Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartóként Te mit tennél hasonló helyzetben? fórum

Kutyatartóként Te mit tennél hasonló helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. ápr. 4. 09:34
megfogadtam a tanácsotokat,köszönöm még 1x mindenkinek aki normális volt velem és azért sok ésszerű megszívlelendő tanácsot kaptam.Úgy döntöttem,azokra hallgatok,akik azt javasolják,adjam oda a barátnak a kutyát,megtörtént.Végül is az ő boldogsága az első.
2014. ápr. 2. 13:06

igen,azt szeretném,ha boldog lenne,és ha neki így a jó,akkor megteszem,ha fáj,hát fáj,majd túl leszek rajta.

mindenképp megbeszélem a barátommal,mert persze attól is függ,hogy tudja e vállalni,mert én máshoz nem adom az tuti.Hiába szeret,ha mást jobban...el kell fogadni.

írok majd a fejleményekről....

2014. ápr. 2. 13:01

Szia!

Csak az első oldalt olvastam el...

Én a helyedben oda adnám a barátnak a kutyát!Hiszen te is írtad,hogy úgy érzed,nem te vagy a kutyus gazdija,a sok szeretet ellenére sem.

A cél az,hogy a kutya jól érezze magát és boldog legyen,azzal akit valóban elfogad.

Tudom,hogy borzalmas lehet ez az érzés,de ha a kutya mást jobban szeret...

73. Kamillka (válaszként erre: 72. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 12:56
Oké;)
72. Miss Angel (válaszként erre: 71. - Kamillka)
2014. ápr. 2. 12:46
ne ferdíts! ;)
71. Kamillka (válaszként erre: 65. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 12:36
Ohh én nem vagyok szakértő és távol álljon tőlem, hogy ilyen szerepben tetszelegjek :-)) Inkább én írnám, hogy tipikus a negatív kritikára így reagálni. Értelmezd amit írtam, semmi bántó nem volt benne;)
70. Kamillka (válaszként erre: 67. - 130454e42d)
2014. ápr. 2. 12:33
Tudom milyenek. Ennek fényében írtam, amit írtam...
69. Kamillka (válaszként erre: 68. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 12:30

Nem köpködtelek, segíteni próbáltam, de akkor tarts rendet pálcával;) Nekem ugyan mindegy mit csinálsz, csak nem tartom fairnek a kutyával szemben.


Én csak abból indultam ki, amit te írtál pár hsz-szel előbb: "rombol a kutya, csak az előszobában lehet egyedül". Bocs, ha nem szó szerint idéztelek:)) Most akkor rombol, vagy néha megrág valamit? A kettő nem ugyanaz!

68. Miss Angel (válaszként erre: 63. - Kamillka)
2014. ápr. 2. 12:05

még jó hogy nem léptem közbe,mikor ott sem voltam:D

Ahogy írtam ,én a kórházban ,a kutya meg a barátnál,jól visszaolvashattál...

és nem indítottam veréssel,már bocs csak simán nem engedtem,ez neki nem tetszett,ezt is leírtam.És nem én indítottam veréssel hanem ő azzal,hogy morgott,mert nem tehette azt amit akart mert elé raktam a kezem...

abbból szintén nem következtetnék a következetesség hiányára meg rossz nevelésre,hogy a kutya szétrág egy papucsot vagy széttép egy ruhát,mivel sok kutya megcsinálja ezt,itt is olvastam már millió helyen és hallom is,főleg a tacskó hajlamos erre.le se szokik róla.van akinek 8 éves tacskója ugyanezt csinálja és semmi hasonlót nem lehet előtte hagyni,erről meg ennyit....

de tényleg minek is magyarázkodok,pf,mikor valaki ilyen "jó szívvel"akar segíteni:D

na de mind1,megszoktam már hogy minden fórum a másik leköpésébe fordul.

kösz azoknak akik normálisan írtak meg akik ésszerű tanácsokat adtak,megszívlelem!!!!

67. 130454e42d (válaszként erre: 64. - Kamillka)
2014. ápr. 2. 12:00
A tacskó nem öleb, kimindottan makacs, akaratos fajta, hozzákértés kell a neveléséhez. De nevelhető, hiszen vadászatra lett kitenyésztve. Nem igazán elsőkutyás gazdának való.
66. Miss Angel (válaszként erre: 65. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 11:56
*kutyáddal
65. Miss Angel (válaszként erre: 64. - Kamillka)
2014. ápr. 2. 11:56

oké,én meg kívánom hogy juss el addig a kutyádig hogy neked megy/majdnem/aztán megkérdezem,milyen érzés :))))))))))))

ferdítés?nem hinném hogy ferdítenék,te meg játszod a kutyaszakértőt,bár nem hiszem hogy az lennél,inkább csak a majomszeretet híve....

64. Kamillka (válaszként erre: 62. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 11:54
Ne ferdíts! Inkább azon gondolkozz el, hogy egy tacskóval hogyan sikerült odáig eljutni, hogy pálcát kell a lakásban tartani és miként tudsz ezen változtatni! Akkor leszel valódi álatbarát, ha ez sikerül.
63. Kamillka (válaszként erre: 60. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 11:35

Értem, hogy nem te engedted neki a nyalást, hanem a barát, de eddig nem léptél közbe. Tök mindegy kit nyalt olyan szempontból, hogy eddig megtehetett valamit, ami neked amúgy nem tetszett, de elsőre veréssel indítottál.


Nem, nem normális, hogy képes a kutyád ellened fordulni, de ez a nem megfefelelő nevelés eredménye. Nem a túlzott "tutujgatásra", hanem inkább a következetesség hiányára gondolnék így látatlanban. A pálca meg a verés nem fogja a szemében a tekintélyedet növelni, csak belőle is agressziót vált ki. Inkább út ahhoz, hogy tényleg eljussatok a végső pontig és oda kelljen adnod a barátodhoz.


A rombolás is azt mutatja, hogy valami nem jó a kutyának. Nézz utána tényleg, hogy hová tudnátok tréningre járni, mert mind a kettőtöknek jól jönne! Próbálj meg ez ezen a vonalon elindulni.


A barátod példájából kiindulva a jolly joker a szabadon futkározás lehet. Annál inkább jó lenne, ha be tudnád hívni és naponta csak egyszer úgy sétáltatni, hogy szabadon van a parkban stb. Nincs az a flexi, ami mellett szabdnak érzni magát a kutya.

62. Miss Angel (válaszként erre: 61. - 130454e42d)
2014. ápr. 2. 11:18
én értelek,csak most úgy érzem magam,mint egy állatkínzó,mert meg mertem pálcázni...hát azért mindennek van határa,pedig nálam nagyobb állatbarát ha van,megemelem a kalapom....és sose hittem volna hogy ha 1x nekem kutyám lesz,fogok tudni rá kezet emelni.De eljött ez az idő is és úgy gondolom,talán még nagyobb türelmet is tanúsítottam felé,mint kellett volna,ill ráhagyást,mert csinált már cifrábbat is itthon,csak nem velem szemben.Akkor se verte senki agyon,pedig arra biztattak,jól agyaljam meg,igen és mondom azzal mire fogok menni,hogy utálni fog és nem bízik bennem többé.Ráadásul kínzás is,miaz hoy megverni egy kutyát kegyetlenül,mert hogy odasózok neki néhanapján az azért nem kegyetlen verés....
61. 130454e42d (válaszként erre: 60. - Miss Angel)
2014. ápr. 2. 11:09
Ne úgy gondolj a kutyára mint egy emberre. Nem az, épp ez benne a jó. A barátodat elfogadta főnöknek, téged nem, ez az alapvető gond.
60. Miss Angel (válaszként erre: 55. - Kamillka)
2014. ápr. 2. 11:05

a nalást nem én engedtem neki hanem a barátom és sztem tök gusztustalan.Engem sose nyal végig,jó hogy megnyalja néha a kezem,ujjaim,mittomém,szeretetből,de az más.

motiváció:szeretgetés,simi,igen amiket írtál,játszani is imád,főleg labdázni.

A pálca meg még jó hogy előkerült,most mit tehettem volna?ha ezt írod akkor tuti hogy a kutyád még nem fordult soha ellened,vártam volna meg,míg nekem jön?

mert ha nem látja az a hülye pálcát nekem jött volna,a finom tenyeres tasli a fenekére az semmi volt,mint ahogy írtam az előző hozzászólásban,pont akkor akart odakapni....

a barátom hogy viszonyul a kutyához?ezt részletesen le tudom írni....

azt mondta akkor hogy jól verd el mert a fejedre nőtt/szó szerint így/,és baj lesz.pedig szereti,ebben biztos vok,mert ha nem szeretné,akkor a kutya se ragaszkodna hozzá.

míg nála volt,sokkal kevesebbet volt vele mint én,sőt....12 órában dolgozik,így csak este.akkor sétáltatta,volt játék és foglalkozott vele,nyilván,ha meg szabadnapos volt vagy hétvégén,a kutyát szabadon tudta engedni a zárt telken és szaladgálhatott kedvére.

és sztem a rendszer nálunk megvan mindenben,naponta többször/min 3x/séta,kb ugyanabban az időben,de ha egész nap dolgozni fogok,ebből le kell majd vennem,hisz munkábol nem jöhetek majd haza a kutyát sétáltani meg a kutyával játszani,na hogy akkor mi lesz,végképp nemtom,ha már most ez van....rengeteg ember tart kutyát úgy,hogy dolgozik,és nem az a baj,hogy nem bírná ki,hanem a hiperaktivitása,tehát neki a napi háromszori séta se túl sok.és ha egyedül van hgyva,akkor rombol,tehát csak az előszobában lehet tartani,mig nem vagyunk itthon,különben károkat csinálna,és rátértek akkor arra,hogy akkor kell büntetni a kutyát,ha tetten éred később már nem szabad,mert nem tudja miért kap....tudom,és ha arrra jöttem haza hogy tönkretett valamit,akkor se bántottam és nem is fegyelmeztem,mert akkor már minek?

a pálca egyébként nem mindennap használt eszköz,szóval félre értettél,de ha már ennyire ellenem fordul akkor bizony belőlem is kiváltja hogy nem bízom majd benne,mert ha azellen fordul aki felnevelte az már irtó gáz.és ha már jkettönket nézzük,a barátomat és engem,akkor nyilván én foglakoztam/foglakozok vele többet,mivel neki már eleve nem vlt annyi ideje mint nekem,mégis ha mindketten vgyunk,a szíve hozzá húzza...

59. Miss Angel (válaszként erre: 56. - Grizus)
2014. ápr. 2. 10:50
ezt végső esetben választanánk mindketten,ha végképp engedetlen lenne,búskomor vagy boldogtalan velem,de nem látom ezeknek jelét sem....
58. Miss Angel (válaszként erre: 57. - 130454e42d)
2014. ápr. 2. 10:49

én nem vagyok ideges vele szemben,de más nem vezethetett ide,csak a túlzott csucsujgatás.

amugy megbeszéltük,hogy nem jön egy ideig így a kutya nem látja,hátha változik valami,érdekes,hogy ilyenkor még ha finoman is fegyelmezem meg is engedelmeskedik,sokszor elég egy szó,amit ért,szigorú hangsúllyal.morgás????ellenem fordulás???az meg pláne nincs,úgyhogy sztem olyankor felbátorodik,ha őt érzi maga mellett és akkor mer engedetlenebb lennii....

2014. ápr. 2. 06:42
Tényleg keress egy kutyasulit, ha meg akarod tartani a kutyát. Jól mondta az előttem író, meg kell tanulni a kutya nyelvét. Ne azért büntesd mert ideges vagy, hanem mert megszegett egy ismert szabályt.
56. grizus
2014. ápr. 2. 03:41
Hát... fájni fog, amit mondok, de én odaadnám a barátnak.
55. Kamillka (válaszként erre: 54. - Miss Angel)
2014. ápr. 1. 23:46

A szigor, vagy a büntetés nem egyenlő a veréssel:( Ilyen módszerekkel nem lesz jobb, csak rosszabb. Én a helyedben az első morgásnál megfogom a grabancánál fogva és kizárom a szobából mondjuk 10 percre. Visszaengedem, ha rosszat csinál és nem fogad szót újra. Ha szót fogad, jutalom. Mi a kutyád motivációja? Jutalomfalat? Simogatás? Játék? Mit szeret annyira, hogy azért megcsináljon dolgokat?

A helyén meg pláne ne bántsd és a pálcát is felejtsd el! Egyáltalán minek van kéznél pálca, ha nem használod? Megmondom őszintén (előre is bocs), hogy még ismeretlenül is kivettem volna a kezedbôl és talán meg is megsuhintalak vele, ha ezt látom. Látod, hogy nem is használ ez a módszer, nem kell.

Csak akkor büntesd, ha rajtakapod. Utána, már ne! Amúgy csak gondolj bele! Eddig eltűrted, hogy nyalja a barátodat, most meg hírtelen pálcával kap érte. Nem itt kellene kezdeni a nevelést.

Szerintem is hasznos lenne nektek, ha tudnâtok trênerhez járni, de nem csoportba, hanem csak ti ketten. Neked kell igazából megtanulni a kutyád nyelvét:-) szerintem ez az alap gond. Milyen egy napotok? Hetetek? Mennyire van rendszer az êletetekben? Milyen közös programotok van, vagy játékot játszottok, ami mindkettőnek örömet okoz? Kérdezted már a barátodat, hogy ô miket csinált a kutyával, amíg vele volt? Oka van a ragaszkodásnak. Az is lehet, hogy egy gazdás.

Próbálj meg a módszereiden változtatni. A mindent megengedek, mert szeretlek, meg a pálca között van átmenet. Tök jó, hogy te is javítani akarsz a helyzeten! Remélem sikerül!

54. Miss Angel (válaszként erre: 53. - Féknyom)
2014. ápr. 1. 10:15

értelek:(

csak tudod ez nehéz,mert felneveltem,imádom:'(

na mind1,most nem is ezen lovagolnék,hanem máson,leírom mi volt pl tegnap.

Megint itt volt,jól el voltunk,játszottunk,szeretgettük,stb,élvezte,vidámak voltunk,de az este csúful végződött.

van 1 olyan hülye mániája,amitöl a falra tudnék mászni,nem tom ez mi náls,milyen ösztön de imádja csinálni:a barátom kezét,alkarját nyalja nyalja nyalja,amit ő hagy,engem meg idegel sokszor és volt már rá példa hogy megszakitottam ezt rászóltam és nem engedtem hogy folytassa,akkor megmorgott.Az este is dacból megtettem mert sejtettem mi fog történni,meg is történt,csak durvábban mint eddig....

elkezdett rám morogni aztán elvettem a kezem de mikor folytatni akarta ismét nem engedtem,ezt párszor eljátszottuk aztán mind vadabbul kezdett morogni,bepörögtem és a helyére parancsoltam,persze nem akart menni én finoman letaszítottam az ágyról,na akkor már bwe volt gőzölve,azután muszáj voltam nekem is erélyesebbnek lenni.

mikor már a helyén volt,kapott vagy három tenyerest a seggére és akkor már majdnem oda is kapott,aztán előkerült egy vékony vessző amitől már tart mert az utóbbi napokban oda odasóztam neki vele mikor már nem hagyott más válasuztást,na akkor hagyta abba az egészet,de úgy haragudtam mint még soha.A tekintete tiszta ilyen üveges lett,és iszta hamis kutyát láttam,aki totál ellenem van fordulva.az első harag után fájdalom volt,amit éreztem,mert én már nem tudom,mit csináljak...

jó irjátok hogy következetesség meg főleg szigor....de most ha állandóan csetkelni fogom a kutyát,mi lesz abból? méginkább magam ellen fordítom,elidegenül tőlem és majd fél is,főleg ez az utóbbi,sose voltam a veréssel nevelés híve.De mégis mit lehet csinálni azon kívül?

azóta nem nagyon van szeretgetés max 1 simi és kész.igyekeztem minél részletesebben leirni az esetet mert kiv vok ki mit szól hozzá,bár számomra már annyira nyilvánvaló,hogy Ő már választott:(csak nem engem....

53. féknyom (válaszként erre: 52. - Miss Angel)
2014. márc. 31. 22:46
Ezek a tények. Nagyon nyugodtan írtam.:)
52. Miss Angel (válaszként erre: 49. - Féknyom)
2014. márc. 31. 09:36
akkor te ,eg úgy látod,hogy átpártolt és lehetséges hogy ott boldogabb lenne,mint velem?nyugodtan irhatod,ha igy gondolod.....
51. Miss Angel (válaszként erre: 50. - Fügemadár)
2014. márc. 31. 09:35
ezt mondta a házunkban egy másik gazdi,hogy hidd el,nem biztos hogy meg fogod tudni rá tanítani,mert mindegyik kutyát nem lehet....
2014. márc. 30. 22:42

Szerintem minden kutyát nem lehet "póráz nélküli sétáltatásra" nevelni.

Hiába szófogadó, meg minden, ha a túloldalon meglát egy macskát, vagy bármi "kihagyhatatlant", akkor oda a nevelés...

Persze, fajtája válogatja.

2014. márc. 30. 21:49
Én tapasztaltam már ilyet, így lett egy tündéri kutyám. Gazdi elutazott, én vigyáztam rá. Mit rontottál el? Nem tudom, szerintem semmit.
48. 130454e42d (válaszként erre: 47. - Miss Angel)
2014. márc. 30. 13:21
Szerintem értelmetlen, ezt kettőtök közt kell "lemeccselni".
2014. márc. 30. 13:19
és mit gondoltok,vonjam meg tőle a találkozgatásokat a másikkal?vagy értelmetlen lenne?ezt már az elején kérdezni akartam..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook