Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az élénk színű falfestéket befogja egy pasztell? fórum

Az élénk színű falfestéket befogja egy pasztell? (tudásbázis kérdés)

13. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 16. 19:10
A sxineshez vagy profi kell, vagy dragam festek.
12. Karmol (válaszként erre: 11. - Karmol)
2023. okt. 16. 19:08
A jo festek nem csak a temperature, a telibe hanyast is elfedi.
11. Karmol (válaszként erre: 9. - MariannK54)
2023. okt. 16. 19:05

Egy buli utan mi mindent kitakaritottunk, kifestettunk mire hazajottek a szuleim.


Elotte segg lemyomat is volt temperaval. Meg kek, zold kez a falon.

16-17 evesek vontunk, alkoholozubk, fuveztunk, meg valakit szivtunk orrba.

Jo bulinak tunt, amig nem lett reggel

Masnap egyutt vetttuk a festeket.


Vannak, amit mindent eltakarnak.

2023. okt. 16. 14:31
*ébe = éve
9. MariannK54 (válaszként erre: 8. - Karmol)
2023. okt. 16. 14:31
A rétegszám se mindegy. Én narancssárgára vittem fel bodza színt. Az első réteg alatt még siman atlatszott, a masodik alatt mar annyira nem. De ha letörlöd a falat, akkor igen. De ha alapozod előtte, törölheted ahogy akarod, tutibiztos hogy nem. Vagy latexfesték. Az lemosható. Tartós is. Nalunk azzal van befestve a konyha, most mar 3. ébe bírja.
8. Karmol (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. okt. 16. 14:27

Egyetertek.

Egy tiri-tarka szart tuntettem el.

2023. okt. 16. 10:03
Igen, simán. A fehér is befogja. Mondjuk én alapban festenék rá egy fehér réteget, hogy tényleg az a szín jöjjön ki amit választottál és ne vigye el semmilyen irányba az alatta lévő másik szín.
2023. okt. 15. 21:25
Köszönöm szépen Nektek, megnyugodtam. :)
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 19:19
Ha jó minőségű festéket veszel simán takarja 2 rétegben, mi egy rikító zöld, és egy sötét kék falat festettünk nagyon világosra, és nyoma sincs...
2023. okt. 15. 17:40
Alapozót kell rá a festés előtt felvinni. Akkor csiszolni se kell. Meg sokkal szebb lesz az eredmeny. Festekből se kell annyi. Én csak egy rétegben festettem a szobámat, mert előzte lealapoztam, aztan tök egyenletesen befogta a festék. Mélyalapozó, vagy diszperziós alapozó, az a neve. Nem kell belőle sok. Egy rétegben kell felvinni.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 17:36

Érdemes lenne előtte egy pici helyen megnézni, vajon hány réteg festék van már egymás tetején, és esetleg akár lecsiszolni, lekaparni a legfelsőt.

Volt kolléganőmék a frissen vásárolt házban élénkpirosra festett szobát 3 réteggel tudták eltüntetni.

Ezért én inkább alánéznék előtte, és akkor kevesebb új réteget kell felvinni.

2023. okt. 15. 17:29
Az eredeti színhez képest világosabbra festettem már falat. Több réteg kell. Vagy először az eredetit érdemes átfesteni 1 fehér réteggel és utána a világosabbal.
2023. okt. 15. 17:05
Nem tetszik az egyik szoba felszíne, talán kicsi az ablak, azért tűnik túl sötétnek. Egy lila árnyalatot választottam, de elnyeli a fényt. Ha valami pasztell színt veszek, befogja az eredetit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook