Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásfelújítási támogatás 2021-2022 fórum

Lakásfelújítási támogatás 2021-2022 (beszélgetős fórum)

11. marksimon (válaszként erre: 9. - Ariana)
2021. jún. 28. 21:25

Hello!

I also had a lot of trouble when we were building and I read a lot about it. Építő ABC helped me the best, because there is a description of everything, and this is understandable. It may be useful for someone else!

10. Jucus43 (válaszként erre: 9. - Ariana)
2021. máj. 18. 09:18
A napelemeket akarjuk felrakatni, ill. a teraszt beépíteni, parkettázni. Mindhez külön vállalkozóra van szükség.
9. ariana (válaszként erre: 4. - Jucus43)
2021. máj. 14. 20:05
És hogy tervezitek a kivitelezést? Felfogadtok egy vállalkozót, és mindent ő intéz?
8. Borian (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2021. máj. 14. 18:10

nem én kérdeztem, és tisztában vagyok, de azért köszönöm


én nem vágok bele, nem azért, mert nincs pénzem, hanem olcsóbb nélküle :-)

7. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Jucus43)
2021. máj. 14. 17:00

Úgy kapod meg a maximális összeget, ha a fele anyagköltség, a másik fele munkadíj.

Vállalkozási szerződést kell kötnöd azzal aki a munkát elvégzi. Nem lehet közeli rokon.

Ez megint egy szűk rétegnek kitalált támogatás.

(abba most ne menjünk bele, hogy emiatt a munkadíjak mennyivel emelkedtek)

6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Borian)
2021. máj. 14. 16:45
Csak akkor vágj bele, ha egyébként is megcsináltatnád ezeket a munkákat és meg van rá a pénzed. Számolni kell vele, sőt sanszos mivel utólag fizetik ki a pályázati pénzeket hogy nem kapsz annyit amennyit remélsz, sőt az is könnyen előfordulhat hogy egy büdös kanyillót nem kapsz.
5. Borian (válaszként erre: 4. - Jucus43)
2021. máj. 14. 11:17

teraszbeépítést én is néztem, de az kb. 8-10 millió lenne igazán jól megcsinálva, azon a 3 milla nem sokat segít, inkább a lottó :-)


az a "baj", hogy mi is inkább magunknak szoktunk mindent megcsinálni, muszájból hívni egy vállalkozót meg túl sok pénzt vinne el, alkalmazkodni kell hozzá időben, nem is biztos, hogy bármelyik vállalkozó vállalja az ezzel járó herce-hurcát


én néztem pl. a kazáncserét... van olyan, aki vállalja a teljes tervezést, kivitelezést és hirdeti, hogy intézi a támogatás, de ha nem vagy teljesen béna és magadnak el tudod intézni a papírmunkát (nálunk pl. egyszerűsített kazáncsere lehetséges, terv nem kell hozzá), külön megcsináltatod a kéménybérlést, megveszed a kazánt és felszereled, akkor kijön max 500 ezer ft-ból. A vállalkozó meg 1,5 milláért hirdeti a "csomagot". Ha a felét visszakapod, még mindig drágább... sztem sok mindennel ez lehet a helyzet...

4. Jucus43 (válaszként erre: 2. - Borian)
2021. máj. 14. 10:33

Miből gondoltad, hogy nem éri meg?


Mi napelemet, terasz beépítést, parkettázást szeretnénk csináltatni.

3. szőkelédi (válaszként erre: 2. - Borian)
2021. máj. 14. 10:25
Igen .klímát szeretnénk. Elméletileg építkezésre is jár ,de nekünk nem éri meg . Úgy értem ,fiam kömüves és burkoló amit fizetnék bért másnak nem érné meg . Építőanyag 20% emelkedett tavaly óta ,hitelre nem vállalnám . Meg aztán mindenbe beleköthetnek. Arra én is kiváncsi lennék ,kapott-e már vissza valaki támogatást.
2. Borian (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2021. máj. 14. 09:59
én nézegettem, de szerintem nem éri meg, ezért elengedtem a témát...
2021. máj. 14. 09:00

Sziasztok.


Van közületek, aki igénybe vette/akarja venni a lakásfelújítási támogatást?


Hitellel vagy hitel nélkül?


Esetleg van itt olyan, aki már kapott vissza 50 %-ot?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook