Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Létezik, hogy a fenekemben cellulitisz "csomó" van? fórum

Létezik, hogy a fenekemben cellulitisz "csomó" van? (beszélgetős fórum)


2021. máj. 7. 21:38

Na meg nekem nem középen és nem is a végbélnyílásomnál van hanem a jobb oldali popsi közepén😅 ahhoz patti legyen túl nagy vagy széles és februárba vettem észre, kitudja mióta van ott mert igazából magától nem fáj, elszíneződés pedig nincs.


Aranyosak vagytok, hogy írtok! 😊

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Ba550a7fb3)
2021. máj. 7. 21:34

Cisztának elég mélyen van :S vagy 1 1,5 cm “mélyen” a bőrfelszíntől vagyis így állva ülve nem látszik csak tapintásra fura hogy ott végig simítva van valami puha gumó.

Sajnos 2 napja piszkálgatom és most minimális fájdalom van de ajh... kezdem túl reagálni (hajlamos vagyok rá mindent)

Remélem semmi komoly de a bőrgyógyász mit kezd vele?! Tovább küldene sebészetre?

13. Channa* (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2021. máj. 7. 20:41
Én is erre gondoltam!
2021. máj. 7. 19:22
Ne piszkáld, első legyen az orvos. Szerintem ciszta lehet.
2021. máj. 7. 19:01
Hú basszus bocsi a helyesírási hibákért, telóról írtam és siettem!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ba550a7fb3)
2021. máj. 7. 12:46

Megfogom mindenképp, mert kezdem túl reagálni.

Ez kb 1 cm-re lehet a bőrm alatt, puha, nem tudom h tudom e mozdítani, probáltam de annyira mélyen van hogy épp h közbe tudom tapintai h kb 5 cm hosszu és vagy 3-4 széles. nemtudom. Ezt műtenék vagy elmúlna?

2021. máj. 7. 12:45
Ráadásul annyit piszkáltam, hogy most fáj is :(
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. máj. 7. 12:37
ha mozdulatnaul vagyok, nem látszik. Ha csak simán végig simitom a kezem érezhető igen. Ha szoritom akkor látszik, hogy a jobb oldali popsi kicsit másabb mint a bal oldali
2021. máj. 7. 11:41
Ez nem a narancsbőrhöz kapcsolható. Ha mobilizálható a csomó akkor lehet akár lipóma, azaz bőr alatti zsírcsomó, vagy kis ciszta, de ezt a bőrgyógyász majd megmondja. Mutasd meg neki!
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 11:37
Igen, ha zavar említsd meg a bőrgyógyásznak. Leírásod alapján lehet lipóma (zsírdaganat) is.
5. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 11:23
Suerintem a narancsbőr nem tapintható, csak esztétikailag látszik csomósnak. Tiéd talán mélyebben lehet? Ha nem szorítod, akkor is tapintható?
2021. máj. 7. 11:20

Megtaláltam a képet Unom-nál.

Nekem nem olyan... nekem nincs mélyedés hanem csak pukli.

3. globus (válaszként erre: 2. - Globus)
2021. máj. 7. 11:03
Unom nevű fórumtársunk adatlapján megnézhető.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 7. 11:02
Szerintem már fotót is láttunk róla, hozzam?
2021. máj. 7. 11:01

Nem régiben vettem észre, hogy a jobb oldali fenekembe van egy csomó, ha összeszorítom is látszik egy dudorka. Nagyon enyhe naracsbőröm van.



A "csomó" tapintásra puha, de sokat nyomogatom vagyis probálom kitapogatni, hogy mi az akkor utána nyomásra minimális kellemetlen "fájdalom" érzést érzek.


Szín elvotás nincs, igazából szabad szemmel nem látszik, csak ha végig simítom vagy tapogatom akkor érzem, hogy van ott valami. Csak nem tudom, hogy izomcsomó vagy cellulit esetleg 5 cm hosszúra tapintom ki.



150 venti 43 kg vagyok, méretemhez a súlyom és az alakom elfogadható, nyilván van egy kis plusz amit edzéssel átalakíthatnék de lusta vagyok...



A kérdésem, hogy a cellulit okozhat-e ilyen elváltozást és ha edzek popsira akkor eltünhet-e?



NEM aranyér probléma, nagy farizmomon található.



Szerdán megyek bőrgyógyászhoz másokból, érdemes lenne megemlíteni neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook