Lázgörcs (beszélgetős fórum)


2017. dec. 24. 18:14
Az én kislányomnak is volt már sajnos kétszer lázgörcse.Először a 2. szülinapja előtt 2 héttel, akkor 40.9-re ugrott fel a láza.Vírusos torokgyulladása volt.Másodszor rá 5 hónapra, novemberben, akkor 38.6 volt a láza.Kéz-láb -száj vírust kapott el :-( Mindkétszer kórházban voltunk .Másodszor már felkészültebbek voltunk, volt Diazepán itthon.Egyébként meg erre nem lehet felkészülni :-( Természetesen mi is rettegünk már a hőemelkedésnél is és alig várjuk, hogy kinőlje.Gyerekkoromban nekem is volt egy alkalommal görcsöm, de akkor már 4 éves múltam.Nálam nem ismétlődött, nagyon bíztam benne hogy Fanninál sem fog...sajnos nem így lett.
10. Bebi
2017. máj. 30. 13:08

Az én gyermekemnek is volt lázgörcse. Csak akkor, illetve azután, ha paracetamol tartalmú lázcsillapítót kapott. (Vény nélkül kapható, paracetamol-tartalmú lázcsillapítók: Coldrex, Panadol, Béres Febrilin, Efferalgan, Neo Citran.)

Ez nem véletlen, h mindig csak azután.

Nektek van ilyen megfigyelésetek, vagy gyanutok?

2017. ápr. 18. 20:24
Nálunk mindkét alkalommal a görcs(ök) után elkezdtek sorban kibújni a fogai, és hirtelen csomó új dolgot tudott, mintha egy ilyen fejlődési ugrása lenne. Érdekes, hogy mindkétszer ugyanez történt, pedig nem hiszem, hogy lehetne összefüggés. Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?
2017. ápr. 15. 09:08

Köszi a válaszokat!

Az én kisfiam most lesz 15 hónapos. Az első lázgörcse 9 hónapos korában volt, mentőt hívtunk, kórházban voltunk megfigyelésen. A második görcse most volt másfél hete, adtam neki a diasepamot, és megint mentőt hívtam, majd megfigyelésen voltunk újra kórházban, de most 24 órán belül lett egy újabb görcse, amire szintén diasepamot kapott. Mindkét alkalommal csináltak EEG-t. Egyiknél se volt magas láza, illetve a görcs előtt egyáltalán nem volt semmi tünete, így kezdődött a betegség, mindkét alkalommal vírusos torok. Nálunk nem volt a családban még ilyen.

2017. ápr. 14. 14:47
Nálunk is volt, 11 hónaposan, az egyik lányomnál, 37,8-nal. Sajnos komplikált lett, a mentőben jobban volt, de a kórházban újra görcsöt, pedig már nem volt hőemelkedése. Ott 40 percig nem múlt el, diazepamot is kapott pedig. Rohammentő, Beteshda intenzív, h fel legyenek készülve a lelegeztetesre... :/ Szerencsére nem kellett végül, kiutottek vmi vénás szerrel, másnap már sima osztályon volt. Azota volt kis hőemelkedése, amit azonnal csillapítottam, nem görcsölt. Az elsőnél pont kivettem a fürdővízből, es egy baratnom lágya is fürdés után lett lázgörcsös, szóval nekünk azóta nincs fürdés, ha bármelyikük lázas/hoemelkedéses volt aznap. Lehet, h semmi összefüggés, de en nem kockázatom.
2017. ápr. 12. 19:46
Nekünk azt tanácsolták hogy már hőemelkedésnél lázcsillapítás ill. Kaptunk egy Diazepam nevű végbèloldatot amit görcs esetén adtunk be, de így is annyira parás volt a helyzet, hogy inkább mentőt hívtunk igaz addig már a gyerek is álltalában magához tért de még elég kába volt.
2017. ápr. 12. 19:28

Három gyerekem közül kettőnek volt lázgörcse több alkalommal is.1 fiú, 1 lány.

Minden alkalommal kórház lett a vége mivel mentőt hívtunk és megfigyelés 3 nap. Közben kivizsgálàsokat csináltak és ha láztalan volt elengedtek. A családban mindkét oldalról megvolt a hajlam. Apuka is gyerekkorában nekem pl. unokatestvérem gyerekei is kaptak párszor.

Senkinek sem kívánom.

4. 2d052648f4 (válaszként erre: 2. - Voltam...leszek)
2017. ápr. 12. 19:00
Basszus. Pedig én azt hittem, hogy ha valaki hajlamos rá, akkor az első láznál kijön. Vagy akkor volt először lázas? A fiam 6 hónapos és múlt héten 4 napig 39-40 fokos lázzal kórházbsn voltunk. Nem volt lázgörcse és tökre megnyugodtam, hogy akkor nem hajlomos rá.
3. taracska (válaszként erre: 2. - Voltam...leszek)
2017. ápr. 11. 21:40

És voltatok kórházban? Hányszor görcsölt be? Utána mindig kórházba kellett menni?

Köszi!

2017. ápr. 11. 11:14
Az én fiam 1 éves korától 4 éves koráig már 37.8-nál begörcsölt. Szerencsére kinőtte.
2017. ápr. 10. 21:09
Szeretnénk olyan anyukákkal beszélgetni, akiknek gyermeke már átesett lázgörcsön.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook