Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges szalmonella fertőzést kapni rendelt ételtől? fórum

Lehetséges szalmonella fertőzést kapni rendelt ételtől? (tudásbázis kérdés)


16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 15. - Nettike)
2013. júl. 13. 12:04

Tévedésben vagy Angyalom, egyáltalán nem vagyok "kötözködős fajta", hanem a biztonságra törekszem, és nemhogy a magam, hanem a gyermekem és a férjem egészsége a legfontosabb!!

Ezért főzök magunknak és nem bízom másra, pláne, ha alapból bizalmatlan vagyok!!


Szóval úgy indítasz, hogy nem vagy biztos abban, hogy nem kapsz szalmonella fertőzést, de azért rendeled az ételt!

Én nem túlzottan szeretem ezt a Norbi gyereket, de azt a legutolsó helyen sem tételezném fel róla, hogy az üzletét kockáztatná azzal, hogy nem minőséget szolgáltat!!

Ki az a (hülye, dilis, elvetemült) felelőtlen, aki a jól prosperáló üzletét tönkretenné azzal, hogy téged, vagy bárki mást megfertőzzön!!


Továbbra is az a véleményem:

Aki fél, hogy megfertőzik, az főzzön magára!!!


Sok sikert az ilyen kényelmes, ám idegesítő élethez :))

15. Nettike (válaszként erre: 12. - 2104cc91e8)
2013. júl. 12. 18:24

Oh, bocsánat!

Te a kötekedő fajta vagy itt a hoxán....:S



És amúgy te hogy tudod a szalmonellát teljesen elkerülni??


Szerintem jogosan félek tőle (bármilyen étteremben el lehet kapni) és nem szeretném a kisfiamat sem kitenni pl egy ilyen dolognak. Sajnos a higiénia sokszor nem sokat ér, vannak kikerülhetetlen helyzetek.



Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy mennyire tartják vajon be az ilyen "kifőzdék" a szabályokat, mennyire figyelnek oda, hogy ne fordulhasson elő fertőzés...

2013. júl. 12. 17:40

5-6-13-as velemenyeket osztom vegyesen :)

Amikor megerkezik,tedd a hutobe, akkor tuti nem lesz bajod :)

2013. júl. 12. 17:30

kizárt dolog, hogy friss majonézből csinálják!

Tutira tubusos, light digitális majonéz :))

12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 11. - Nettike)
2013. júl. 12. 16:55

Ez van olyan értelmes mint a kérdésed!


Ha valamitől félek, azt messzire elkerülöm, ez

annyira nyilvánvaló!!

11. Nettike (válaszként erre: 9. - 2104cc91e8)
2013. júl. 12. 16:47
Szoktam főzni, köszönöm az értelmes hozzászólást!
10. Remoni
2013. júl. 12. 16:14

Meg lennék lepve nagyon ha kiderülne, hogy a Norbi majonézben igazi tojás van....

Szerintem feleslegesen aggódsz.

2013. júl. 12. 16:14
Ha egész évben "parázol" akkor főzzél magadnak!
2013. júl. 12. 15:58
Igazából a többi ételre is átterjedhet sajnos...ez a legnagyobb parám egész évben..pff
2013. júl. 12. 15:46
szerintem igen - foleg ilyen melegben
6. 807202845b (válaszként erre: 1. - Nettike)
2013. júl. 12. 15:46
A cég se akar csődbe menni, én évekig házhoz szállítós ebéden éltem, teljesen feleslegesen túráztatod magad:)
2013. júl. 12. 15:41
Természetesen. Olyankor sokan elkapják, mert sokan esznek belőle. :) Előfordult már az is, hogy az egész násznép lebetegedett.
2013. júl. 12. 15:40
Ezek a majonézek már nem a hagyományos módon, nyers tojásból készülnek, így meglehetősen biztonságosak. Egyébként nekem is vannak efféle paráim :)
2013. júl. 12. 15:37

Hát szerintem normálisan szállitják ki, be kell tartani bizonyos szabályokat. És annak a majonéznek köze nincs szerintem az igazi majonézhez.


Ha nem tartanák be a szállitásra vonatkozó szabályokat, akkor folyamatosan, tömeges megbetegedések lennének.

Szerintem simán rendelhetsz.

2013. júl. 12. 15:34

Kicsit félek tőle, hogy nem eléggé biztonságos...:(


Vélemények?

2013. júl. 12. 15:34
Lehetséges szalmonella fertőzést kapni rendelt ételtől? Most kezdeném ela norbi update házhozszállítós ebédet, de nagyon sok a majonézes...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook