Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tejcukor vagy laktózérzékenység? fórum

Tejcukor vagy laktózérzékenység? (beszélgetős fórum)


26. bat_ildiko (válaszként erre: 25. - 83e25137af)
2012. szept. 25. 19:07

Kedves andicca83!

Írod, hogy a tejcukor érzékenységnek több formáját ismerjük. Mit jelent ez? Kisfiam 17 hónapos, s az anyatejnél tapasztaltuk, hogy fáj a hasa, görcsöl, erős szelek kínozzák, de nagyon. Tegnap volt vérvételes tejcukor vizsgálat, ami alá is támasztotta a tejcukor érzékenységét. A doktornő is ezt mondja, hogy igen, igen van egy kis tejcukor érzékenység, maradjon tejmentesen 2 éves koráig. Úgy gondolom, hogy ezzel nem teljesen oldódik meg a probléma, mert pl. ha laktóz érzékeny, fogyaszthatna némi tejterméket (lásd joghurt, kefir, sajt). Ebben a korban az egyik legfontosabb, hogy magas mennyiségű calciumot fogyasszon. Az eredményt nem ismerem még pontosan, mert telefonon beszéltem a doktornővel, ezért kérdezem, hogy mikor számít tejcukor érzékenynek valaki.

Válaszod köszönöm

25. 83e25137af (válaszként erre: 18. - Násfa)
2012. máj. 4. 17:33

de de ugyanaz.


"A tejcukor- vagy más néven laktózérzékenység egyre több embert érint. Nekik a tej és az egyes tejtermékek fogyasztása panaszokat okoz, de ezek a legjobb kalciumforrások egyben. Mi is pontosan ez a betegség, és mit (t)egyenek a tejcukorérzékenyek?

Tejcukor-érzékenységnek nevezzük azt az enzimhiányos vagy csökkent enzimműködési állapotot, amikor tejcukor (laktóz) elfogyasztása után az egyén jellemző tüneteket (hasi panaszok, puffadtság, hasmenés, émelygés) észlel. A tünetek erőssége az egyéni érzékenységtől és az elfogyasztott laktóz mennyiségétől függ.

A tejcukor-érzékenység oka a tejcukrot bontó enzim, a laktáz hiánya vagy elégtelen működése. Ha a vékonybélben a tejcukor nem tud egyszerű cukrokká bomlani, akkor a vastagbél bakteriális flórájának megváltozása révén bekövetkező fermentáció klinikai tüneteket okozhat.


A tejcukor-érzékenységnek több formáját ismerjük. Ezek egymástól jól elhatárolhatók. Fontos megkülönböztetni a tejcukor-érzékenységet a valódi tejallergiától - ez utóbbi súlyos klinikai tüneteket okoz, legfőképp csecsemő- és fiatal gyermekkorban."

24. Serry
2012. máj. 4. 12:42
Talán.
2012. máj. 4. 11:12

szerintem olvasás közben már rájött...elegen írtuk :)


egyébként googli a barátunk, első találatban szerepel, hogy "A tejcukor, vagy másnéven laktóz..."

22. Serry (válaszként erre: 18. - Násfa)
2012. máj. 4. 11:00
Akkor mond már el mi a különbség a kettő között had tanuljak valami újat!
21. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Násfa)
2012. máj. 4. 10:40
Légy szíves határold el a kettőt mások okulására!
20. Násfa
2012. máj. 4. 10:34

Köszönöm az infókat mindenkitől.

Próbálom kerülni a tejes dolgokat egy darabig. :(

19. Násfa (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2012. máj. 4. 10:32

Ugyanígy van nálam is...

Ráadásul nem volt mindig így.

És imádom a tejtermékeket, nehezen mondanék le róluk teljesen. :(

18. Násfa (válaszként erre: 2. - Dominós)
2012. máj. 4. 10:30
Nem, nem ugyanaz...
2012. máj. 4. 09:57

A tejcukor a laktóz.

Viszont ha a savanyított tejtermékeket sem bírod, akkor a tejfehérje is lehet ludas; mindenképp orvosi vizsgálatokkal kellene alátámasztani a gyanúdat, nem a hoxaklinikán;)

16. valica26 (válaszként erre: 14. - Fülemüle01)
2012. máj. 4. 09:50
Fülemüle, milyen ekcémád van? Hol jön ki és milyen?
15. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2012. máj. 4. 09:42

orvosi vizsgálattal gondolom


többet én sem tudok, orvosom mondta ezeket

2012. máj. 4. 09:41

Nekem tejfehérje érzékenységem van. ekcémás vagyok, de gyakran a hasamat is bántja. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy két korty tej után fél napot a wc-n töltök, hanem ha a szervezetem túltelítődik tejfehérjével akkor jön az ekcéma és pár hétig normálistól kicsit eltérőbb széklet, émelygés.

kb ennyi, neked szerintem laktóz érzékenységed lehet! Jobbulást!

13. Pahet a vadász (válaszként erre: 10. - Mkriszti81)
2012. máj. 4. 09:40
erről jut eszembe, bár nem tudom, hogy szorosan ehhez kapcsolódik-e vagy sem, de lett egy csomó pattanásom az arcomon... soha nem volt.. kb két éve abbahagytam a fogamzásgátlót, lehet h emiatt van, de ahogy írtad ezt a pattanásos dolgot, akár még a tejfehérje miatt is lehet. Hogyan lehet ezt eldönteni?
2012. máj. 4. 09:39
Ha nagyon nem akarsz lemondani a tejről, akkor már lehet kapni laktózmentes tejet is. :)
2012. máj. 4. 09:37
Egyél előtte laktázenzim-tablettát!
2012. máj. 4. 09:37

- ha a tejtől kiütéses lesz az ember arca, akkor a benne lévő TEJFEHÉRJÉRE érzékeny


- ha a tejtől laza lesz a széklet, akkor a TEJCUKORRA (=laktóz!) érzékeny

9. Serry (válaszként erre: 4. - Sirga)
2012. máj. 4. 09:35

Ezt az anyagcsere betegséget nevezik laktóz intoleranciának, vagy tejcukor érzékenységnek magyarul erről van szó. Örülök,hogy tisztáztuk a fogalmakat.


a tejcukor érzékenység vagy laktoze intolarancia azt jelenti,hogy hiányzik vagy elégtelen a laktózt bontó enzim működése. Ennyi.

Felnőtt korban általában ezek az enzimek kimerülnek ezért alakul ki olyanoknál akiknél korábban nem okozott gondot a tej fogyasztás.

2012. máj. 4. 09:34
Szia! A kettő ugyanaz. A tejcukor másik neve a laktóz. Nekem is van laktózérzékenységem. Ha tejet iszom akkor nekem is megfájdul a hasam és meghajt. Van hogy hamar, van hogy csak pár óra mulva. Nekem bevált a szoktatás. Ha pl minden nap megiszom 1 decit valamivel, akkor megszokja a szervezetem, de ha huzamosabb ideig nem iszom, legyen akár 5-6 nap, akkor utána rögtön jönnek a tünetek. De mindenkinél eltérő az érzékenység mértéke.
7. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. máj. 4. 09:33

nálam is.

Én amit észre vettem magamon:


tejes dolgok, esetes dolgok után az esetek 95%-ban hasfájás 10perc elteltével majd irány a trón.


ami fura, hogy van az az 5% amikor meg semmi. Ehetek ihatok ilyesmit.

6. Serry (válaszként erre: 2. - Dominós)
2012. máj. 4. 09:32
Igazad van semmi különbség ez a két fogalom amit írtál Násfa ugyan azt a betegséget tarja.
2012. máj. 4. 09:32
szerintem talalgatas helyett inkabb menj el dokihoz...
2012. máj. 4. 09:31

A laktóz nem ugyanaz, mint a tejcukor?

Fiam utánanézett emésztési dolgoknak, és olyan tanulmányokat olvasott, amikből kiderül: nagyon sok ember nem tudja rendesen megemészteni a tejet. Egyéb formában - joghurt, kefír, stb. - igen, de tejként nem. Talán ilyesmi okozhatja a gondot nálad is, nem?

3. Serry (válaszként erre: 1. - Násfa)
2012. máj. 4. 09:31
Feltehetően laktoze intoleranciáról van szó. De egy H2 kilégzési teszt mindent megold.
2012. máj. 4. 09:31
ez a kettő ugyanaz...
2012. máj. 4. 09:29

Sziasztok!


Tudom, hogy mindkettő kialakulhat felnőtt korban is, de vizsgálatok nélkül mégis hogyan lehet eldönteni melyik lehet?


Ha megiszok fél liter tejet vagy kakaót akkor megfájdul a gyomrom.(Néha gyümölcsjoghurtokkal is előfordul.) Ha pl. este iszom meg, akkor reggel már gyomorfájásra ébredek... :(

Általában hasmenés is társul a dologhoz.


Ha valaki jártas a témában,szívesen veszem a hozzászólását!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook