Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lemosható falfesték (Dulux Easy care): van értelme? fórum

Lemosható falfesték (Dulux Easy care): van értelme? (tudásbázis kérdés)


9. abri
2020. okt. 29. 17:04
Van valakinek azóta tapasztalata a lemosható falfestékekről? Pl konyhában le lehet törölni, ha valami ráfröccsen a falra?
2017. aug. 5. 20:37
Leginkább azért a konyhabútor penészesedését szeretném elkerülni. De ha mondjuk páramentesítőt rendelek pár napra, az nem fogja annyira hirtelen szárítani a falat, hogy jobban megrepedezik, mint lassú száradástól?
7. globus (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2017. aug. 5. 15:32
Ez szerintem menni fog, valójában így értendő a lemosás.
6. bc681dac13 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2017. aug. 5. 13:13
hiaba a par napos szaritas, az nem ua, mintha legalabb egy telet szarad a fal. megeri turelmesnek lenni.
2017. aug. 4. 21:01
Természetesen nem vízzel akartam locsolni, de ha mondjuk kifröccsen a paradicsomszósz, nem lenne baj, ha le tudnám törölni. :)
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2017. aug. 4. 21:00
Az új épületek mindig mocoragnak, száradnak, ezért úgyis keletkezik néhány repedés a falon. Mi úgy csináljuk, hogy alapból sima fehér lett az egész lakás, és pár év múlva lesz csak színessel kifetve, amivel egybekötve el lesznek tüntetve a repedések. A penész nem csak azon múlik, hogy kiszáradtak-e a falak. Sajnos a mostani házak a szigetelésnek és a jól záródó nyílászáróknak köszönhetően mindenféleképpen penészednek, ha nincs megoldva a megfelelő szellőztetés.
2017. aug. 4. 20:51
Dulux festékkel festünk lassan tíz éve, mióta megépült a házunk, soha nem penészedett. Most Hérát vettünk, az is mosható. Azért a mosást ne úgy képzeld, mint a reklámban, de a kisebb dörzsöléseket bírja.
2017. aug. 4. 20:47

Kinéztünk a Dulux Easy care foltálló színek közül egyet az újépítésű lakásunkba, ősz elején lesz az átadás. Az építtető szerint azonban a lemosható falfestékek túlzottan "bezárják" a száradó falat és állítólag több korábbi vevőjének, akinek ezzel lett festve, utána elég penészes volt a lakása, mert nem tudott kiszáradni a fal.

Mások szerint egyszerűen nem moshatók ezek a festékek, mármint nem lehet eltüntetni róla a foltokat. Internetes értékelésekben viszont jókat írnak róla.

Örülnék, ha foltálló falfestékkel lenne kifestve a lakás, de ezek után bizonytalan vagyok.

Arra is gondoltam, hogy mivel korábban más újépítésű lakásban (albérletben) beköltözéskor tiszta penész volt az új konyhabútor, gondolom nem száradt ki a fal, hiába a sima festék, nem foltálló, és nálunk sem lesz sok idő szárítgatni, ezért bérlünk 1-2 napra egy beltéri nagy teljesítményű páramentesítőt. Szerintetek az ilyesminek van értelme? Vagy válasszak inkább sima festéket?

2017. aug. 4. 20:40
Lemosható falfesték (Dulux Easy care): van értelme?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook