Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lefogyok, ha addig élek is! fórum

Lefogyok, ha addig élek is! (beszélgetős fórum)


188. alys15 (válaszként erre: 169. - *Adél*)
2010. nov. 6. 11:56
Szia! Üdv.a klubban:D
187. velociraptor (válaszként erre: 184. - Arnica)
2010. nov. 6. 08:10
ez ismerős...
186. velociraptor (válaszként erre: 183. - Arnica)
2010. nov. 6. 08:09

Nem én, hanem Dokik találták ki, hogy nem elég...egyébként este normálisan ettem. Viszont lelassul az anyagcsere, másfelől mivel a szervezet éhezik, így a ritka evések mindengrammját raktározza.

Én most is megeszem a fornettit, meg mindent...mégis elbúcsúztam 18kg-tól.

185. Arnica (válaszként erre: 166. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 21:51
No, amit lehetséges okként felsorolsz, az mind játszik nálam a pályán. Plusz még: dolog lenne rengeteg, de már fáradt vagyok és minél fáradtabb vagyok annál inkább ennék. És hiába van egészséges "0kalóriás" rágcsálnivalóm, nem az kell, hanem mogyi, csoki, zsíroskenyér, csokiskeksz, stb. Persze mondhatod, hogy egyszerű, ne legyen itthon. Csakhogy akkor úgy érzem magam, mint amikor még cigiztem, és nem volt itthon cigim. Éjjel is nekivágtam benzinkutat, éjjelnappalit keresni a cigi miatt.
184. Arnica (válaszként erre: 180. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 21:45
Hasonlót én is csináltam: reggelit nem ettem, mert 9 előtt nem bírtam, utánna meg már nem értem rá, délben ugyan többnyire nem pár falat, de többnyire kapkodva, előtte, utánna, cigi (napi 1-1,5-2 doboz) és este, amikor végre mindenki elkotródott lefeküdni, mindenkinek minden nyavajája orvosoltatott, na akkor egy kényelmes, jóleső, tobzódó nagy zaba, többnyire a tv előtt, így észre sem vettem mennyit eszem. No akkor rendesen meghíztam.
183. Arnica (válaszként erre: 177. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 21:41

Úgy látszik, mi végig fogjuk vitatkozni ezt a fórumot - de remélem nem haragszol!:)

Tehát ma gyorsan átolvastam a régebbi bejegyzéseket, s ennek alapján azt gondolom, hogy nem a napi 2 étkezés, hanem annak a milyensége "verte szét" az anyagcserédet. (Ugye te írtad az autóban bekapott fornettit?) Szóval elvileg elég a két étkezés, ha az gondosan összeállított, teljes értékű éetelekből áll. Persze én most azt gondolom, nekem nem lenne elég. Azt gondolom, az embernek meg kell találnia az egészséges lehetőségek közül azt, ami neki jó, hiszen nem vagyunk egyformák. De mintha hasonlót te is írtál volna már...

182. Arnica (válaszként erre: 166. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 21:32
Köszi, megértettél. Én pont így gondolom, tehát asszem már csak az utolsó lépést kell megtennem és utánna megy minden a maga jó kis útján, de az elmúlt hetek alapján úgy látom, hogy ezt a lépést nem könnyű megtenni.Persze ez nem jelenti azt hogy nem fogom, mert már nagyon szeretném - azt hiszem más gondjaim is megoldódnának ezzel a lépéssel. :)
181. Arnica (válaszként erre: 164. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 21:29
Igen, nagyon is.
180. velociraptor (válaszként erre: 179. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 19:59
dehogy szándékosan...felelőtlenül, tudod az egész napi hajtás, nem is igazán voltam éhes délben pár falat, este meg bezaba....most már szerencsére rendben kezdek lenni
179. Csipkerózsika (válaszként erre: 177. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 19:53

Hát, ha ezt szándékosan csináltad, akkor sajna tényleg tönkre vágtad magad.

Én viszont arról beszéltem, hogy nem "erőszakkal" eszek kétszer egy nap, hanem mert őszintén odafigyelek magamra, és egyszerűen nem vagyok többször éhes.

178. velociraptor (válaszként erre: 173. - *Adél*)
2010. nov. 5. 18:21

persze, hogy jöhetsz, de Te nem is Vagy kövér....

Devi merre Vagy?!!!Válaszoltál a Nőnek? És a lelked ?

177. velociraptor (válaszként erre: 170. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 18:19
Nincs igazatok...én úgy lettem kövér, hogy szétvertem az anyagcserémet a húsz éven át tartó napi két evéssel...
176. Csipkerózsika (válaszként erre: 173. - *Adél*)
2010. nov. 5. 18:15
Hát, akkor hajrá, mindent bele!
2010. nov. 5. 18:14

Nekem már "volt szerencsém" mind a 3 kategóriába tartozni. Aztán kikecmeregtem mindből, és évekig semmi gond nem volt, nem kellett figyelnem semmire, mindent megettem.

Csak pár hónapja összeköltöztem valakivel, és neki köszönhetően elszaladt a mérleg mutatója: "na, egyél velem, kérsz egy falatot, ezt már ne hagyjuk meg, stb.

Csak annak örülök, hogy a mérleg nem jó... De most visszaszokom a régi evésmódszeremre, kb. 5 kiló már le is ment rólam úgy másfél-két hét alatt.

174. Csipkerózsika (válaszként erre: 170. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 18:08
Jaj, majd elfelejtettem a harmadik kategóriát: a TABLETTÁTÓL hízókat. Hát ők szívnak rendesen.
173. *Adél*
2010. nov. 5. 18:05

Röviden magamról ha jöhetek:

20 éves vagyok 169cm és 77 kg

és nagyon de nagyon szeretnék végre beleférni a 2-3 évvel ezelőtt hordott ruháimba... akkor voltam 62-63 kg (tehát nem nádszál!) szóval ez a cél!

172. Csipkerózsika (válaszként erre: 148. - Arnica)
2010. nov. 5. 18:04
Az, hogy napközben mit eszel, annak semmi köze a rohamokhoz. De ha nem eszel eleget, annak van. Nem az a fontos, hogy mit, hanem hogy mennyit. Ha napközben éhezteted magad (mindegy, hogy egy egy tök felével, vagy egyegytlen falat hússal nem laksz jól, lényeg, hogy éhes maradsz), akkor estére már persze hogy a széklábat is elrágnád fél perc alatt...
171. *Adél* (válaszként erre: 170. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 18:03
Igen ez tény! Sajnos én is közéjük tartoztam...
170. Csipkerózsika (válaszként erre: 148. - Arnica)
2010. nov. 5. 18:01

Igen, szerintem is igazad van, szinte az összes kövér kényszerevő valójában, csak nem tudnak róla, még maguknak sem vallják be.

Illetve még egy kategória van: azok, akik nem kényszeresen esznek, csak rossz evési szokásokat követnek.

169. *Adél*
2010. nov. 5. 18:00

Sziasztok!

Lehet még csatlakozni hozzátok?

168. Csipkerózsika (válaszként erre: 151. - 96b0d6b01f)
2010. nov. 5. 17:58

A legértékesebb ajándék a szeretet. Gondolod, hogy tudnál ennél nagyobbat adni neki?

Ha viszont ő másképp gondolja, akkor lehet, hogy nem a megfelelő társ.

167. Csipkerózsika (válaszként erre: 166. - Csipkerózsika)
2010. nov. 5. 17:55
Paul McKennát ajánlom mindenkinek.
166. Csipkerózsika (válaszként erre: 157. - Arnica)
2010. nov. 5. 17:54

Igen, ezt valóban annak hívják. De ha már belátod, hogy ez a problémád, akkor a megoldás sincs messze. Egyszerűen kezdj el figyelni magadra, amikor rád jön a kajálhatnék, hogy mégis mi az, amit érzel, mire is vágysz valójában. Mert ugye ha nem vagy éhes, akkor nem kajára.

Ha az ember őszintén magába néz, és figyel, akkor kiderül, hogy napi kétszeri igen szolíd étkezés is elég a testünknek, a többi kajával a lelkünket próbáljuk megbékíteni.

Az ok rengetegféle lehet: a napi feszültség levezetésétől az elismerés hiányán és a szexuális kielégületlenségen keresztül egészen a bűntudatig bármi. A fontos az, hogy megtaláljuk az okot, és orvosoljuk, találjunk valami szórakoztatóbb és egészségesebb "hobbit" az evésnél.

165. alys15 (válaszként erre: 164. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 17:40
Pénz nélkül is lehet tökéletes a karácsony. Sőt nem kell, hogy minden a ,,nagyság,, körül forogjon. nem kell nayg ajándék, nagy fa meg minden szerintem örüljünk, hoyg a családdal békében töltjük:)
164. velociraptor (válaszként erre: 163. - Arnica)
2010. nov. 5. 16:39
és ugye az egyik legszebb emléked?
163. Arnica (válaszként erre: 162. - Velociraptor)
2010. nov. 5. 15:24
Gratulálok a családodhoz, le a kalappal. De ha már 0Ft-os karácsonyoknál tartunk, nekem is van ilyen emlékem. 20 éves voltam, november 3-án született első gyermekem, a férjemmel halálos szerelemben, büszkén pici lányunkra. Albérletben laktunk egy "téliesített" nyaralóban és szó szerint nem volt semmink. A férjem Pesten dolgozott, ingázott: hajnalban kelt sötétben ért haza. Közeledett az első közös karácsony. A szomszéd kertekből fenyőgallyakat loptam, koszorúvá drótotam őket, szeggel 4 almát, s azalmákba gyertyákat erősítettem rá: ez volt az első adventi koszorúnk. Karácsonyfár 24-én délután hozott a párom valahonnan, kb 1 m magas volt és összesen 4 ággal rendelkezett. Díszítettük almával, alufóliába tekert dióval, papírfűzérrel, gyertyával (az volt, mert tavasszal a párom hozott leértékelt karáxcsonyfagyertyát Csehszkóból :D ) A kaját anyósomtól kaptuk ajándékba és hogy megadjuk a teríték módját az ócska műa tálcát szépen bevontam alufóliával, hogy legyen elegáns, ünnepi ezüsttálunk :) Nagyon boldogok voltunk. Én egy fél lityis üvegkorsóval és egy sapkával leptem meg a férjemet, ő pedig egy pici tűzzománc fülbevalót kerített nekem. De mi hárman, csöppnyi, szerelmes, új család magunkkközt, túlcsorduló szívvel karácsonyoztunk.
2010. nov. 5. 07:03

Lányok, Devi!

Életem egyik gyönyörű karácsonya volt, mikor bizonyos okokból nullára jutottunk anyagilag. Akkor már a 8.gyermekem született mikuláskor és két hétig volt intenzív osztályon...az még adott a pénznek...

A gyerekekkaptak a 100 forintos boltból kb. fejenként 100 Ft-os apróságot, Ők nekünk rajzoltak ,egymásnak könyvjelzőket készítettek, pici fát vettünk, félretettük az iskolai mikulás csomagokból azt a kb. 20 deka szaloncukrot a fára, sütöttünk EGYÜTT mézeskalácsot, abból is került a fára. Diót csomagoltunk ezüst papírba és a gyerekek papírdíszeket csináltak. Becsomiztunk konzervesdobozt, fenyőgallyból és tobozból egy szál gyertyávak gyönyörű asztaldísz lett. Sütöttem olcsó sütit és fasírt volt a hal helyett, ill. a gyerekeknek vettünk egy doboz halrudat.

Volt egy kis olcsó gyümölcs és limonádé.

És sok-sok szeretet és csodásan emlékeznek a mostani felnőtt gyerekeim vissza arra a karácsonyra......

161. velociraptor (válaszként erre: 159. - Alys15)
2010. nov. 5. 06:54
nem vicc, tényleg tökéletes- a fogyókúra nem fűrágcsálásról szól...
160. velociraptor (válaszként erre: 157. - Arnica)
2010. nov. 5. 06:53

Sztem, rosszul értékeled a tüneteket......az elsővel lehet vitázni - de attól még igaz.

Írtam valahol az elején, hogy én úgy fogytam, jojó nélkül, hogy csak akkora megszorításokat csinálok, amit könnyedén elbírok.....és kis bűnök is beleférnek, így nincs több nap szigorú fegyelem utáni csábulási kényszer...

nekem doki mondta, hogy hosszú távon azt lehet követni, ami nem megerőltető, és ami hozzám van igazítva - én ezt tartom,és óriási, hogy 4ruhaméretet csökkentem tavaly óta....

159. alys15 (válaszként erre: 155. - Velociraptor)
2010. nov. 4. 21:09
Most megnyugtattál:D:D:D:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook