Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát szeretnék.... fórum

Kutyát szeretnék.... (beszélgetős fórum)


1 2
24. tien
2023. jan. 14. 18:57

Tegnap este nem aludtunk ,mert a kutyánk fájlalta a mellső lábát.

Öt percenként néztem rá.

Reggelre kutya baja nem volt.De már ez a negyedik lábon kihordott infarktusos miatta.

Se le ,se rá beszélni nem akarlak ,csak szólok olyan mint egy gyerek ,sz@rrá aggódod miatta magad.


Első gazdik vagyunk ,nem értettünk /értünk a kutyákhoz .De imádom a kis dögségét ❤️🐕

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 18:46

Akkor meg, hogy gondolod, hogy rábeszéled?


Mi is szeretnénk kutyát, de mivel utoljára gyerek korunkban volt kutyánk, illetve a férjem a katonaságnál is kutyázott, mert határőr volt, így nagyon átgondoljuk, hogy mi legyen.


A férjem nagy kutyát szeretne, de én ellenkezek, mert fájnak a térdei és féltem, hogy elrántja, illetve annyit enne, mint egy felnőtt férfi+orvos. És igen, hiába megyünk kutyabarát helyre nyaralni, problémásabb lenne egy nagy kutyát betuszakolni az autóba, mint egy kisebbet ölbe kapni.


Én ha kutya lesz, akkor egy olyan 15-18 kg-osra gondoltam, de ezt is nagyon átgondolom, mert a kiskutyát viszont be kell engedni a házba, ami nem gond, de lehet, hogy már nem szeretnék utána takarítani.

Volt cicánk 17 évig, és minden nap simán egy újabb macskát összerakhattam volna a kihullott szőréből.


Nincs kedvem ennyit takarítani, így nem tudom, hogy minek kellene történnie, hogy rábeszéljem magam...

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 14. 18:30
Sztem az apja nem szerette a kutyájukat, ezt látta, ezt hozta. Szomszédban, másnál szereti a kuytát, megsimogatja, ölbe is veszi. De neki ez elég.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2023. jan. 14. 18:29
Jah, jó ötlet! Csak meglépni nem egyszerű....
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 68a20912f0)
2023. jan. 14. 18:28
Nem tudom, igazából sztem magával a kutyával van gond. Nincs meg neki az érzés, amit a kutya ad.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2023. jan. 14. 18:27
No meg 25 éve valahogy nem gondoltam, hogy majd nem akar kutyát.
18. timycat (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 18:25
Tehát gyerekként nem az ő terhe volt a kutya gondozása és még így sem vágyik kutyára. Te ismered a férjed, de én nem próbálnám ráerőltetni, hogy jaj majd ha meglátja elbűvöli.
17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 18:20
Akkor a férjed cseréld le előbb.
16. 68a20912f0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 18:14
Egy törpe uszkárnak tudna ellenállni a férjed? Én férfi vagyok, nagytestű kutyákat szeretem alapvetően, de a törpe uszkár valami tündér, kedves, aranyos.
15. K-né Zsóka (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 18:13
Ne légy azonnal agresszív, valahol igaza van Napsugárnak. A szomszédomnak mopsza van, már nem fiatal, borzasztóan horkol, hörögve veszi a levegőt. Kb. 3-4 hónapja nem bírják elviselni egymást a macskával. Így kénytelenek voltak a kutyusnak a lenti konyhában kialakítani egy jó kis helyet. A horkolásától ők sem bírtak pihenni. Nem egyszerű, de ezt biztosan számításba vetted :)
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. jan. 14. 18:01
Nem gyerek vagyok, tehát ne csinálj úgy. Az irásodból látszik sosem volt állatod. Többet nem is kell írnom.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2023. jan. 14. 18:00
Az marha rég volt. Azóta sokat változtam.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. jan. 14. 17:59
Pici gyerekkorában, panelban
11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 17:47

Akármilyen kistestű kutya, kölyökként lehet aranyos, játékos, de gyorsan felnőtt lesz belőle is.

Egyáltalán nem biztos, hogy később is jó lesz a kapcsolata a macskákkal, és egyéb tulajdonságai (horkolás, macskák üldözése) miatt komoly feszültségek támadhatnak köztetek. És akkor mit kezdel a kutyussal? Akkor képes leszel túladni rajta? És majd akkor hogyan érteted meg a gyerkőcöddel, hogy volt-nincs kutya?

10. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 17:46
Volt valaha kutyája? Pláne lakásban
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 17:41
Férjet te választottad.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. jan. 14. 17:38
Férj is 😂
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 14. 17:38

Nem ellenérveket kértem, azokat mond férj is eleget 😁


Én is tudom, hogy kell idő szobatisztaságra, ki kell menni sétálni szélben, esőben, fagyban. De én ezt nem érezném tehernek. A macskákat is én almozom csak (akkor is amikor terhes, beteg voltam vagy műtét után), etetni is csak én etetek. Háztartást is egyedül viszem....


Úgy érzem nekem hozna egy kis örömöt egy kutya, egy kis pluszt az életbe.

Amig otthon laktam mindig voltunk kutyánk, kicsi korom óta (palota pincsi, labi keverék, ónémetjuhász). Hiányik a kutyusok buksijának illata.

Férj mindig azt mondja menjek haza anyuékhoz és sétáltassam az ő kutyájukat... Na az kb olyan mint egy kisbabára vágyó nőnek azt mondani, menjen át a szomszédba babázni.


Bánt, hogy nem veszi figyelembe én mit szeretnék. Jó ezt ő is mondhatná, ha titokban hoznák kutyát....

Nem tudom, hogy változna e véleménye, ha már itt van a kutyus, elvarázsolná e?

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 16:52
A mopsz tényleg horkol. Söt, szinte röfög. Ilyen ez, ha szinte nincs is orra.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 14. 16:45
Még hozzáteszem, ha a kutya az új jövevény, mindig a cica az úr, legalábbis nálunk így volt és az ismerősök körében is. A nagy dog is vigyázzban állt a cicakarmai megtapasztalása után,
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 16:42

Nekem van.

De egy cica azonnal szobatiszta, míg egy kutyust, hosszabb-rövidebb ideig kell szoktatni, hogy azzá váljon.

Rendszeresen le kell hordani, akkor is, ha betegek vagytok.

Sokkal nehezebb nyaralni, üdülni menni egy kutyussal.

Ha dolgoztok, hosszú neki a 8-10-12 óra egyedül otthon.

Lehet szétrág dolgokat, sír egyedül.


Ez az érv szól ellene nálam, de 1001 ok meg mellette, azért van nekem is, és cica is van.

3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 16:39
Férjem és az öreg macskák miatt nálunk se lesz kutya. Jobb a békesség.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 14. 16:37

Azt gondolom, csak feszültséget generálnál ha győzködnéd.

Őrizd a békét! A házasságok nagyobbik része felbomlik, és minden esetben azzal kezdődik a gond, hogy valaki feszültséget generál. Először csak kicsi az ügy, szinte semmiség, aztán megnő.

2023. jan. 14. 16:30

Sziasztok! Segítséget kérnék ötletelésre. Szóval én szeretnék egy kutyust, de férj ágál ellene. Vannak cicánk, őket nagyon szeteti, nekik mindent lehet és mindent megkapnak. Ezzel nincs is gond és is ilyen beállítotságú vagyok. Nálunk az állatok családtagok. Na de kutyát az istenért nem akar, mindent is kitalál, hogy miért nem. Pl kopog a körme, horkol, stb. Egy mopsz lenne a kiválasztott egyébként. Elismert tenyésztőtől, tehát nem szaporítótól. Az örökbefogadás is szoba jött, de a cicák miatt jobb lenne egy kiskutya, aki még termetre is kicsi és nem felnőtt. Illetve a gyerkőcömnek is szeretnék ezzel kedvezni, hisz a kölyök játékosabb, mint pl egy 3 éves mopedli.

Nem tudom milyen érveket tudnák felhozni, hogy meggyőzzem....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook