Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
18187. 3532273647 (válaszként erre: 18186. - Ata06)
2013. szept. 1. 19:50

Mindketten,rendesek,fegyelmezettek voltak,a kicsi is már szinte hibátlan ül le a járdaszélen,a nagyot megtanítottam az ugat jelzésre...ezeket egyedül.illetve könyvből.Nem örző,de jó jelzőkutyák-itt ugatni kellene-,az enyémek a kivételek.

Láttam már óriásuszkárt keményen csibészelni,mi is megpróbáltuk,inkább csak hülyeségből,de leült és nézte,miért ugrál ott egy ember és egy rottweiler.A körhergelésnél meg beült mögém.

Az óriással pár alkalommal voltunk kutyasuliba,mert egy CACIB-on részt vett a kutyasuli a bemutatón.A kiállítási ringből megtünk át a bemutatóra,mindkét helyen tökéletesen helytállt.

18186. Ata06 (válaszként erre: 18185. - 3532273647)
2013. szept. 1. 18:54

Miért szeretnéd, hogy ugasson? Más meg örülne, ha csend lenne.;) Nem szabad elfelejtened, hogy az uszkár nem őrző védő kutya. Ő nem valószínű, hogy fog neked jelezni. De mivel nagyon tanulékony fajta meg lehet rá tanítani.

Először mutatod neki a csukott öklödet és hirtelen kinyitod mondva a szót ,hogy "ugat". Többször csinálva fogod nála elérni-remélhetőleg, hogy ugasson. Az ököl csukása és nyitása ingerli rá! Ha már a jelzést össze kötötte a szóval, akkor odamész az ajtóhoz és csengetsz, ekkor is mutatod a jelet és mondod a szót.

Naponta többször ismételd a csengetést és a szót meg a jelet, hogy össze kösse, a cselekedetet a csengővel. Későbbiekben , ha valaki jön ne nyiss addig ajtót, míg nem reagált a csengetésre ugatással.

Én a helyedben elvinném egy suliba is, mert hihetetlen okos ez a fajta és nagyon sok minden t meg tudnál neki tanítani. Nem véletlenül ezt a fajtát használják a cirkuszokban is.

Ezenkívül kaphatok olyan könyvek ,amikben különböző trükköket tanítási menetét mondják el lépésről lépésre. Az uszkár minden tanulási folyamatot játéknak tekint és imád a gazdi kedvében járni. Érdemes így lekötni az energiáit! Ha érdekel könyvcím , vagy bármi kérdésed lenne nyugodtan írj, segítek-ha tudok!

Még valami! 6 hónaposan még nagyon babák ,igazából egy éves kor körül érti meg mit is akarsz tőle. Az iskolákat is ettől a kortól javasolják. Előtte meg kutya oviba lehet vinni és ott lassan tanítani az alapdolgokra.

18185. 3532273647
2013. aug. 30. 19:26

Sziasztok!

Második kutyámat "fogyasztom",mindkettő okos,ügyes szófogadó szobakutya,egyikük már elment.Az első óriásuszkár volt,panelban lakott,pillanatok alatt szobatiszta,okos kutya volt,de nem jelzett.Csengettek,kifutott az ajtóhoz,megvárta míg kinyitom,és eldöntötte,hogy ugatni kell vagy örülni.Most egy 6 hónapos törpém van,és ugyanez...az utcán történtekre ugat,morog,figyel, a lépcsőház felőli rész viszont nem érdekli.Időnként elmegyünk egy kertes házban lakó rokonunkhoz,ott ugat,fut a kerítéshez,őrzi a házat.Mit tegyek,hogy ugasson?Amikor csengetnek,megyek,mondom hogy figyeljen,ugasson,de nem...

18184. cskata
2013. aug. 30. 09:40
köszi Lányok! :)))
18183. f3000dc5ef (válaszként erre: 18182. - Andi6020)
2013. aug. 30. 09:15
Igen, pont így :D
18182. andi6020 (válaszként erre: 18178. - Cskata)
2013. aug. 30. 09:15
Simán elvan egy kutya napi 8 órán át egyedül. Javarészt úgyis aludni fog. Ez igazán ne tartson vissza, megszokás kérdése az egész. :)
18181. f3000dc5ef (válaszként erre: 18178. - Cskata)
2013. aug. 30. 08:21

Szia :D Velünk négy és fél éve él egy kutya a lakásban :D

Boldog, és mi is azok vagyunk :D

Sokat kell kivinni, és foglalkozni vele. De simán megoldható :D

Én is gyakran megkapom, hogy "szegény kutya". Szegény egy frászt. Többet foglalkozok velem, mint a kerti dísznek tartott társaival. Oktatom, játszok vele. Versenyekre járunk :D

Amiből a szomszédok csak annyit látnak....lakásban él a kutya :D

A kutya kotorék lakó ....nagyon jól elvan egyedül a lakásban, amikor éppen nincs feladat :DDDD

18180. cskata (válaszként erre: 18179. - Turkkati)
2013. aug. 30. 08:13

:) köszönöm szépen a bíztatást, aranyos vagy! :)


a nemével kapcsolatos dolgot úgy értettem, hogy - nálam legalábbis - eddig mindig "meglátni és megszeretni" alapon történt a kutya kiválasztása.. :) szóval hiába "gyúrok" lány kutyára, ha elrabolja majd a szívem egy helyes kisfiú.. :D


mindenképpen jelentkezem, ha gazdivá válok! :)

18179. turkkati (válaszként erre: 18178. - Cskata)
2013. aug. 30. 06:51

Szerintem ne menjen el a kedved a kutyatartástól!

Mert az igaz, hogy először rombol és bepiszkít, de ez nem tart örökké.


És az a plusz, amit a kutya hoz az életünkbe, nem mérhető össze az első idők bosszankodásával :))))


Menhelyi kutyáknál is választhatsz, hogy milyen neműt szeretnél, nekünk a 4 kutyából 2 menhelyi, lányt hoztunk, mert azt szerettünk volna.


Sok-sok örömteli kutyás évet kívánok neked!


Azért jelentkezz majd, ha meglesz a kutyusod! :)))

18178. cskata (válaszként erre: 18176. - Ata06)
2013. aug. 29. 09:46

köszönöm a választ és a rengeteg gondolkodásra ösztönző kérdést! :) hasonló dolgokon töprengek hetek/hónapok óta.. :)


Édesanyámnál évekig volt kutyám (egy 9, majd utána egy 15,5 évig élő), így képben vagyok az alapvető tudnivalókkal, de ott - még ha leginkább a lakásban voltak is bent - mégiscsak egy kertes házban élhettek és anyu is nyugdíjas jópár éve, így egyszerűbb volt a helyzet. Szerintem továbbra is ez a verzió lenne az igazi, de anyukám már elzárkózik a kutyatartás elől, nem akar újabb kutyát. Nekem pedig nagyon hiányzik egy kutya, hiszen majd' 25 évig volt és már 2,5 éve nincs.. Innen jött a gondolatom, hogy akkor (ha már az enyém a kutya), éljen is velem, csakhogy így egy társasházi lakásban kell majd laknia és ez az, amiben egyáltalán nincs tapasztalatom.


Én is az alom praktikusságára jutottam egyelőre - bár neten láttam webshopokban pelenka kifeszítő keretet, amelyeknél azt az előnyt hangsúlyozták, hogy nem tudja a kutya széttépni a pelust + elhurcolni a lakás más pontjaira.. :))


Lány kutyában gondolkodom, az előző is az volt és egyébként is úgy tudom, hogy a szukák simulékonyabbak, kevésbé harciasak. (pl. az idegen kutyákkal való találkozáskor) Persze az ingyenesen elhozható és/vagy menhelyi kutyák esetében nem kívánságműsor a neme.

Egyértelműen társnak szeretném, nem a lakás őrzése lenne a feladata.. :)


Igen, tisztában vagyok az amortizációs képességeikkel és a mérhetetlen kíváncsiságukkal is. :)

Két napja próbálom "kiskutya-szemmel" nézni a lakást, azaz mi az, amit cirka 2 évre el kell majd pakolnom és mi az, amit tuti szét fog rágni ha alkalma nyílik rá.. :D


Egyelőre tájékozódom a témában, bár tény, hogy minél több cikket olvasok el az esetleges problémákról, annál inkább inamba száll a bátorságom.. :)

Meglátjuk..


Köszönöm a segítséged, kereslek ha kérdésem lesz! :)

18177. d878fb6317 (válaszként erre: 18173. - Cskata)
2013. aug. 29. 09:33

Azt javaslom nagyon gondold át, hogy valóban akarsz-e kutyát.

Egy kutyusnak a legrosszabb az egyedül lét.

A kérdésedre egyébként én is inkább az almot javaslom.

Én ugyan kertes házban élek, de a kutyánk alapvetően bentlakós, de vécézni az udvarra jár.

Nem lebeszélni szeretnélek, csak mielőtt belevágsz jó, ha számításba veszel mindent.

Ata már leírt jó néhány dolgot előttem és csak egyet érteni tudok Vele.

Minden nap legalább nyolc óra egyedül az nagyon sok egy kutyának egy lakásba bezárva, nekem ez a véleményem.

18176. Ata06
2013. aug. 28. 20:16

Én ha tehetném alomra szoktatnám, mert nagyobb mennyiséget tud felszívni, mint a pelenka.

Ráadásul a pelenkát hajlamosak széttépni, mert játéknak tekintik.

Ugye tudod, hogy a lakást nem tudod megóvni és amíg meg nem komolyodik egy kicsit , egy -másfél éves koráig bizony nem kevés dolgot fog tönkre tenni.:/

Azt is jó lenne tudni, hogy milyen keverék van benne, mert abból következtethetsz a természetére.

Inkább lányt válassz, mert azok guggolva pisilnek, míg a fiúk ivaréréstől emelik a lábukat, így hiába van almod, nem fog tudni belepisilni.

Én biztos nem vinnék kölyköt, inkább fiatal kutyát, aki már tudja mit lehet és mit nem. Kiforrott az egyénisége és a mérete sem lesz meglepetés. Szófogadó, simulékony, kedves.

Bár kérdés, hogy mire szeretnéd?

Társnak, vagy azért őrizze is a lakást?

Esetleg kirándulós vagy, így sokat vinnéd magaddal? Ez mind fontos abból a szempontból, milyen keverék kutyát fogadnál örökbe.

A menhelyeken a nagyobb állatokat már ivartalanítva tudod elvinni, míg a kicsiknél mindig a gazda gondja, ami nem olcsó mulatság.

Csak nyolc órát kell nélkülöznie a társaságot, vagy előfordul, hogy még többet lenne magára hagyva? Hosszú szőrű legyen vagy rövid? Mindkettőnek meg van a hátránya és az előnye is.

Ezenkívül, hiába hozod menhelyről ,azért költséggel jár egy kutya, nem is kevéssel.

Meg nagyon sok gonddal is! Rengeteg szeretetet tud adni, de előfordulnak problémák is.:/

Tudod vállalni?

Ha bármiben tudok segíteni a továbbiakban is írhatsz nyugodtan, akár privit is.:) Szia :)

18175. cskata (válaszként erre: 18174. - Ata06)
2013. aug. 28. 19:27

mindenképpen valami kistestűt szeretnék.. :)


most egy menhelyre került kis méretű anyakutya egyik kölykével szemezek (bár keverék kutyák, de az anyjuk nagysága alapján a kölykök sem lesznek szerintem sokkal nagyobbak)..

szóval valami max. 5 kg körüli kutyában gondolkodom. :)

18174. Ata06 (válaszként erre: 18173. - Cskata)
2013. aug. 28. 16:44

Mekkora kutyáról lenne szó?

A méretére gondoltam.

18173. cskata
2013. aug. 28. 14:16

Sziasztok!


Remélem, járnak majd erre tapasztalt, lakásban kutyával együttélő gazdik.

Készülök a nagy projektre, de szeretnék alaposan utánajárni a dolgoknak, mielőtt kutyám lenne.


Az első kérdés, amely máris felmerült bennem, hogy a kutyapelenka vagy az alom lenne a jobb/praktikusabb/költségkímélőbb választás.

Nem találtam eddig a neten semmiféle összehasonlítást vagy tapasztalatokat a témában.


Mivel napi 8 órát egyedül lesz, így mindenképpen szeretnék neki valamiféle lehetőséget biztosítani, ahol a napi szükségleteit el tudja végezni és nem kell toporogva arra várnia, hogy mikor érek haza, mikor juthat ki az utcára..


Előre is köszi a válaszokat!

18172. f3000dc5ef (válaszként erre: 18171. - Anonima83)
2013. máj. 8. 13:00
ha vírus, akkor túl sok mindent nem tud tenni :( mondjuk kitalálhatná, hogy mi lehet.
18171. anonima83
2013. máj. 8. 12:59
Lehet, hogy igazad van. Remélem, az orvos is kitalál már végre valamit, ami valóban segít!
18170. f3000dc5ef (válaszként erre: 18169. - Anonima83)
2013. máj. 8. 12:54

Akkor ez jó.

Nem tudom mi lehet, lehet egy hosszabb lefolyású vírusos fertőzés is.

18169. anonima83
2013. máj. 8. 12:51
Kevesebbet űrít, mint szokott, de gondolom ez a kevesebb étel- és vízbevitel miatt is van. Amúgy nincs elváltozás sem az állagát, sem a színét tekintve.
18168. f3000dc5ef (válaszként erre: 18167. - Anonima83)
2013. máj. 8. 12:42
Széklet-vizelet, rendben?
18167. anonima83
2013. máj. 8. 12:41
6 éves, közepes termetű keverék, egyébként korábban nagyon mozgékony és vidám szokott lenni. Még fiatal ahhoz, hogy valami történjen vele. Mindenképp visszaviszem orvoshoz, csak elég aggasztó, hogy ő sem tud mondani semmit sem. Köszönöm a gyors válaszokat!
18166. f3000dc5ef (válaszként erre: 18164. - Anonima83)
2013. máj. 8. 12:29

Semmi jót nem jelent. Ez az egy biztos :(

Vissza az orvoshoz szerintem is.

18165. d878fb6317 (válaszként erre: 18164. - Anonima83)
2013. máj. 8. 12:26

Vidd vissza a dokihoz, itt nem nagyon hiszem, hogy tudnánk segíteni.

Mennyi idős a kutyus?

18164. anonima83
2013. máj. 8. 12:06
Sziasztok! Remélem, valaki tud segíteni, mert nagyon aggódom a kutyám miatt. Már kb 1 hete nagyon rosszul van, remeg, lázas, kedvtelen. Voltunk vele klinikán, az orvos (amúgy nagyon jó doki) készített ultrahangot, volt vérvizsgálat, de nem talált semmit. Adott a kutyának többször injekciót, írt fel gyógyszert, de most már se enni, se inni nem hajlandó a Morzsi. Van valakinek hasonló tapasztalata?
18163. f3000dc5ef (válaszként erre: 18162. - Bucóka20)
2013. ápr. 18. 13:21
Köszönöm!
18162. Bucóka20 (válaszként erre: 18161. - F3000dc5ef)
2013. ápr. 18. 13:10
Borsod megye-Kazincbarcika
18161. f3000dc5ef (válaszként erre: 18159. - Bucóka20)
2013. ápr. 18. 12:07
Hol?
18160. Bucóka20 (válaszként erre: 18159. - Bucóka20)
2013. ápr. 18. 11:28
Mindkettő kan.
18159. Bucóka20
2013. ápr. 18. 11:27

Sziasztok!


Zsanett Durucskó


2013.04.17.


Sziasztok! Pár órája találtam 2 kutyust,az egyik lány másik pedig fiú.A fiú jellegre olyan mint egy golden retriever(ő a fiatalabb), a másik pedig mint egy palotapincsi.Szerintem mindketten keverék kutyusok.Nagyon össze vannak szokva, a kisebb testű állandóan figyeli a nagyot,hogy mikor mit csinál...szuper édesek és okosak.Ettek,ittak,sétáltunk...1 hám&póráz van..így csak a nagyobbikat vittem pórázon, a kicsi pedig jött utánunk végig.


Chip nincs a kutyusokban!


A világos színű(Zsöminek hívjuk) Labrador (keverék) lehet,fiatal,szinte még kölyök.Kan kutyus.Nagyon igényli a vele való foglalkozást.Nagy területre lenne szüksége,nagyon okos,bújós,játékos..kanokkal és szukákkal egyaránt jól kijön.

Pórázon szépen sétál,kicsit kászta,de ezt be tudjuk annak,hogy még nagyon fiatal.:-)


A sötétebb színű(Picúrnak hívjuk) ő egy palotapincsi keverék lehet,Ő is játékos,de csendes és elvan magának.Ő is kan.Fiatal,de már nem kölyök.Pórázon nem nagyon tud jönni,de én póráz nélkül vittem az elején és egy percre sem hagyja el az embert.Nagyon ragaszkodó,csendes kutyus.Kanokkal,szukákkal jól kijön.


Telefonon elérhető vagyok egész nap.

0620521-36-99


Képeket email-ben vagy facebookon tudok küldeni.

18158. acuko (válaszként erre: 18157. - F3000dc5ef)
2013. ápr. 13. 10:54
Ok. :)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook