Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások, beszélgessünk! - Mindenünk a kutya fórum

Kutyások, beszélgessünk! - Mindenünk a kutya (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
116. 6aecc33784 (válaszként erre: 113. - 5ed73a72bc)
2013. ápr. 18. 11:41
Szia! Mi is egy havanese kedvenc vásárlásán gondolkodunk.Én ilyen fajtában szeretnék tapasztalatokat.
115. 7fbb0788f7 (válaszként erre: 113. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 26. 15:43
Anyósoméknak volt ilyen,tündér aranyos, jámbor, jóindulatú,okos és szeretetre méltó volt. 10 évig élt velük, kb. 1 éves lehetett, mikor hozzájuk került. Csendes fajta volt, nem ugatott sokat, csak, ha oka volt rá. A kisebbségi illatot nagyon nem bírta, valamiért allergiás volt rájuk, akkor majd megőrült,és szét akarta szedni a kerítést. Egyébként a betörőt is betessékelte volna:)
114. Fidus
2013. márc. 19. 12:58
Jó gazdik vagytok!Remélem rátaláltok az "igazira".
2013. márc. 18. 13:14

Sziasztok!


3 kutyánk volt, jelenleg egy van. Öreg kor miatt a másik kettőt elvesztettük, jelenleg gondolkodunk egy újabb házikedvenc vásárlásán.

Jelenleg havanese-ünk van, yorki és amstaff volt a másik kettő.

Férjemmel közösen nagy szerelmünk az erdélyi kopó, és már nagyon várom mikor jön el az ideje, hogy hazavihessünk egy tüneményes kis, szerintem a legszebb magyar kutyafajtát :)

Esetleg valakinek van ilyen kutyája itt? Szivesen cserélnék tapasztalatot :)

112. Fidus
2013. márc. 10. 14:43
Budapesten találták meg -szilveszterkor tűnt el!
111. Fidus
2013. márc. 10. 14:42
mit szóltok a kecskeméti kutyushoz?
110. blueeye (válaszként erre: 108. - Rtunde22)
2013. márc. 6. 14:50

Nem benti kutya. Nagy testű. Másfél éves. Persze meg lehet tanítani a szobatisztaságra, de...

... szóval a kapcsolatom vége lesz, akkor édesanyámhoz költözöm egy ideig... bérházba... és ő nem igazán díjazná az ötletet.

109. Fidus
2013. márc. 6. 14:38
remélem megoldódnak a gondjaid és akutyus veled maradhat!
108. rtunde22 (válaszként erre: 107. - Blueeye)
2013. márc. 6. 14:38
Miért ne vihetnéd magaddal ?A kutya hozzád ragaszkodik nem a helyhez.Nekem is van kutyám a panelben és nagyon jól érzi magát sokat kell vele sétálni.Amikor csak teheted vidd sétálni és minden rendben lesz !
107. blueeye
2013. márc. 6. 14:34

Befogadtam egy akkor még kölyökkutyát. :) Imádom. Bár szétkapta a kertet. de ettől függetlenül imádom. :) Kb. másfél éves jelenleg.

A baj ott van, hogy a párom szüleinél élünk kertes házban. Párkapcsolati gondok akadtak, és nem úgy látszik hogy meg tudjuk oldani. Tehát valószínű költözni fogok. És a kutyát nem szívesen hagyom ott. Sajnos bérházban lakunk oda nem vihetem.

Tanácstalan vagyok... :(

106. Fidus
2013. márc. 5. 13:04
Sziasztok. Igazad van acuko és neked is furge47.
105. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 104. - Acuko)
2013. márc. 5. 13:04
Ez így van:))
104. acuko
2013. márc. 5. 13:00
"Kutya nélkül élni lehet, de nem érdemes.. " :) :)
103. furge47
2013. márc. 5. 12:35
Nekem is vannak kutyáim. Most csak 3. Tavaly pusztult el egy. Nagyon sajnáltam. Ezek mind keverék kutyák. Nem szeretem az agyon tenyésztetteket. Én is tapasztaltam,hogy a kutya hamarabb kiismerte a "hamis" embert mint én.
102. Fidus (válaszként erre: 101. - 4fbd4b2862)
2013. márc. 4. 12:42
Kutyámban még nem csalódtam de emberben már többször is!!!
2013. márc. 4. 09:45
A kutyák a legcsodásabb teremtmények a világon.Az emberrel ellentétben..
100. Fidus (válaszként erre: 96. - Acuko)
2013. márc. 3. 19:37
Mindig van kivétel.
99. acuko (válaszként erre: 98. - Dodi44)
2013. márc. 3. 19:33

Igazad van, telejsen egyet értek veled.

Amit irtam, azért irtam, mert tudom, hogy úgy van. Akitákat tartottam és tenyséztettem éveken keresztül. Én nem csak a történelemkönyvből ismerem a fajtát, hanem testközelből. a mondás rájuk nem vonatkozik. Bár a híres Hachiko a hűség mintaképe, aki akitát tart, az tudja, az akita magát szereti a legjobban. Önálló, független lény, sosem hódol be, vagy alázkodik meg. Kifejezetten domináns minden egyed. (amelyik nem az, ott baj van.) Magabiztos, határozott, és egyéniség. Az akita makacs, önfejű, nehezen kezelhető, más kutyákkal összeférhetetlen, verekedős. Nehezen engedelmeskedik, nem simulékony. Ő tudja mi a legjobb neki. És ami neki a legjobb azt csinálja, és nem azt, amit a gazdi akar. Ilyen az akita..

98. Dodi44 (válaszként erre: 96. - Acuko)
2013. márc. 2. 23:33

jaj kedves, a munkammal kapcsolatban rengeteg hazban, otthonban megfordultam, talakoztam nagyon sok fajta es meretu kutyakkal, de meg soha egysem harapott meg. Igaz, eloszor ugattak, majd morogtak de azutan csond volt. Megerzik ok kitol kell tartaniuk, es kitol nem...

Vagy csak nagy szerencsem volt mindig???

(sokszor a gazdik csodalkoztak a leg jobban...)

[ok az emberi nyelven nem beszelnek, de a felelmunk szagat, a test beszedet, hangnemet, magatartast igen jol elemzik..]

Ha csak az ember hulyesege, primitivsege masra nem tanitotta oket.

Nezd, az Akita-k is harci kutyak voltak! A hatukra, oldalukra idozitett robbano anyagokat kotottek es ugy uszitottak ra az emberekre a katonak!

97. Dodi44 (válaszként erre: 94. - Kiszvorosz)
2013. márc. 2. 23:17

Ugye nem a foldmuvesre gondolsz? :-) hi hi

Taplo? azt meg nem hallottam... :-)(tanulok)

Az egy fokozo szo? ..vagy a csiholo kovakovet is melle kell gondolnom? :-) hi hi

Akkor en kisparaszt vagyok? (nekem csak egy 5x5 meteres konyha kertem van) hi hi

Vagy azert meg lehetek Taplos Paraszt is? hi hi hi

Az rosszabb, vagy egyenrangu a nagy parasztal? hi hi

De en is viszem a bevasarlo muanyag zacsekot magammal... a Nevjegyunket soha nem hagynank ott a tett helyen... De az erdekesseg kedveert megemlitem, egyszer a verandanm kilincsere fel volt akasztva egy "ajandek " muanyag zacsek, benne egy adag micsodaval... Talan homalyos volt az ablakuk amikor kineztek es "meglattak" rajta keresztul... de tevedni emberi dolog...

96. acuko (válaszként erre: 95. - Fidus)
2013. márc. 2. 21:18
Ez egy szép mondás, de nem minden esetben van igy. :) Akita. Ezzel mindent elmondtam..
95. Fidus
2013. márc. 2. 20:55
A kutya az egyetlen társ aki jobban szeret önmagadnál!
2013. márc. 2. 20:44
Uhh, tegnap óta mik történhettek itt!? Szóval mi is azon idióták közé tartozunk a férjemmel, akik a kétszintes családi házban kinti-benti állatokat tartanak. Viszont: a felső szint az embereké, és pont. A kutyánk és a macskánk is a kertünknek csak egyik részébe piszkítanak, és amikor elmegyük sétálni a kutyával, a pórázán ott a kakiszacsi, és összeszedjük, ha máshol intézné a dolgát. Lehet ezt kultúráltan is csinálni, és azt gondolom, nem a kutya hibája, ha a gazdája kultúrálatlan tapló paraszt!
93. katykóca (válaszként erre: 92. - Turkkati)
2013. márc. 2. 18:32

Nekünk két vizslalányunk van.A vizsla az egyetlen kutyafajta amelyikből kitenyésztették a kutyaszagot okozó mirigyet,azért hogy a vad ne fedezze fel a jelenlétét/NatGeo:D/ A szaguk mindig olyan ,mint az utolsó illatminta amivel találkoztak..ágyneműszag..parfümillat...napsugár..

na ezeket váltják...Már miért is ne puszilgatnánk őket...nálunk mindenki ..a két nagykamasz gyerek és a férjem + én...:D.

92. turkkati (válaszként erre: 91. - Katykóca)
2013. márc. 2. 18:23

Így van:)

Nekünk is van házőrző, és van Mona, aki királylány.

16 éves koromtól mindig volt kutyám, és vallottam, hogy kell kutya, de a kutya az udvarra való.

Aztán jött Mona és tarolt:)))

A bolognese öleb, természetesen nem került a többiekhez az udvarra, de sokáig az ágyba sem.

Aztán szépen, lassan ez is változott.

Ma már kap puszit is a buksijára, de miért ne? Fürdetem, féreghajtózom, paraziták sincsenek benne, szorosan mellettem érzi legjobban magát, Simogatom és bizony néha puszit is kap.

DE!!! nem várom el a férjemtől, hogy ő is megtegye:)))

91. katykóca (válaszként erre: 78. - Acuko)
2013. márc. 2. 17:42

Szia Acuko! Nagyon szépek a kutyáid,akiták?

Teljesen igazad van, a kutya családtag ,de nem az emberek előtt..ez normális..a határ családonként persze változik,én azt gondolom ,hogy mindenki családon belül alakítja ki a konfortzónáját.Ebben nem lehet alapszabályokat vonni,hisz van aki igényli a testi kontaktust ,van aki írtózik ettől.Smennyiben a kutya és az ember is jjól érzi magát akkor nincs semmi probléma ezzel.

Szerintem a legfontosabb ,hogy az egész család aki befogadja a kutyát a saját falkájába,egységesen legyen elégedett az állattartással,legyen az bármilyen formájú:D

És azt gondolom nagyban fajtafüggő is a viszony.Amíg egy óriás ónémet kanunk volt természetes az udvaron élt ,és házörző volt.Nem akrta másként és mi sem szerettünk volna mást.Most két vizslalányunk van,ők teljesen másképp állnak az emberhez,mindig szorosan együtt éltek a gazdával és családjával.Együtt vadásztak majd együtt ültek a kandallónál..Ők belső kutyák..tök kopasz az aljuk,nem is bírnák a mérsékelt égövben a telt,betegségek nélkül.Természetes ,hogy így a viszonyunk is bensőségesebb:D És gondolom a kötödés csúcsa lehet egy toy kutya akit visel az ember:DD Nekem nem lesz..de az is egy aspektus...

90. katykóca (válaszként erre: 87. - Fidus)
2013. márc. 2. 17:34

A labda náluk szerintem függőség a nagyobikná

l..elhomályosula látása,és kitágulm apupillája,semmit nem vesz onnantól a környezetből mást..A picike csak szereti,de ő a rongybabákat cipőket és zoknikat is:( 11 hónapos..

89. katykóca (válaszként erre: 84. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 2. 17:32
És ez így tök korrekt...:D megmondom min húztam föl tegnap magam első blindre:A hihetetlen érzelemmentességtől ami abból a kijelentő mondatból áradt..nem kell állat...ha azt írtad volna amit most teljesen megértettelek volna,mint ahogy ma ezt is teszem:D
88. Fidus
2013. márc. 2. 17:26
Bocs elírtam:szívesen
87. Fidus
2013. márc. 2. 17:25
Szia mindenkinek. A te házikedvenced mivel játszik ssivesen? A mi kutyusunké plüssjáték no meg a labda!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook