Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel kell belső falfestéket/diszperzitet házilag színezni? fórum

Mivel kell belső falfestéket/diszperzitet házilag színezni? (tudásbázis kérdés)


17. Icus
2007. dec. 21. 10:14
Nagyon klasszul sikerült a festés és a színezés!:)) Nagyon sok színezőanyag kell, hogy elérd a megfelelő színt:(( Viszont még igy is olcsóbb, mintha kevertetnéd:))
16. Icus (válaszként erre: 15. - Krysty)
2007. dec. 10. 14:44

Már többször használtuk, nem volt vele semmi gond, amig nem akartuk színezni. Fehéren szép. De, színezni nem tudtuk. Mindegy még tavaszról maradt 3 bödön, azt el kell használni. Kidobni nem fogom!!:)) Ha, nem sikerül a szinezés, akkor csak a plafon lesz vele lekenve.


Az előre kikevert festékekkel az a baj, hogy nincs olyan színű ami tetszene. A gépikeverés, pedig nagyon drága. Akkor már inkám kisérletezem, igy is érdekes színek sikerednek. legalább, nem lesz olyan unalmas, a fal színe:))

15. Krysty (válaszként erre: 14. - Icus)
2007. dec. 10. 13:06
A párom festékboltot vezet és szerinte az otthon színezett festékek soha nem lesznek olyanok amilyet szeretnél. A T. gazd. festékről inkább nem írom le a véleményét, szerinte ne kenjétek fel a falatokra!
14. Icus
2007. dec. 10. 12:23
Most mondja egy ismerősöm, nem a színezővel van a gond, hanem a t.. gazdaságos diszperzittel. azt ugyanis nem lehet színezni. Pár nap és kiderül..:)
13. Icus (válaszként erre: 11. - Rozália)
2007. dec. 7. 08:06
Tubusost vettünk tavaly. A narancssárgából, bugyi rózsaszín lett. :(( Most folyékonyt vettünk, az obi saját termékét, majd kiderül..:))
12. Krysty
2007. dec. 7. 07:14

Színezőpasztával, de ezzel csak pasztell színeket érsz el. Ha többet teszel bele mint az előírt mennyiség, akkor nem lesz sötétebb csak kifoltosodik.

Ha erősebb színt szeretnél, akkor érdemes megvenni az előre legyártott festékeket, ezek por formában kaphatók, vízzel kell higítani és bárki fel tudja kenni, ja és olcsók is.

2007. dec. 7. 06:33
Lehet kapni tubusos és folyékony szinezőket. Én is azzal színeztem a tavasszal. A tubusos hatásosabb a szín elérésében - saját tapasztalat - mint a folyékony. Én karamell-színt szerettem volna, végül is az lett, csak kicsit halvány. Nem számoltam rá, hogy mire megszárad, halványodik...:)
10. Icus
2007. dec. 7. 04:49
Na, vettünk az OBI-ban, napsárga színezőt! Majd meglátjuk mi lesz belőle!:)) Narancssárgát szerettem volna, de nem mertük megvenni!
9. Icus (válaszként erre: 8. - Esztella100)
2007. nov. 19. 19:20
Tesco gazdaságos...
2007. nov. 19. 16:43
Ott ahol vetted a festéket,kérdezd meg milyen szinezőt lehet kapni hozzá.
7. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 6. - Icus)
2007. nov. 19. 14:21
nálunk a festékboltban saját diszperzitből is kevernek,csak abbol nem garantálják hogy tényleg olyan lesz az árnyalat...azért szebb szokott lenni mint az otthoni...én tavasszal akarok festeni,de kevertetni fogom,majd spórolok a festőn:))most házikevert a fal,nem rossz,de egy véglegesre már rászánom a pénzt...
6. Icus (válaszként erre: 5. - Krizsanevi)
2007. nov. 19. 12:12

Akkor jó!:)) Azt hittem, bennünk van a hiba!:( Egyébként a férjem teljesen kiakadt. Én mondtam neki, hogy ez barack virág szín, akkor megnyugodott!:)) De, egy idő után, beállt a szoba közepére és megkérdezte: Miért barack virág szín? Mire mondtam: Mert, jobban hangzik, mint a bugyirózsaszín!:)) Mit mondhattam volna?:))


Egyébként többféle pasztát, színezőt láttam azért gondoltam, biztos többen is használéják! Van két vödör diszperzitünk, csak színezni kellenne. :))

5. krizsanevi (válaszként erre: 2. - Icus)
2007. nov. 18. 16:05
Nálunk is narancs helyett bugyirózsaszín lett....:(
4. d@nu
2007. nov. 18. 15:34

Nem vagyok nagyon otthon a témában, ami kevés rémlik, aszerint a pasztákkal élénk színt kikeverni lehetetlen. A por alapú színezők valamivel erősebbek, tehát mondjuk alkalmasabbak az élénk színek elérésére, de én utoljára úgy 10 éve láttam olyat, akkor sem üzletben.

Élénk szín esetében én javasolnám a festék gépi kevertetését, ami egyébként meglehetősen drága, de ha biztos végeredményt akarsz, akkor megéri.

2007. nov. 18. 14:28
sajna ezekkel az a baj,hogy a kikeverésre nagyon kell figyelni....mi többfélét tettünk bele,pl meglepő,de egy kis feketét is...tompította a szint,nem lett annyira élénk kék,illetve narancs...a narancs falnál azthiszem tettünk bele sárgát,pirosat,feketét...stb...tehát nem csak egyféle árnyalatot...
2. Icus
2007. nov. 18. 14:14

Supralux falfesték színezőt vettem, és a sárgarépa szín helyett, bugyi rózsaszínű lett a falfesték. Ha többet tettem bele akkor mályva színű lett.:(


Van valakinek tapasztalata?

1. Icus
2007. nov. 18. 14:11
Mivel kell belső falfestéket/diszperzitet házilag színezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook