Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktózérzékenység-vizsgálat fórum

Laktózérzékenység-vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 25. 13:38
Edina, nagyon köszönöm, csak jó lenne túlélni ezt a laktózvizsgálatot is! :-)
9. M.Edina (válaszként erre: 8. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 13:36
Valaki írta korábban, hogy vízbe keverik a laktózt, így az nem tartalmaz fehérjét. Ha az eredmény negatív lesz, kérdezd meg, hogy fehérje érzékenységet hogyan tudnak kivizsgálni.
8. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 6. - M.Edina)
2013. jún. 25. 13:28
Akkor most hiába megyek el vizsgálatra, a tejfehérje érzékenységet nem fogja kimutatni a vizsgálat? Nem tudom, egyszerűen nem tudom mi lehet velem. Próbáltam laktózmentes kakaót inni, utána nem volt hasmenésem, de az epém körül görcsölt.Több éve áll fenn ez a problémám, de szeretném most már kideríteni miért van ez. 1 éve voltam hasiultrahangon, akkor az epémnek semmi baja nem volt, csupán az orvos azt mondta szűk az epevezeték, ami könnyen eltelítődik és akkor fájhat. De magától tisztul.
2013. jún. 25. 13:24
Én nem magánrendelésre megyek, és nem a háziorvosom, hanem én tettem meg az első lépést. Kértem, adjon nekem beutalót a gasztroenterológiára, mert a véreredményem jó, mégis ha tejterméket eszem (rövid időn belül) hasmenésem van. Vékony vagyok amúgyis és jobb megtudni az ilyesmit, mert akkor változtatok az étrendemben, Szóval saját elhatározás, de mivel a tej szagát is utálom (rudit, túrót eszem és sajtot is), a joghurtot sem bírom megenni, nagyon félek attól mi lesz velem az orvosnál, attól a 2 dl-től. Nagyon kellemetlen lesz ha utána rohannom kell a mosdóba. Amúgy nekem nem is a hasam fáj csak, hanem az epém környékén is görcsöl.Már félek a péntektől..
2013. jún. 25. 13:20

Nekem nincs róla papírom, hogy laktózérzékeny vagyok, de tudom, anélkül, hogy kivizsgáltattam volna. Ha valami olyan tejterméket eszek, amiben laktóz van, egy órán belül elkezd görcsölni a hasam és hasmenésem lesz. Egy ideig nem is ettem/ittam emiatt tejterméket, tejet. Aztán kipróbáltam a laktózmentes termékeket, azoktól nincs semmi bajom.

Lehet, neked is érdemes lenne kipróbálni, és ha azoknál is allergiás tüneteket produlkálsz, akkor valószínűleg nem a laktózra, hanem a tejfehérjére lehetsz érzékeny.

2013. jún. 25. 13:17
Engem az érdekelne hogy hogyan jutott el ilyen vizsgálatra? Én több, mint valószínű az vagyok már évek óta. Igazából magamtól jöttem rá és a háziorvos is csak megerősíteni tudta. Viszont azért úgy gondolom nem ártana ezt igazolni is. Mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat? Nekem eddig horror árakat mondtak, azért húzom a dolgot már egy ideje...köszi előre is a válaszokat.
2013. jún. 25. 13:15
Összesen 2 deci, megiszod, és onnantól kezdve fél óránként kilégzéses mérés. A kilélegzett hidrogént mérik, ha végig nulla, akkor kevesebbet kell fújni, ha mutat valamit, akkor többször.
2013. jún. 25. 13:13
Hányszor 2 dl-t kell inni? Mármint ha fél óránként kell fújni, akkor gondolom többször kell inni is. :-( Neked is volt ilyen vizsgálatod?
2013. jún. 25. 13:09

Szia!

Enni, inni és fogat mosni nem szabad a vizsgálat előtt éjféltől.

Fújnod kell egy szonda szerűségbe, majd 2 dl-s pohárban kapsz laktózos vizet, amit meg kell innod. Nem lesz jó, de ki lehet bírni egyszer. Utána fél óranként kell fújnod ebbe a szonda szerű valamibe.

2013. jún. 25. 13:06
Sziasztok! Láttam, hogy már ilyen fórum, ami a laktózérzékenységgel foglalkozik, de még senki nem írta le, hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat. Én most megyek majd a héten, hogy kiderüljön laktózérzékeny vagyok-e vagy sem. Nagyon félek, mert ha majdnem egy liter laktózt itatnak velem én tuti kihányom. Feltételezem 2 dl-ként adagolják, de ha én megérzem majd a szagát, attól is rosszul leszek. Nagyon félek ettől a vizsgálattól és az is aggaszt, hogy nem pár perces a vizsgálat...... :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook