Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Laktóz intolarencia avagy tejcukor érzékenység-allergia. fórum

Laktóz intolarencia avagy tejcukor érzékenység-allergia. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. luice (válaszként erre: 49. - Kókusz)
2008. okt. 29. 06:30
Ezek a betegségek diétára kinőhetöek?Nálunk lisztérzékenységet állapitottak meg nekem is és a lányomnak is.Ennél a vizsgálatnál már ez is kiderült volna vagy azt külön vizsgálják.Volt vérvétel és vékonybél biopszia is.
49. Kókusz (válaszként erre: 48. - Efa181b264)
2008. okt. 28. 21:03

Szia!

Ha ekcémás kiütései vannak a lányodnak, az tényleg nem laktóz intoleranciára utal, hanem tejfehérje-allergiára.

Az anyatejjel valószínűleg nem volt probléma még annak idején, mert a veleszületett laktóz intolernacia ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg először a tejes dolgok bevezetésekor kialakult a tejallergia, ez bőrtüneteket okozott. Vagy már akkor is volt hasmenése? A tejcukor lebontási zavar valószínűleg később alakult ki, vagy az allergia miatti hasmenés, vagy pedig talán a szalmonella következtében. És akkor már sem a tejfehérjét, sem a tejcukrot nem bírta. Ebben az esetben mindkettőt ki kell vonni az étkezésből és a lactase enzimet sem használhatjátok. Az nagyon jó jel, hogy a bélrendszeri tünetek már sokat javultak, a bőrtünetek elmúlásához pedig egy kicsit több idő kell.

Hány éves a kislányod? Lehet, hogy írtad már, bocs, de nem emlékszem.

Azért továbbra is kíváncsi lennék, hogy alaposan kivizsgálták-e. Írd meg priviben, mert érdekel a történetetek!

48. efa181b264 (válaszként erre: 46. - Kókusz)
2008. okt. 28. 15:19

Szia!

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen részletesen leírtad és már eddig is sejtettem, de most már 200%-ig tuti, hogy Gyermekem tejfehérje allergiás és tejcukor érzékeny is egyben.

Mióta csak tejterméket fogyaszt ekcémás kiütések borítják az egész testét de legfeltünőbb a fenekén volt.

Mindig azt mondták rá a dokik, hogy virusos jellegű, de csak akkor enyhültek a pöttyök amikor szalmonellás lett és diétáztattam vagy 3 hétig a gyereket.

Amikor már tudtam, hogy tuti valami tejhez van köze a tüneteinek laktózmentes tejet adtam neki, de attól is kiütéses lett, ment a hasa és hányt.

Szinte születése óta felsőléguti betegségei voltak, pedig 13 hónapig szopizott.

Most már tudom, de anyatejet se ehetet volna, de nekem ezt nem mondta senki.

Mostanra már a normaflór sem hat, úgyhogy marad a teljes diétáztatás amit elég nehéz még betartanom.

De és ez itt a lényeg mióta 100%-ig betartatom a gyermekemnek a diétát nem híg a széklete, a hasa egyre kevesebbet fáj, hányni azóta nem hányt.

A pöttyök a fenekén arcán még ott vannak, de nyilván meg kell várni míg kitisztúl a kis bélrendszere.

Szeretném majd elmesélni neked a történetünket, ha engeded priviben leírom, kiváncsi lennék mit szolsz hozzá.

2008. okt. 27. 22:58
Ja, és lactase enzimet nyugodatn használjatok! Ez ugyanaz az enzim, ami a bélben lebontja a laktózt, csak a lányodnak hiányzik a vékonybélből.
2008. okt. 27. 22:55

Szia tika76!

Először is szeretném elmondani, hogy gasztroenterológián dolgoztam asszisztensként 7 évig, sok laktóz-intoleranciás gyermekkel találkoztam már.

Sokmindent olvastam a hozzászólásokban amire reagálni szeretnék, de nem biztos, hogy minden eszembe jut.

Először is, szerintem azért olvasol sok különböző leírást a diétáról, mert van tejfehérjementes és van tejcukormentes diéta! És ugyan 99%-ban ugyanaz a kettő, azért vannak különbségek.

A tejcukor lebontási zavar, mint a neve is mutatja egy emésztési probléma, jellemzően bélrendszeri tünetekkel: hasfájás, hasmenés, puffadás, esetleg hányás. A tejfehérje-allergia pedig immun eredetű allergiás megbetegedés, sokféle tünettel: lehet emésztőszervi (hasfájás, hasmenés, haspuffadás, súlyleállás, fogyás), lehet légzőszervi (gyakori felső légúti betegségek, asztma stb.) és lehet bőrtünetekkel (kiütés, ekcéma, atopia).

Tehát lehetnek átfedések a két betegség között, de ezt kivizsgálással el lehet dönteni.

A diétában pedig az a különbség, hogy a tejcukor-érzéknyek valóban nem ehetnek borsót, mert tényleg van benne laktóz. Ez az egyetlen "különlegesség", ami ebben a diétában szokatlan. A többi esetben "csak" azt kell figyelni, hogy miben van tej. De tudom, hogy ez sajnos nem könnyű.

A marhahús pedig tejfehérje allergia esetén lehet tiltott, mert a két fehérje nagyon hasonlít egymásra, és kialakulhat keresztallergia, ezért kerülendő.

Hol voltatok kivizsgáláson? Biztos, hogy mindent alaposan megnéztek? Nem lehet, hogy a laktóz-intolerancia csak másodlagos és az igazi ok a lisztérzékenység? Mert elég súlyosnak írtad le a tüneteket! Erre kivizsgálták?

Bár az is lehet, hogy egyszerűen csak arról van szó, hogy olyan sokáig "mérgezte" a szervezetét a laktóz, hogy azért került ilyen rossz állapotba. Ha tényleg csak erről van szó, akkor egy idő után javulnia kell, amint kicsit magához tér a bélnyárkahártyája. Bár lehet, hogy nem mondok újdonságot, használjatok Normaflort, az segít helyrehozni a bélnyálkahártyát.

Jó esetben, ha már tünetmentesek lesztek, lehet, hogy valamennyi tejcukrot el fog viselni a szervezete és akkor kaphat majd egy-két olyan terméket, amiben van egy kevés. Vagy nem kell ennyire szigorúan tartani a diétát, de ez mindenkinek az egyéni toleranciájától függ. Még az is lehet, hogy egy idő után elmúlik, meggyógyul. De addig is szigorú diéta.

Érdekes, mert amikor én a gasztrón dolgoztam, mindenkinek adtunk diétás listát. A tejcukrosoknak tejcukor-menteset, a tejfehérjéseknek olyat, a lisztérzkenyeknek pedig gliadinmenteset.

Szóval, a keresőbe ne azt írd, hogy tejfehérje-allergia, hanem hogy tejcukor-érzékenység vagy laktóz intolernacia (lactose intolerantia).

45. luice (válaszként erre: 44. - Efa181b264)
2008. okt. 25. 20:55
Igen ird be a googleba a táplálékallergiát és elvileg ott.Nekem ott jön be és szinte mindenhol együtt irnak a kettőről de mindjárt utánna nézek mert van 1 oldal ahol rengeteg élelmiszer van feltünteve és mellé hogy mitől mentes.
2008. okt. 25. 19:15
Van esetleg egy oldal ahol olvasgathatnék ezekről az élelmiszerekről?
43. luice
2008. okt. 24. 20:28
Amiket mi használunk a lisztmentes diétába elég sokmindenre rá van irva hogy laktózmentes.
2008. okt. 24. 12:17
Az nem kifejezés, hogy nehéz, de nem lenne baj, ha alaposabb tájékoztatást kapna az ember arról, hogy mit lehet és mit nem.
41. luice (válaszként erre: 40. - Efa181b264)
2008. okt. 23. 19:24
Az tényleg jó ha szünnek a panaszaitok,csak tényleg nehéz liiktatni.
40. efa181b264 (válaszként erre: 39. - Luice)
2008. okt. 22. 20:22

Igen mert vizes.

A legtöbb szinte mindegyik péksütemény, kenyér tartalmaz tejcukrot,tejfehérjét.

Hihetetlen, hogy szinte minden élelmiszerünk alapja a laktóz.

Miután nagyon édes de mennyire káros.

Sokan el sem hiszik, de rettentő sok betegségért felelős a laktóz érzékenység.

Nekem minden eü bajom szünni látszik mióta nem fogyasztunk tejet és rettentő fura, de a fejfájásom oka is az volt, hogy tejcukor érzékeny lettem, vagy voltam.

39. luice (válaszként erre: 38. - Efa181b264)
2008. okt. 22. 19:58
Ma megnéztem a lisztünket és az van ráirva hogy még laktóz mentes is.Igaz 1500ft de nagyon finomakat lehet csinálni belőlle én piizát,palacsintát is ebből csinálom és tej helyett én is a rizstejet használom.Van kukoricás dara is amiből meg tejbeggruzt szoktam csinálni persze rizstejjel.Hát komolyan minekünk sokkal finomabb mint a régi változat.A zsömle ehető?
38. efa181b264 (válaszként erre: 37. - Luice)
2008. okt. 22. 13:29

Hát igen.

Állandó stresszben vagyok, nehogy olyat adjak amitől rosszul lesz.

Ma pl. csirkepöri lesz tésztával, holnap rántott hús hagymás burgonyával, általam reszelt prézlivel ami 100%-ban zsemléből van.

Ez is vicc.

Zsemle morzsa van ráírva a zacsira még is van benne kenyér ami nyilván tejfehérjés.

37. luice (válaszként erre: 36. - Efa181b264)
2008. okt. 22. 13:18
Ez a májkrém azért is jó mert valójában nem májkrém hanem harcsa pástétom csak az ize olyan.Hát nem könnyü tudom mert mi is ezt csináljuk de még az a 4 féle variáció is jobb annál mint ne egyen addig amig belejöttök.Mi is ezt csináljuk.De ha tényleg betudsz menni abba a boltba lehet egy csomó mindent találsz.ÉS tudom nem könnyü de ott veszem a liszteket és mindent itthon sütök még kenyeret is.Sajna ez van de ha ők ettől jobban vannak már megéri.Nekem sulis és én is itthonról pakolom neki a kaját.Nagyon nehéz sokszor megterhelő de nem tudunk mit tenni.
36. efa181b264 (válaszként erre: 35. - Luice)
2008. okt. 22. 07:59

A neten ahány oldal annyi variáció. Pl:

Az egyik oldalon eheti a marha hzúst és a májat, a másik oldalon tiltott élelmiszer.

A harmadik tiltja mind a kettőt, de engedi a májasokat és a kolbászokat ami marhahúsos.

Szóval kész káosz és lássuk be nem etethetem a gyereket állandóan azzal a 4 alapélelmiszerrel amit tuti ehet.

Sokat járunk Pestre úgy hogy mindenképpen megnézem azt a boltot.

Köszike!

35. luice (válaszként erre: 34. - Efa181b264)
2008. okt. 21. 20:29
Igen ismerős mert nekünk is mindenhol azt mondták fent van a neten.Hát mondjuk mi a tészták közül a csak kukorica lisztből készültet esszük.Azt talán ő is ehetné mert csak kuk.lisztet és vizet tartalmaz.Ezt talán jó lenne neki diósan mákosan stb.Ez már valami.Meg azért irtam azt az üzletet mert ott nagyon sok minden van amiben csaka kuk.van.És szerintem amit ott veszünk májkrém is jó lenne hisz csak füszerek vannak benne még tartósitó sincs.Nem tudom hol laktok de szerintem egy próbát megérne ott szétnézni hisz szegénynek valamit csak kell enni.
34. efa181b264 (válaszként erre: 33. - Luice)
2008. okt. 21. 18:24

Köszi!

Hasznos amit tanácsolsz!

Nekem most a legfőbb bajom az , hogy konkrétan nem vagyok biztos abban, hogy mit is adhatok neki 100%-osan.

Hiszen eddig is tejmentesen étkeztettem gyermekem de kiderült, hogy a zöldborsót sem eheti.

Szóval össze vagyok zavarodva.

33. luice (válaszként erre: 32. - Efa181b264)
2008. okt. 20. 20:29
csakegy javaslat.Szerintem érdemes lenne a lisztérzékenyeknek árult termékek között szétnéznetek ugyan is mi azzal küszködünk és van egy pár dolog amin azt olvasom hogy elég sokmindentől mentes pl:tojás,tej,stb.Ha jól tudom tészta is van olyan.Mi a lehel piaci táplálék allergia boltba járunk és ott sok termék van,de ha beütöd a google keresőbe ott is ad egy pár helyet ahol mindenféle allergiás ételek,hozzávalok vannak és meg lehet rendelni is.Reméllem tudtam segiteni hisz átérzem a problémáitokat.
32. efa181b264 (válaszként erre: 31. - Leoborta)
2008. okt. 18. 16:47
Igen ezért lenne jó ha beszélgethetnék anyukákkal akik ilyen cipőben járnak.
2008. okt. 18. 12:47

A barátnőm úgy oldotta meg az ovit, hogy kis ebébhordóban pakolta a gyereknek minden nap az ebédjét, uzsonnáját, és azt adták neki az óvónénik. Másképp nem megy.

És ő is egyedül járt utána, mit mivel hogyan ehet, mert nem tudott neki egy orvos sem teljes körű felvilágosítást adni, csak találgattak.

30. efa181b264 (válaszként erre: 27. - Leoborta)
2008. okt. 18. 11:02

Az a baj, hogy erről a témáról rettentően kevés a teljeskörű felvilágosítás.

Az én esetem is tipikusan azt bizonyítja, hogy nem mindig veszik komolyan ezt a jellegű érzékenységet ill.allergiát, hiszen nekem 3 és fél évembe került mire ki tudtam harcolni, hogy vegyék már komolyan gyermekem egészségügyi leépülését és csináljanak már valamit, mert nem normális, hogy állandóan híg a gyerek széklete és, hogy állandóan hány és tele van kiütéssel.

Mára már papírom is van arról, hogy igen is beteg és nem kicsit vagyok ideges és feldult és szomorú, hogy ennyi.

Se egy tanács, se egy felvilágosító beszélgetés, csak egy füzet amiben le van írva mit nem ehet a gyerek.


Azt, hogy az oviban ezt, hogy oldatom meg, meg mi az amit ténylegesen ehet a gyerek, stb.. stb...


Nem egyszerű, ha az ember egyedűl van ezzel a problémával.

2008. okt. 18. 10:55

Szerintem azért nem ehetik azok akik tejcukor ill. tejfehérje érzékenyek-allergiások, a zöldborsót mert a zöldborsóban lévő fehérje ugyan olyan lehet mint a tejfehérje és a cukortartalma is a tejcukoréhoz hasonló.

Legalább is ez lenne a logikus.

28. d9d8721118 (válaszként erre: 27. - Leoborta)
2008. okt. 17. 18:38

Én sem veszekedni akarok!

Az előadásban amit a továbbképzésen adtak, benne van ez a borsós dolog is. Nekem is fura volt. De nem emlékszem rá hogy mi volt a lényege. Meg kell néznem a papírt, akkor többet tudok mondani.


Én azt mondom hogy borsón kívül még egy csomó cucc van amit lehet enni, ha szereted vagy a gyereked szereti ( nem emlékszem kivel van a gond ) és nincs panasza akkor egye. Ha van panasza akkor elvileg mivel nem hőstabil a zöldség akkor elbomlik az allergén belőle.

27. Leoborta (válaszként erre: 26. - D9d8721118)
2008. okt. 17. 18:29

Én nem a mű élelmiszerekről beszélek, hanem a valódiról. Semmi daráltat, 100%-ost, ízfokozóst nem veszek, sem tasakos porokat, amiből 10 perc alatt "vacsorát" lehet varázsolni. A maggit csak reklámból ismerem, mégis ízlik a krumplileves, meg a borsófőzelék a családnak. A kertünkben akad biocucc, kicsit férges, de azt ki lehet vágni.

Nem veszekedni akarok, de ha a gyermek nem eheti a borsót, azt szerintem nem a laktóz miatt, mert abban nincs.

Én még mindig úgy tudom, hogy a tejcukor a természetben csak tejben van (meg a műkajában), kb. 5%-a a tejnek, anyatejnek ennél valamivel több. És feldolgozás során lebomlik (savanyítás, forralás). Lehet, hogy rosszul tudom, előfordul. Légyszi mondd meg, hol nézzek utána, ha nem így van! Komolyan szeretném tudni, mi az igazság.

26. d9d8721118 (válaszként erre: 22. - Leoborta)
2008. okt. 17. 16:27

Meg még sokminden van az ételekben, amiről nem is tudsz, és álmodban sem gondolnád. Én tudom, mert nap mint nap szembesülök vele.

Miért vegyük meg a gyümölcsjoghurot, amikor csinálhatsz is tartszermentesen? Megveszik a fűrészporral és guargumival telerakott joghurtot boros áron, amikor olcsóbban és jobban ki lehet jönni ha veszel natur joghurot és beleteszel gyümölcsöt. Sokkal finomabb és nincs utóíze.

Miért vegyük meg a májkrémet amikor le lehet sütni májat és meg lehet csinálni.

Miért vegyük meg a fehér kenyeret amikor gliadin van benne és x év múlva a belek mennek tönkre, amikor otthon lehet sütni kenyret, vagy helyette lehet venni barnakenyeret.



Jó, ez nem igazán vág a tejcukor érzékenységbe, de miért kell már kis kortól tönkretenni egy bélrendszert, amikor lehet ellene tenni?

És nem csak az van benne egy termékben amit ráírnak a csomagolásra...

Pl. 100 % gyümölcslé tartósítószer nélkül, csillagászati áron 1 l. Aha, szépen hangzik, és isszuk is mert az egészséges, csak éppen azt feletjük el hogy attól még színezékanyag van benne... TARTRAZIN amitől a narancslé szép sárga.


Ezer millio példa van még erre.

Őszintén, nagymamáink is Ízvarázzsal és Maggi kockával főztek?

Azért van ilyen sok beteg ember, mert a rohanó hétköznapokban nem érünk rá úgy főzni mint kellene.

A húslevesbe sem tettek régen ízvarázst meg vegetát. Tele kell rakni zöldséggel és nemhogy ugyanazt az ízt kapod, még jobbat. Persze bele lehetne kötni hogy a zöldség is génkezelt, meg permetes. Persze, persze. Minden ellen nem lehet tenni. De ahol lehet kerülni kell.

Sajnos ilyen világban élünk, ahol nem számít az hogy a boltok minőséget adjanak el.

2008. okt. 17. 16:14
És nem azt írtam hogy mindenben benne van, bocsi...
24. d9d8721118 (válaszként erre: 22. - Leoborta)
2008. okt. 17. 16:14
Akkor nincs a zöldségben, nekem teljesen mindegy. Edd meg nyugodtan a borsót meg a zöldséget. Ha nem tudlak meggyőzni, nem fogok erőlködni. Edd meg és ha rosszul vagy tőle akkor ez van.
23. efa181b264 (válaszként erre: 21. - D9d8721118)
2008. okt. 17. 15:38
Köszi! Nagyon várom!
22. Leoborta (válaszként erre: 20. - D9d8721118)
2008. okt. 16. 21:11

Akkor mi a túrónak TEJcukor a neve, ha mindenben van? Mindenben van EGYÉB cukor (glükóz, fruktóz, szacharóz stb...), de nem tejcukor, az csak mesterségesen előállított élelmiszerekben van, adalékanyagként alkalmazzák. A szalámiban el tudom képzelni, mert abban minden van, virsliben szintén.

A tejben is lebomlik savanyításkor (tejsavvá alakul), forraláskor (karamellizálódik). Minden egyéb tejtermékben is csak nagyon minimális mértékben van jelen.

AKI NEM HISZI, JÁRJON UTÁNA!!!

Régen tanultam kémiát, de valamire még emlékszem belőle.

21. d9d8721118 (válaszként erre: 19. - Efa181b264)
2008. okt. 16. 17:00
Az előadást nem felejtettem el, csak valaki elvitte tanulmányozni!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook