Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látászavar oka mi lehet? fórum

Látászavar oka mi lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. aranyos10 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2011. nov. 20. 23:31
Aranyos vagy, köszi szépen! Komplex B vitamin van itthon, teát pedig veszek holnap.
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 23:22

citromfűteát itass vele, az harmonizásja kicsit az idegrendszert

és B1 vitamint adj neki, patikában kapható, nem vényköteles, jól nyugtat!

2011. nov. 20. 23:16
Hu, akkor picit megnyugodtam. Köszi! :) Ő most nem is foglalkozik vele, de olyan nehéz hetei voltak, úgy sajnalom. Idegileg is nagyon kivan.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 23:11

ha volt szemésznél, akkor annak látnia kellett volna ,ha van valami.

ha jó a vérképe, akkor félig már megnyugodhattok.

Látászavar simán lehet vérnyomáseséstől-emelkedéstől!

(de sok mástól is, és mindig utána kell járni)

Ha megy vissza szemészetre kontrollra, azért említse meg!

15. aranyos10 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. nov. 20. 23:08
Köszi szépen! Amúgy utána picit fájt is a feje tompán, és elálmosodott (vagy csak megijedt szegénykém). Most volt egyébként szemvizsgálaton, mert szemüvege lesz, de azt nem tudom, hogy ott mit lát a doki, ha belenéz a szemébe. Bele is világított, jó alaposan. Azt mondta, minden rendben. És most csináltak neki teljes vérkép vizsgálatot is, az teljesen rendben volt, bár nem biztos, hogy az jelent valamit. És a vérnyomástól lehet ilyen, hogy csak az egyik szeme? Elhiszem, csak nem is tudtam.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 23:00
ez valószínűleg vérnyomás-emelkedés vagy -esés miatt lehetett, a forró víz miatt.
13. aranyos10 (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2011. nov. 20. 22:59
Igen, azt mondta, hogy nagyon jól esett neki, forróra állította, és sokáig ácsorgott alatta. Valahogy úgy írta le, mintha a bal szemének az alsó-külső részén remegne a kép, amit lát, mintha pulzálna. :/
12. aranyos10 (válaszként erre: 8. - J.K. Itza)
2011. nov. 20. 22:56

Igen? És nem ijedtél meg nagyon? Szerintem az az egyik legijesztőbb, amikor valakinek a szemével történik valami.

És neked régóta vannak ilyenek? Más tünet esetleg?

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 22:53

Számolj majd be az eredményről!


Jó egészséget Nektek!

2011. nov. 20. 22:52

Köszönöm, hogy írtatok! Igen, én is emiatt ijedtem meg, mert akár komolyabb betegségnek is lehet a tünete. :( Kedves Myra, sajnálom, hogy ilyen rossz élményeid vannak! Remélem, hogy ezután minden rendben lesz nálad!

Olvasgattam, hogy akár migrén előjele is lehet, de így nem egyszerű eldönteni. Úgyhogy megpróbálom meggyőzni. Amúgy azóta teljesen jól van, megnézettem vele a látóterét, és nyomtalanul elmúlt.

2011. nov. 20. 21:48
Azt elfelejtettem hogy a látásromlásom 6 hónapja volt. Azaz friss az "élmény" :(
2011. nov. 20. 21:45
Pont ma volt ilyesmiben részem. Már volt máskor is. Nekem is kb. 10 percig tartott, vagy kicsivel tovább és teljesen elmúlt. Fontolgatom az orvost.
2011. nov. 20. 21:45

Szia. Mindenképpen beszéld rá a Férjedet az orvoshoz menésre! Először: szemész. De máris holnap. Ha ő nem talál semmit, akkor neurológus. Vegyétek komolyan.

Leírom az én példámat, a Férjednek szánom, elrettentésképpen. Neki nem lesz az a baja, mint nekem, de mindenképpen lássa orvos. Ha maga miatt nem, akkor miattad.

33 éves nő vagyok, van egy kislányunk, most másfél éves. Egy reggel úgy ébredtem, hogy a bal szememen az alsó látótérfél kiesett. Azt hittem, kontaktlencse-gond, kicseréltem, nem javult. Másnap szemész, vizsgált, nem talált semmit, harmadnap szemész, minden negatív. Pár nap alatt az egész szememre homályosan láttam... drasztikus volt. A szemész sos küldött neurológushoz, minden negatív. Nem hagytam annyiban, kiharcoltam egy koponya MR-t, negatív. Közben 1 hónap eltelt, senki nem tudott semmit mondani.

Magamnak kerestem egy remek neuro-ophtalmológust (szemész aki a látásromlás okával foglalkozik), aki fogadott. Benne felmerült egy autoimmun betegség, a neve: Devic neuromyelitis optica. Vettek vért, sajnos kimutatták az ellenanyagot. Közben kórházban kaptam szteroid lökésterápiát, kis javulás, de visszaesett a látásom nullára. Küldtek Pécsre az immunológiai központba, ott is vérvétel, vizsgálatok, s megerősítették hogy autoimmun betegség. Sajnos nem kezelhető...de szinten tartható, gyógyszerrel.

Ami a lényeg: a látásromlást bármilyen rövid is, ki kell vizsgálni.

Ok lehet bármi, sajnos sclerosis multiplex előjele is lehet, nálam is felmerült, de a vizsgálatok kizárták. Lehet átmeneti agyi keringési zavar, rossz vérellátás.

De lehet egyszerű kis átmeneti zavar, ami soha többet nem okoz gondot. De tényleg beszéld rá az orvoshoz, gyorsan.

A Te férjednek nem lesz Devic betegsége, de akkor fogtok megnyugodni, ha kivizsgálják.

Én nagyon drukkolok így ismeretlenül is.

Utóirat: az én látásom sajnos nem tért vissza, de a másik szemem jó és az agyam már átállt, nem akadályoz semmiben, de azért nem mindegy, hogy 1 vagy 2 szemmel lát az ember.

2011. nov. 20. 21:44

Ezzel forduljon minél előbb a háziorvosához, lehet elküldi neurológushoz, szemészhez. Ez egy nagyon komoly betegslgnek is lehet az előjele.


Remélem nem lesz semmi komoly,de jobb félni.....

2011. nov. 20. 21:43

anyukámnak migrén előtt szokott lenni mozaiklátása úgy, hogy a szélek homályosak. van, hogy "elkapja" és nem követi a fejfájás, mert sok vizet megiszik.


gondolom sok oka lehet, jobb lenne, ha megnézné orvos. ilyen "újdonságokkal" mindig illik zaklatni őket, még ha banális az ok, akkor is jobb, mint a bizonytalanság;)

4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 21:34

egyszer nekem is volt ilyen de az utcán, nagyon rossz volt


valószinüleg a vércukrom vagy a vérnyomásom rendetlenkedett bár azt is mondják a tulterheltség okozza, az is lehet


meleg volt a viz, lehet hogy a vérnyomása leesett?


nekem azóta se volt több ilyenem, már több éve volt

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 21:33
és ellenőrizze alátóterét, csukja be a normálisan viselkedő szemét, és nézzen a rendetlenkedő szemével...megvan-e a teljes látótér? nem görbül-torzul-e?
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 21:32

mindenképpen menjetek el szemorvoshoz!!

ez nem vicc!

2011. nov. 20. 21:31
Sziasztok! Az uramnak ma volt egy pár perces látászavara, és ő már el is felejtette, de én megijedtem. Fürdött, bejött a szobába, leült tv-t nézni, de eléggé féloldalról nézte, így, kicsit erőltetnie kellett a szemét. És akkor kezdődött, mint amikor belenéz valaki a napba, és utána foltokban lát, olyan volt neki is, majd később mintha ugrálna a látótér bal alsó része. Pislogott szegénykém, aztán 10 perc alatt elmúlt. Azóta jól van. Volt már nektek is ilyen? Mitől lehet? Azt mondja, telement a szeme vízzel, meg samponnal. El kellene csalnom orvoshoz? Őt nem nagyon érdekli, nem ijedt meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook