Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leendő anyák okoskodásai! fórum

Leendő anyák okoskodásai! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. aug. 9. 07:03

Nem csak a gyerekneveléssel van ez így. Akarva akaratlan osztogat mindenki tanácsokat, ha nem a gyereknevelés terén akkor másutt.

Hiba azt gondolni, hogy aki nem édesanya az nem tudja mit és hogyan kellene csinálni. Szóval tény, hogy amíg nincs benne valaki addig az elképzelés nem talál a valósággal, de az is tény, hogy nem csak az tudja mi az édesanya dolga aki szült gyereket. Ám beleszólni más nevelési szokásaiba nem vall túl sok értelemre. Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja, és szíve joga az övét úgy nevelni ahogy akaraja.

7. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Timycat)
2012. aug. 9. 00:38
Ez az aranyközépút! :)
6. 7a9d41343f (válaszként erre: 3. - Titánia83)
2012. aug. 9. 00:37
Nálam most van ez a bálna érzés. Nagyon vacak. Naponta fél kilót hízok. Jó, még így is 59 vagyok, terhesség vége fele. De hótra idegel... szinte kétségbe ejt.
5. timycat (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 00:35

Nem kell vele foglalkozni és kész, én észre sem veszem ha valaki beszól csak azért hogy mondjon valamit, bár tényleg nem szoktak. A hasznos tanácsot viszont megfogadom. Ha nemcsak az okoskodás szüli, hanem tényleg van benne ráció és ilyen tanács jöhet szült vagy "születlen" nőktől is.


OFF: Ami a szájtörlést illeti, erre én is allergiás vagyok, mármint ha maszatos a gyerek, múltkor mondtam barátnőmnek hogy ha a gyerek etetés közben megszokja hogy maszatos a szájaarca-fejebúbja (épp etetett és fültől fülig kente a gyereket főzelékkel) akkor nem fogja a későbbiekben sem zavarni és nem fog annyira törekedni a szép evésre. De nem sértődött meg, inkább megfogadta a tippet

4. Minocska (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 00:32

Oda kellett volna adni a barátodnak a kanalat, és azt mondani, na mutasd!

Ezen ne idegeskedj. Amikor lesz saját gyereke, és átmégy hozzá, és a lakás úszik, mert a gyerek állandóan üvölt, mert fáj a hasa, jön a foga, és neki semmi másra nincs ideje. És mikor a fal is kajás etetés után, akkor kérdezd meg, emlékszik-e még arra, hogy mit mondott.

Ráadásul nincs is szépérzéke a barátodnak. Annyira édesek a maszatos babák. :) Tele vagyunk szülinapos képekkel, ahol valamelyik gyerek tortát "eszik". Mikor a nagyobb első szülinapját ünnepeltük, a kicsi teljesen elámult a tortától. Hagytuk, hogy belenyúljon. Erre fogta magát, és belebukott. A teljes arcát belenyomta a tortába, utána elégedetten leült a szőnyegre, és eszegette magáról a tortadarabkákat. Úgy nevettünk, hogy majd bepisiltünk. :)

2012. aug. 9. 00:31

Nekem az a kedvencem, amikor valaki szoptatási tanácsokat osztogat. Aztán amikor megkérdeztem, hogy ő meddig szoptatott, akkor bevallotta, hogy semeddig.


Én viszont azt sem szerettem, amikor valaki már volt kismama, akkor elmondta nekem, hogy majd "megtudod, amikor sírva könyörögsz az epidurálért", "majd megtudod, amikor bálna leszel", "majd megtudod, amikor... "Én meg azt mondtam, hogy bárhogy lesz, én ezeken nem fogok idegeskedni, még ha bálna leszek akkor sem. És nagyon sokan kibírták epidurális érzéstelenítő nélkül is. Én nem kértem volna, ha lett volna lehetőségem, aztán egy olyan kórházba kerültem, ahol nem is adnak. Szerintem sok számít azon, hogy ki hogy éli meg a várandósságot. És mivel nem vagyunk egyformák, valószínűleg az nem várható el senkitől, hogy ugyanúgy élje meg mindenki.


Na meg majd megtudom, hogy kell mikrót használni a bébiétel melegítéséhez, amikor ordít a gyerek, ha éhes. Én ezt még a várandósság előtt leszögeztem, hogy nem fogok használni. Nem is használtam eddig sem, pedig 2 hónap és 1 éves lesz a gyerekem. Mellesleg nincs is mikróm. :D


Az viszont igaz, hogy lehetnek az embernek elvei még babavállalás előtt is. Az már egy másik dolog, hogy bejönnek e. Nekem javarészt bejöttek szerencsére.

2. Laticer (válaszként erre: 1. - Pillangóóó)
2012. aug. 9. 00:21

Szia.

Ne is mondd!!!!

Mindenki tudja, hogy én mit rontottam el, és hogy mit kellene tennem.

Legfőképpen azok osztogatnak tanácsot, akiknek még gyerekük sincs.

2012. aug. 9. 00:07

Sziasztok.ezt a forumot azert inditom mert mar a konyokomon jon ki azoknak a paroknak az okoskodasai akiknek meg nincs gyerekuk es allandoan megjegyeznek ezt-azt.gondolom ismeros,pl:majd az en gyerekem nem lesz ilyen...az en gyerekem nem lesz hisztis...az en gyerekem igy az en gyerekem ugy.kozben meg fogalmuk sincs hogy milyene egy gyereket nevelni.pl ma atmentunk a barataimhoz es felajanlottak hogy egyunk veluk,mondtam hogy miert ne...a kicsifiam (2 es feleves) elkezdett enni es maszatos lett az arca dehat ez egyertelmu meg a kicsi nem tud ugy enni hogy tiszta maradjon utana es kerdezte a baratnom hogy miert nem torlom meg a szajat a gyereknek de meg nem is vegzett,mondtam hogy majd ha vegzett...na es akkor jott a beszolas hogy ha majd neki gyereke lesz o biztos nem fogja hagyni hogy a gyereke igy nezzen ki eves kozben....es ez csak egy pelda a sok kozul...

Ti hogy vagytok ezzel,vagy csak en tartozok e szerencses egyedek koze akik kapjak az ilyeneket..Senki nem tudhatja elore hogy mi lesz ha...mindig csak az a biztos ami mar megtortent..koszonom hogy elolvastatok es remelem kiveheto a lenyeg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook