Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet jövője mumifikálos temetkezési vállalatnak szerintetek ? fórum

Lehet jövője mumifikálos temetkezési vállalatnak szerintetek ? (beszélgetős fórum)

1 2
42. unom (válaszként erre: 41. - Bless the child)
2021. szept. 4. 18:15

Az alapján, amit olvastam róla, nekem.a mexikóiak hozzáállása tetszik a halálhoz.

Az élet része, a halottak napja is ünnep.

Bár nálunk majdnem mindegyik ünnep egy gyomorbajos megemlékezés.

41. Bless the child (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 18:09

Amúgy ír a mumifikálásról. Segítek, itt egy részletesebb leírás:

A temetkezés akár évekkel a haláleset után is történhet, ugyanis a megfelelő rítusok és rituális kellékek sokfélék, illetve drágák. Az elhunyt családjának akár évekig spórolnia kell a megvalósításhoz. A fizikai halál beállta után a tordzsák halottaikat gyógynövényekkel balzsamozzák és gyolccsal tekerik be. A mumifikálás során a halottak belső szerveit kiemelik, és egy közeli barlangban vagy kősírban tárolják. A halotti szertartás sokszor csak évekkel később következik be.

Az eseménysor teljesen távol áll a mi keresztény fogalmaink szerinti temetkezéstől. A toraják szerint a halál nem egyetlen pillanat, hanem hosszú folyamat, melynek során a lélek eljut az ősök házának cölöpjei közé fektetett testből a másvilágra. Mi több, a hátramaradt testet nem nyeli el a föld, és nem emészti el máglya. A család minden év őszén egy ünnep keretében előveszi ősei földi maradványait, megmossa, felöltözteti és körbevezeti a falun.Náluk ez is egy boldog ünnep.

40. Bless the child (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 18:02
Tényleg semmiben sem különbözik
39. unom (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 17:52
Olvasd el rendesen. Külön rész foglalkozik a mesterséges múmiákkal, linkekkel.
38. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Bless the child)
2021. szept. 4. 17:52

Itt sem ír mumifikálásról, csupán hogy első nekifutásban bebugyolálják a testet, majd koporsóba helyezik a testet, és magas szikla-üregekben, és egyéb, általuk biztonságosnak vélt helyeken helyezték el a koporsókat. De a testeket nem mumifikálták!


Gyakorlatilag semmiben sem különbözik a nyugati kultúra évszázados temetkezési szokásaitól.

37. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Unom)
2021. szept. 4. 17:49
Ami mumifikálódott emberi maradványokat ez a link sorol, nem az emberek mumifikálták a testeket, hanem a szélsőséges időjárás (fagyok) miatt maradtak meg érintetlen formába. Ez a link nem a szándékos mumifikálásról szól.
36. unom (válaszként erre: 35. - Bless the child)
2021. szept. 4. 17:23
Ez nagyon érdekes, köszi.
2021. szept. 4. 17:22

[link]


Ez a hely még a Varanasi ghat-oknál is megdöbbentőbb hely.

34. unom
2021. szept. 4. 17:06

A link lemaradt:

[link]

33. unom
2021. szept. 4. 17:06
Még a magyar wikipédia is említi, innen tovább tudsz lépni.
32. unom (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 17:04
Nem. Mikor a nyelvvizsgára készültem rengeteget olvastam angolul, többek közt erről is.
31. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Unom)
2021. szept. 4. 17:02
Ezt már megcsináltam, és kizárólag Egyptomról szóló linkek jönnek elő. Ezért kérlek téged, hiszen annyira határozottan írtad... te hol olvastál ausztrál és kínai mumifikálásról? Nem lehet, hogy valami mással téveszted össze??
30. unom (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 16:36

A kecsua indiánokra gondoltál?

Beírod a Google-ba, hogy mumifikálás, Kína vagy Ausztrália, és biztos magyarul is ad ki találatot.

Vagy könyvtárban is biztos tudnak könyvet ajánlani.

29. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Unom)
2021. szept. 4. 16:31
A 28.-as bejegyzésem erre vonatkozott.
2021. szept. 4. 16:31
A kecsuán indiánokról olvastam ilyen ősi hagyományokról... de Kína és Ausztrália eddig még sehol nem találkoztam vele. Tudnál esetleg támpontot adni ezzel kapcsolatban? Valami linket légyszi feltenni, hogy én is, más is tudhasson róla.
27. unom (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. szept. 4. 15:58
Ausztrália, Kína, Dél-Amerika.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 4. 15:54

Ez nagyon fáj!

Ennek a mestersége és szokása egyiptomi eredetű, de ott is kizárólag a hőmérséklet, és a túlvilági életben való hit miatt.

Vagy tudsz esetleg mondani más népeket, nemzeteket, ahol szintén ősi szokás volt a mumifikálás?

25. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 4. 11:35

Nem hiszem, hogy sokan kapnának az ötletedre. Számomra a koporsós temetés is morbid valahol. Nem szeretném nézegetni az elhunyt szeretteimet, az folyton az orromba tolná a tényt, hogy halottak.

Egyszer voltam nyitott koporsós temetésen. Hát nem néztem meg.

24. Scherlock (válaszként erre: 5. - Grayprophet)
2021. szept. 4. 10:53

Beteg gondolat ez minden szinten.


Téged mikor látott utoljára orvos?

23. simple
2021. szept. 4. 07:56
Szerintem nem. Még a hideg is kiráz a gondolattól. Eleve nem is szeretnék halottat látni, de főleg nem üvegkoporsóban nézegetni életem végéig. Számomra még a nyitott koporsós temetés is sokkoló, sosem tudnám kiheverni. A férjem is és én is azt szeretném, hogy hamvasszanak el, és aztán legyek elszórva egy olyan helyen, amit nagyon szerettem, ahol jól éreztem magam. A másik úgyis az emlékeinkben él tovább, és ahol vagyunk, ott ő is velünk van. Feleslegesnek tartom éppen ezért egy helyhez kötni a másikat, legyek csak szétszórva valahol.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 23:35

Drága és macerás is...

[link]

2021. szept. 3. 22:36
Számomra a koporsós temetès is morbid, hogy ott folyik szèt valaki egy faládában. Hamvasztás párti vagyok.
2021. szept. 3. 22:33
Szerintem nem.
19. unom (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 22:28

Először csinálj piackutatást.

Ez a topic egynek jó, de kevés.

Próbáld kitalálni, kik lehetnek a célközönség, és náluk kérdezősködj.

Lehet rá igény, csak kérdés, mekkora, el tud-e tartani egy vállalkozást.

18. Amaunet (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 22:00
Szerintem magyaroknál, keresztényeknél nem volt szokásban a mumifikálás, balzsamozás. És ahogy a többieket olvasom igény sincs rá.
2021. szept. 3. 21:52
Amúgy hamvasztás párti vagyok. Ne rágjanak a kukacok.
2021. szept. 3. 21:51
Jajj remélem nem! 😵
15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 21:51
Én nem szeretném egyik szerettemet sem koporsóban viszont látni. Főleg nem életem végéig.
14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2021. szept. 3. 21:37
Jó irányba kell állni. ;) :D Szerencsére még nem jutottunk el a szórásig. Viszont én is ezt szeretném magamnak, olyan szomorú látvány egy elhagyott, gondozatlan sír.
13. Guruljka (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 21:14
Szerintem elsődlegesen a Köjál vagy ami helyette van, az nem ad rá lehetőséget és ezzel rövidre is zárult a dolog.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook