Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Glutén-laktóz és tojásérzékenység esetén miket esztek? fórum

Glutén-laktóz és tojásérzékenység esetén miket esztek? (beszélgetős fórum)


14. Gerry
2022. máj. 11. 23:27

Van köztetek olyan aki gluténmentes diéta mellett is komoly vitamínpótlásra van szüksége, hogy jól érezze magát, hogy energikus legyen? Magnézium :750mg

B komplex : mega dózisúból napi 4-6 tabletta.

Ha ezeket elhagyom dexoncentrált és fáradt leszek.

13. LBO (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. ápr. 6. 19:23
Első körben megpróbálom a laktózmentes tejfölt, aztán ha attól sem lesz jobb, akkor persze tovább megyek. Csak fura, hogy korábban ilyen problémám nem volt.
12. globus (válaszként erre: 6. - LBO)
2022. ápr. 6. 11:35

Tejcukor =laktóz. A laktáz enzim pótolható, ez lenne a kisebbik baj.

Tejfehérje=maga a tej. Ebben az esetben laktózmentes termék sem fogyasztható. Súlyos esetben anafilaxiás sokkot okozhat, ha mégis bejut. Hiperérzékenyek a "nyomokban"-osra is tünetelnek.

Nagyon érdekes a jogszabály, mert előbbire jár adókedvezmény, utóbbi meg sincs említve.

2022. ápr. 6. 10:50
Mivel én a tejfehérjét sem fogyaszthatom, ezért kávéba kókusztej vagy rizstej megy. Főzelékeknél,rakott ételeknél növényi főzőtejszínek, pl. rizstejszín . De ezek a tejszínek ugyanúgy jók pörköltbe tejföl helyett kis citrommal savanyítva, de vannak már kész vegán tejfölök is. A lidlben két fajta is van. Tojás helyett süteménybe lehet tenni pl. pépesre összetört banánt , 1/2 banán =1 tojás. Az a lényeg, bármit veszel, alaposan el kell olvasni az összetevők listáját.
10. LBO (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. ápr. 6. 10:32
Köszönöm. A laktózmenteset kipróbálom, aztán ha az sem segít, akkor irány a doki.
9. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 5. 20:10
Húst, zöldséget, gyümölcsöt.
8. libikóka (válaszként erre: 6. - LBO)
2022. ápr. 5. 20:03
Próbáld ki a laktózmenteset ha nem szaladnál egyből orvoshoz.
7. libikóka (válaszként erre: 6. - LBO)
2022. ápr. 5. 20:03

A lányom is volt így ,,jó darabig,,,nem igazolodott nála semmi intolerancia.


Visszavette egy időre ,,aztán elmúlt ,,vagy kis kutyorgással megússza.Persze jobb ha megnézeted.

6. LBO
2022. ápr. 5. 17:58

Sziasztok.

Az utóbbi időben ha tejfölt eszem, kb. 15 perc múlva brutális hasmenésem lesz. Kb. fél éve vettem észre, ha tejfölös dolog eszem (pl. tejfölös csirke, túrós tészta tejföllel) mindig hasmenés a vége... 😒

Lehet ez tej allergia? Vérvételt esetleg valami allergia vizsgálatot érdemes lenne végeztetnem?

2021. dec. 28. 11:36

Laktózmentes tejterméket már mindenhol lehet kapni. Én is laktózmentes tejet iszok, de csak mert édesebb mint a laktózos.

Sokféle gluténmentes lisztet, pl. magliszteket lehet kapni amik ugyan drágák, de tele vannak ásványianyagokkal, vitaminokkal ésrdemes beiktatni az étkezésbe az olcsóbb termékek közé. Receptet pedig milliót találsz, ha a keresőbe beírsz kulcsszavakat. Pl. gluténmentes receptek, vagy ilyesmi.

2021. dec. 28. 10:34
Köszönöm a válaszokat :)
2021. dec. 28. 07:00
Tejmentes margarin, sonka, felvágott, kolbász, májkrém, virsli, tonhalkrém, lekvár, laktózmentes sajt, zöldségek, vegán majonéz. Tejtermékekből van laktózmentes változat, úgyhogy az nem olyan nagy probléma szerintem.
2. Hoxa
2021. dec. 27. 22:00

Szia! Rutinos vagyok pont ebben, de kávét reggelizem mandulatejjel:)

Gyümölcsöket, virslit, gm kenőmájast, hideg húsféléket zöldséggel tudsz enni reggel is.

2021. dec. 27. 19:00

Sziasztok!


Glutén laktóz és tojás allergiám igazolódott pár napja. Még nagyon friss a dolog próbálok ötleteket recepteket keresni. A kenyér nagyon szerves része lett most a mindennapjaimnak azt megsütöm itthon és tuti hogy abban nincs olyan ami miatt rosszul lennék. Ti akik szintén érzékenyek ezekre az ételekre mit szoktatok reggelizni vacsizni hogy ne mindig csak kenyeret fogyasszunk? Müzliktől zabkásáktól fél óra múlva éhes vagyok.. :(

Várom a nálam rutinosabbak hozzászólását :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook