Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomorgyulladás esetén mik a tiltólistás ételek és mik azok, amiket nyugodtan lehet enni? fórum

Gyomorgyulladás esetén mik a tiltólistás ételek és mik azok, amiket nyugodtan lehet enni? (tudásbázis kérdés)


2019. febr. 5. 18:02

krónikus gastritis többféle tünettel járhat, nem egységes betegség. Az étrendnek a beteg tápláltsági állapotához kell igazodnia, vitaminban gazdag legyen. Megváltozott gyomorsavviszonyok jelentkezhetnek (túl sok, vagy túl kevés), így az étrend tápanyag-összetételének és a készítési módoknak ehhez kell alkalmazkodni. Ne tartalmazza a panaszokat kiváltó ételeket és italokat. Javasolt, hogy szabályos időközönként étkezzen a beteg, alaposan rágja meg a falatot, és kerülje az egyszerre nagy mennyiségű ételek és italok fogyasztását, mert ez kellemetlen feszülést, fájdalmat válthat ki.


Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy mindent ehetsz, de keveset, több részletben, szabalyos idokozonkent és lassan, kivétel azok az etelek, amik panaszt okoznak.

2019. febr. 5. 15:26
Tejes,paradicsomos,cukros dolgok kilőve. Főtt,párolt kaja,főzelékfélék, bár az sem mindegyik.
12. bozsu55 (válaszként erre: 11. - Jenna8)
2019. febr. 5. 15:24

Erre mondják egyén függő.

Jobbulást.

11. Jenna8 (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2019. febr. 5. 15:20

Értem..köszönöm szépen,hogy konkrétumokat írtál,így már van némi elképzelésem.☺

Tök jó,tejet,tejfölt,joghurtot és túrót is ettem ma😂

10. bozsu55 (válaszként erre: 9. - Jenna8)
2019. febr. 5. 15:16
Hirtelen ez jutott az eszembe.A tejes dolgok tuti nem jók.Nem tart azért olyan soká hogy ki ne bírná a beteg.Lágy tojás nem túlzásba.Kamillatea is segít
9. Jenna8 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. febr. 5. 15:10

Ohh,hát ez nem sok😞

Azt hittem,hogy kicsit tágabb a repertoár.

Akkor nem volt jó ötlet a tejfölös csirke..

2019. febr. 5. 15:00
Krumplipüré,kompótok,párolt rizs,főtthús,zöldségleves,zsírtalan húsleves, kétszer sült.Ezeket eheted.
7. Jenna8 (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2019. febr. 5. 12:52
Ááh,oké,köszönöm☺
6. Jenna8 (válaszként erre: 3. - Leoborta)
2019. febr. 5. 12:52

A csecsemőkaja pontosan mit is takar?

Soha életemben nem diétáztam még,ezért vagyok most nehéz helyzetben.Mit nevezünk fűszeresnek?Mondjuk egy tejfölös csirkét megehetek tésztával,vagy már az is túl fűszeresnek számít?

Csoki helyett anyukád milyen édességet ehetett?

Nagyon nehezen bírom édes íz nélkül☺

2019. febr. 5. 12:50
Keress a gyomorfekélyre, ugyanaz!
4. Jenna8 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2019. febr. 5. 12:48

Sajnos nem,én meg el is felejtettem,annyi más kérdésem volt.

Már néztem neten,epére írnak is jópár étrendet,de gyomorgyulladásra nem sokat.

Köszönöm☺

2019. febr. 5. 12:34
Csoki, kávé, alkohol tilos. Izgató, puffasztó ételeket kerülni (hagyma, fűszerek, zsíros, rántott, stb...) Tulajdonképpen csecsemőkaja a megengedett. :) Anyukámnak így főztem egy darabig. :/
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Jenna8)
2019. febr. 5. 12:11

És magától nem adott az orvos?

Nekem epe diétám van, de keress rá a neten, biztos találsz valamit.

Jobbulást!

2019. febr. 5. 12:01

Sziasztok!

Közepesen súlyos,idült gyomorgyulladást állapítottak meg nálam,emellett még epekövem is lett,amit lassan operálni kell.Kontrollra csak 2 hónap múlva megyek,és sajnos elfelejtettem az orvost az étrendről megkérdezni.Megköszönném,ha adnátok pár diétás tanácsot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook