Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leendő anyák okoskodásai! fórum

Leendő anyák okoskodásai! (beszélgetős fórum)


1 2
38. nyecsus (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2012. aug. 11. 08:20

szegényke :))

de édes ....fúrjatok egy lyukat a falba :D

Van ám szöveg :)

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2012. aug. 11. 06:34

Ez tényleg butaság. Napoztatni egy picit. Bőven elég amennyit éri a nap séta közben.


Nekem volt olyan, hogy bepakoltam a gyereket a hurcolóba és elmentem a nénikémhez. Amit kaptam utána....Hogy mertem egy ilyen pici gyerekekkel egyedül metrózni! És ha elesek (szinte sosem esek el), stb.:)

36. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Pillangóóó)
2012. aug. 11. 06:30

Mi is elrontottuk az alvást is:)

Velünk akart jó sokáig.

Az első 2 évben nem, csak átkéredzkedett közénk éjjel, aztán már ott is aludt el és ez így ment évekig. Volt egy fotelágyunk is és a férjem aludt ott:)

Aztán vetünk egy nagy levegőt, kidobtuk a fotelágyat és mondtuk, hogy így már nincs apának hol aludnia, neki kell a saját ágyába, szobájában (mert ekkor már volt külön szobája is). Szegényt nagyon sajnáltam, de aztán hamar hozzászokott.

Amikor még csak 1 szobánk volt és terveztük, hogy veszünk egy nagyobb lakást, akkor azt mondta a fiam, hogy: anya nem kell nekünk nagyobb lakás, de ha ennyire útba vagyok fúrjatok egy lyukat a falba és majd ott alszok. Annyira megsajnáltam akkor:(

2012. aug. 10. 22:57

Hat ez mekkora butasag mar ne haragudj...minek kene napoztatni egy het honapos babat?

nem is egeszseges a kis borenek,mert amilyen meleg van hirtelen meg is kapna a nap...igazad van ne hallgass rajuk,jo hogy nem mar szoliztasd a gyereket :)

34. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Pillangóóó)
2012. aug. 10. 22:16

gondolod, gogy megfogod tudni állni, hogy ne aludj vele?

Én is a fiammal alszom, eleinte végig velem aludt, Én továbbra is vele aludnék de valahogy nem szereti annyira az anyuval alvást

pedig még csak 7 hós

Ő maga döntött úgy, hogy jobb neki a kiságyábaj

ott lehet terpeszkedni és anyu tuti nem fog puszilgatni az éjszaka közepén:))))

Én attól vagyok kiakadva amit rám akarnak erőszakolni

most a legújabb sláger, hogy fehér a gyerek bőre...napoztassuk

miért kellene egy 7 hós gyereknek még napsütötte bőrének lennie?

Én bizony nem fogom napoztatni

rendszeresen megyünk a szabadba de csak délelőtt és késő délután

annyi D vitamin bőven elég még neki a csepp mellett

33. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 32. - Mazsinka)
2012. aug. 10. 22:15
:) Nekem ez a mazsolából maradt rám, anyukám így hívott pelenkás koromban. Kilószám ettem a mazsolát. Vagy titokban Mazsolára (malac) emlékeztettem :D
32. Mazsinka (válaszként erre: 31. - 4d5610bcc4)
2012. aug. 10. 22:12

Off:


Egy nap alatt találkoztam egy Mazsinkaa, kismazsi, és egy Mazsiii90 nevű emberkével. Mi történik itt, kedves névrokonaim? Mazsi nap van? :)

31. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 10. 22:08
Jó ez a fórum :) Ráismertem a belső hangomra, csak én sose eresztem ki. Nekem még nincs gyerekem, de már kíváncsian várom. Én is nagyon jól tudom, hogy mit NEM fogok engedni, tenni, mondani stb. De azt, hogy mit fogok... Pfff. Elképzelni sem tudom. Nekem egyelőre lehetetlennek tűnik, hogy 24 órába, képesek az emberek még belezsúfolni egy gyereket. Az anyák képesek tágítani az időt, a gyerekek meg a teret :)) Minden elismerésem a normális szülőknek ;)
2012. aug. 10. 21:51

Az en kicsi fiam is ugy alszik el hogy tekergeti a hajam :) imadom,bar akkor nem olyan jo erzes amikor a kis ujjara feltekeri es huzza,de en meg nem merek megmozdulni es turni kell a fajdalmat :) akkor alig varom hogy elaludjon es "kiszabaduljak" :)


Enis hasznalok fel jo tanacsokat,csak azt nem szeretem amikor valaki jobban akarja ismerni a fiamat es megakarja mondani hogy mi a legjobb neki.mar volt idonk kitapasztalni hogy mi a legjobb es mar volt idonk rajonni arra is hogy mi kellett volna maskepp csinalni,dehat elso gyerek...mindenki elkapatja az elsot.pl mi azzal vagyunk bajban hogy elso perctol kezdve koztunk aludt hiaba volt kisagya mindig erezni akartuk a kozelseget de mostmeg hogy nagyobb mar nincs hely harmunknak ot meg nem lehet atszokatni az o kis agyikojaba :) ez meg kemeny menet lesz,de az biztos ha egyszer ugy alakulna hogy lenne egy kisteso akkor elso perctol kezdve csak az o agyikojaba lenne altatva ha torik ha szakad :) de mindenki a sajat hibajabol tanul :)

29. nyecsus (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. aug. 10. 10:28
Minden kisgyerek más és más.Én például csak úgy tudtam elaludni, hogy az apukám hüvelykujját fogtam. Párom meg kendővel a fején tudott csak aludni, mikor kicsi volt. A gyerekeinknek nem kellenek különösebb dolgok, bárhol,bármikor elalszanak, ha álmosak.
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. aug. 10. 09:59
Akkor lett gyerekem, amikor megszületett a fiam és az első találkozásunknál levágtam a körmét:)
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Pillangóóó)
2012. aug. 10. 09:58

Nem szabad hagyni magad lenézni! Csak azt tudják lenézni, aki elfogadja.


Szerintem legtöbb esetben nem okoskodás, amit mondanak, illetve mondunk, csak úgy tűnik.

Én mindig meghallgattam mindenkit és alkalmaztam, amit lehetett.


A barátnőm később szült mint én és biztos neki is osztottam az észt, de csodáltam azért, mert a kisfia lefeküdt ha álmos volt és elaludt. Az enyémmel beszélgetni kellett, simizni a pociját, ő pedig tekerte a hajamat...

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Pillangóóó)
2012. aug. 10. 09:54

Igen:) De akkor gondolkodtam el először, hogy jó lesz ez így?

De már nem volt mit tenni, beleneveltünk egy fóbiát...

2012. aug. 9. 21:44

Huhú, mennyi mindent elterveztem Én, de mennyi mindent. Hogy majd sosem fog bolti bébiételt enni meg ilyenek. Bár szerintem az észt akkor még nem osztogattam:)

Most, hogy anya vagyok, most bezzeg nagy a szám már. Már alig várom, hogy tesóm is kismama legyen és átadhassam mindazt amit Én tanultam és tapasztaltam. Persze csak annyira fogja érdekelni mint amennyire engem szokott más kéretlen tanácsa érdekelni.

Igazából lehet, hogy okoskodás de lehet, hogy nem, mert az emberbe benne van a segíteni akarás vágy.

Én tudtm magamról, hogy soha nem érdekeltek a várandósságom alatt a szoptatással kapcsolatos tanácsok, pedig mennyire hasznosak voltak azok. Ha jobban odafigyeltem volna akkor lehet, hogy azonnal ment volna minden mint a karikacsapás.

Viszont most gyakorló anyaként, első körben olyanoktól kapok kéretlen tanácsot akinek nincs gyereke. Kiveszi a kezemből a körömcsipeszt, hogy majd Ő megmutatja, hogy kell körmötvágni. Pedig még csak akkor találkoztunk először.

Meghallgatom és ha nem értek vele egyet akkor elngedem a ülem mellett. Nekem is jólesik ha meghallgatnak és nem fogok mást megbántani azzal, hogy tojok a mondanivalójára. Na jól elfecsegtem a téma mellett.

24. Pillangóóó (válaszként erre: 21. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 9. 21:28

:) :) :)

egy ilyen allaspontu holgyemennyel enis szivesen elbeszelgetnenk hogy mit es hogy gondol...

23. Pillangóóó (válaszként erre: 20. - Kobri29)
2012. aug. 9. 21:26

Igen,igen ezek is ismerosok...a hatamon felall az ilyenektol a szor,amikor ugy adjak elo hogy naluk mindig minden tokeletes...kivancsi lennek en arra!

Igen amikor a kotekedo tanacsot osztogatjak annyira tudjak ereztetni hogy leneznek mert te eppen maskepp csinalsz valamit...mindenki nevelje ugy a gyereket ahogy akarja,senki sem tokeletes,foleg az elso gyereknel kovetnek el hibakat altalaban mint ahogy mi is :)majd tanulunk belole es a kovetkezonel ( HA LESZ:)) akkor okosabbak leszunk

22. Pillangóóó (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. aug. 9. 21:21
A kisfiad biztos edes lehetett ahogy torolgette a tobbi kicsinek a szajat :) :) :)
21. 6bd83f61cd (válaszként erre: 20. - Kobri29)
2012. aug. 9. 19:12
A gyereknevelés nem munka, de hogy nincs benne nehézség és minden perce élvezet? :) Azért egy ilyen embernek benéznék a fejébe, hogy szerinte milyen egy gyerek. Biztos úgy születik a baba, hogy késsel, villával eszik, mikor megterítenek neki, aztán meg segít leszedni az asztalt. :D
20. kobri29 (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 19:05

Szívemből szóltál! Szerintem itt nem is a tanácsadással van a baj, hanem a "bezzeg"-hozzáállással. Ha valaki tanácsot ad nekem, akár gyermektelen az illető, akár gyerekes, az nem zavar. Akinek nincs még gyereke, az is átláthatja kívülről jobban a helyzetet vagy olvashatott, hallhatott valami adott témába vágó okosságot.

Engem az zavar, amikor azt mondják, hogy "az én gyerekem majd..." vagy "az én gyerekem soha...".

Ennek olyan szaga van, mintha a gyakorló anyuka béna lenne, miközben az, aki a tanácsot adja konkrét tapasztalat nélkül, biztos, hogy sokkal jobb lenne ebben. Pár hete volt egy nézeteltérésem valakivel, akinek bár még nincs gyereke, meggyőződése, hogy a gyereknevelés nem munka, semmi nehézség nincs benne, sőt, minden perce élvezet. Szerintem van azért pár perc, ami igenis nehéz. De azért kívánom neki, hogy ő majd élvezze minden percét.

Egyébként pont ennyire irritál az, mikor valaki, akinek már nagyobb vagy pláne felnőtt gyerekei vannak, mindent sokkal jobban csinált, mint én a sajátjaimmal. Tudjátok, mikor minden gyerek egy hónaposan már átaludta az éjszakát, két hónaposan egyedül felült, félévesen pedig már úgy szaladt, hogy utol sem lehetett érni, az enyémek korában már sokkal több foga volt, mint az enyémeknek ésatöbbi. :)

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 18:20

A fiam annyira hozzászokott a szájtörléshez, hogy bölcsiben a vele egy asztalnál ülőknek törölgette a száját:)

Ha nem tette, akkor már kérték.:)


Egyébként tisztában vagyok vele, hogy nálunk ez egy betegség. A férjem sem tud egy falatot sem megenni anélkül, hogy ne törölné meg a száját és a kezét.

2012. aug. 9. 16:10

Sziasztok.Felre ne ertsetek nem ugy gondoltam hogy a (meg) gyermektelen anyaknak fogalmuk sincs az eletrol,csak nem szeretem ha beleszolnak a dolgokba kiveve ha hasznos de ezt inkabb ereztem "kotekedonek".en sem hagyom maszatosan a gyereket de majd raerek letorolni ha befejezte az evest mert kulonben minden egyes falat utan torolgethetnem,szerintem meg az etvagyat is elvennem ha allandoan ott askalodnek...en sem szeretnem ha valaki allandoan a szamat torolgetne eves kozben mert eppen egy kicsit zsiros lett a szam szele...szoktam enis hasznos tanacsokat kapni amit felhasznalok magam modjan,de a tanacs es tanacs kozott is kulonbseg van...!

Virus ne haragudj de egyatalan nincs semmi koze a hozzaszolasodnak a jelenlegi allapothoz...foleg nem tudom hogy mi koze ennek a szexualis eletemhez!maradj meg a te kis velemenyeddel mert ugy latom hogy nem erted hogy mirol van szo!

Mindenkinek koszonom az eddigi hozzaszolasokat,nem szep de jo tudni hogy nem vagyok ezzel egyedul...:)

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 13. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 9. 14:47
Ez is tény - sajnos. Gyermektelen lévén én is nagyon sokszor találkozom olyan megjegyzésekkel, amelyek mintha a földbe döngölnének, mert nincs gyerekem - még -, mintha nem csak a gyereknevelésről, de az életről úgy általában sem tudhatnék semmit jelen állapotomban. Tanárként állítólag jobban meg fogom érteni a legminősíthetetlenebb gyermeki viselkedéseket is, másképp fogok gondolkodni az értékekről, stb. Ez szerintem butaság. Nyilvén változni és fejlősni fogok, és szélesebb lesz a látóköröm, de ember mégpedig kész, teljes ember vagyok már most is. És bár szerintem is egy nő élete legfontosabb feladata a gyermekei felnevelése nem maga a szülés!!!!), azért azok is értékesek lehetnek, nagyon is, akiknem valamiért nem születik gyermekük.
16. virus2008 (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 14:43

Hát szerintem te meg ráérsz ezen hisztizni, most mit akadsz ki?Nagyon sokan hiszik azt, hogy ők másképp fogják csinálni, aztán sokszor mégsem :)


Szerintem neked csak fáj a saját helyzeted, és azokban látod a rosszat akiknek nincs gyerekük.

Szerintem rádjött a depi,vagy nem kapod meg az adagot szex terén, nem tudom :)


Amúgy nekem sincs gyerekem, sőt nem is lesz, és igenis nekem is vannak véleményeim,bár nem face to face!

15. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 14:39
Nagyon jónak tűnik ez a fórum, és bizony pironkodva ismertem magamra. Na modnjuk sosem mondanék semmit egy anyukának, csak belül hiszem sokszor, hogy bezzeg én ezt nem tűrném, nem engedném, stb. Az eszemmel tudom persze, hogy amíg nem próbáltam, addig nem tudhatom, és ez így is van. De szerintem sokan vagyunk így rossz szándék nélkül is, hogy mivel beleélni nem tudjuk magunkat a 24 órás lótás-futásba, azt hisszük, nekünk majd így meg úgy fog menni:) Sok alázatot fogok tanulni ebből a fórumból, ha beindul, és biztos vagyok benne, hogy hazsnos lesz számomra olvasni a gyakorló anyukák szemszögéből nézve azokról a dolgokról amiket a még csak leendő anyukák nem ért(het)nek.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2012. aug. 9. 14:30

Szerintem sem aranyos a maszatos gyerek és valóban a tisztaság igényére szoktatjuk rá ha megtanítjuk a szájtörlésre.


Van mostanában a film és a reklám között egy betét, ahol egy maszatos kislányt mutatnak. A hideg kiráz tőle.

2012. aug. 9. 12:27

nekem pont az ellenkezője a problémám.

mindenki megkérdezi,h terhes vagy? hiába mondom,h nem.volt,h rámförmedtek,h ne titkoljam a gyereket,valljam be ,h terhes vagyok!!!!!!!!!!hiába mondom,h nem!!!

ez megy már kb7 hónapja,de nem veszik észre,h gyerek sehol :))))

A másik meg 2 ismerősöm úgy tesz mintha lehozták volna a csillagot az égről,azzal,h gyereket szültek!Én meg mondom nekik:ne sztárolják magukat annyira,más is szül gyereket!!!!!!!

12. 6bd83f61cd (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 10:46
A különböző táborokba tartozó anyák tudják szerintem legjobban osztani egymást.
2012. aug. 9. 09:18
Szerintem nincs olyan anya , akit ne oktatnának ki időnként kéretlenül a gyereknevelés rejtelmeiről. Játszótéren rengeteget szoktunk sztorizgatni róla, jókat röhögünk közben. Persze, mindenkinek van elképzelése arról, hogy ha lesz gyereke, hogyan szeretné nevelni, miket szeretne, ha csinálna a gyerek, és miket nem. De mint tudjuk, a gyerek legalább annyira nevel minket (ha okosak vagyunk és engedjük), mint mi őket. Ahogy nőnek, úgy változunk mi is, és dőlnek romba hatalmas elképzeléseink is. És ez így van jól szerintem. Én nem szoktam felbosszantani magam a kéretlen tanácsokon, pláne, ha idegen mondja, elengedem a fülem mellett. Ha ismerős az illető, akkor majd megnézem, ő hogyan is csinálja....:) Persze minden gyerek más, mindenkit másként kell nevelni. Minden anya MAGA ISMERI LEGJOBBAN A SAJÁT GYEREKÉT, engedni kell, hogy úgy csinálja, ahogyan gondolja, hacsak nem kéri a tanácsot. Szépen diszkréten is lehet mondani dolgokat úgy, hogy az ne legyen bántó. És akkor nincs felesleges feszültség se.....
2012. aug. 9. 08:21

Nekem még nincs gyerekem, de elveim vannak, amik meg fognak dőlni, biztos vagyok benne. Attól még elvek maradnak, amelyek mindig visszaterelgetnek a helyes útra. Az elv kell. Másrészt pedig butaság azt gondolni, hogy akinek nincs gyereke, az egy tudatlan analfabéta, és fogalma sincs a gyereknevelésről. Fogalma lehet, maximum tapasztalata nem. Például én máris jobb anya vagyok, mint a ligeti Kolompár Rozika, akit 16 évesen felkuppantottak, szült egy vagon gyereket, koszosak, piszkosak, télvíz idején mezítláb csatangolnak az utcán, és enni is alig kapnak. Gyerek nélkül is tudom, hogy min kellene változtatni Kolompáréknak.


Az viszont, amit a fórumindító barátnője mondott, hogy maszatos a gyerek, egy nagy ba.omság. Minden gyerek maszatos, amikor eszik. A kéretlen tanácsokat ne keverjük össze az emberi idiotizmussal, még akkor sem, ha néha átfedésben vannak.

9. Hoxa
2012. aug. 9. 08:04

Nekem is voltak ilyen élményeim :)


Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy régen nekem is elveim voltak, most meg gyerekeim vannak.

Most mosolyogva nézem a friss babás barátokat, ahogy végigmennek mindazon, amin mi is anno és maguk is megtapasztalják, hogy egy dolog valamit elhatározni és más dolog gyereket nevelni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook