Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Meghalt a férjem nagymamája, tudja valaki a temetkezési árakat Budapesten? fórum

Segítsetek! Meghalt a férjem nagymamája, tudja valaki a temetkezési árakat Budapesten? (tudásbázis kérdés)

23. hihi (válaszként erre: 22. - Pmjudit)
2009. jún. 9. 14:22
Részvétem:(
2009. jún. 9. 14:15
Mi 2 hete temettük el anyukámat vidéki városban. Hagyományos koporsós temetés volt - 350000Ft-ból jött ki.
21. hihi (válaszként erre: 19. - Pircsi24)
2009. jún. 9. 13:06
köszönöm szépen!!
2009. jún. 9. 11:27
A segélyt az kaphassa akinek a nevére szól a temetés. Ezt beszéljétek meg, kinek a nevére célszerü iratni.
2009. jún. 9. 11:16
ezeket találtam, gondolom máshol is hasonlóak ezek
2009. jún. 9. 11:14

10.§


Temetési segély, kölcsön


(1) A temetési segély megállapítása az Sztv 46.§. (1)-(2) bekezdése alapján történik: „ (1) A települési önkormányzat a rendeletében meghatározott feltételek szerint temetési segélyt állapíthat meg annak, aki a meghalt személy eltemettetéséről gondoskodott annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy tartására köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése a saját, illetve családja létfenntartását veszélyezteti. A jogosultság megállapítása szempontjából figyelembe vehető egy főre számított havi családi jövedelemhatárt az önkormányzat rendeletében úgy kell szabályozni, hogy az az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegénél, egyedül élő esetén annak 150%-ánál alacsonyabb nem lehet.


(2) Temetési segély nem állapítható meg annak a személynek, aki a hadigondozásról szóló 1994. évi XLV. törvény alapján temetési hozzájárulásban részesül."


(2) A segély megállapítása szempontjából figyelembe vehető egy főre számított havi családi jövedelem határ az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-a, egyedülélő esetén 300 %-a. A temetési segély összege legalább 15.000, legfeljebb 25.000.- Ft.


(3) A temetési segély megállapításának a (2) bekezdésben foglaltak fennállása esetén is csak akkor van helye, ha az elhunyt utolsó lakóhelye az önkormányzat illetékességi területén volt és az eltemettető is az önkormányzat illetékességi területén rendelkezik lakóhellyel.


(4) Az a személy, aki temetési kölcsönt kapott, 1 év alatt köteles visszafizetni az önkormányzatnak. A temetési kölcsönre a polgármester és az elhunyt személyt eltemettető megállapodást köt. A megállapodásban a pénzvisszafizetés garanciájaként készfizető kezes vagy a támogatott vagyonára jelzálogjog köthető ki.


(5)A temetési kölcsön úgy is adható, hogy a nyújtott összeg közvetlenül a temetkezési vállalkozónak kerül utalásra, a visszafizetésre pedig a polgármester megállapodást köt a temetkezésre kötelezett személlyel.


(6)A temetési segély iránti kérelemhez a jövedelemigazolás mellé csatolni kell a temetési költségekről kiállított számlát, valamint a halálesetről kiállított halotti anyakönyvi kivonatot, amennyiben nem Vértestolnán történt az anyakönyvezés.


(7)A temetési segély és kölcsön megállapítására vonatkozó hatáskörét a képviselő-testület a polgármesterre átruházza.

2009. jún. 9. 11:10
Annál az önkormányzatnál kell kérni ahol Te élsz, mert neked juttatják, ha jogosult vagy.
16. Krisztina3 (válaszként erre: 13. - Hihi)
2009. jún. 9. 11:08
Szerintem mindegyik ad de a számlákat tényleg kérik.Temetési segély a neve.
2009. jún. 9. 11:07

Temetési segély



7. §


Temetési segély állapítható meg az Szt. 46. § (1) bekezdése szerinti feltételek mellett annak a személynek, akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 300 %-át, egyedül élő esetében annak 400 %-át.

14. Pircsi24 (válaszként erre: 13. - Hihi)
2009. jún. 9. 11:05
Szerinem mindegyik ad, érdeklődd meg mennyit és milyen feltételekkel. Nálunk a koszorúk árába is adnak segítséget, de a számlát vinned kell róla.
13. hihi
2009. jún. 9. 10:53
Melyik önkormányzat ad pénzt??Ahol mi vagy ahol ő lakott??
2009. jún. 9. 09:54
Az önkormányzatok szoktak segíteni pénzzel,kicsi törlesztéssel.
2009. jún. 9. 09:52
Részvétem! 3 hete a szomszéd mama koporsós, egyszerű egyházi temetése egy vidéki kisvárosban 190.000 Ft volt. Nálunk van olyan lehetőség, hogyha nem tudod egyben kifizetni a temetési költséget,kaphatsz részletfizetési kedvezményt.
2009. jún. 9. 09:51

Részvétem..

ma már van lehetőség hitelre!!! temettetni, ezt a temetkezési irodában elmondják, hogy melyik bank akivel kapcsolatban állnak, de mi fél éve 300000-ért temettük el a nagypapámat

9. hihi
2009. jún. 9. 09:48

Köszönök minden segítséget!!!!

Olyan rossz az embernek,ilyeneket kell intéznie,és azt se tudja hova kell menni,mit kell intézni stb...

2009. jún. 9. 09:45

Részvétem...mi a mamámat hamvasztottuk és volt egy kisebb református szertartás is és így volt mindennel együtt (díszítés) 100ezer.

de a kerületi önkoinál ahol a férjeddel laktok lehet kérni támogatást utolag ha számlát kértek ról, ami 50 000 Ft volt nekünk..ez volt 1,5 éve...

2009. jún. 9. 09:42

Részvétem

Kérdezz több temetkezési vállalkozót, mert mind más árakkal dolgozik.

Nem biztos, hogy a temetőben lévő a legolcsobb.

6. hihi
2009. jún. 9. 09:39
Koporsósra biztos nem lesz pénzünk:(
5. hihi
2009. jún. 9. 09:38

Köszönöm!

Lehet,hogy azzal járunk tényleg a legjobban,ha kimegyünk a temetőbe,és ott kérdezzük meg.

2009. jún. 9. 09:38
Részvétem.Vidéken(Dél-Dunántúl)kis faluban,koporsós egy évvel ezelött volt 260000 FT.
2009. jún. 9. 09:34

Részvétem!

Sok minden befolyásolja az árakat. pl. koporsós vagy hamvasztásos, hova kell szállítani...stb

A temetőkben működő temetkezési irodák olcsóbbak, mint mondjuk egy vállalkozói.

2009. jún. 9. 09:32

Részvétem!

Sajnos nem tudom.

Az biztos, hogy több százezer forintra kell számítani, és az is valószínű, hogy 500 eFt felett van. Ez a koporsós temetésre igaz. A hamvasztás valamivel olcsóbb, de nem sokkal.

1. hihi
2009. jún. 9. 09:30
Segítsetek! Meghallt a férjem nagymamája, tudja valaki a temetkezési árakat Budapesten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook