Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktulóz intolerancia esetén miket nem lehet enni? fórum

Laktulóz intolerancia esetén miket nem lehet enni? (tudásbázis kérdés)


2023. febr. 1. 20:14
A cikk, amit olvastam, nem azt mondta, hogy átfedés van a Fodmappal, de nem teljesen ua. Viszont, ami tiltó listán van azok a rostos dolgok. Mellesleg, a kemény sajtok hosszan érlelt sajtok, és azokban a laktóz az érés során lebomlik, emiatt laktózmentesek. Különben a Fodmap sem szentírás, még annak sem, akiknek elvben kitalálták pld. IBS, IBD betegek, mert mindenki mást tolerál. Nekem IBD-van és a fehér kenyér, fehér rizs kimondottan ajánlott. Szerintem, akkor fogod biztosan tudni, hogy neked mi a jó, ha átbeszélitek a dietetikussal.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Reset)
2023. febr. 1. 15:28
Köszönöm.
18. reset (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 1. 14:04
Szerintem félreérted a tesztet, ezért nem találsz választ a kérdésedre. A laktulóz teszt nem azt vizsgálja, hogy a laktulóz intoleranciád van-e, hanem azt, hogy a bélflórád milyen állapotban van. Ha pozitív a teszt, akkor gond van a bélflóráddal, ezért kell menned dietetikushoz, hogy helyreállítsátok.
2023. febr. 1. 08:41
Fehér kenyér meg tészta? A fodmap a glutént is tiltja. Meg a gombát is, de az lényegtelen.
2023. febr. 1. 08:37

Köszönöm mindenkinek de nem a sibo meg a laktóz érdekel.

Laktulóz intolerancia esetén miket nem lehet enni? ezt szeretném megtudni.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Főnix3)
2023. febr. 1. 08:18
Ha magunk készítjük a növényi sajtot saját szájíz szerint, pláne meg lehet szokni.
14. Főnix3 (válaszként erre: 13. - VendrinerPiroska)
2023. febr. 1. 07:16
Sajtban is van laktóz! Növényi sajt van helyette, az ízét meg lehet szokni.
2023. jan. 31. 21:49
Ahogy olvasom valóban a Fodmaphaz hasonló dolgokat ajánlanak a Sibo-ra: hús, tojás, kemény sajt, laktózmentes tej, fehér kenyér, fehér lisztből készült száraz tészta, gyökér zöldségek (pld. répa, petrezselyem gyökér, cékla), paradicsom , paprika, uborka, tök és gomba. Ezekből azért már lehet válogatni. Mikorra kaptál dietetikushoz időpontot?
12. Főnix3 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 20:35

Sajnos az kemény, mert állományjavítóként felhasználják!

Mindent elkell olvasnod! A pultoknál az eladó tud neked olyan felvágottat adni, ami nem tartalmaz laktózt!

Ha mégis eszel tejes dolgot, erre tudsz a patikában venni tablettát, elrágod és már ehetsz is tejes dolgot! Nem tudom, hogy lehet e recept nélkül kapni, mert régen ez csak orvos írhatta fel!

Hamar belefogsz rázódni!

11. emi1206 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 19:07
Nézd meg a táplálóka nevű honlapot.
2023. jan. 31. 18:51

Találtam valamit!

Ez a szénhidráttal függ össze, azaz ezt kell csökkenteni.


"Hogy kezeljük a SIBO-t?

A SIBO sztenderd kezelése egy Xifaxan (nálunk Normix, a hatóanyaga rifaximin) nevű antibiotikum. Mivel a Xifaxan nem jól szívódik fel a szervezetben, a nagyja a belekben marad, és így nagyon hatékony SIBO ellen. Az vele a probléma, hogy a legtöbb biztosító társaság jóváhagyta ugyan utazás közben szerzett hasmenésre, de SIBO-ra nem, tehát a legtöbb embernek túl költséges. Az én prakszisomban a pácienseimnek alacsony szénhidráttartalmú és finomított lisztektől, cukroktól és alkoholtól mentes étkezést javaslok. Ha a Xifaxan túl drágának bizonyul, akkor egy gyógynövény keveréket írok fel, amit 30 napig kell használni. Az általunk használt, ún. Microb-Clear-t javaslom, ami magnézium kaprilát, berberin, valamint tribulus (királydinnye), egynyári üröm, grapefruit, borbolya, medveszőlő, és fekete dió kivonatainak keveréke. Ezen kívül az ún. 4R programot követem a belek regenerálásához.


A candida túlszaporodáshoz hasonlóan, a SIBO-ra hajlamos egyéneknél a kezelést követően visszatérhet a probléma. Ezért ajánlott hosszútávon alkalmazni az alacsony szénhidráttartalmú diétát, ami különösen a finomított szénhidrátokra vonatkozik.


A 4R program: négy angol “r” betűvel kezdődő szó kezdőbetűiből született elnevezés. Ez a négy szó: remove (eltávolít), replace (kicserél), reinoculate (újratelepít), repair (javít)."


Itt a link is: [link]

2023. jan. 31. 17:45
Pontosabban fogalmazva csak laktózmentes tejterméket engedélyez.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. jan. 31. 17:43
A Sibo kezelésére Fodmap diétát javasolnak ami tiltja a laktózt.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 17:42

Én is kerestem, de konkrét felsorolást én sem találtam.

Mikor mehetsz a dietetikushoz? Ha az még soká van, hívd fel telefonon, hogy mondja meg, mi az, amitől feltétlenül óvakodj. A részleteket majd átbeszélitek a személyes találkozáskor.

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 17:37

Pedig van róla szó a cikkben!


"kontaminált vékonybél szindróma (SIBO)"


Én erre keresnék rá! Én úgy látom, hogy neked sok tejterméket kell fogyasztanod, hogy minél több laktulózt vigyél be a szervezetedbe, hogy a bélflórád jól működjön.


Azt hiszem erre szokták azt mondani, hogy sokan divatból fogyasztanak laktózmentes ételeket és ezzel létrehoznak egy betegséget...

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. jan. 31. 17:02
Dietetikushoz küldött.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 16:39
Valaki csak kiírta a vizsgálatot, valaki csak kiértékelte. Én tőle kérdezném.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. jan. 31. 16:29
Ezzel nem vagyok előbbre de köszi
2023. jan. 31. 15:42
2023. jan. 31. 13:49

Laktulóz kilégzéses teszten voltam, ami pozitív lett.

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy ez esetben mi az, amit nem ehetek. Fogok menni dietetikushoz, de addig is, hogy tudjam mit csináljak.

Kerestem googlen, de nem találtam konkrétan arról semmit, hogy mi az, amit nem lehet enni. Mindenhol csak a laktózról van szó. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook