Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktózérzékenység-vizsgálat fórum

Laktózérzékenység-vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2
40. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 39. - Patapucs)
2013. szept. 25. 12:58
Abszolúte semmire. Nem értem, akkor mitől vannak a tüneteim. Tegnap elég sok tejterméket fogyasztottam és rosszul is lettem. Jobb oldalt a bordáimnál szúrt, átsugárzott a lapockámba és ment a hasam.....nem tudom mi ez. :-(((
39. patapucs (válaszként erre: 38. - 9ec83ec2fd)
2013. júl. 18. 15:00
Tejfehérje nem lehet?
2013. júl. 18. 14:48
A magyar egészségügy siralmas. Egész nap egyetlen orvost sem láttam (a vizsgálat napján), az asszisztensek segítettek mindenben. Majd megölt a kíváncsiság este 6-ra hogy vajon tejcukorérzékeny vagyok-e vagy sem, ezért megkértem az egyik kedves nővért, had hagyjam nála az eredményemet és ha lát orvost, mutassa meg neki én meg majd visszajövök érte valamikor. Így is lett. mire visszamentem, orvos megint nem volt sehol, de a lapomra rá volt írva, negatív. Futtában megnézhette egy orvos és ennyi. Szóval nem tudom akkor én mire vagyok érzékeny, de a tejtől nagyon-nagyon rosszul vagyok. Szóval úgy tűnik a problémámat nem a laktózérzékenység okozza......
2013. júl. 16. 16:52

Ennek mi a neve?

Mi a dokitól tablettát kaptunk, de a fiamnak nem vált be - bár nem volt a mellékhatások között, de migrént csinált neki, mint maga a tejcukor.

36. patapucs (válaszként erre: 34. - 9ec83ec2fd)
2013. júl. 15. 12:29

A fiam kb. 6 éve laktóz érzékeny.

A főorvosnő azt mondta nekünk, hogy két dolog van, amit valószínűleg sosem tud majd fogyasztani a gyerek (egy kicsit sem), mert ezek a legallergénebb dolgok: a tej és a túró.

Nálunk a gyerek a következő dolgokból tud enni: Trappista sajt (csak kemény sajtot lehet, ez a legjobb), kis mennyiségben tejföl (ételben) és alkalmanként jégkrém/fagyi.

Egyébként mindenből laktóz menteset kell keresnünk.

2013. júl. 15. 12:01
Beatrix, fiam laktózérzékeny, de 1 joghurtot, kis sajtot még el tud fogyasztani, csak a nagyobb mennyiségű tejcukor okoz neki problémát. Ha sima tejet iszik egyébként az percek alatt végigfut rajta.
2013. jún. 28. 23:06
Szörnyella egyetértek az utolsó mondatoddal, miszerint ahány orvos, annyi féle diagnózis, eljárás létezik, de valahogy most az orvos nem győzött meg, hogy nem vagyok laktózérzékeny. Mondjuk ha joghurtot vagy túrórudit, sajtot stb tejterméket eszem, semmi bajom nincs, csak a tejet nem bírom.Komolyan nem értem. Nem is kívánom, viszont a joghurtot is kb egy évben egyszer eszem, azt sem kívánom, de ha eszem is, nem vagyok rosszul.Szörnyella, akkor te laktózérzékeny vagy,ugye? És mennyiben változtattál az étrendeden?
33. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 32. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 28. 23:02
"A laktózt (tejcukrot) a laktáz nevű enzim alakítja át a vékonybélben felszívódó glükózzá és galaktózzá. Ha ez az enzim hiányzik, az laktózintoleranciát okoz, azaz a szervezet nem tudja átalakítani és hasznosítani a cukrot."
2013. jún. 28. 22:11

A tejcukor és a laktóz két különböző fogalom.

Laktóz vizsgálatnál a gasztrosok nem néznek vércukrot, max tejcukrot.

Ahány orvos annyiféle varáció létezik a diétára és a többi eljárásra...

31. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 29. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 28. 21:57
Figyi Szörnyella, neked első nap nem cukrot néztek? Mert volt itt egy kiscsaj ma a kórházban, aki úgyanígy volt, hogy első nap vércukrot mértek neki, másnap laktózt.
2013. jún. 28. 21:56
A tejcukor, az laktóz,nem? Krétapor ízű valamit ittam én is, igen. Nekem az utolsó értékem lett nagyon magas, de azt mondta az orvos, nem vagy laktózérzékeny, valami más lehet. Talán glutén. Majd kérek időpontot egy másik orvosnál is. Rákérdeztem amúgy az orvosnál, kellett-e volna diétáznom és azt mondta nem. Szóval az orvosokat sem értem.....
29. 9c57fd10dc (válaszként erre: 28. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 28. 18:30

Szerintem nem mindegy, hogy tejcukorra tesztelnek vagy laktózra.


Nálam pl első nap egy édeskés szirupot adtak, azaz tejcukrot. Arra én sem vagyok érzékeny.


Másnap viszont laktózt kaptam, a krétapor lé, ott viszont rettentő magas értékeket mértek, arra érzékeny vagyok.


Mit ettél előző nap? Lehet, hogy az okozott hasmenést és nem a tejcukor.

2013. jún. 28. 15:48
Sziasztok! Megvan az eredmény, a Dr.nő szerint negatív. éhgyomorra mikor fújtam, akkor az érték 2-es volt, utána rá 30 -re 0, aztán 1 órára rá megint 0, majd másfél órára rá 3, 2 órára rá meg 15-ös. Hasmenésem volt, fájt a hasam, mégsem vagyok tejcukor érzékeny?!
27. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 26. - Ozike0501)
2013. jún. 26. 20:39
Köszönöm, már nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény! :-)
26. ozike0501 (válaszként erre: 20. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 26. 07:34

Mert laktóz intoleranciát 13 éves koromban állapítottak meg és 10 év múlva újra nézettem.

Ott a helyszínen kiderül, hogy az vagy-e!

25. beatav
2013. jún. 25. 21:38

[link]

Cinikus megjegyzésem- a lányom gyermek létére retteg a vizsgálatoktól De! ez nem jár tűszúrással, csak egy pohár lével és óránkénti levegőkifújással.Nem tudom Te honnan veszed,hogy a gyerekek másként fogják fel az orvosi vizsgálatokat, szerintem pedig egy felnőtt felnőtt felfogással jobban átlátja a helyzetet,jobban megérti,elviseli pl: a vérvételt!

És jól feltételezed:elöbb a gasztroenterologusnál kellen vizsgálatra jelentkezned és Ő utal be laktóz vizsgálatra,persze elötte tájékoztatnia kellene mi fog történni a vizsgálaton!Mire készülj,mit vigyél (pl:citromot a lötty ízesítésére stb...)Én csak a tapasztalatomat írtam le.De Te is utánna tudnál nézni a neten.

A diéta azért kell 2(!) napig,hogy a szervezetedből kiürüljenek a rostok,amik nagyban befolyásolhatják a teszt eredményét.Nekünk erről külön tájékoztatót adtak és a megelőző 2 napi elfogyasztott étel mennyiségét,megnevezését,idejét is írni kellett.

24. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 23. - Beatav)
2013. jún. 25. 19:09

Minél idősebb valaki, annál jobban fél és ez szerintem természetes. Jó, nem egyforma az idegrendszerünk, a lelkiállapotunk stb, embere válogatja. Én izgulós vagyok, én félek az orvosoktól, a vizsgálatoktól. Pici gyerekek persze könnyebben átvészelik, mert ők még nem tudják felfogni. Kisgyerekként sokat betegeskedtem, műtöttek párszor, de soha nem aggódtam. És ez így van rendjén. Köszönöm, hogy válaszoltatok, nagyjából mire kell számítanom a vizsgálaton, a kérdés a menete volt, de beatav neked persze már kellett egy cinikus megjegyzést tenned: "Nem értem mitől félsz,kicsi gyerekek is átesnek ilyen vizsgálaton és nem hisztiznek! " Mindegy.

"Vizsgálat elött a gasztroenterológus el szokta mondani a meneterendet,a háziorvos csak beutal." Figyelj,én nem mondtam, hogy a háziorvostól várnám a tanácsot, tudom, hogy ő csak a beutalót adta. Amúgy feltételezem ha diétáznom kellene, szóltak volna időben, ugyanis minden mást elmondtak mire készülhetek. Ha csak egy fél pohár laktóz, semmi extra, minek készülni rá egy hétig diétával?!

23. beatav
2013. jún. 25. 15:21

Vizsgálat elött a gasztroenterológus el szokta mondani a meneterendet,a háziorvos csak beutal.

Diéta:rostos élelmiszereket kerülni kell 2 napig.Pl:Kukoricát,gyümölcsöt (pl.almát héj nélkül ehetsz csak!)babot,borsót ilyesmit.

Nem értem mitől félsz,kicsi gyerekek is átesnek ilyen vizsgálaton és nem hisztiznek!

Valóban csak egy pohárnyi laktózt kell meginnod és utánna óránként egy készülékbe fújnod.Ennyi az egész.

22. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 21. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 25. 14:51
Nem tudom, ugyanis a beutalóm megvan, felhívtam kb. két hete az osztályt, hogy szeretném ezt a vizsgálatot elvégeztettni. Erre a hölgy - szerintem igazad van és recepciós volt -, azt mondta, ne egyek, igyak és mossak fogat előtte, menjek fel az osztályra adnak nekem port amit majd a gasztroenterológián meg kell innom. Készüljek fel arra, jó pár órás lesz a vizsgálat. Van egy olyan érzésem, hogy orvosok nem nagyon foglalkoznak a betegekkel. Gyanítom orvossal nem is fogok találkozni, majd egy asszisztens értékeli a tesztet is. Külföldön meg még a vért is orvos veszi.....
21. 9c57fd10dc (válaszként erre: 20. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 14:42
Szóval akkor most mész első alkalommal a gasztro osztályra? Gondolom egy recepciós v asszisztens adta az időpontot. Akkor úgy gondolom, hogy most még csak kikérdez a doki a tapasztalataidról és megbeszéli veled a jövőbeni terveit.
2013. jún. 25. 14:36
Nem is tudom, én az időpontot nem az orvostókl kértem és azt sme orvos mondta, hogy vizsgálat előtt közvetlen ne igyak,egyek, mossak fogat. Szóval furcsa lenne, ha most telefonálnék és az orvost kérném,nem?Mindenesetre akkor nem eszem sokat és a gyomornak megterhelőt. ozike0501 miért kellett többször ilyen vizsgálatra menned? Laktózérzékeny vagy végülis kiderült?
19. 9c57fd10dc (válaszként erre: 18. - Ozike0501)
2013. jún. 25. 14:00
Ahány ház annyi szokás...
18. ozike0501 (válaszként erre: 15. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 25. 13:55
Többször voltam már életem során laktóz intolerancia vizsgálaton és soha nem kellett előtte diétáznom...
17. ozike0501 (válaszként erre: 5. - Mummoska11)
2013. jún. 25. 13:52
Háziorvostól kell beutalót kérni és kórházban csinálják, akkor ingyenes.
16. 9c57fd10dc (válaszként erre: 14. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 13:50

Nyuszifül.

Ha beteg vagy és vizet iszol az is csinálhat hasmenést. A hasmenéshez nem kell étel.


Mivel az orvos előírására diétát tartottam, ezért a vizsgálat ideje alatt nem volt se hányásom, se hasmenésem.

15. 9c57fd10dc (válaszként erre: 13. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 13:45

Jesszus!

Én anno egy listát kaptam a gasztro dokitól, hogy mit ehetek és mit nem. 3-4 napig kellett tartanom a diétát. Konkrétan csak vizet ihattam, kenyeret ehettem félkemény sajttal és Pick szalámit. Semmi rostosat nem lehetett bevinni, pont azért, hogy a hidrogén kilégzés vizsgálat ideje alatt semmi se távozhasson és ne zavarjon be.

A helyedben felhívnám a gasztro dokit, hogy nem-e kell valamiféle diétát tartani ...

14. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 25. 13:43
Amúgy ez butaság nem? Mármint nem megbántani akarlak, nem azért írtam, csak távozni ha a beleket valami irritálja, akkor is távozhat, hiszen enni azért kell, és mikor gyomorvírusom volt, akkor sem ettem 6 napig csak teát ittam mégis volt hasmenésem, sőt. Tudom, ez más, de hasmenésem ha nem ennék péntekig akkor is lehetne szerintem.
13. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2013. jún. 25. 13:40
No, az időpontot két hete kaptam és senki nem mondta, hogy előtte diétáznom kellene.Annyit mondtak, ne egyek, igyak és ne mossak fogat. Nade azon ne múljon, akkor ma kedd van, pénteken megyek vizsgálatra, addig még tudok "diétázni",de soha nem diétáztam. Mit ne egyek?
12. 9c57fd10dc (válaszként erre: 10. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 13:40

Túl fogod élni!

Mondjuk a vizsgálat után csak akkor kezdj el enni, ha már otthon vagy ... és otthon szabad a mellékhelyiség :o)))

11. 9c57fd10dc (válaszként erre: 7. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 25. 13:38

Ha a tej szagát nem bírod, akkor a laktóz szagával nem lesz semmi gond. Egyszerűen csak kellemetlen lesz meginni, mert olyan krétapor íze lesz, de utána öblögethetsz tiszta vízzel, hogy legalább utóíze ne legyen.

Amúgy sem lehet semmi olyasmi, hogy a 2 dl laktóz bevitele után mosdóba kell rohannod, mivel a vizsgálat előtt pár napig diétát kell tartani ... ha betartod a diétát, akkor nem lesz ami távozhatna ...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook