Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látászavar oka mi lehet? fórum

Látászavar oka mi lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 26. 15:17
Szia, mi lett a Férjed szemével? És a kivizsgálással?
48. J.K. Itza (válaszként erre: 12. - Aranyos10)
2011. dec. 5. 21:43
Bocsi, csak most néztem be ide. Kb. 4-5 alkalommal volt ilyen és nem ijedtem meg, mert hamar elmúlt. Első alkalommal egyik nyáron volt, lehet a nagy melegtől. Más tünetem nincs, remélem nem is lesz.
47. Myra_Myra (válaszként erre: 46. - Aranyos10)
2011. dec. 2. 22:43

Igen, visszanézek :)

Mi most aggódunk, mert babát várok (14.hétben vagyok), mindenki óva intett a terhességtől, csak az immunológus mondta hogy meg lehet próbálni az autoimmun betegség mellett is. Amíg meg nem születik a baba, az ember fejében ott motoszkál, hogy mi lesz ha baj lesz...de nem lesz :)

Az én vérvizsgálatom, ahova egy szemész-neurológus küldött el, úgy történt, hogy mondta, menjek át egy másik kórházba (Pesten, amúgy vidéki vagyok) vérvételre. Á, mondom én nem megyek, félek a tűtől, meg amúgy is megy a buszom haza (150 km)... De mégis menjek. Na jó, megyek. Elmentem, ott ért a sokk, hogy fizetős a vizsgálat, 8.000 Ft. Mérgelődtem hogy 1 vérvizsgálat miért 8000 Ft, ott akartam hagyni őket, de végül maradtam. Na ott derült ki a betegségem először. Utána küldtek Pécsre az ország legjobb immunológusához. A TB sajnos sok fontos vizsgálatot nem fizet, ebbe bele kell törődni ha az ember ki akarja magát vizsgáltatni.

A másik pedig az, hogy a szemész küldött engem sztk-s neurológushoz, mondták 2 hónap, aztán a szemész személyesen hívta fel a neurológust, akkor már 2 hét lett, de azt sem vártam meg, én is magánúton mentem...

Minden jót Nektek és megy a drukk!

46. aranyos10 (válaszként erre: 45. - Myra_Myra)
2011. dec. 2. 21:28

Köszi szépen, hogy írtál! :) Remélem, jól vagy!

Igen, most azon agyalunk, hogy magánorvos következik, mert nem hiszem, hogy 3 hónapot várni kéne... Csak ilyenkor úgy összeszorul a gyomrom az idegességtől, hát akkor minek fizeti az ember a járadékokat, ha végül nem veheti igénybe? No, mindegy, ez más téma.

Igen, emlékszem, hogy írtad, eszembe is jutottál sokszor. Még mindig csodálom az erődet...

Nálunk most következne az (rá is írták a laborban, de a doki nem foglalkozik vele), hogy tovább vizsgálják a vérét, hogy beigazolódik-e a Lupus, de mivel testi tünetek nem utalnak erre, így ez a drága vizsgálat kimarad.

Köszi szépen, hogy drukkolsz! :)

Legyen nagyon szép hétvégéd! :)

2011. dec. 2. 20:55

Nekem is van migrénem, engem kivizsgáltak egy fejfájás ambulancián. Esetleg ezen nem gondolkodtok? A béta-blokkoló nem veszélytelen, de bizonyára az orvos tudja, mit írt fel.

Örülök hogy az orvos alapos volt és nézte az SLE-t is. Nekem is autoimmun betegségem van, nekem egy másik érték lett pozitív, aquaporin. Enyhe pozitivitás a férjednél nem jelent jót de ahhoz a betegséghez nem értek... viszont a neurológiás kivizsgálás mindenképpen hasznos, örülök hogy oda is mentek!!!! Nekem is neurológus állapította meg végül a betegséget.

Ne adjátok fel és ha már el lett kezdve a kivizsgálás, menjetek végig rajta. Jobb tudni mitől van.

Továbbra is drukkolok!

2011. dec. 2. 16:01
Ja, és béta-blokkolót adott neki, a migrén megelőzésére, de úgy tudjuk, hogy az nem egy olyan egyszerű bogyó, amit majd csak úgy abba lehet hagyni, a szívműködésre is hat. És hát a szíve nem lett kivizsgálva, a leírásban meg benne van, hogy kezdődő szívbetegségnél többet árt, mint használ.
2011. dec. 2. 15:46

Sziasztok, voltunk orvosnál. A látászavarra migrént mondott, megmérte a vérnyomását, megnézte a szemét, rendben talált mindent. Azt mondta, nem indokolt aneurizmára gyanakodni. :S

Viszont megjött a véreredmény is, ami sajnos gyenge Homogen ANA 1/160 pozitivitást mutat. Az orvos szerint nincs ok aggodalomra, mert ez egy autoimmun betegségre is utalhat, de egyéb tünet nem áll fenn, így a Lupus (SLE) egyelőre kizárható.

Viszont jelezhet még egyéb kötőszöveti rendellenességet, daganatot is ez az érték, de mivel a vérképe tökéletes volt, így a doki szerint nem kell aggódni. :/ Állítólag az egészséges emberek 5%-nál is megvan ez a pozitivitás. Következő vizsgálat 3 hónap múlva, neurológia és rheumatológia. 3 hónap múlva...

42. aranyos10 (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2011. nov. 30. 17:32
:) Köszönöm! És szerinted akkor mondjuk ilyen migrént is? A második látászavar pl. akkor jelentkezett, amikor átmasszíroztam a vállát, nyakát, utána 1 órával. Juj de várom már a dokit is, mit mond... Tök vacak így találgatni, és én hajlamos vagyok egyből a legrosszabbra gondolni... :(
41. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Aranyos10)
2011. nov. 30. 17:18
a nyaki kopás simán okozhat fejfájást!!!
40. aranyos10 (válaszként erre: 28. - Akác56)
2011. nov. 30. 15:57
Kedves Akác, neked volt valamilyen neurológiai vizsgálatod? Vagy Téged sem küldtek tovább?
2011. nov. 30. 15:56

Sziasztok, képzeljétek, voltunk a szemésznél, emlékezett ránk. Leírtuk, hogy milyen jellegű volt a látászavar (közben már a neten is kinyomoztam) és egyből a migrént mondta. Elmondtuk, hogy nem nagyon, csak tompán fájt a feje, de állítólag nem is mindig kíséri fejfájás. Azt mondta, hogy azért a háziorvossal is beszéljünk, hogy megnyugodjunk. Közben tegnap este ismét volt sajna egy 15 perces, és utána a jellemző féloldalas szem- és homlkokhasogatás, de tűrhető hál' Istennek. Szóval, ez már a második, így kértünk időpontot a háziorvoshoz. Holnap mehetünk. Csak már előre félek, hogy nem fogja komolyan venni. Nemrég szívritmus-zavarral kereste fel (naponta vagy 20-szor dobbant hatalmasakat a szíve), és mivel 3 hónapja volt egy jó EKG-ja, így csak legyintett, hogy stressz.

Szóval gondolom, most meg majd legyint, hogy migrén. Csak annyira félek (nekem is doki kéne :), mert a nagyija fiatalon agyvérzést kapott, és olvastam az aneurizmáról, hogy örökölhető. A nyakával is gond van, fáj, recseg-ropog, állítólag a kopás is okozhat ilyen vérellátási zavarokat.

Gondolom csak egy érfestés tudná megmutatni, hogy mi az oka a migrénnek.

38. aranyos10 (válaszként erre: 36. - Myra_Myra)
2011. nov. 30. 15:44

Értem, ezt nem tudtam, hogy ilyen ritka. De tudod, az ember néha túl szigorú - mint én - és elvárja, hogy egy szakorvos betéve ismerjen mindent, hogy az ilyen esetekben azonnal lehessen lépni.

Persze, attól, hogy orvos, miért lenne más, mint a többi ember, senkinek sem 100%-os a tudása. Az jó, ha nem érzel haragot, nem okolsz másokat, mert így nincsen benned negatív érzés, és a gyógyulásra is jobban tudsz koncentrálni. :)

37. e32d76b828 (válaszként erre: 35. - Aranyos10)
2011. nov. 21. 16:16
igen jobb ha fogyasztom..csak az amnéziára nem jó zért mindíg kiújul...próba-szekerce,nem veszítes csak nyersz mert nem vegyi cuccos
36. Myra_Myra (válaszként erre: 31. - Aranyos10)
2011. nov. 21. 15:39

Nem hibáztatom az orvosokat, mind a hatot, aki látott, mert nem ismerik ezt a betegséget. Ez egy nagyon ritka autoimmun betegség, az országban kb 10 embernek van. Szóval nem ismerték, az volt a baj.

A kordában tartás alatt azt értem, hogy a bal szememre semmit nem látok azóta (fél éve), de a jobb szememet védik, nehogy ott is baj legyen. Vagy a gerinccel. Devic - szem (látóideg) és/vagy gerinc. Ami lehet vakulás, bénulás, bármi.

Ezért mondom azóta mindenkinek, hogy vegye komolyan. Nekem is minden előzmény nélkül jött.

2011. nov. 21. 14:53

Köszönöm a tanácsot, kiróbáljuk.

Nálad is ilyen látászavarok vannak? És nálad kiderült, hogy mitől?

A páromnál már az első tüneteknél bekerült a pánik a képbe, ami elég érdekes, mert én vele élek, és tudom, hogy nem pánikol. De ugye a sablon leletek negatívak, további kivizsgálás meg minek... Látod Myra is hogy járt? Ha akkor a dokijának eszébe jut egy sima célirányos vérvétel...

34. e32d76b828 (válaszként erre: 33. - Aranyos10)
2011. nov. 21. 14:41
sajnos én is ebben a cipőben ballagok,prószáld ki a Wholemega-t ez csak olaj semmi + cuccos...vagy inni is lehet 1-1 kortyot...de az borzasztó
33. aranyos10 (válaszként erre: 32. - E32d76b828)
2011. nov. 21. 14:38

Köszönöm szépen, valóban sokat dohányzik mostanában.

Több vérvétel is volt, minden eredmény teljesen jó eddig.

2011. nov. 21. 14:17
sokminden pl.ha dohányzol sokat v nem fogyasztassz omega 3 zssavakat...öröklődés stb.stb.vérvétel jót tenne
31. aranyos10 (válaszként erre: 7. - Myra_Myra)
2011. nov. 21. 14:13
Amúgy ezen teljesen kivagyok akadva. Hát bakker, egy magánorvos egyből tudta, hogy mi lehet a baj? A többiek, sem a szemész sem a neurológus, csak megvonták a vállukat? Istenem ez hihetetlen. Gondolom a magánorvos is a negatív leleltből tudott kiindulni csak, mégis csinált valamit. Egy hónap alatt egy vérvétellel ki lehetett volna mutatni, ha a magánorvosnak sikerült. Ez nagyon elkeserítő. Szegénykém. :(
2011. nov. 21. 14:08

Sziasztok! Zsuzsa, azokat a szereket az idegességre ajánlotta Zebracsikó, amúgy a dokit tanácsolta látászavarral kapcsolatban (csak ha esetleg nem olvastad vissza). És neked azóta sem volt ilyen - ezek szerint, az jó. Amúgy igen, pont azokat mondta a párom, amiket te is, mintha radiátor fölött látod a levegőt, csak erősebben. Először olyan volt, mintha a napba nézett volna, pár másodpercig, aztán meg ez a remegés-szerű dolog. Hát nagyon ijesztő lehetett, mert ő amúgy egy erős férfi, nem mutatja ki ha megijed, de tegnap azért ő is gondolkodott, hogy mi jön ezután. :(

Aztán meg enyhén megfájdult a feje, a homlokánál, nem féloldalasan. Olvasgattam azóta, és sok helyen írják ezt a migrént, amit többen is meséltek.

Myra úgy sajnálom, hogy nem segített a gyors orvosi vizsgálat sem. De azóta kordában tudják tartani gyógyszerekkel? :(

Mivel a mi dokink már hazaküldte szív jellegű panaszokkal is, így félő, hogy ezt sem venné komolyan, de akkor ügyelet! Most megbeszéltük, hogy ha még egyszer jelentkezik, akkor azonnal orvos.

Nem értem... mondta azt is szegénykém, hogy percekig folyt a nagyon forró víz az arcán, fején, de olyan jól esett neki, hogy álldogált még vagy 10 percig, közben meg vagy 4-5 ször megdörzsölte a szemét is, mert belement a sampon, mondta, hogy kicsit fájt is akkor a szeme.

Bementem utána a fürdőbe, hát nem lehetett látni a gőztől. Hát Többiek, nem irigyellek titeket, akiknek ez rendszeresen van a migréntől...

2011. nov. 21. 08:04

Nem tudhatjuk, mitől volt, de tényleg ki kell vizsgáltatni. Az én példámból mindenki annyit megtanulhat hogy komolyan kell venni a látászavart. Én elveszítettem a látásomat pár nap alatt, méghozzá úgy, hogy rögtön mentem szemészhez, neurológushoz és senki semmit nem talált. Egy sima vérkép sem mutatta volna ki az én betegségemet.

Tényleg vegyétek komolyan, élő példa vagyok hogy nem látok a bal szememre.

Kívánom, hogy ne legyen semmi komoly.

28. akác56 (válaszként erre: 27. - 91d4989ab9)
2011. nov. 21. 06:53

Nekem évek óta van ilyen, de ahogy múlik el, úgy jön egy féloldali erős fejfájás. Gyógyszertől sem múlik el.

A szemész doki szerint nincs semmi szemészeti elváltozás.

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Akác56)
2011. nov. 21. 06:47

nekem migrén nem volt hozzá:D

szerintem csak a vérnyomásom szorakozott de a látvány ijesztő volt és félelmets mikor mész át az uton és hullámzik minden és azon gondolkodsz hogy vajon össze is esel vagy átérsz?:DDDDD

26. akác56 (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2011. nov. 21. 06:39

Ez a fajta látászavar a migrén előjele lehet.

20-30 percig is eltarthat, majd ezt követi egy erős, féloldalas fejfájás, hányinger, hányás is előfordulhat.

25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - Aranyos10)
2011. nov. 21. 06:18
mint amikor a radiátor felett a meleg levegő felszáll és kavarog és azon keresztül nézed a világot:D
24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2011. nov. 21. 06:16
olyan jó hogy ilyen baromira okosemberek is vannak köztünk akik még receptet is irnak orvosi diploma nélkül:DDDDDDDDDDDDDD
2011. nov. 21. 00:44
Köszönöm szépen.
2011. nov. 21. 00:24
Írtam levelet.
21. aranyos10 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 21. 00:04
:( ó, sajnálom! Elmeséled? Más előjelek is voltak?
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Aranyos10)
2011. nov. 20. 23:59
A rokonomnál egy tragédia előjele volt, amit sem ő sem az orvosok nem vettek kellően komolyan. Persze szerencsére nem mindenkinél van ilyen, hiszen annyi mindentől lehetett ilyen tünete, lehet soha-soha nem lesz több ilyen, és kívánom őszintén tényleg ne legyen semmi, de azért figyeljetek oda.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook