Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Laktóz intolarencia avagy tejcukor érzékenység-allergia. fórum

Laktóz intolarencia avagy tejcukor érzékenység-allergia. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
20. d9d8721118 (válaszként erre: 17. - Leoborta)
2008. okt. 16. 16:59

Laktóz nem csak tejben van!!!

húsokban, zöldségekben is benne van. Pl. a tehénnek nem csak a tejét iszod meg, hanem a husát is megeszed. A rostok között nyílván van. a szalámi meg ugye állatból van...

Gyógyszerben is van laktóz, mint színező vagy tartósítószer.

19. efa181b264 (válaszként erre: 17. - Leoborta)
2008. okt. 16. 14:29

Szia!

Lentebb leírtam, hogy évekig nem vették komolyan a tüneteit a gyermekemnek ami állandó hasmenés, hányás, kiütés a testén.

Teljesen leépült a gyerekem, pedig orvostól orvosig járkáltunk vele.

Mostanra én kitapasztaltam, hogy abszolút nem ehet semmit aminek köze van a tejhez, mert akkor tünet mentes.

Próbaidőszakban még a laktózmentes tejtől is ment a hasa és hányt és kiütése lett.

Az, hogy meg nem ehet zőldborsót én is kiakadtam de hidd el így van.


Voltunk laktózfújáson és a gyerek 9 órától du. 4-ig folyamatosan hányt.

Pozítív lett a teszt de mivel teljesen leépült a kis szervezete jó volna tudnom mit is ehet a gyerek 100%-osan

2008. okt. 16. 10:25

Az olajos magvak tartalmaznak még sok kalciumot, pl. dió, mogyoró, állítólag vezet a szezámmag, és a mák. Továbbá kelkáposzta és a hántolatlan gabonafélék. Remélem segítettem.

A kalcium lagnagyobb százalékban a tejből szívódik fel a szervezetbe, egyéb táplálékból kevesebb, a D vitamin segít a felszívódásában.

2008. okt. 16. 09:57

Azt nem értem, ha laktóz-érzékeny a gyerek, akkor miért nem ehet borsót, szalámit. Úgy tudom laktóz természetes állapotban csak tejben van, és adalékanyagként 1000 féle élelmiszerben lehet, még gyógyszerekben is. El tudom képzelni, hogy szalámiban, virsliben is, de hogy kerül a borsóba?

Nem szabad összekeverni a tejcukor- és a tejfehérje-érzékenységet.

Tejcukor=laktóz, ez még az anyatejben is van! Ha már egy csecsemő erre érzékeny, ott nagy baj van. Laktóz-intoleranciának általában hasmenés, puffadás a jele, enzimhiány okozza (bélrendszerben), de minden tejes élelmiszer fogyasztható, ha az enzimet pótoljuk utólag, ami patikában beszerezhető. Gyakorlatilag minden savanyított tejtermék (jogurt, túró, sajt stb...) csak elenyésző mennyiségben tartalmaz laktózt, mivel ez bomlik le az erjesztő-baktériumok hatására.

Tejfehérje=kazein (az anyatej albumintej)

Minden tejtermék tartalmazza (juh-, kecsketej is). Nem bomlik le semmiféle feldolgozással, nincsenek konkrét tünetei az allergiának. Lehet akár állandó orrfolyás, hőemelkedés, fáradtság stb... is. Ilyenkor helyettesíthető szója- és rizstejjel a tehéntej.

Rendesen kivizsgálták szegény gyereket? Van pontos diagnózis, vagy csak találgatnak?

2008. okt. 16. 07:51
Annyi kérdésem lenne olyan anyukához akinek a gyermeke most ilyen beteg, mert falba ütközöm állandóan és már belefáradtam annak a bizonygatásába, hogy mennyire veszélyes az ha nem tartjuk be a diétát?
15. efa181b264 (válaszként erre: 12. - Lányka90)
2008. okt. 15. 09:38
Valószínű a gyereknél mind a kettő fenn áll, mert a laktózmentes tejet sem bírja begörcsöl tőle és hány és hasmenése lesz.
14. efa181b264 (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2008. okt. 15. 09:25

Megköszönném a segítséget, mert bár 1 éve diétáztatom a gyereket és láttam , hogy hatásos elkerülni a tejterméket, nem is fogyasztunk semmit aminek köze van a tejhez, de annyi internetes oldalt olvasgattam és annyira, de annyira eltérőek azok, hogy mit is ehet az akinek ilyen baja van.


Mostanra annyira leépült a kis szervezete, hogy minden étkezésnél fáj a hasa és állandóan vécézik.


Rettenetes, hogy maszek útra kényszerülök,hogy végre egy szakorvos elmondja és időt szakítson ránk, hogy mit ehet és mit nem a gyermek.

2008. okt. 15. 01:14
Az én fiam tejérzékeny volt. Szerencsére kinőtte a szigorú diétának köszönhetően. Néhány receptet itt találtam: [link] Hátha másoknak is segítek ezzel.
2008. okt. 14. 20:54

Az én tablettám a Lactase.

Én babavárás mellett is szedhetem, ugyhogy nem hiszem, hogy nagyon megterhelő.

Ha érzékeny vagy a tejcukor a probléma, ha allergiás akkor a tejfehérje.

Márciusban voltak az első tünetek:gyomorgörcs, hányinger, hasmenés.

Nálunk érzékenyeknál az a gond, hogy nem termelődik a bélben elég laktáz, ami segítene lebontani a a laktózt. A laktáz egy fehérje tartalmú enzim. Ezt pótolja a tablatta. Nem vagyok orvos(bár szeretnék), de ez elvileg amúgy is előfordulna a szervezetben, úgyhogy szerintem nem árt, ha kell és sikerül bescennerelem a bogyó mellé adott papírt, hátha segít dönteni.

2008. okt. 14. 19:18
Amúgy figylej, mert a húsban is van Ca nyomokban.
10. d9d8721118 (válaszként erre: 8. - Efa181b264)
2008. okt. 14. 19:14

A munkahelyemen van az előadás amit kaptunk, megnézem ha gondolod.

Persze hogy nem csak tejes cuccokban van Ca.

a virslit pedig felejtsd el és májkrémet és összes ízfokozót és tartszeres cuccot! NEHÉZ, de megéri. A vegeta egyenesen az élelmiszer ipar hulladéka. Öreganyáink sem használtak. Ha már virsli akkor csakis a drága, ami ugyan tartalmaz sok szart is, de legalább húst is látott. Májas: süss le májat és csináld meg.

Tudom hogy nehéz, de hidd el megéri.

Megnézzem akkor az előadást? Írjam le?

9. efa181b264 (válaszként erre: 7. - D9d8721118)
2008. okt. 14. 19:11

Az én kisfiamat kiüti , ugyanakkor hány és megy a hasa.

A kis teste ekcémás lesz.

8. efa181b264 (válaszként erre: 7. - D9d8721118)
2008. okt. 14. 19:06

Nyugtass meg, hogy nem csak a tej tartalmaz kálciumot.

Lehet azt más élelmiszerrel együtt is bevinni?

7. d9d8721118 (válaszként erre: 2. - Lányka90)
2008. okt. 14. 19:04

Allergia mikor kiüt, és pöttyös leszel, érzékenység amikor nem bírod, mert pl. hasmenésed lesz.


Fontos más módon pótolni, mivel a Ca a csontok fejlődéséhez szükséges. Gondolom senki nem akarja hogy a gyereke idő elött csontritkulásban szenvedjen.

2008. okt. 14. 19:00
Pénteken voltunk továbbképzésen, ez volt a téma.
2008. okt. 14. 18:53
Amúgy te mióta vagy beteg?
2008. okt. 14. 18:52

Különben meg szerintem az érzékenység és az allergia ebben az esetben ugyan az, mert ebbe e korban már kinövik a gyerekek ezt a betegséget és mint kiderült kicsimnek 1 éves kora óta fennáll ez a fajta intolarencia(remélem jól írom ezt a szót)és 100%-osan most vettek róla tudomást a dokik .

Majdnem ráment a gyerekem, ha én nem erőszakoskodom és az utóbbi időben már szinte hisztiztem, hogy csináljanak már valamit mert mindig rosszul van a gyerek.

2008. okt. 14. 18:48

Szia! Melózok és nem tudok folyamatosan a gép elött lenni.

Van az a laktacid vagy mi tabletta, de én most még nem akarom azt a gyereknek adni.

Annyira tönkrement a kis bele, hogy örülök ha jóízüen meg tud enni valamit anélkűl, hogy fájna a hasa.

2008. okt. 14. 17:40

Szia!

Én is tejérzékeny vagyok.

Van egy tabletta,amit szét kell rágni, és 2dl tejben lévő laktózmennyiségnek felel meg.

Elmondták mi az érzékenység lényege? mi a kül az allergia és az érzékenység között?

2008. okt. 14. 17:19

Kisfiam tejcukor érzékeny és a poklok poklát kellett átélnünk mire végre komolyan vették a tüneteit gyermekemnek.

Most, hogy 100%-os a betegsége jó volna valakivel beszélgetnem arról, hogy mit is adhatok neki enni és inni anélkül, hogy a frász kerülgessen mikor lesz rosszul megint.


Eddig tartottam a diétát, de nálam abban merült ki, hogy nem ettünk tejterméket.

A fene se tudta, hogy nem ehet kolbászt és virsli és szalámit és BORSÓT.


Szóval ha van köztetek valaki akivel beszélhetnék a témáról azt megköszönném.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook