Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Létezik, hogy az Alkonyat-Hajnalhasadás feliratosan kerül a moziba?Tényleg nem lesz szinkronizálva?Valaki tud valami pontosat? fórum

Létezik, hogy az Alkonyat-Hajnalhasadás feliratosan kerül a moziba?Tényleg nem lesz szinkronizálva?Valaki tud valami pontosat? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 3. 17:28

Egyébként örülök neki, hogy nem kellett szinkronosan megnéznem a Breaking Dawn-t, nem rég jöttem a moziból.

Nekem nagyon tetszett.

2011. dec. 3. 17:27

Szerintem meg igenis lehet olvasni! :-P


Tudom, aki nincs hozzászokva annak elég rossz.


Olyan országban nőttem fel ahol nem szinkronizálnak, alig vártam, hogy tudjak olvasni és én is úgy tudjam nézni a tv-t mint a nagyok :-)


Sajnos fáj vagy sem az emberek lusták olvasni és ha nem lenne szinkron higgyétek el sokkal többre mennének vele akár a gyerekek is.


Én már úgy ültem le az első angol órámra, hogy beszéltem és értettem az angolt, nyilván a nyelvtant meg kellett tanulnom de sokkal előrébb tartottam mintha nulláról kezdtem volna és ez a szinkronos filmeknek köszönhető.


Biztos nehéz és biztos idegesítő is, sajnos nem tudom elképzelni milyen ha valaki nem tud egyszerre olvasni és a képet is nézni de akkor is azt mondom, eredeti hangon bármelyik film a legjobb még akkor is ha aláírom, hogy a magyarok nagyon jól szinkronizálnak.


Sajnos túl lusták az emberek, azt ki nem állom ha valaki azért nem hajlandó filmet nézni mert kicsit olvasni is kell :-P

9. michelle.r (válaszként erre: 29. - Katykóca)
2011. nov. 18. 08:58

Ha már helyesírás, akkor a higyjétek = higgyétek :)


Azt egyébként tudjátok, hogy nagyon sok országban egyáltalán nem szinkronizálnak, hanem feliratoznak?

Szerintem hamarosan itt sem fognak, mert egy tekercsért már csak 5.ezret kapnak a színészek, egy olyan filmmel, amin csilliárdokat keres a forgalmazó, a színész talán százezret keres :(

2011. nov. 18. 07:41

NAGYON JÓ VOLT!!!

Már van jegyem vasárnapra is! Sőt, tegnap már megvettem a filmzene CD-t!!!

Szerintem messze ez volt a legjobb eddig!

2011. nov. 17. 07:45

Boldog hajnalhasadást mindenkinek!!!

Már csak pár óra és hatalmába kerít a totális extázis.

Azért muszáj még normálisan viselkednem..., legalább a munkaidő végéig!!! :-)

2011. nov. 16. 16:16
Már 3-án megvettem a jegyeket!!! Mi vettük meg arra az előadásra az első 4 jegyet! :)
5. 5bfba16667 (válaszként erre: 4. - Gumi-nyuszi)
2011. nov. 16. 08:24

Nekem még 5öt:(((

Van már jegyed?:)

2011. nov. 16. 07:55
MÁR CSAK EGYET KELL ALUDNI!!! :-)
3. 5bfba16667 (válaszként erre: 39. - Katykóca)
2011. nov. 1. 10:54
:)
2. df2a740c00 (válaszként erre: 6. - Muraja)
2011. nov. 1. 08:28
Nem olvastam végig a fórumot, nem is kedvelem az Alkonyat filmeket különösebben. Ehhez viszont annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy filmet általában nem nyelvgyakorlásként nézek, hanem kikapcsolódásként. Egyébként tudok angolul, sőt a munkahelyemen a napi munkavégzéskor csak azt használom, lévén egy magyar partnerünk sincs. Ha viszont valamiért nem kevés pénzt kiadva beülök egy moziba, akkor elvárom, hogy a saját anyanyelvemen nézhessem meg a filmet, vagy el sem megyek:) Persze én is nézek angolul könnyebben emészthető sorozatokat, mint pl. Született feleségek. Akkor viszont tudatosan kötöm össze a kellemest a hasznossal.
2011. nov. 1. 07:59

Eme szép kis vita után leírnám még egyszer: Beszélek, angolul és meg is értem az angolt..., és nem csak az angolt. Négy nyelvet tanultam, kettőből nyelvvizsgám van, a másik kettőt pedig szeretném megcsinálni. Vannak filmek, amiket csak angol nyelven vagyok hajlandó megnézni.

A Twilight-Saga is biztosan sokkal jobb angolul, de amikor én elkezdtem rajongani érte, már kint volt DVD-n 3 rész, ami szikronizálva volt, így szeretném a maradék kettőt is úgy megvenni.

Szóval, roppant gyakorlati volt a kérdésem, amivel nem szándékoztam vitát generálni. De légyszi, az én nyelvtudásomat ne tegyük napirendi pontra-se ilyen oldalról, se olyan oldalról, mert valószínűleg nem fedné a valóságot. És a kérdésnek sem ez volt a lényege.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook