Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet jövője mumifikálos temetkezési vállalatnak szerintetek ? fórum

Lehet jövője mumifikálos temetkezési vállalatnak szerintetek ? (beszélgetős fórum)

1 2
12. timycat (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. szept. 3. 21:13
Én is. Ez általában nem esik egybe a halálukkori állapotukkal. Pl a dédimre nem szeretek töppedt, végelgyengülő öregasszonyként emlékezni, inkább azokat az emlékeket szeretem amikor még tele volt energiával, vidámsággal.
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - VendrinerPiroska)
2021. szept. 3. 21:12

Aj, ez a szóráspártiság. Anyám is.

Én meg mindig mondom neki: persze, aztán az első szellő meg szembe fúj..

2021. szept. 3. 21:12
Morbid fórum
9. globus (válaszként erre: 5. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 21:02
Számomra inkább ijesztő, mint kegyeletteljes. Szívesebben emlékszem szeretteimre úgy, ahogyan éltek.
2021. szept. 3. 20:58
Nem hiszem, hogy szeretném a szeretteimet mumifikálva nézegetni üveg koporsóban. Azt meghagyom Hófehérkének. Szerintem, amit az ember igazán maga után hagy, az a benyomás, amit az életével keltett. Ahhoz, hogy emlékezzek az elhunyt szeretteimre, nem kell, hogy körülöttem legyenek bármilyen fizikai formájukban. Mi szóráspártiak vagyunk.
2021. szept. 3. 20:48

Szerintem a halottakat el kell tudni engedni. Az elengedésnek egyáltalán nem tesz jót az üvegkoporsóban nézegetés, szerintem még az otthon urnában tartás se jó ebből a szempontból.

Elhunytakból fát kikeltetni, halottam már róla, de nem tudom elképzelni.

2021. szept. 3. 20:47
Az egész topic borzasztó, főleg igy estefelé
5. Grayprophet (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. szept. 3. 20:47
Abszolut jó kérdés, de sajnos sokan nagyon ragaszkodóak és képesek lennének szerintem fizetni hogy láthassák és "együtt" legyenek szeretteikkel, valaki gyerekét házastársát veszti el
4. globus (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 20:45
Testet minek nézni tovább, ha elszállt belőle az élet?
2021. szept. 3. 20:43
Nem a környezetbarátságról van abban sem szó szerintem, de azért szerintem egy fát jobb megölelni mint egy urnát :)
2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Grayprophet)
2021. szept. 3. 20:42

Számomra ez a fát ültetünk belőle meg hasonló "környezetbarát" maszlag morbid.


Én nem szeretném egyik szerettemet sem koporsóban viszont látni. Tudni, hogy a balzsamozásnak köszönhetően tovább tart a bomlás, eszik a kukacok stb.

Köszönöm nem.

Inkább a hamvasztás.

2021. szept. 3. 20:29
Személy szerint , nem is tudom meg nem is értem miért veszett el az időben ennek a mestersége és a szokása, a mumifikálás és a balzsamozásé, nyilván rengetegen lennének akik szivesen látnák holtaikat újra egy üvegkoporsóban életük végéig, de erre manapság nemad lehetőséget egy temetkezési vállalat sem, talán legális vagy etikai okai lennének ? mert egy ideje már morfondiroztam ezen, vagy azon amit már máshol is kezdeményeztek hogy a az elhunytakból fát kikeltetni, és ennek sincs nagy érdekeltsége sehol valamiért.De miért is ? Miért akarják halottnak tudni az emberek a szeretteik mikor akár más létformában még tovább élhetnének ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook