejlődési vágy, tudásszomj és hosszútávú munkamagánéleti (ezt a furmányos kifejezést kaptam meg kérdésnek legutóbb) terveid között az szerepel, hogy a sokéves tapasztalattal és professzionális tudással csak és kizárólag az ő cégüket akarod szolgálni.


Vámügyintézőként nagyon kéne az a nyelvtudás, azt minél előbb kezd el újra felhozni. (persze ez okoskodás, mert én is hagytam elfelejtődni azt szívok is miatta eleget, meg kínlódok a visszaszerzésen)


Nálam az a "mák" hogy csak 1 gyerek van, az én életemben csak 1-2 homályos év volt; amit tanulással-nyelvtudással (ami főleg papíron van) le tudtam fedni; plussz az önéletrajzban is kozmetikáztam a hónapokkal pl ha volt valami 2005 januárig, a következő csak 2005 novembertől akkor ezt a 10 hónapot meg nem jelenítendő egybemostam, hogy 2005ig ez volt, majd 2005től az

97. c7a878c6b5 (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2012. okt. 23. 19:00

Hát ez az!

Mert ugye beírom, hogy:

-2002- vámügyintéző szakképesítést szereztem XY iskolában

- 2011 érettségi Xy iskolában


Motivációs levélként:

Ambíciózus fiatal nő vagyok, aki szereti a kihívásokat. Jó szervezőkészséggel rendelkezem, csapatjátékos vagyok. Maximalista vagyok.

Stb...

( munkakörtől függően..)

96. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - Timycat)
2012. okt. 23. 18:56
Jelenlegi főnököm azt mondta, hogy hülyeség beleírni mindent az önéletrajzba, mert szerinte csak azt kell, ami az adott munkakörhöz kapcsolódik. Megkérdeztem, hogy akkor mi lesz a kieső idővel, erre nem tudott válaszolni....
95. c7a878c6b5 (válaszként erre: 94. - Timycat)
2012. okt. 23. 18:52

Vámügyintéző vagyok papíron. Gyakorlat nélkül. Nyelvtudásom szinte nulla. Bár a barátnőm szerint ahhoz képest, hogy 10 éve nem használom a németet, elég jó a tudásom. Persze, csak németből fordítva... elkezdtem egy logisztikus képzést, de nem volt megfelelő a szervezése, oktatása, így abbahagytam. Feleslegesen nem fizetek!

Vezettem egy civil szervezetet majdnem 1 évig. Országos szervezet helyi képviselete volt. Amiből nem éppen pozitívan kerültem ki, önhibámon kívül.

Na erre tessék nekem valami éppkézláb ötletet mondani.

94. timycat (válaszként erre: 92. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 18:45

pffff na ez a legnehezebb :S Mikor megkérdezik, hogy hol a bánatba tetszett eddig lenni és ugye ne hivatkozz 3 gyerekre...


Végzettség, nyelvtudás? Mert erre lehetne hivatkozni, tanulás, önképzés, önkéntesség vagy ha van egy bitang jó nyelvtudásod, akkor esetleg be lehet füllenteni 1-2 év külföldi akár szakmailag nem releváns munkát is, olyan címen, hogy világot láttál, szélesítetted a látókörödet és még a nyelvet is megtanultad.


10 évet nem lehet elsikálni :S az nagyon sok, szerintem max 3-4 év önéletrajzi lyukat lehet kimagyarázni :S

93. c7a878c6b5 (válaszként erre: 91. - Timycat)
2012. okt. 23. 18:37
Így van! És sajnos errefelé nagyon kevés a lehetőség.
92. c7a878c6b5 (válaszként erre: 90. - Timycat)
2012. okt. 23. 18:36
Milyen elkerülő szöveget javasolsz, amikor megkérdezik, hogy 30 éves koromra miért nem volt még munkahelyem?
91. timycat (válaszként erre: 89. - C7a878c6b5)
2012. okt. 23. 18:35
hát ez így nem éppen szabályos :S de gondolom "fogva" vagytok, vagy tetszik vagy el lehet menni :S
2012. okt. 23. 18:33

Én mondjuk alapvetően karrierista vagyok, de pont emiatt én úgy vállaltam gyereket, hogy párom kötetlenül dolgozik, anyuék, nagyimék, párom anyuja itt lakik pár km-en belül és az ovi választásnál is szempont volt, hogy este fél7ig "ott lehet felejteni" a gyereket... Ha valahol távolabb lettem volna, párom kötötten dolgozna, meg én is, segítség messze akkor még tuti nem lenne gyerekünk; pont a nehéz kivitelezhetőség miatt :S De elfogadom ha valakinél ez nem szempont


De mindentől függetlenül azt tartom, hogy még akkor is jobb megfizetni valakit felvigyázásért, ha arra megy el a kereset, mert legalább nő a munkatapasztalat, a munkáltatók nem azt látják, hogy x évre kiestél a munkaerőpiacról és a gyerekek is nőnek közben, eljön az idő amikor már nincs ebből akkora probléma és akkor nem mindegy, hogy az ember háta mögött 5 év munkanélküliség vagy 5 év munkatapasztalat áll.


Másrészt honnan tudják meg egy állásinterjún, hogy gyereked van? Max csak tőled, ami meg ott elhangzik az nincs kőbevésve, és vannak nagyon okos elkerülő szövegek, mondtam is meg nem is stílusban. Ha pedig már felvettek és bizonyítasz akkor már nem fogja őket érdekelni a gyerek; persze a többműszak itt megintcsak billeg :S

89. c7a878c6b5 (válaszként erre: 88. - Sajert)
2012. okt. 23. 18:23

Az én férjem is dolgozik. Éjszakás. Már 4,5 éve, állandóan. Pedig van 3 gyerekünk. Szabadságra csak most a nyáron jött el/ engedték el!, hogy meg tudjuk szedni a téli tüzelőt....

Tehát 4 évnyi állandó éjszaka mellett még szabadságon sem volt. És bizony sem húsvétkor, sem karácsonykor nem volt itthon!

88. sajert (válaszként erre: 78. - Vkatka)
2012. okt. 23. 18:21
A férjem is dolgozik minden ünnepen (ma is :-)), pedig van egy gyerekünk. Ez nem a gyerek miatt van, hanem mert van munkája.
87. c7a878c6b5 (válaszként erre: 83. - Vkatka)
2012. okt. 23. 17:56
Édesanyád gondolom nem 2012-ben nevelt "fel" és dolgozott emellett.
86. 0a84e34983 (válaszként erre: 84. - Vkatka)
2012. okt. 23. 11:34
Semmi baj ezzel,csak ne nyilatkozz így,amíg azt sem tudod mivel jár.
85. 0a84e34983 (válaszként erre: 83. - Vkatka)
2012. okt. 23. 11:33
Fogalmad sincs miről beszélsz,amíg nincs gyereked.Milyen helyen dolgozol te,ahova beviheted majd a gyereket?Mert mondjuk akik gyárban dolgoznak,nem hiszem,hogy bevihetik a szalag vagy sor mellé a gyereküket.Én dolgoztam ilyen helyen,és attól,hogy gyerekem volt semmilyen kivételezést nem kaptam.Allergiás a kislányom,emiatt sokat volt beteg,és most is sokat az pedig lassan 9 éves.Van még egy 2 éves kisfiam,és nem tudom hogy fogok dolgozni két gyerek mellett,mert leginkább fel sem veszik az embert ha gyereke van,nem hogy még kivételeznek vele.Nem tudom te hol élsz???
84. vkatka (válaszként erre: 83. - Vkatka)
2012. okt. 23. 10:04
ÉN csak egyenlő bánásmódot szeretnék. Ez annyira megvetendő?
83. vkatka (válaszként erre: 82. - 0a84e34983)
2012. okt. 23. 10:00

Édesanyám is felnevelt minket, miközben rendesen bejárt a munkahelyére. Vagy rábízott egy nyugdíjas ismerősére, vagy bevitt a munkahelyére. De másoknak ránk hivatkzva gondot nem okozott.

Te miért vagy ennyire felháborodva? Csak azért várod el a teljeskörű megértést a részemről, mert van gyereked?

Mondd már meg, miért vagy ennyire agresszívan okoskodó? És nekem miért nincs jogom a magánélethez?

82. 0a84e34983 (válaszként erre: 81. - Vkatka)
2012. okt. 23. 09:52
Amíg nincs gyereked,nagyon könnyű okosnak lenned.Majd ha beteg lesz kire fogod hagyni?Viszed magaddal dolgozni,vagy mi?
81. vkatka (válaszként erre: 80. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 22. 22:54
Remélem, hogy fogok is majd nemsokára. De én nem akarok olyan lenni, mint ők.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook