Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kutyatámadás fórum

Kutyatámadás (beszélgetős fórum)


1 2
38. frutty (válaszként erre: 37. - 3f5c70e7b8)
2010. dec. 2. 19:30

péppé verni!

inkább a gazdáját kéne!

csak törvényt ugykéne meg alkotni,hogy be is kehhessen tartani.pld.börtünbüntetés ne pénzzel.

37. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 36. - Sulawesy)
2010. dec. 2. 09:50
Azért írtam "rendes" büntetést, mert a pénzbüntetést nem tartom elégségesnek, ha valaki vascsövel péppé veri egy kutya koponyáját.
36. Sulawesy (válaszként erre: 30. - 3f5c70e7b8)
2010. dec. 1. 18:34
De igen! Volt pénzbüntetés és felfüggesztett börtön is. De nem jellemző ezek ritka nagyon ritka esetek!!
35. Sulawesy (válaszként erre: 30. - 3f5c70e7b8)
2010. dec. 1. 18:32
De igen! Volt pénzbüntetés és felfüggesztett börtön is. De nem jellemző ezek ritka nagyon ritka esetek!!
34. pteri
2010. dec. 1. 14:13
Nekünk rendőr mondta, hogy a nem megfelelően tartott, megvadult szomszédkutyákkal nem tudnak mit kezdeni gyakorlatilag, csak ha már vér folyik, mint a családi veszekedéseknél is . Szabály van, fel lehet jelenteni, aki nem tartja be, a kutyafalka meg marad...
33. frutty
2010. dec. 1. 12:54
sziasztok és szép békés napot!!!!
32. frutty
2010. dec. 1. 12:52
nem az a gond,ha nem hogy nincsenkeritésen belül és szabadon vannak.
31. mogyi (válaszként erre: 26. - Frutty)
2010. dec. 1. 12:48

Sok múlik azon ki hogy neveli a kutyáját.

Nekem is volt nagytestű kutyám, roti, s mindenki tartott tőle (hiszem egy elég nagytestű faj) , de egy arany kutyi volt, úgy lett nevelve, hogy ha kiviszem sétálni, akkor akinek megengedtem bátran megsimogathatta, a kutya max összenyalogatta.

Persze sokan nem nevelik a kutyájukat, s öszönösen cselekednek, támadnak. A kutyákkal megfelelően kell foglalkozni és nevelni.

30. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 25. - Sulawesy)
2010. dec. 1. 12:47
Magyarországon van jogszabályi lehetöség a felelötlen állattartás büntetésére, a gyakorlatban azonban még nem született "rendes" ítélet egyetlen ügyben sem. :( Így pontos, amit írtál. :D
29. frutty (válaszként erre: 27. - Cicaanya)
2010. dec. 1. 12:47
nekem is volt kutyám,és imáttam én is...
2010. dec. 1. 12:46
sziasztok szép napot,mindenkinek♥
2010. dec. 1. 12:45

Hát nekem is nagy nagyon nagy kutyáim voltak:)

...de az biztos,hogy ennyiméit aztán annyira tudták simogatni,állva elaludtak :DDDD

imádtam őket hiányoznak,többet értek mint bár ki a világon :)

26. frutty (válaszként erre: 19. - Mogyi)
2010. dec. 1. 12:41

engem,hál istennek mégnem harapot meg!

de igy is félek a nagy kutyától!

fiamat is nagyon féltem mert,nálunk hátulsétáltatják a nagy kutyákat szabadon porázz nélkül....

2010. dec. 1. 12:40
Magyarországon büntetik már a felelőtlen állattartást, DE senki nem jelenti fel a szomszédját, mert para van. Itt jelen esetben ha nem tiszta kié a kutya akkor ki jelentenél fel, kihez fordulnál???
24. Sulawesy (válaszként erre: 1. - Frutty)
2010. dec. 1. 12:38

Én kutyatartó/ebtartó vagyok. Vallom, hogy a gazdától nagyon sok függ! De nem szabad elítélni egy állatot azért, mert kóborol, nem lehet előítéleted, mert nem ismered az előéletét. Nem vagyok irtás párti, de akkor altassátok el szépen, valaki vegye a fáradságot, vagy keressetek neki gazdát, rengeteg fajtamentő csoport van, akik INGYEN ÉS BÉRMENTVE kimennek, elviszik, neked csak a telefonálást kell fizetned. Ők keresnek ideiglenes gazdit, meg örökbefogadót is.


Dolgoztam alapítványnál, voltam ideiglenes gazdi. Sokat lehet egy kutyán szép bánásmóddal javítani.


Sajnos néhol a termet miatt az agresszióval azonosítják : nagy kutya nagy agresszivitási hajlam. Aki nem ismeri a fajokat, nem tudja miről beszél az inkább hallgasson.


Felétek nem lehet valami hasznos segítséget kérni?? Interneten??

2010. dec. 1. 12:37
hát igen.....
22. frutty (válaszként erre: 16. - Cicaanya)
2010. dec. 1. 12:37

ez humánusabnak tartom mint,amikor kidobják szerencsétlent a kocsibol asztán elhajtanak.

szerencsétlen ott fagy meg és éhezik.

de van olyan aki tart kutyát és szabadon,van

nincsen se kerités semmi.

2010. dec. 1. 12:36
Felelőtlen volt,csak a saját élete érdekkelt a gazdikat!!!
2010. dec. 1. 12:34

És régi életében,a múltjában,voltak kutyái és mire reggel felkelt addigra a másik kutya másikat szét szedte,s meg is ették!!!

De ez egy tüzelő szukája miatt volt,sajnos 4állat volt ha jól tudom amiket cserélve engedte ki a munka helyén!!!szép??

19. mogyi
2010. dec. 1. 12:33

Sajnos én is átéltem már kutyatámadást. Mikor még kicsi voltam, talán elsős-másodikos lehettem, átmentem a nagymamámékhoz. Akkor még falun laktunk és mi és az ő házuk között 4 másik családi ház volt, tehát tök közel laktunk egymáshoz. Én békésen, gyerekesen ugrabugrálva mentem a nagyiék háza felé, s a szomszédjukból rámtámadt 3 farkaskutya. Az udvar kapuja nyitva volt, s a kutyák alapból agresszívek voltak, a gazdájuk állandóan uszítgatta őket. A lényeg, hogy ahogy futottak velem szembe a kutyák, én megijedtem és elkezdtem szaladni, de persze elkaptak. A háromból kettő harapott meg, a harmadik csak azért nem mert még azért kölyök volt. A nagyapám futott ki az utcára és kergette el őket. Több helyen megmartak. Azóta bennem van ez a dolog, s még felnőtt fejjel is tartok a kutyáktól.

Az egésznek semmijen következménye nem volt.

2010. dec. 1. 12:32

Mesélek egy itteni tagról,biztos magára ismer de annyira nem érdekkel!!!!!!!!!!

Nevet enm emlitek!!!!!!!!!!


Egy nagy kutyája szem be volt gyulladva évekig,ő inkább nyaralni ment mint,hogy gyógyuljon a szem,és nyaralni hova külföldre!!!! szép?????

17. Márti86 (válaszként erre: 14. - Cicaanya)
2010. dec. 1. 12:31
Az lehet de a hosszú távú jó megoldás mindenképp ez lenne. Láttam valami statisztikát hogy Magyarországon tartják a legtöbb kutyát, ami azért érdekes, mert mennyivel kevesebb lakosa van Mo.-nak, mint pl. Németo.nak és mégis több kutyánk van. :((
2010. dec. 1. 12:30

Tudjátok,aki szereti állatokat,és amiket olvas lát az egy állatbarát..

(idézek:

13éves kutyát leadta gazdája,9éves kutyát leadta altatásra gazdája stb...)szomorú meg az is hogy éheznek,fáznak meg sok helyen rossz a körülmény!!!

15. frutty (válaszként erre: 12. - Márti86)
2010. dec. 1. 12:29

itt is igy kellene!

de ez magyarország nem,német o.

törvényen kéne szigorúbb és odafigyeléskérdése,

14. cicaanya (válaszként erre: 12. - Márti86)
2010. dec. 1. 12:28
lehet de nagyon sok kerülne utcára!!!!! nagyon nagyon sok!
13. frutty (válaszként erre: 11. - Fókamama)
2010. dec. 1. 12:27

az de mit lehet tenni?

börön azok tele vannak?

pénz azzal egy ember életet nem lehet visszahozni?

2010. dec. 1. 12:26
Németországban adóznak keményen a kutya után, ha itt is bevezetnék nem lenne fűnek fának kutyája és kötelező a chip, tehát le sem tagadhatja hogy az övé ha eladja mint a kocsit be kell jelenteni. Nincs is annyi őrült állattartó mint itt, de mit várunk, ha az ebberekhez is akkor mennek ki ha a vér folyik akkor a rosszul tartott kutyához még annyira sem mennek ki. :((
11. fókamama (válaszként erre: 7. - Frutty)
2010. dec. 1. 12:24
Ez állatkínzás ne is haragudj.És büntetendő!
2010. dec. 1. 12:24

IGEN !!!!!

AZ KELLEEN ami kint külföldön is van! Nem ehylesen tartani,nem megfelelően,stb....Akkor előállíttatni,megbüntetni ha kell el ültetni!

És csak engedélyel tenyészteni,nem lennének beltenyészetek,se nem lenének össze vissza szaporodás!

(vannak édes kicsike kutyusok ne értsetek félere,19évig kutyáztam harcoltam életükért utolsó fityinegemt rájuk költöttem!! de család tag voltak egytől egyig!)

Némelyik kutyus még enni is alig kap!!!


És persze támogatás ,amit ugyan állami támogat külföldön,itt is kéne ilyen!!

9. frutty (válaszként erre: 8. - Panni58)
2010. dec. 1. 12:24

elviszik de valahogy,mindig visszakerül.

én mikor megyek körbe,ne hogy megtámadjon.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook